Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1980

sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1980

Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1980 probíhaly ve dnech 20.–25. července 1980 v Paláci sportu Lužniki. Soutěží se celkem zúčastnilo 127 gymnastů (65 mužů a 62 žen).

Sportovní gymnastika
na Letních olympijských hrách 1980
Gymnastics pictogram.svgOlympic rings.svg
Základní údaje
PořadatelMezinárodní gymnastická federace
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěPalác sportu Lužniki
Datum20. července – 25. července 1980
Soutěže14 (8 muži, 6 ženy)
Startující127 (65 mužů, 62 žen) z 18 zemí
Soutěže
Víceboj jednotlivci muži ženy
Víceboj družstva muži ženy
Prostná muži ženy
Přeskok muži ženy
Bradla muži ženy
Kůň našíř muži
Kruhy muži
Hrazda muži
Kladina ženy

<< 1976 seznam medailistů
seznam medailistek
1984 >>

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Soutěž   Zlato   Stříbro   Bronz
Víceboj – družstva   Sovětský svaz (URS)
Nikolaj Andrianov
Eduard Azaryan
Alexandr Diťatin
Bogdan Makuc
Vladimir Markelov
Alexandr Tkačov
  Německá demokratická republika (GDR)
Ralf-Peter Hemmann
Lutz Hoffmann
Lutz Mack
Michael Nikolay
Andreas Bronst
Roland Brückner
  Maďarsko (HUN)
Ferenc Donáth
György Guczoghy
Zoltán Kelemen
Péter Kovács
Zoltán Magyar
István Vámos
Víceboj – jednotlivci   Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
  Nikolaj Andrianov
Sovětský svaz (URS)
  Stojan Delčev
Bulharsko (BUL)
Prostná   Roland Brückner
Německá demokratická republika (GDR)
  Nikolaj Andrianov
Sovětský svaz (URS)
  Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
Kůň našíř   Zoltán Magyar
Maďarsko (HUN)
  Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
  Michael Nikolay
Německá demokratická republika (GDR)
Kruhy   Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
  Alexandr Tkačov
Sovětský svaz (URS)
  Jiří Tabák
Československo (TCH)
Přeskok   Nikolaj Andrianov
Sovětský svaz (URS)
  Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
  Roland Brückner
Německá demokratická republika (GDR)
Bradla   Alexandr Tkačov
Sovětský svaz (URS)
  Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
  Roland Brückner
Německá demokratická republika (GDR)
Hrazda   Stojan Delčev
Bulharsko (BUL)
  Alexandr Diťatin
Sovětský svaz (URS)
  Nikolaj Andrianov
Sovětský svaz (URS)

ŽenyEditovat

Soutěž   Zlato   Stříbro   Bronz
Víceboj – družstva   Sovětský svaz (URS)
Jelena Davydovová
Marija Filatovová
Nelli Kimová
Jelena Najmušinová
Natalja Šapošnikovová
Stella Zacharovová
  Rumunsko (ROU)
Nadia Comaneciová
Rodica Dunca
Emilia Eberleová
Cristina Elena Grigoraş
Melita Ruhn
Dumitrita Turner
  Německá demokratická republika (GDR)
Maxi Gnaucková
Silvia Hindorff
Steffi Kraker
Katharina Rensch
Karola Sube
Birgit Süss
Víceboj – jednotlivci   Jelena Davydovová
Sovětský svaz (URS)
  Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
nebyla udělena
  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
Přeskok   Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
  Steffi Kraker
Německá demokratická republika (GDR)
  Melita Ruhn
Rumunsko (ROU)
Bradla   Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
  Emilia Eberleová
Rumunsko (ROU)
  Steffi Kraker
Německá demokratická republika (GDR)
  Melita Ruhn
Rumunsko (ROU)
  Marija Filatovová
Sovětský svaz (URS)
Kladina   Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
  Jelena Davydovová
Sovětský svaz (URS)
  Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
Prostná   Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena   Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
  Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Sovětský svaz (URS) 9 8 5 22
2.   Německá demokratická republika (GDR) 2 3 6 11
3.   Rumunsko (ROU) 2 3 2 7
4.   Bulharsko (BUL) 1 0 1 2
  Maďarsko (HUN) 1 0 1 2
5.   Československo (TCH) 0 0 1 1
Celkem 15 14 16 45

OdkazyEditovat

LiteraturaEditovat

  • Olympijské hry 1980: hry XXII. olympiády, Moskva: XIII zimní olympijské hry, Lake Placid.. Příprava vydání Dobrovodský, Vladimír. 1. vyd. Praha: Olympia, 1981. 319 s. 

Externí odkazyEditovat