Seznam medailistů na mistrovství světa v klasickém lyžování – severská kombinace muži

seznam na projektech Wikimedia

Střední můstek + 10 kmEditovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
1925 Janské Lázně   Otakar Německý   Josef Adolf   Xaver Affentranger
1926 Lahti   Johan Grøttumsbråten   Thorleif Haug   Einar Landvik
1927 Cortina d'Ampezzo   Rudolf Burkert   Otakar Německý   František Wende
1929 Zakopane   Hans Vinjarengen   Ole Stenen   Esko Järvinen
1930 Oslo   Hans Vinjarengen   Leif Skagnæs   Knut Lunde
1931 Oberhof   Johan Grøttumsbråten   Sverre Kolterud   Arne Rustadstuen
1933 Innsbruck   Sven Eriksson   Antonín Bartoň   Harald Bosio
1934 Sollefteå   Oddbjørn Hagen   Sverre Kolterud   Hans Vinjarengen
1935 Vysoké Tatry   Oddbjørn Hagen   Lauri Valonen   Willy Bogner
1937 Chamonix   Sigurd Røen   Rolf Kaarby   Aarne Valkama
1938 Lahti   Olaf Hoffsbakken   John Westbergh   Hans Vinjarengen
1939 Zakopane   Gustl Berauer   Gustaf Adolf Sellin   Magnar Fosseide
1950 Lake Placid   Heikki Hasu   Ottar Gjermundshaug   Simon Slåttvik
1954 Falun   Sverre Stenersen   Gunder Gundersen   Kjetil Mårdalen
1958 Lahti   Paavo Korhonen   Sverre Stenersen   Gunder Gundersen
1962 Zakopane   Arne Larsen   Dmitry Kochkin   Ole Henrik Fagerås
1966 Oslo   Georg Thoma   Franz Keller   Alois Kälin
1970 Vysoké Tatry   Ladislav Rygl   Nikolay Nogovitsyn   Vyacheslav Dryagin
1974 Falun   Ulrich Wehling   Günther Deckert   Stefan Hula
1978 Lahti   Konrad Winkler   Rauno Miettinen   Ulrich Wehling
1982 Oslo   Tom Sandberg   Konrad Winkler   Uwe Dotzauer
1985 Seefeld   Hermann Weinbuch   Geir Andersen   Jouko Karjalainen
1987 Oberstdorf   Torbjørn Løkken   Trond-Arne Bredesen   Hermann Weinbuch
1989 Lahti   Trond Einar Elden   Andrey Dundukov   Trond-Arne Bredesen
1991 Val di Fiemme   Fred Børre Lundberg   Klaus Sulzenbacher   Klaus Ofner
1993 Falun   Kenji Ogiwara   Knut Tore Apeland   Trond Einar Elden
1995 Thunder Bay   Fred Børre Lundberg   Jari Mantila   Sylvain Guillaume
1997 Trondheim   Kenji Ogiwara   Bjarte Engen Vik   Fabrice Guy
1999 Ramsau   Bjarte Engen Vik   Samppa Lajunen   Dmitry Sinitzyn
2001 Lahti   Bjarte Engen Vik   Samppa Lajunen   Felix Gottwald
2003 Val di Fiemme   Ronny Ackermann   Felix Gottwald   Samppa Lajunen
2005 Oberstdorf   Ronny Ackermann   Björn Kircheisen   Felix Gottwald
2007 Sapporo   Ronny Ackermann   Bill Demong   Anssi Koivuranta
2009 Liberec   Todd Lodwick   Jan Schmid   Bill Demong
2011 Oslo   Eric Frenzel   Tino Edelmann   Felix Gottwald
2013 Val di Fiemme   Jason Lamy-Chappuis   Mario Stecher   Björn Kircheisen
2015 Falun   Johannes Rydzek   Alessandro Pittin   Jason Lamy-Chappuis
2017 Lahti   Johannes Rydzek   Eric Frenzel   Björn Kircheisen
2019 Seefeld   Jarl Magnus Riiber   Bernhard Gruber   Akito Watabe
2021 Oberstdorf   Jarl Magnus Riiber   Ilkka Herola   Jens Lurås Oftebro
2023 Planica      


Velký můstek + 4 x 5 km (družstvo)Editovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
Velký můstek + běh 3 x 10 km
1982 Oslo Uwe Dotzauer
Günther Schmieder
Konrad Winkler
 
Jouko Karjalainen
Rauno Miettinen
Jorma Etelälahti
 
Hallstein Bøgseth
Espen Andersen
Tom Sandberg
 
(Neudělena)
1984 Rovaniemi Tom Sandberg
Hallstein Bøgseth
Geir Andersen
 
Rauno Miettinen
Jukka Ylipulli
Jouko Karjalainen
 
Alexander Prosvirnin
Alexander Mayorov
Ildar Garifullin
 
1985 Seefeld Thomas Müller
Hubert Schwarz
Hermann Weinbuch
 
Geir Andersen
Espen Andersen
Hallstein Bøgseth
 
Jyri Pelkonen
Jukka Ylipulli
Jouko Karjalainen
 
1987 Oberstdorf Hermann Weinbuch
Hans-Peter Pohl
Thomas Müller
 
Hallstein Bøgseth
Trond-Arne Bredesen
Torbjørn Løkken
 
Sergey Chervyakov
Andrey Dundukov
Allar Levandi
 
1989 Lahti Trond Einar Elden
Trond-Arne Bredesen
Bård Jørgen Elden
 
Andreas Schaad
Hippolyt Kempf
Fredy Glanzmann
 
Ralph Leonhardt
Bernd Blechschmidt
Thomas Abratis
 
1991 Val di Fiemme Günther Csar
Klaus Ofner
Klaus Sulzenbacher
 
Francis Repellin
Xavier Girard
Fabrice Guy
 
Reiichi Mikata
Masashi Abe
Kazuoki Kodama
 
1993 Falun Takanori Kono
Masashi Abe
Kenji Ogiwara
 
Trond Einar Elden
Knut Tore Apeland
Fred Børre Lundberg
 
Thomas Dufter
Jens Deimel
Hans-Peter Pohl
 
Velký můstek + běh 4 x 5 km
1995 Thunder Bay Masashi Abe
Tsugiharu Ogiwara
Kenji Ogiwara
Takanori Kono
 
Halldor Skard
Bjarte Engen Vik
Knut Tore Apeland
Fred Børre Lundberg
 
Markus Wüst
Armin Krugel
Stefan Wittwer
Jean-Yves Cuendet
 
1997 Trondheim Halldor Skard
Bjarte Engen Vik
Knut Tore Apeland
Fred Børre Lundberg
 
Jari Mantila
Tapio Nurmela
Samppa Lajunen
Hannu Manninen
 
Christophe Eugen
Felix Gottwald
Mario Stecher
Robert Stadelmann
 
1999 Ramsau Hannu Manninen
Tapio Nurmela
Jari Mantila
Samppa Lajunen
 
Fred Børre Lundberg
Trond Einar Elden
Bjarte Engen Vik
Kenneth Braaten
 
Nikolay Parfyonov
Alexey Fadeyev
Valeri Stolyarov
Dmitry Sinitzyn
 
2001 Lahti Kenneth Braaten
Sverre Rotevatn
Bjarte Engen Vik
Kristian Hammer
 
Christophe Eugen
Mario Stecher
David Kreiner
Felix Gottwald
 
Jari Mantila
Hannu Manninen
Jaakko Tallus
Samppa Lajunen
 
2003 Val di Fiemme Michael Gruber
Wilhelm Denifl
Christoph Bieler
Felix Gottwald
 
Thorsten Schmitt
Georg Hettich
Björn Kircheisen
Ronny Ackermann
 
Hannu Manninen
Jouni Kaitainen
Jaakko Tallus
Samppa Lajunen
 
2005 Oberstdorf Petter Tande
Håvard Klemetsen
Magnus Moan
Kristian Hammer
 
Sebastian Haseney
Georg Hettich
Björn Kircheisen
Ronny Ackermann
 
Michael Gruber
Christoph Bieler
David Kreiner
Felix Gottwald
 
2007 Sapporo Anssi Koivuranta
Janne Ryynänen
Jaakko Tallus
Hannu Manninen
 
Sebastian Haseney
Ronny Ackermann
Tino Edelmann
Björn Kircheisen
 
Håvard Klemetsen
Espen Rian
Petter Tande
Magnus Moan
 
2009 Liberec Yūsuke Minato
Taihei Kato
Akito Watabe
Norihito Kobayashi
 
Ronny Ackermann
Eric Frenzel
Björn Kircheisen
Tino Edelmann
 
Mikko Kokslien
Petter Tande
Jan Schmid
Magnus Moan
 
2011 Oslo Bernhard Gruber
David Kreiner
Felix Gottwald
Mario Stecher
 
Johannes Rydzek
Björn Kircheisen
Eric Frenzel
Tino Edelmann
 
Mikko Kokslien
Håvard Klemetsen
Jan Schmid
Magnus Moan
 

Velký můstek + 10 kmEditovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
1999 Ramsau   Bjarte Engen Vik   Mario Stecher   Kenji Ogiwara
2001 Lahti   Marco Baacke   Samppa Lajunen   Ronny Ackermann
2003 Val di Fiemme   Johnny Spillane   Ronny Ackermann   Felix Gottwald
2005 Oberstdorf   Ronny Ackermann   Magnus Moan   Kristian Hammer
2007 Sapporo   Hannu Manninen   Magnus Moan   Björn Kircheisen
2009 Liberec   Bill Demong   Björn Kircheisen   Jason Lamy-Chappuis
2011 Oslo   Jason Lamy-Chappuis   Johannes Rydzek   Eric Frenzel
2013 Val di Fiemme   Eric Frenzel   Bernhard Gruber   Jason Lamy-Chappuis
2015 Falun   Bernhard Gruber   Francois Braud   Johannes Rydzek
2017 Lahti   Johannes Rydzek   Akito Watabe   François Braud
2019 Seefeld   Eric Frenzel   Jan Schmid   Franz-Josef Rehrl
2021 Oberstdorf   Johannes Lamparter   Jarl Magnus Riiber   Akito Watabe
2023 Planica      


10 km hromadný startEditovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
2009 Liberec   Todd Lodwick   Tino Edelmann   Jason Lamy-Chappuis

DružstvaEditovat

Střední můstek + 4 x 5 kmEditovat

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
2011 Oslo David Kreiner
Bernhard Gruber
Felix Gottwald
Mario Stecher
 
Johannes Rydzek
Björn Kircheisen
Tino Edelmann
Eric Frenzel
 
Jan Schmid
Magnus Moan
Mikko Kokslien
Håvard Klemetsen
 
2013 Val di Fiemme François Braud
Maxime Laheurte
Sébastien Lacroix
Jason Lamy-Chappuis
 
Jørgen Gråbak
Håvard Klemetsen
Magnus Krog
Magnus Moan
 
Taylor Fletcher
Bryan Fletcher
Todd Lodwick
Bill Demong
 
2015 Falun Tino Edelmann
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Johannes Rydzek
 
Magnus Moan
Håvard Klemetsen
Mikko Kokslien
Jørgen Gråbak
 
François Braud
Maxime Laheurte
Sébastien Lacroix
Jason Lamy-Chappuis
 
2017 Lahti Björn Kircheisen
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Johannes Rydzek
 
Magnus Moan
Mikko Kokslien
Magnus Krog
Jørgen Gråbak
 
Bernhard Gruber
Mario Seidl
Philipp Orter
Paul Gerstgraser
 
2019 Seefeld Espen Bjørnstad
Jan Schmid
Jørgen Gråbak
Jarl Magnus Riiber
 
Johannes Rydzek
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Vinzenz Geiger
 
Bernhard Gruber
Mario Seidl
Franz-Josef Rehrl
Lukas Klapfer
 
2021 Oberstdorf Espen Bjørnstad
Jørgen Graabak
Jens Lurås Oftebro
Jarl Magnus Riiber
 
Terence Weber
Fabian Rießle
Eric Frenzel
Vinzenz Geiger
 
Johannes Lamparter
Lukas Klapfer
Mario Seidl
Lukas Greiderer
 
2023 Planica      


Velký můstek + 2 x 7,5 kmEditovat

Od roku 2013.

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
2013 Val di Fiemme Sébastien Lacroix
Jason Lamy-Chappuis
 
Wilhelm Denifl
Bernhard Gruber
 
Tino Edelmann
Eric Frenzel
 
2015 Falun François Braud
Jason Lamy-Chappuis
 
Eric Frenzel
Johannes Rydzek
 
Magnus Moan
Håvard Klemetsen
 
2017 Lahti Eric Frenzel
Johannes Rydzek
 
Magnus Krog
Magnus Moan
 
Yoshito Watabe
Akito Watabe
 
2019 Seefeld Eric Frenzel
Fabian Rießle
 
Jan Schmid
Jarl Magnus Riiber
 
Franz-Josef Rehrl
Bernhard Gruber
 
2021 Oberstdorf Johannes Lamparter
Lukas Greiderer
 
Espen Andersen
Jarl Magnus Riiber
 
Fabian Rießle
Eric Frenzel
 
2023 Planica