International Working Test 2001

International Working Test 2001 (IWT 2001) byl X. ročník mezinárodní soutěže retrieverů ve working testech, který se konal 6. a 7. července 2001 ve Francii v Poigny-la-Forêt. Pořadatelem soutěže byl Retriever Club de France (RCF) ve spolupráci s Association des Dresseurs Professionnels (ADP)[1].

International Working Test 2001
Základní informace
PořadíX. ročník
ZeměFrancieFrancie Francie
Datum6.–7. červenec 2001
PořadatelRCF
Týmová soutěž
Vítěz Rakousko Rakousko (30) (3. titul)
Druhý Švýcarsko Švýcarsko (17)
Třetí Německo Německo (7)
Individuální soutěž
Vítěz Švýcarsko Verena Ommerli (1. titul)
(Conneywarren Spike)
Druhý Švýcarsko Francesca Navratil
(Agar di Casa Paraporti)
Třetí Belgie René Cuyvers
(Unga From Narrow Garden)
Statistiky soutěže
Počet týmů29
Počet úloh9 + 1
Nejvíc bodůŠvýcarsko Verena Ommerli (175 bodů)
← 2000
2002 →

Soutěže se zúčastnilo 29 týmů (17 národních týmů, 12 národních free týmů) ze 6 zemí. Vítězem se stal národní tým z Rakouska (30) před free týmy ze Švýcarska (17) a Německa (7)[2]. Individuální soutěž vyhrála Verena Ommerli ze Švýcarska se psem Conneywarren Spike před Francescou Navratil ze Švýcarska se psem Agar di Casa Paraporti a Reném Cuyvers z Belgie s fenou Unga From Narrow Garden[3].

Rozhodčími byli Spojené království John Birkett, Spojené království Pete Castleman, Spojené království Rupert Hill, Spojené království Sam Seal, Spojené království Alan Thornton.

Přihlášené týmy editovat

Před zahájením zrušily start národní tým Švýcarska (startovní číslo 15 - Daniel Marx)[4].

Obhajující tým (0)
Národní týmy (17)
Free týmy (12)

Konečné hodnocení editovat

Týmová soutěž editovat

Složení prvních čtyřech týmů[2][5][6][7][8][9].

Poz. Země / název týmu St. č.
týmu
St.
č.
Vůdce Pes Plemeno
1   Rakousko 30 90 Klaus Thurner A Breeze of Dukefield LR
91 Helga Strasser Downside Boy LR
92 Robert Kaserer –   Buttermead Crusader LR
2   Free Team 17 51 Verena Ommerli –   Conneywarren Spike LR
52 Marion Schwaller Haredale Ember Glow LR
53 Kelo Andres Kenwu Super Jet LR
3   Free Team 7 20 Leni Niehof-Oellers –   Alpha vom Keien Fenn LR
21 Barbara Blankenagel Dixis Daffodil vom Blanken Nagel LR
22 Elfriede Bergmann Zero-Zita vom Keien Fenn LR
4   Free Team 24 72 Kurt Mehnert –   Living Life with Arabesque Bonny GR
73 Mareike Rohlf Endeavour Jason of Mountain Forest Glade GR
74 Gisela Dorgarthen Anneke my Melodie of Golden Spirit GR

Výsledková listina týmové soutěže[2][5].

Poz. Země / název týmu St. č.
týmu
St.
č.
Kapitán Test
1
Test
2
Test
3
Test
4
Test
5
Test
6
Test
7
Test
8
Ext.
1
Body Celk.
body
1   Rakousko 30 90 Robert Kaserer 20 20 17 15 17 19 17 19 12 156 486
91 20 20 15 17 18 19 17 19 17 162
92 20 20 20 18 19 18 18 20 15 168
2   Free Team 17 51 Verena Ommerli 20 20 19 20 20 19 20 20 17 175 481
52 10 20 19 17 17 17 19 17 17 153
53 19 10 18 15 20 20 17 17 17 153
3   Free Team 7 20 Leni Niehof-Oellers 19 19 12 19 19 20 17 19 20 164 476
21 19 14 18 12 19 20 19 20 15 156
22 20 20 12 18 20 19 19 14 14 156
4   Free Team 24 72 Kurt Mehnert 20 19 18 10 17 18 18 19 13 152 466
73 20 19 18 19 18 18 18 18 14 162
74 18 20 16 17 18 17 17 16 13 152
5   Německo 22 66 Gunda-Inken Mühl 19 20 15 18 19 19 19 19 17 165 465
67 14 20 20 14 17 12 18 19 10 144
68 19 10 18 18 20 19 15 20 17 156
6   Německo 23 69 Michael Rösler 20 17 16 18 20 20 19 20 17 167 464
70 10 19 17 19 20 14 19 17 16 151
71 18 12 20 8 14 20 19 19 16 146
7   Free Team 25 75 Guido Sorg 20 19 20 17 20 19 15 16 16 162 458
76 15 17 14 18 17 17 16 15 10 139
77 20 18 6 18 20 20 19 18 18 157
8   Belgie 4 10 Rony Michiels 18 15 20 10 20 18 18 20 14 153 457
11 8 20 14 18 16 18 20 12 14 140
12 20 14 20 17 19 20 19 17 18 164
8   Free Team 26 78 Susanne Herkenhöner 17 20 19 19 15 18 19 17 16 160 457
79 20 17 0 16 19 20 16 20 17 145
80 15 18 20 20 20 20 15 16 8 152
10   Free Team 28 85 Hellen Bammet 20 20 20 12 19 12 20 15 14 152 456
86 10 18 14 16 19 19 17 18 10 141
94 20 20 16 20 20 17 18 16 16 163
11   Rakousko 29 87 Stefanie Gföhler 20 20 14 12 20 19 19 10 18 152 454
88 12 16 10 17 16 20 17 18 20 146
89 20 20 17 17 20 17 15 12 18 156
12   Švýcarsko 16 48 Béatrice Loetscher 16 16 10 10 20 12 19 16 19 138 451
49 17 19 14 18 17 17 17 15 19 153
50 15 19 16 18 19 19 19 17 18 160
13   Belgie 6 16 Jan Bertels 12 19 10 16 20 19 17 18 16 147 450
17 13 10 15 13 19 20 20 20 18 148
18 19 12 12 15 19 20 19 19 20 155
14   Švýcarsko 14 42 Malu Marx 20 20 14 12 19 19 18 17 6 145 449
43 20 20 8 15 18 0 15 18 17 131
44 20 20 18 17 20 19 20 20 19 173
15   Free Team 13 39 Margriet Vlielander Barnaart 18 20 0 15 17 18 20 16 12 136 446
40 17 18 20 20 15 20 20 19 15 164
41 17 20 14 8 19 16 19 17 16 146
15   Rakousko 20 60 Andreas Pözlberger 19 18 18 16 20 20 0 0 16 127 446
61 20 19 20 20 20 19 18 17 0 153
62 20 20 16 18 19 20 19 17 17 166
17   Belgie 3 7 Johan Grootaers 10 11 16 18 16 16 16 18 13 134 445
8 15 19 15 10 14 16 20 18 10 137
9 20 20 16 20 20 20 20 20 18 174
18   Belgie 1 1 Fille Exelmans 20 19 10 20 20 0 20 18 18 145 439
2 17 20 10 20 18 0 19 17 17 138
3 19 14 20 8 20 19 19 20 17 156
19   Free Team 11 32 Hans Kalkman 14 18 10 6 20 20 19 19 16 142 435
33 13 18 20 8 10 18 20 17 18 142
34 20 20 6 18 19 19 17 15 17 151
20   Německo 21 63 Michael Brühl 11 15 8 10 20 20 19 12 18 133 424
64 9 9 18 19 20 20 17 15 17 144
65 15 20 10 10 19 19 19 20 15 147
21   Belgie 2 4 Fons Exelmans 10 20 20 19 19 17 15 10 19 149 423
5 15 20 20 16 18 20 19 16 19 163
6 20 0 12 5 20 18 19 17 0 111
21   Free Team 18 54 Jean Louis Recchia 0 19 14 19 19 20 20 16 0 127 423
55 19 17 10 20 16 18 20 20 17 157
56 18 14 0 20 14 19 20 15 19 139
23   Free Team 19 57 Thomas Bouy 19 20 12 8 20 18 19 19 20 155 407
58 14 12 12 10 17 10 14 17 14 120
59 20 16 0 16 15 10 17 19 19 132
24   Free Team 27 81 Werner Haag 15 18 2 10 15 12 17 10 8 107 403
82 20 19 15 16 10 15 18 17 7 137
83 20 20 15 8 19 20 20 20 17 159
25   Belgie 5 13 Mia Van Acker 17 19 12 16 18 10 18 0 18 128 387
14 10 10 4 16 19 18 16 10 16 119
15 11 20 18 0 14 20 19 20 18 140
26   Nizozemsko 12 35 H.M. Schoor 17 15 20 14 16 16 17 19 6 140 376
37 15 15 5 8 10 19 15 17 7 111
38 14 10 15 0 16 16 19 17 18 125
27   Francie 8 23 Laurence Maudet 14 0 16 16 14 19 17 17 n.c. 113 321
24 10 5 18 8 10 15 17 19 n.c. 102
25 19 9 n.c. n.c. 20 20 18 20 n.c. 106
28   Francie 9 26 Christina Garbarino 0 14 0 0 20 17 14 0 n.c. 65 304
27 0 20 18 10 12 19 20 10 n.c. 109
28 19 10 10 20 19 17 19 16 n.c. 130
29   Free Team 10 29 Emmy Morsink-Bruinsma 0 18 16 8 17 10 16 16 10 111 289
30 9 12 0 4 16 15 5 17 17 95
31 9 10 0 0 16 17 19 0 12 83

Průběžné výsledky editovat

Země / název týmu St.
č.
I. den II. den Celk.
body
Celk.
poz.
Posun
Body Poz. Body Poz.
  Rakousko 30 384 1 102 7 486 1   0
  Free Team 17 376 3 105 4 481 2   1
  Free Team 7 374 4 102 7 476 3   1
  Free Team 24 373 5 93 18 466 4   1
  Německo 22 363 8 102 7 465 5   3
  Německo 23 359 11 105 4 464 6   5
  Free Team 25 365 7 93 18 458 7   0
  Belgie 4 362 10 95 15 457 8   2
  Free Team 26 363 8 94 17 457 8   -1
  Free Team 28 367 6 89 20 456 10   -4
  Rakousko 29 358 12 96 14 454 11   1
  Švýcarsko 16 347 16 104 6 451 12   4
  Belgie 6 339 18 111 1 450 13   5
  Švýcarsko 14 352 13 97 11 449 14   -1
  Free Team 13 351 14 95 15 446 15   -1
  Rakousko 20 379 2 67 27 446 15   -14
  Belgie 3 348 15 97 11 445 17   -2
  Belgie 1 332 21 107 3 439 18   3
  Free Team 11 333 20 102 7 435 19   1
  Německo 21 327 22 97 11 424 20   2
  Belgie 2 342 17 81 24 423 21   -4
  Free Team 18 336 19 87 21 423 21   -3
  Free Team 19 299 25 108 2 407 23   2
  Free Team 27 324 23 79 25 403 24   -1
  Belgie 5 305 24 82 23 387 25   -1
  Nizozemsko 12 292 26 84 22 376 26   0
  Francie 8 265 28 56 28 321 27   1
  Francie 9 278 27 26 29 304 28   -1
  Free Team 10 217 29 72 26 289 29   0

Individuální soutěž editovat

Výsledková listina individuální soutěž[3][6].

Poz. St.
č.
Vůdce Pes Týmová soutěž Ind.
s.
Celk.
body
Test
1
Test
2
Test
3
Test
4
Test
5
Test
6
Test
7
Test
8
Ext.
1
Body Test
1
1 51   Verena Ommerli Conneywarren Spike 20 20 19 20 20 19 20 20 17 175 34 209
2 44   Francesca Navratil Agar di Casa Paraporti 20 20 18 17 20 19 20 20 19 173 34 207
3 9   René Cuyvers Unga From Narrow Garden 20 20 16 20 20 20 20 20 18 174 32 206
4 92   Robert Kaserer Buttermead Crusader 20 20 20 18 19 18 18 20 15 168 32 200
5 69   Michael Rösler Gero vom Angelfeld 20 17 16 18 20 20 19 20 17 167 30 197
6 40   Cherry Finlan Golden Woodway Vicki 17 18 20 20 15 20 20 19 15 164 31 195
7 12   Ludo Poriau Tremark Sweep Of Bellever 20 14 20 17 19 20 19 17 18 164 26 190
8 66   Gunda-Inken Mühl Julis Stjerne Charon 19 20 15 18 19 19 19 19 17 165 23 188
9 62   Andreas Pözlberger Zero Zerlina vom Keien Fenn 20 20 16 18 19 20 19 17 17 166 18 184
10 20   Leni Niehof-Oellers Alpha vom Keien Fenn 19 19 12 19 19 20 17 19 20 164 6 170

Odkazy editovat

Reference editovat

  1. In: International Working Test 2001 (Manifestation de Travail pour Retrievers). [s.l.]: RCF, 2001.
  2. a b c Résultats par Equipe / Results by Team. In: International Working Test 2001. [s.l.]: Retriever Club de France, 2001. (anglicky)
  3. a b Top Ten Dogs. In: International Working Test 2001. [s.l.]: Retriever Club de France, 2001. (anglicky)
  4. Liste des Equipes / Team List. In: International Working Test 2001. [s.l.]: Retriever Club de France, 2001. (anglicky)
  5. a b Résultats par Chien / Results by Dog (avant run off). In: International Working Test 2001. [s.l.]: Retriever Club de France, 2001. (anglicky)
  6. a b "Internationaler Workingtest 2001 Poigny-la-Forêt (Frankreich), 6. & 7. Juli 2001 - Ergebnisse" Archivováno 27. 6. 2002 na Wayback Machine. [Citace: 27. červen 2002.]
  7. "Gunsight's Working Labradors - 06/07.07.2001 International Workingtest in Rambouillet bei Paris" Archivováno 16. 11. 2016 na Wayback Machine. [Citace: 16. listopad 2014.]
  8. "Labrador Retriever „vom Keien Fenn“ - Alpha vom Keien Fenn" [Citace: 17. duben 2021.]
  9. "My Melodie Of Golden Spirit - IWT in Frankreich am 05.07.2001" [Citace: 17. duben 2021.]

Související články editovat

Externí odkazy editovat