Otevřít hlavní menu

Světový pohár v biatlonu 2013/2014 – Annecy

Související informace naleznete také v článku Světový pohár v biatlonu 2013/14.

3. podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2013/14 probíhal od 12. do 15. prosince ve francouzském Annecy-Le Grand-Bornand. Na programu byly, stejně jako na předcházející události v rakouském Hochfilzenu, štafetové závody, sprinty a stíhací závody. Ve sprintu se mezi muži na stupně vítězů prosadil český reprezentant Ondřej Moravec, který dokončil závod na druhém místě.[1]

Program závodůEditovat

Datum Disciplína Začátek (SEČ) Počet závodníků
12. prosince Štafeta (ženy) 14:30 60
13. prosince Štafeta (muži) 14:30 60
14. prosince Sprint (ženy) 10:30 99
Sprint (muži) 13:30 101
15. prosince Stíhací závod (ženy) 11:15 58
Stíhací závod (muži) 13:15 59

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1. Norsko  Norsko 2 0 2 4
2. Německo  Německo 1 2 0 3
3. Rusko  Rusko 1 1 1 3
3. Ukrajina  Ukrajina 1 1 1 3
5. Švýcarsko  Švýcarsko 1 0 0 1
6. Česko  Česko 0 1 0 1
6. Finsko  Finsko 0 1 0 1
8. Francie  Francie 0 0 1 1
8. Rakousko  Rakousko 0 0 1 1
Celkem 6 6 6 18

Medailové výsledkyEditovat

VýsledkyEditovat

Sprint ženEditovat

Pořadí Jméno závodníka Střelba Čas Ztráta
    Selina Gasparinová 0+0 20:51,4 0,0
    Kaisa Mäkäräinenová 0+1 20:59,7 +8,3
    Valj Semerenková 0+1 21:02,9 +11,5
4.   Gabriela Soukalová 0+1 21:04,6 +13,2
5.   Olga Viluchinová 0+0 21:10,7 +19,3
6.   Franziska Preussová 0+0 21:16,8 +25,4
7.   Franziska Hildebrandová 0+0 21:16,8 +25,4
8.   Olena Pidhrušná 1+0 21:17,6 +26,2
9.   Krystyna Pałková 0+0 21:18,5 +27,1
10.   Laura Dahlmeierová 0+0 21:18,7 +27,3
11.   Tiril Eckhoffová 0+1 21:26,0 +34,6
12.   Irina Starychová 0+1 21:29,3 +37,9
13.   Andrea Henkelová 0+1 21:30,1 +38,7
14.   Vita Semerenková 0+0 21:31,1 +39,7
15.   Julija Džymová 0+1 21:31,7 +40,3
16.   Anastasia Kuzminová 1+1 21:32,5 +41,1
17.   Veronika Vítková 0+1 21:33,4 +42,0
18.   Réka Ferenczová 0+0 21:40,3 +48,9
19.   Natalja Burdygová 1+0 21:41,5 +50,1
20.   Andreja Maliová 0+0 21:41,6 +50,2
Češky
25.   Eva Puskarčíková 0+0 21:49,1 +57,7
70.   Lucie Charvátová 0+3 23:21,0 +2:29,6

Sprint mužůEditovat

Pořadí Jméno závodníka Střelba Čas Ztráta
    Johannes Thingnes Bø 0+0 22:06,7 0,0
    Ondřej Moravec 0+0 22:39,6 +32,9
    Martin Fourcade 0+1 22:43,8 +37,1
4.   Dmitrij Malyško 0+0 22:46,4 +39,7
5.   Simon Schempp 0+0 22:47,3 +40,6
6.   Daniel Mesotitsch 0+0 22:48,6 +41,9
7.   Lukas Hofer 1+0 22:49,5 +42,8
8.   Fredrik Lindström 0+1 22:53,4 +46,7
9.   Erik Lesser 0+0 22:54,5 +47,8
10.   Anton Šipulin 1+0 22:56,1 +49,4
11.   Benjamin Weger 0+0 22:58,9 +52,2
12.   Lars Berger 0+2 23:00,3 +53,6
13.   Henrik L'Abée-Lund 0+1 23:00,4 +53,7
14.   Dominik Landertinger 0+0 23:01,6 +54,9
15.   Friedrich Pinter 0+0 23:07,1 +1:00,4
16.   Nathan Smith 0+1 23:15,1 +1:08,4
17.   Alexandr Loginov 1+0 23:16,5 +1:09,8
18.   Florian Graf 1+0 23:16,6 +1:09,9
19.   Christoph Sumann 0+0 23:17,3 +1:10,6
20.   Alexis Bœuf 1+1 23:19,4 +1:12,7
Češi
24.   Michal Krčmář 0+0 23:24,9 +1:18,2
52.   Jaroslav Soukup 1+2 24:13,8 +2:07,1
62.   Lukáš Kristejn 0+1 24:28,4 +2:21,7

Stíhací závod ženEditovat

Pořadí Jméno závodníka Střelba Počáteční ztráta Čas Ztráta
    Valj Semerenková 1+0+0+0 0:12 28:05,4 0,0
    Irina Starychová 0+0+0+0 0:38 28:09,6 +4,2
    Tiril Eckhoffová 0+0+1+0 0:35 28:20,9 +15,5
4.   Gabriela Soukalová 0+0+0+1 0:13 28:27,3 +21,9
5.   Laura Dahlmeierová 0+0+0+0 0:27 28:34,0 +28,6
6.   Selina Gasparinová 1+0+1+0 0:00 28:42,5 +37,1
7.   Olga Zajcevová 0+0+0+0 1:11 28:45,7 +40,3
8.   Anaïs Bescondová 0+1+0+0 0:50 28:45,8 +40,8
9.   Olga Viluchinová 0+0+1+1 0:19 29:02,2 +56,8
10.   Olena Pidhrušná 0+0+0+3 0:26 29:09,2 +1:03,8
11.   Franziska Preussová 2+0+0+1 0:25 29:10,2 +1:04,8
12.   Vita Semerenková 0+0+1+0 0:40 29:12,9 +1:07,5
13.   Jana Romanovová 0+1+0+0 1:08 29:23,2 +1:17,8
14.   Julija Džymová 0+0+1+1 0:40 29:23,7 +1:18,3
15.   Kaisa Mäkäräinenová 0+0+3+1 0:08 29:33,0 +1:27,6
16.   Franziska Hildebrandová 0+0+1+2 0:25 29:35,5 +1:30,1
17.   Anastasia Kuzminová 3+2+0+0 0:41 29:39,4 +1:34,0
18.   Krystyna Pałková 1+0+1+1 0:27 29:48,6 +1:43,2
19.   Rosanna Crawfordová 2+0+1+0 1:01 29:52,9 +1:47,5
20.   Fanny Welle-Strand Hornová 2+1+0+1 0:55 29:54,0 +1:48,6
Češky
29.   Veronika Vítková 3+0+1+1 0:42 30:26,6 +2:21,2
35.   Eva Puskarčíková 1+0+0+2 0:58 30:32,7 +2:27,3

Stíhací závod mužůEditovat

Pořadí Jméno závodníka Střelba Počáteční ztráta Čas Ztráta
    Johannes Thingnes Bø 0+1+0+0 0:00 31:43,7 0,0
    Erik Lesser 0+0+0+0 0:48 32:21,2 +37,5
    Anton Šipulin 0+0+1+0 0:49 32:22,8 +39,1
4.   Carl Johan Bergman 0+1+0+0 1:22 32:25,4 +41,7
5.   Benjamin Weger 1+1+0+0 0:52 32:30,2 +46,5
6.   Alexandr Loginov 0+1+0+0 1:10 32:35,3 +51,6
7.   Christoph Stephan 0+1+0+0 1:16 32:39,4 +55,7
8.   Nathan Smith 1+0+0+1 1:08 32:41,2 +57,5
9.   Jevgenij Garaničev 0+0+0+1 1:17 32:41,8 +58,1
10.   Lukas Hofer 0+1+1+1 0:43 32:41,8 +58,1
11.   Daniel Mesotitsch 0+0+1+1 0:42 32:45,3 +1:01,6
12.   Ondřej Moravec 0+0+1+1 0:33 32:49,6 +1:05,9
13.   Simon Eder 0+0+2+0 1:16 32:54,2 +1:10,5
14.   Dmitrij Malyško 1+0+0+1 0:40 32:54,5 +1:10,8
15.   Lowell Bailey 0+0+0+0 1:41 32:54,7 +1:11,0
16.   Tim Burke 0+0+1+1 1:22 32:55,3 +1:11,6
17.   Martin Fourcade 1+1+0+1 0:37 33:07,3 +1:23,6
18.   Fredrik Lindström 0+1+0+2 0:47 33:07,7 +1:24,0
19.   Simon Schempp 0+1+1+0 0:41 33:09,6 +1:25,9
20.   Björn Ferry 1+0+0+0 1:23 33:11,9 +1:28,2
Češi
45.   Michal Krčmář 1+1+2+0 1:18 35:07,2 +3:23,5
50.   Jaroslav Soukup 1+1+1+1 2:07 35:44,7 +4:01,0

Štafeta ženEditovat

Pořadí Země Jména závodníků Střelba Čas Ztráta
  Německo  Německo Franziska Preussová (0+1 0+1) 1:06:27,8
Andrea Henkelová (0+0 0+0)
Franziska Hildebrandová (0+0 0+1)
Laura Dahlmeierová (0+0 0+0)
  Ukrajina  Ukrajina Julija Džymová (0+0 0+3) 1:06:51,1 +23,3
Vita Semerenková (0+0 0+1)
Valj Semerenková (0+0 0+0)
Olena Pidhrušná (0+0 0+0)
  Norsko  Norsko Tiril Eckhoffová (0+1 0+2) 1:06:51,6 +23,8
Fanny Welle-Strand Hornová (0+1 0+2)
Synnøve Solemdalová (0+1 0+1)
Tora Bergerová (0+0 0+2)
4. Kanada  Kanada Rosanna Crawfordová (0+0 0+1) 1:08:03,6 +1:35,8
Megan Imrieová (0+0 0+1)
Megan Heinickeová (0+1 0+2)
Zina Kocherová (0+3 0+1)
5. Francie  Francie Anaïs Bescondová (0+1 0+0) 1:08:11,6 +1:43,8
Sophie Boilleyová (0+0 0+1)
Anais Chevalierová (0+0 0+1)
Marie-Laure Brunetová (0+0 0+0)
6. Rusko  Rusko Světlana Slepcovová (0+2 0+1) 1:08:28,2 +2:00,4
Jekatěrina Glazyrinová (0+1 0+0)
Jekatěrina Šumilovová (0+0 0+0)
Olga Viluchinová (0+1 0+0)
7. Itálie  Itálie Dorothea Wiererová (0+0 0+1) 1:08:58,2 +2:30,4
Nicole Gontierová (0+2 0+3)
Michela Ponzaová (0+0 0+1)
Karin Oberhoferová (0+2 0+1)
8. USA  USA Susan Dunkleová (0+0 0+1) 1:09:11,9 +2:44,1
Sara Studebakerová (0+1 0+3)
Hannah Dreissigackerová (0+0 0+0)
Annelies Cooková (0+0 0+1)
9. Slovensko  Slovensko Terézia Poliaková (0+3 0+2) 1:09:17,7 +2:49,9
Jana Gereková (0+2 0+0)
Paulina Fialková (0+0 0+0)
Anastasia Kuzminová (0+1 0+2)
10. Česko  Česko Veronika Vítková (0+0 0+0) 1:10:05,6 +3:37,8
Eva Puskarčíková (0+1 0+1)
Gabriela Soukalová (0+0 0+1)
Lucie Charvátová (3+3 0+2)

Štafeta mužůEditovat

Pořadí Země Jména závodníků Střelba Čas Ztráta
  Rusko  Rusko Ivan Čerezov (0+0 0+2) 1:14:01,8
Alexandr Loginov (0+0 0+2)
Jevgenij Garaničev (0+0 0+1)
Anton Šipulin (0+0 0+0)
  Německo  Německo Erik Lesser (0+0 0+2) 1:14:02,1 +0,3
Andreas Birnbacher (0+1 0+0)
Arnd Peiffer (0+0 0+1)
Simon Schempp (0+0 0+1)
  Rakousko  Rakousko Christoph Sumann (0+0 0+1) 1:14:28,6 +26,8
Daniel Mesotitsch (0+0 0+2)
Dominik Landertinger (0+0 0+1)
Simon Eder (0+0 0+3)
4. Švédsko  Švédsko Tobias Arwidson (0+0 0+2) 1:14:30,3 +28,5
Björn Ferry (0+0 0+2)
Fredrik Lindström (0+2 0+1)
Carl Johan Bergman (0+1 0+0)
5. Norsko  Norsko Lars Helge Birkeland (0+1 0+0) 1:14:34,0 +32,2
Henrik L'Abée-Lund (0+0 0+2)
Erlend Bjøntegaard (0+2 0+0)
Johannes Thingnes Bø (0+0 0+3)
6. Francie  Francie Alexis Bœuf (0+2 0+0) 1:15:08,7 +1:06,9
Jean-Guillaume Béatrix (0+0 0+3)
Simon Desthieux (0+1 0+1)
Martin Fourcade (0+0 0+2)
7. Švýcarsko  Švýcarsko Ivan Joller (0+1 0+1) 1:15:59,7 +1:57,9
Benjamin Weger (0+0 0+0)
Claudio Böckli (0+1 0+0)
Simon Hallenbarter (0+1 0+0)
8. USA  USA Lowell Bailey (0+0 0+2) 1:15:59,9 +1:58,1
Tim Burke (0+2 0+2)
Jeremy Teela (0+2 0+0)
Leif Nordgren (0+2 0+1
9. Česko  Česko Lukáš Kristejn (0+1 0+0) 1:16:42,9 +2:41,1
Jaroslav Soukup (0+0 0+1)
Michal Krčmář (0+0 0+1)
Ondřej Moravec (0+0 0+1)
10. Ukrajina  Ukrajina Oleksandr Bilaněnko (0+0 0+1) 1:17:13,7 +3:11,9
Andrij Deryzemlja (0+1 0+2)
Sergij Sjednev (0+0 1+3)
Sergij Semjonov (0+0 0+2)

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Le Grand-Bornand na polské Wikipedii.

  1. Pocit na bedně se neomrzí, radoval se Moravec. Neomylně poskládal puzzle běhu a střelby a skončil druhý [online]. Sport.cz, 2013-12-14 [cit. 2013-12-15]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. E.ON IBU WORLD CUP 3 - Annecy-Le Grand Bornand (FRA); Men 4x7.5 km Relay [online]. Mezinárodní biatlonová unie (dále jen IBU) [cit. 2013-12-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. E.ON IBU WORLD CUP 3 - Annecy-Le Grand Bornand (FRA); Men 10 km Sprint [online]. IBU [cit. 2013-12-14]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. E.ON IBU WORLD CUP 3 - Annecy-Le Grand Bornand (FRA); Men 12.5 km Pursuit [online]. IBU [cit. 2013-12-15]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. E.ON IBU WORLD CUP 3 - Annecy-Le Grand Bornand (FRA); Women 4x6 km Relay [online]. IBU [cit. 2013-12-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. E.ON IBU WORLD CUP 3 - Annecy-Le Grand Bornand (FRA); Women 7.5 km Sprint [online]. IBU [cit. 2013-12-14]. Dostupné online. (anglicky) 
  7. E.ON IBU WORLD CUP 3 - Annecy-Le Grand Bornand (FRA); Women 10 km Pursuit [online]. IBU [cit. 2013-12-15]. Dostupné online. (anglicky)