Otevřít hlavní menu

FaktaEditovat

Systém soutěžeEditovat

Všech 14 účastníků se v základní části utkalo nejprve čtyřkolově každý s každým. Prvních 8 celků postoupilo do play off, které se hrálo na tři vítězná utkání (čtvrtfinále na 4 vítězná utkání). Celek na 14. místě musel svoji extraligovou příslušnost obhajovat v baráži o extraligu, do které postoupil vítěz 1. ligy. Baráž o extraligu se hrála na 4 vítězná utkání.

Kluby podle krajůEditovat

Tabulka základní částiEditovat

Poř. Tým Z V Vp R Pp P Skóre B
1. HC Slovnaft Vsetín 52 30 2 4 1 15 149:115 99
2. HC Excalibur Znojemští Orli 52 21 6 5 2 18 151:139 82
3. HC IPB Pojišťovna Pardubice 52 22 2 8 4 16 156:135 82
4. HC Chemopetrol Litvínov 52 22 3 7 2 18 141:130 81
5. HC Sparta Praha (C) 52 22 3 2 6 19 146:139 80
6. HC Vítkovice 52 21 2 10 3 16 132:126 80
7. HC Slavia Praha 52 21 4 6 2 19 151:134 79
8. HC Continental Zlín 52 22 2 7 2 19 143:131 79
9. HC Oceláři Třinec 52 21 3 4 2 22 164:163 75
10. HC Keramika Plzeň 52 20 3 6 2 21 150:144 74
11. HC České Budějovice 52 20 1 5 5 21 156:154 72
12. HC Vagnerplast Kladno 52 15 5 2 5 25 127:176 62
13. HC Femax Havířov 52 17 3 3 2 27 141:180 62
14. HC Becherovka Karlovy Vary 52 13 2 3 3 31 117:158 49

Poznámky:

  • (C) = držitel mistrovského titulu, (N) = nováček (minulou sezónu hrál nižší soutěž a postoupil)

Vyřazovací bojeEditovat

ČtvrtfináleEditovat

První čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Slovnaft Vsetín 4 - 3
HC Continental Zlín
(3:1,1:1,0:1)

2. utkání

HC Slovnaft Vsetín 1 - 2 PP
HC Continental Zlín
(0:1,1:0,0:0,0:1)

3. utkání

HC Continental Zlín 3 - 5
HC Slovnaft Vsetín
(1:0,2:2,0:3)

4. utkání

HC Continental Zlín 1 - 2
HC Slovnaft Vsetín
(0:0,0:1,1:1)

5. utkání

HC Slovnaft Vsetín 0 - 2
HC Continental Zlín
(0:0,0:0,0:2)

6. utkání

HC Continental Zlín 2 - 3 PP
HC Slovnaft Vsetín
(1:2,1:0,0:0,0:1)

Druhé čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Excalibur Znojemští Orli 5 - 2
HC Slavia Praha
(1:1,1:1,3:0)

2. utkání

HC Excalibur Znojemští Orli 4 - 0
HC Slavia Praha
(1:0,1:0,2:0)

3. utkání

HC Slavia Praha 6 - 0
HC Excalibur Znojemští Orli
(3:0,2:0,1:0)

4. utkání

HC Slavia Praha 1 - 0
HC Excalibur Znojemští Orli
(0:0,1:0,0:0)

5. utkání

HC Excalibur Znojemští Orli 0 - 3
HC Slavia Praha
(0:1,0:1,0:1)

6. utkání

HC Slavia Praha 2 - 3
HC Excalibur Znojemští Orli
(1:2,1:1,0:0)

7. utkání

HC Excalibur Znojemští Orli 1 - 3
HC Slavia Praha
(0:1,0:1,1:1)

Třetí čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC IPB Pojišťovna Pardubice 3 - 4
HC Vítkovice
(1:1,1:3,1:0)

2. utkání

HC IPB Pojišťovna Pardubice 6 - 3
HC Vítkovice
(4:3,1:0,1:0)

3. utkání

HC Vítkovice 1 - 4
HC IPB Pojišťovna Pardubice
(1:1,0:0,0:3)

4. utkání

HC Vítkovice 4 - 3
HC IPB Pojišťovna Pardubice
(3:1,0:1,1:1)

5. utkání

HC IPB Pojišťovna Pardubice 6 - 1
HC Vítkovice
(3:1,3:0,0:0)

6. utkání

HC Vítkovice 2 - 1 PP
HC IPB Pojišťovna Pardubice
(0:0,0:1,1:0,1:0)

7. utkání

HC IPB Pojišťovna Pardubice 3 - 4
HC Vítkovice
(1:2,1:1,1:1)

Čtvrté čtvrtfináleEditovat

1. utkání

HC Chemopetrol Litvínov 4 - 5 PP
HC Sparta Praha
(1:1,0:1,3:2,0:0)

2. utkání

HC Chemopetrol Litvínov 3 - 1
HC Sparta Praha
(2:0,1:1,0:0)

3. utkání

HC Sparta Praha 1 - 0
HC Chemopetrol Litvínov
(0:0,0:0,1:0)

4. utkání

HC Sparta Praha 2 - 3 SN
HC Chemopetrol Litvínov
(0:0,2:1,0:1,0:0)

5. utkání

HC Chemopetrol Litvínov 1 - 4
HC Sparta Praha
(0:2,0:1,1:1)

6. utkání

HC Sparta Praha 3 - 0
HC Chemopetrol Litvínov
(2:0,0:0,1:0)

SemifináleEditovat

První semifináleEditovat

1. utkání

HC Slovnaft Vsetín 4 - 0
HC Slavia Praha
(0:0,2:0,2:0)

2. utkání

HC Slovnaft Vsetín 3 - 2
HC Slavia Praha
(1:0,1:1,1:1)

3. utkání

HC Slavia Praha 4 - 2
HC Slovnaft Vsetín
(0:2,2:0,2:0)

4. utkání

HC Slavia Praha 5 - 6 PP
HC Slovnaft Vsetín
(2:0,2:2,1:3,0:1)

Druhé semifináleEditovat

1. utkání

HC Sparta Praha 3 - 2
HC Vítkovice
(0:1,2:1,1:0)

2. utkání

HC Sparta Praha 3 - 1
HC Vítkovice
(1:0,2:0,0:1)

3. utkání

HC Vítkovice 2 - 3
HC Sparta Praha
(1:1,0:0,1:2)

FináleEditovat

1. utkání

HC Slovnaft Vsetín 3 - 2 PP
HC Sparta Praha
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

2. utkání

HC Slovnaft Vsetín 3 - 4
HC Sparta Praha
(2:0, 1:1, 0:3)

3. utkání

HC Sparta Praha 3 - 6
HC Slovnaft Vsetín
(1:2, 1:2, 1:2)

4. utkání

HC Sparta Praha 1 - 4
HC Slovnaft Vsetín
(1:0, 0:1, 0:3)

Baráž o extraliguEditovat

1. utkání

HC Becherovka Karlovy Vary 3 - 2
KLH Chomutov
(2:0,1:0,0:2)

2. utkání

HC Becherovka Karlovy Vary 5 - 1
KLH Chomutov
(3:1,0:0,2:0)

3. utkání

KLH Chomutov 2 - 0
HC Becherovka Karlovy Vary
(1:0,1:0,0:0)

4. utkání

KLH Chomutov 5 - 4 SN
HC Becherovka Karlovy Vary
(1:1,2:2,1:1,0:0)

5. utkání

HC Becherovka Karlovy Vary 5 - 1
KLH Chomutov
(0:1,2:0,3:0)

6. utkání

KLH Chomutov 2 - 5
HC Becherovka Karlovy Vary
(1:1,0:3,1:1)

Nejproduktivnější hráči základní částiEditovat

Poř. Hráč Klub Počet utkání Branky Asistence Body
1. Patrik Martinec HC Sparta Praha 52 22 37 59
2. Marek Uram (Slovensko) HC Excalibur Znojemští Orli 52 26 31 57
3. Robert Reichel HC Chemopetrol Litvínov 49 23 33 56
4. Peter Pucher (Slovensko) HC Excalibur Znojemští Orli 52 22 34 56
5. Róbert Tomík (Slovensko) HC Becherovka Karlovy Vary 52 25 27 52
6. Jan Peterek HC Femax Havířov 51 19 33 52
7. Jiří Dopita HC Slovnaft Vsetín 46 19 31 50
8. Petr Čajánek HC Continental Zlín 52 18 31 49
9. Richard Král HC Oceláři Třinec 42 17 32 49
10. Pavel Vostřák HC Keramika Plzeň 50 22 26 48
15. Petr Sýkora HC IPB Pojišťovna Pardubice 47 26 18 44

Nejproduktivnější hráči play-offEditovat

Poř. Hráč Klub Počet utkání Goly Asistence Body
1. Jiří Dopita HC Slovnaft Vsetín 14 8 13 21
2. Viktor Ujčík HC Slavia Praha 11 8 8 16
3. Richard Žemlička HC Sparta Praha 13 5 8 13
4. Ján Pardavý (Slovensko) HC Slovnaft Vsetín 14 10 2 12
5. Jiří Burger HC Slovnaft Vsetín 14 4 7 11
6. Jaroslav Hlinka HC Sparta Praha 13 2 9 11
7. Jiří Zelenka HC Sparta Praha 13 7 3 10
8. David Moravec HC Vítkovice 10 4 6 10
9. Michal Broš HC Sparta Praha 13 4 6 10
10. Vladimír Vůjtek HC Sparta Praha 13 3 6 9
Umístění Mužstvo Hráči
  HC Slovnaft Vsetín [1] Brankáři: Jaroslav Kameš, Ivo Pešat
Obránci: Radim Tesařík, Jan Srdínko, Alexej Jaškin, Milan Nedoma, Petr Kuboš, Martin Štrbák, Pavel Augusta, Pavel Zubíček, Zbyněk Spitzer, Michal Šafařík
Útočníci: Ján Pardavý, Jiří Dopita, Jan Tomajko, Martin Paroulek, Jiří Burger, Ondřej Veselý, Luděk Krayzel, Jan Lipianský, Roman Stantien, Jan Sochor, Radim Kucharczyk, Petr Vampola, Petr Žajgla, Jiří Hudler, Josef Lang, Robin Kovář, Jiří Jantovský, Tomáš Demel
Trenéři: Jan Neliba a Zdislav Tabara
  HC Sparta Praha Brankáři: Petr Bříza, Petr Přikryl
Obránci: František Ptáček, Jaroslav Nedvěd, Libor Zábranský, Pavel Šrek, Vlastimil Kroupa, Johnathan Aitken, Michal Dobroň, Martin Holý, Jan Hanzlík
Útočníci: Patrik Martinec, Ondřej Kratěna, Richard Žemlička, Vladimír Vůjtek, Jaroslav Hlinka, Jiří Zelenka, Petr Hrbek, Martin Chabada, Michal Broš, Michal Sivek, Václav Novák, Pavel Kašpařík, Josef Slanec, Petr Kanko, David Hnát, Tomáš Netík, Daniel Volráb
Trenéři: Václav Sýkora a Pavel Hynek
  HC Vítkovice Brankáři: Martin Prusek, Jiří Trvaj
Obránci: Dmitrij Jerofejev, Radek Philipp, Vítězslav Škuta, Lukáš Zátopek, Lukáš Galvas, Daniel Zápotočný, Daniel Seman, Jan Výtisk, Petr Jurečka, Jan Kobezda, Daniel Vilášek
Útočníci: David Moravec, Josef Štraub, Martin Procházka, Roman Kaděra, David Pospíšil, Tomáš Sršeň, Ivan Padělek, Zdeněk Pavelek, Martin Tomášek, Pavel Selingr, Marek Ivan, David Mikšan, Robert Najdek, Richard Brančík, Zbyněk Irgl, Rostislav Olesz, Jakub Hulva, Aleš Padělek, Martin Lamich, Kamil Suchánek
Trenéři: Alois Hadamczik, Kamil Konečný a Mojmír Trličík

ReferenceEditovat

  1. http://www.hc-vsetin.cz/zobraz.asp?t=historie-00_01