Otevřít hlavní menu

FaktaEditovat

Systém soutěžeEditovat

Všech 14 účastníků se v základní části utkalo nejprve čtyřkolově každý s každým. Prvních 8 celků postoupilo do play off, které se hrálo na čtyři vítězná utkání. Celek na 14. místě musel svoji extraligovou příslušnost obhajovat v baráži o extraligu, do které postoupil vítěz 1. ligy. Baráž o extraligu se hrála na 4 vítězná utkání.

Kluby podle krajůEditovat

Tabulka základní částiEditovat

Poř. Tým Z V Vp R Pp P Skóre B
1. HC Hamé Zlín 52 31 2 4 3 12 145:102 104
2. HC Sparta Praha 52 29 4 5 2 12 164:106 102
3. HC Moeller Pardubice (C) 52 29 2 2 4 15 185:130 97
4. HC Slavia Praha 52 29 3 1 3 16 164:127 97
5. HC Bílí Tygři Liberec 52 25 7 3 1 16 149:121 93
6. HC Rabat Kladno 52 26 1 4 0 21 146:136 84
7. HC Vítkovice Steel 52 22 3 6 2 19 136:126 80
8. HC Chemopetrol Litvínov 52 22 1 4 2 23 146:140 74
9. HC Lasselsberger Plzeň 52 21 1 5 4 21 134:139 74
10. HC Energie Karlovy Vary 52 20 2 5 0 25 134:136 69
11. HC Znojemští Orli 52 18 2 3 5 24 137:163 66
12. Vsetínská hokejová 52 15 2 4 1 30 118:166 54
13. HC Oceláři Třinec 52 10 3 5 5 29 102:163 46
14. HC Dukla Jihlava (N) 52 6 0 5 1 40 90:195 24

Poznámky:

  • (C) = držitel mistrovského titulu, (N) = nováček (minulou sezónu hrál nižší soutěž a postoupil)

Vyřazovací bojeEditovat

ČtvrtfináleEditovat

První čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Moeller Pardubice 4 - 1
HC Rabat Kladno
(1:1,2:0,1:0)

2. utkání

HC Moeller Pardubice 4 - 1
HC Rabat Kladno
(1:0,1:0,2:1)

3. utkání

HC Rabat Kladno 4 - 0
HC Moeller Pardubice
(1:0,2:0,1:0)

4. utkání

HC Rabat Kladno 0 - 3
HC Moeller Pardubice
(0:1,0:1,0:1)

5. utkání

HC Moeller Pardubice 3 - 6
HC Rabat Kladno
(1:0,1:2,1:4)

6. utkání

HC Rabat Kladno 2 - 1
HC Moeller Pardubice
(0:0,1:1,1:0)

7. utkání

HC Moeller Pardubice 3 - 1
HC Rabat Kladno
(2:1,0:0,1:0)

Druhé čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Slavia Praha 5 - 2
HC Bílí Tygři Liberec
(0:0,4:2,1:0)

2. utkání

HC Slavia Praha 3 - 1
HC Bílí Tygři Liberec
(2:1,0:0,1:0)

3. utkání

HC Bílí Tygři Liberec 3 - 2
HC Slavia Praha
(1:1,1:0,1:1)

4. utkání

HC Bílí Tygři Liberec 4 - 1
HC Slavia Praha
(2:0,1:0,1:1)

5. utkání

HC Slavia Praha 7 - 2
HC Bílí Tygři Liberec
(1:0,3:1,3:1)

6. utkání

HC Bílí Tygři Liberec 3 - 1
HC Slavia Praha
(2:0,0:0,1:1)

7. utkání

HC Slavia Praha 1 - 5
HC Bílí Tygři Liberec
(0:4,0:1,1:0)

Třetí čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Hamé Zlín 5 - 0
HC Chemopetrol Litvínov
(2:0,2:0,1:0)

2. utkání

HC Hamé Zlín 1 - 3
HC Chemopetrol Litvínov
(0:0,1:0,0:3)

3. utkání

HC Chemopetrol Litvínov 1 - 2
HC Hamé Zlín
(0:1,0:0,1:1)

4. utkání

HC Chemopetrol Litvínov 3 - 1
HC Hamé Zlín
(2:0,1:0,0:1)

5. utkání

HC Hamé Zlín 5 - 0
HC Chemopetrol Litvínov
(2:0,1:0,2:0)

6. utkání

HC Chemopetrol Litvínov 3 - 4 PP
HC Hamé Zlín
(1:2,1:0,1:1,0:1)

Čtvrté čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Sparta Praha 1 - 5
HC Vítkovice Steel
(0:3,1:0,0:2)

2. utkání

HC Sparta Praha 5 - 4
HC Vítkovice Steel
(2:1,2:1,1:2)

3. utkání

HC Vítkovice Steel 3 - 1
HC Sparta Praha
(0:0,1:1,2:0)

4. utkání

HC Vítkovice Steel 3 - 2
HC Sparta Praha
(1:0,1:0,1:2)

5. utkání

HC Sparta Praha 4 - 6
HC Vítkovice Steel
(0:2,2:2,2:2)

SemifináleEditovat

První semifináleEditovat

1. utkání

HC Moeller Pardubice 3 - 2 PP
HC Bílí Tygři Liberec
(0:0,0:1,2:1,1:0)

2. utkání

HC Moeller Pardubice 3 - 1
HC Bílí Tygři Liberec
(1:0,1:1,1:0)

3. utkání

HC Bílí Tygři Liberec 4 - 1
HC Moeller Pardubice
(2:0,1:0,1:1)

4. utkání

HC Bílí Tygři Liberec 0 - 4
HC Moeller Pardubice
(0:1,0:1,0:2)

5. utkání

HC Moeller Pardubice 4 - 3 SN
HC Bílí Tygři Liberec
(0:0,2:2,1:1,0:0)

Druhé semifináleEditovat

1. utkání

HC Hamé Zlín 2 - 3 SN
HC Vítkovice Steel
(1:1,1:0,0:1,0:0)

2. utkání

HC Hamé Zlín 4 - 2
HC Vítkovice Steel
(1:0,2:1,1:1)

3. utkání

HC Vítkovice Steel 3 - 2 PP
HC Hamé Zlín
(1:2,0:0,1:0,1:0)

4. utkání

HC Vítkovice Steel 3 - 1
HC Hamé Zlín
(0:1,2:0,1:0)

5. utkání

HC Hamé Zlín 5 - 2
HC Vítkovice Steel
(2:2,0:0,3:0)

6. utkání

HC Vítkovice Steel 3 - 4 SN
HC Hamé Zlín
(1:1,1:2,1:0,0:0)

7. utkání

HC Hamé Zlín 4 - 1
HC Vítkovice Steel
(0:0,1:1,3:0)

FináleEditovat

1. utkání

HC Hamé Zlín 2 - 4
HC Moeller Pardubice
(1:3, 0:1, 1:0)

2. utkání

HC Hamé Zlín 1 - 4
HC Moeller Pardubice
(1:0, 0:2, 0:1)

3. utkání

HC Moeller Pardubice 2 - 0
HC Hamé Zlín
(0:0, 1:0, 1:0)

4. utkání

HC Moeller Pardubice 3 - 2
HC Hamé Zlín
(0:0, 3:1, 0:1)

Baráž o extraliguEditovat

1. utkání

HC Dukla Jihlava 5 - 1
HC České Budějovice
(4:1,1:0,0:0)

2. utkání

HC Dukla Jihlava 0 - 5
HC České Budějovice
(0:1,0:1,0:3)

3. utkání

HC České Budějovice 3 - 2 SN
HC Dukla Jihlava
(1:0,0:1,1:1,0:0)

4. utkání

HC České Budějovice 4 - 0
HC Dukla Jihlava
(1:0,1:0,2:0)

5. utkání

HC Dukla Jihlava 2 - 4
HC České Budějovice
(0:1,1:2,1:1)

Nejproduktivnější hráči základní částiEditovat

Poř. Hráč Klub Počet utkání Branky Asistence Body
1. Michal Mikeska HC Moeller Pardubice 50 21 34 55
2. Milan Hejduk HC Moeller Pardubice 48 25 26 51
3. Jan Bulis HC Moeller Pardubice 45 24 25 49
4. Petr Leška HC Hamé Zlín 52 11 38 49
5. Jaroslav Balaštík HC Hamé Zlín 52 30 16 46
6. David Výborný HC Sparta Praha 51 12 34 46
7. Peter Pucher (Slovensko) HC Znojemští Orli 52 16 29 45
8. Martin Erat HC Hamé Zlín 48 20 23 43
9. Josef Vašíček HC Slavia Praha 52 20 23 43
10. Pavel Patera HC Rabat Kladno 49 13 30 43

Nejproduktivnější hráči play-offEditovat

Poř. Hráč Klub Počet utkání Goly Asistence Body
1. Aleš Hemský HC Moeller Pardubice 16 4 10 14
2. Ondřej Veselý HC Hamé Zlín 17 7 6 13
3. Petr Průcha HC Moeller Pardubice 16 6 7 13
4. Jaroslav Balaštík HC Hamé Zlín 17 4 9 13
5. Martin Erat HC Hamé Zlín 16 7 5 12
6. Jan Bulis HC Moeller Pardubice 16 7 4 11
7. Peter Barinka (Slovensko) HC Hamé Zlín 17 7 4 11
8. Michal Mikeska HC Moeller Pardubice 12 1 10 11
9. Jiří Burger HC Vítkovice Steel 12 6 4 10
10. Pavel Kubina HC Vítkovice Steel 12 4 6 10


Umístění Mužstvo Hráči
  HC Moeller Pardubice Brankáři: Ján Lašák, Jaroslav Kameš
Obránci: David Havíř, Andrej Novotný, Jan Snopek, Petr Čáslava, Michal Rozsíval, Petr Mudroch, Tomáš Pácal, Tomáš Linhart
Útočníci: Aleš Hemský, Petr Průcha, Jan Bulis, Michal Mikeska, Milan Hejduk, Petr Koukal, Tomáš Blažek, Tomáš Divíšek, Petr Sýkora, Jiří Dopita, Lubomír Korhoň, Tomáš Rolinek, Lubomír Pištek, Michal Tvrdík, Jan Kolář
Trenéři: Vladimír Martinec, Jiří Šejba
  HC Hamé Zlín Brankáři: Igor Murín, Martin Altrichter, Tomáš Štůrala
Obránci: Martin Hamrlík, Roman Hamrlík, Miroslav Blaťák, Pavel Zubíček, Radim Tesařík, David Nosek, Lukáš Galvas, Lubomír Vosátko, Tomáš Kudělka
Útočníci: Petr Leška, Jaroslav Balaštík, Martin Erat, Petr Čajánek, Radek Bonk, Peter Barinka, Ondřej Veselý, Jaroslav Kristek, Miroslav Okál, Petr Mokrejš, Martin Čech, Martin Záhorovský, Miroslav Kováčik, Martin Jenáček, Pavel Kubiš, Martin Čech
Trenéři: Ernest Bokroš, Jaroslav Stuchlík
  HC Bílí Tygři Liberec Brankáři: Milan Hnilička, Pavel Falta
Obránci: Jiří Fischer, Valdemar Jiruš, Jaroslav Modrý, Jiří Hanzlík, Jiří Moravec, Miroslav Duben, Jan Holub, Ladislav Šmíd, Ctirad Ovčačík, Tomáš Klouček, Angel Krstev, Richard Jareš
Útočníci: Radim Vrbata, Václav Nedorost, Ľubomír Vaic, Leoš Čermák, Stanislav Procházka, Igor Rataj, Aleš Kotalík, Václav Novák, Andrej Podkonický, Patrik Rozsíval, Jan Plodek, Jan Tomajko, Petr Sailer, Martin Štrba, Petr Vampola, Tomáš Klimenta, Jan Víšek, Ctibor Jech, Lukáš Pabiška
Trenéři: Josef Paleček