Seznam olympijských medailistek ve sportovní gymnastice

seznam na projektech Wikimedia

Toto je seznam olympijských medailistek ve sportovní gymnastice na letních olympijských hrách.

VícebojEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1952   Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
  Nina Bočarovová
Sovětský svaz (URS)
  Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
LOH 1956   Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
  Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960   Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
  Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
  Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972   Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
  Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
  Tamara Lazakovičová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976   Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
  Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
  Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1980   Jelena Davydovová
Sovětský svaz (URS)
  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena
  Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1984   Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
  Ecaterina Szabo
Rumunsko (ROU)
  Simona Păucă
Rumunsko (ROU)
LOH 1988   Jelena Šušunovová
Sovětský svaz (URS)
  Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
  Světlana Boginská
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992   Taťjana Gucuová
Sjednocený tým (EUN)
  Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
  Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
LOH 1996   Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
  Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
LOH 2000   Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Maria Olaruová
Rumunsko (ROU)
  Liu Xuan
Čína (CHN)
LOH 2004   Carly Patterson
Spojené státy americké (USA)
  Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
  Čang Nan
Čína (CHN)
LOH 2008   Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
  Shawn Johnsonová
Spojené státy americké (USA)
  Yang Yilin
Čína (CHN)
LOH 2012   Gabby Douglasová
Spojené státy americké (USA)
  Viktoria Komova
Rusko (RUS)
  Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
LOH 2016   Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
  Aly Raisman
Spojené státy americké (USA)
  Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
LOH 2020   Sunisa Lee
Spojené státy americké (USA)
  Rebeca Andrade
Brazílie (BRA)
  Angelina Melnikova
Sportovci ROV (ROC)

KladinaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1952   Nina Bočarovová
Sovětský svaz (URS)
  Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
  Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
LOH 1956   Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
  Eva Bosáková
Československo (TCH)
nebyla udělena
  Tamara Maninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960   Eva Bosáková
Československo (TCH)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Tamara Maninová
Sovětský svaz (URS)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968   Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Larisa Petriková
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972   Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
  Tamara Lazakovičová
Sovětský svaz (URS)
  Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1976   Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
  Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
  Teodora Ungureanuová
Rumunsko (ROU)
LOH 1980   Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
  Jelena Davydovová
Sovětský svaz (URS)
  Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1984   Ecaterina Szaboová
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena   Kathy Johnson
Spojené státy americké (USA)
  Simona Păucăová
Rumunsko (ROU)
LOH 1988   Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
  Jelena Šušunovová
Sovětský svaz (URS)
  Phoebe Mills
Spojené státy americké (USA)
  Gabriela Potorac
Rumunsko (ROU)
LOH 1992   Taťjana Lysenková
Sjednocený tým (EUN)
  Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
nebyla udělena
  Lu Li
Čína (CHN)
LOH 1996   Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
  Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
  Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
LOH 2000   Liou Süan
Čína (CHN)
  Jekatěrina Lobazňuková
Rusko (RUS)
  Jelena Produnovová
Rusko (RUS)
LOH 2004   Cătălina Ponorová
Rumunsko (ROU)
  Carly Pattersonová
Spojené státy americké (USA)
  Alexandra Eremiaová
Rumunsko (ROU)
LOH 2008   Shawn Johnsonová
Spojené státy americké (USA)
  Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
  Cheng Fei
Čína (CHN)
LOH 2012   Teng Lin-lin
Čína (CHN)
  Lu Sui
Čína (CHN)
  Aly Raisman
Spojené státy americké (USA)
LOH 2016   Sanne Weversová
Nizozemsko (NED)
  Laurie Hernandezová
Spojené státy americké (USA)
  Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
LOH 2020   Guan Chenchen
Čína (CHN)
  Tang Xijing
Čína (CHN)
  Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)

ProstnáEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1952   Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
  Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
  Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
LOH 1956   Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
nebyla udělena   Elena Leuşteanu
Rumunsko (ROU)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960   Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
  Tamara Ljuchinová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964   Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
  Anikó Ducza
Maďarsko (HUN)
LOH 1968   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
nebyla udělena   Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
  Larisa Petriková
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972   Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
  Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
  Tamara Lazakovičová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976   Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
  Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
  Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
LOH 1980   Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena   Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
  Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
  Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1984   Ecaterina Szabo
Rumunsko (ROU)
  Julianne McNamara
Spojené státy americké (USA)
  Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
LOH 1988   Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
  Světlana Boginská
Sovětský svaz (URS)
  Diana Doudeva
Bulharsko (BUL)
LOH 1992   Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
  Henrietta Ónodiová
Maďarsko (HUN)
  Cristina Bontaş
Rumunsko (ROU)
  Taťjana Gucuová
Sjednocený tým (EUN)
  Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
LOH 1996   Lilia Podkopajevová
Ukrajina (UKR)
  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Dominique Dawes
Spojené státy americké (USA)
LOH 2000   Jelena Zamolodčikovová
Rusko (RUS)
  Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
  Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
LOH 2004   Cătălina Ponor
Rumunsko (ROU)
  Nicoleta Daniela Şofronie
Rumunsko (ROU)
  Patricia Moreno
Španělsko (ESP)
LOH 2008   Sandra Izbaşa
Rumunsko (ROU)
  Shawn Johnsonová
Spojené státy americké (USA)
  Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
LOH 2012   Aly Raisman
Spojené státy americké (USA)
  Cătălina Ponor
Rumunsko (ROU)
  Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
LOH 2016   Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
  Aly Raismanová
Spojené státy americké (USA)
  Amy Tinklerová
Velká Británie (GBR)
LOH 2020   Jade Carey
Spojené státy americké (USA)
  Vanessa Ferrariová
Itálie (ITA)
  Mai Murakami
Japonsko (JPN)
  Angelina Melnikova
Sportovci ROV (ROC)

BradlaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1952   Margit Korondi
Maďarsko (HUN)
  Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
  Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
LOH 1956   Ágnes Keletiová
Maďarsko (HUN)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1960   Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Tamara Ljuchinová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964   Polina Astachovová
Sovětský svaz (URS)
  Katalin Makrayová
Maďarsko (HUN)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
  Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972   Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
  Olga Korbutová
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena
  Erika Zucholdová
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1976   Nadia Comaneciová
Rumunsko (ROU)
  Teodora Ungureanuová
Rumunsko (ROU)
  Márta Egerváriová
Maďarsko (HUN)
LOH 1980   Maxi Gnaucková
Německá demokratická republika (GDR)
  Emilia Eberle
Rumunsko (ROU)
  Marija Filatovová
Sovětský svaz (URS)
  Steffi Kraker
Německá demokratická republika (GDR)
  Melita Ruhn
Rumunsko (ROU)
LOH 1984   Ma Yanhong
Čína (CHN)
nebyla udělena   Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
  Julianne McNamara
Spojené státy americké (USA)
LOH 1988   Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
  Dagmar Kersten
Německá demokratická republika (GDR)
  Jelena Šušunovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992   Lu Li
Čína (CHN)
  Taťjana Gucuová
Sjednocený tým (EUN)
  Shannon Millerová
Spojené státy americké (USA)
LOH 1996   Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
  Bi Wenjing
Čína (CHN)
nebyla udělena
  Amy Chow
Spojené státy americké (USA)
LOH 2000   Světlana Chorkinová
Rusko (RUS)
  Ling Jie
Čína (CHN)
  Yang Yun
Čína (CHN)
LOH 2004   Émilie Le Pennec
Francie (FRA)
  Terin Humphrey
Spojené státy americké (USA)
  Courtney Kupets
Spojené státy americké (USA)
LOH 2008   He Kexin
Čína (CHN)
  Nastia Liukinová
Spojené státy americké (USA)
  Yang Yilin
Čína (CHN)
LOH 2012   Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
  On Kexin
Čína (CHN)
  Elizabeth Tweddle
Velká Británie (GBR)
LOH 2016   Alija Mustafinová
Rusko (RUS)
  Madison Kocianová
Spojené státy americké (USA)
  Sophie Schederová
Německo (GER)
LOH 2020   Nina Derwael
Belgie (BEL)
  Anastasia Ilyankova
Sportovci ROV (ROC)
  Sunisa Lee
Spojené státy americké (USA)

PřeskokEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1952   Jekatěrina Kalinčuková
Sovětský svaz (URS)
  Marija Gorochovská
Sovětský svaz (URS)
  Galina Minaičevová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1956   Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
  Tamara Maninová
Sovětský svaz (URS)
  Olga Tass
Maďarsko (HUN)
  Ann-Sofi Pettersson
Švédsko (SWE)
LOH 1960   Margarita Nikolajevová
Sovětský svaz (URS)
  Sofja Muratovová
Sovětský svaz (URS)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1964   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Larisa Latyninová
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena
  Birgit Radochla
Tým sjednoceného Německa (EUA)
LOH 1968   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Erika Zuchold
Německá demokratická republika (GDR)
  Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972   Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
  Erika Zuchold
Německá demokratická republika (GDR)
  Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976   Nelli Kimová
Sovětský svaz (URS)
  Ljudmila Turiščevová
Sovětský svaz (URS)
  Carola Dombeck
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1980   Natalja Šapošnikovová
Sovětský svaz (URS)
  Steffi Kraker
Německá demokratická republika (GDR)
  Melita Ruhn
Rumunsko (ROU)
LOH 1984   Ecaterina Szabó
Rumunsko (ROU)
  Mary Lou Rettonová
Spojené státy americké (USA)
  Lavinia Agache
Rumunsko (ROU)
LOH 1988   Světlana Boginská
Sovětský svaz (URS)
  Gabriela Potorac
Rumunsko (ROU)
  Daniela Silivaşová
Rumunsko (ROU)
LOH 1992   Lavinia Miloşovici
Rumunsko (ROU)
nebyla udělena   Taťjana Lysenková
Sjednocený tým (EUN)
  Henrietta Ónodiová
Maďarsko (HUN)
LOH 1996   Simona Amanarová
Rumunsko (ROU)
  Mo Huilan
Čína (CHN)
  Gina Gogeanová
Rumunsko (ROU)
LOH 2000   Jelena Zamolodčikovová
Rusko (RUS)
  Andreea Răducan
Rumunsko (ROU)
  Jekatěrina Lobazňuková
Rusko (RUS)
LOH 2004   Monica Roşu
Rumunsko (ROU)
  Annia Hatch
Spojené státy americké (USA)
  Anna Pavlovová
Rusko (RUS)
LOH 2008   Hong Un Jong
Severní Korea (PRK)
  Oksana Čusovitinová
Německo (GER)
  Cheng Fei
Čína (CHN)
LOH 2012   Sandra Izbaşa
Rumunsko (ROU)
  McKayla Maroney
Spojené státy americké (USA)
  Marija Paseková
Rusko (RUS)
LOH 2016   Simone Bilesová
Spojené státy americké (USA)
  Marija Paseková
Rusko (RUS)
  Giulia Steingruberová
Švýcarsko (SUI)
LOH 2020   Rebeca Andrade
Brazílie (BRA)
  MyKayla Skinner
Spojené státy americké (USA)
  Yeo Seo-jeong
Jižní Korea (KOR)

DružstvaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1928   Nizozemsko (NED)
Estella Agsteribbe
Jacomina van den Berg
Alida van den Bos
Petronella Burgerhof
Elka de Levie
Helena Nordheim
Ans Polak
Petronella van Randwijk
Hendrika van Rumt
Jud Simons
Jacoba Stelma
Anna van der Vegt
  Itálie (ITA)
Bianca Ambrosetti
Lavinia Gianoni
Luigina Giavotti
Virginia Giorgi
Germana Malabarba
Clara Marangoni
Luigina Perversi
Diana Pizzavini
Luisa Tanzini
Carolina Tronconi
Ines Vercesi
Rita Vittadini
  Velká Británie (GBR)
Annie Broadbent
Lucy Desmond
Margaret Hartley
Amy Jagger
Isobel Judd
Jessie Kite
Marjorie Moreman
Edith Pickles
Ethel Seymour
Ada Smith
Hilda Smith
Doris Woods
LOH 1932 nebyla na programu LOH
LOH 1936   Německo (GER)
Anita Bärwirth
Erna Bürger
Isolde Frölian
Friedl Iby
Trudi Meyer
Paula Pöhlsen
Julie Schmitt
Käthe Sohnemann
  Československo (TCH)
Jaroslava Bajerová
Vlasta Děkanová
Božena Dobešová
Vlasta Foltová
Anna Hřebřinová
Matylda Pálfyová
Zdeňka Veřmiřovská
Marie Větrovská
  Maďarsko (HUN)
Margit Csillik
Margit Kalocsai
Ilona Madary
Gabriella Mészáros
Margit Nagy
Olga Tőrös
Judit Tóth
Eszter Voit
LOH 1948   Československo (TCH)
Zdeňka Honsová
Marie Kovářová
Eliška Misáková (in memoriam)
Miloslava Misáková
Milena Müllerová
Věra Růžičková
Olga Šilhánová
Božena Srncová
Zdeňka Veřmiřovská
  Maďarsko (HUN)
Edit Parényi-Weckinger
Mária Zalai-Kövi
Irén Karcsics
Erzsébet Gulyás-Köteles
Erzsébet Balázs
Olga Tass
Anna Fehér
Margit Nagy-Sandor
  Spojené státy americké (USA)
Ladislava Bakanic
Marian Barone
Consetta Lenz
Dorothy Dalton
Meta Elste
Helen Schifano
Clara Schroth
Anita Simonis
LOH 1952   Sovětský svaz (URS)
Nina Bočarovová
Pelageja Danilovová
Marija Gorochovská
Jekatěrina Kalinčuková
Galina Minaičevová
Galina Šamrajová
Galina Urbanovičová
  Maďarsko (HUN)
Andrea Bodo
Irén Karcsics
Erzsebet Gulyas
Ágnes Keletiová
Margit Korondi
Edit Parényi-Weckinger
Olga Tass
Mária Zalai-Kövi
  Československo (TCH)
Hana Bobková
Alena Chadimová
Jana Rabasová
Alena Reichová
Matylda Šínová
Božena Srncová
Věra Vančurová
Eva Věchtová
LOH 1956   Sovětský svaz (URS)
Polina Astachovová
Ljudmila Jegorovová
Lidija Kalininová
Larisa Latyninová
Tamara Maninová
Sofja Muratovová
  Maďarsko (HUN)
Andrea Bodo
Karolyne Gulyas
Ágnes Keletiová
Alice Kertesz
Margit Korondi
Olga Tass
  Rumunsko (ROU)
Georgeta Hurmuzachi
Sonia Iovan
Elena Leuşteanu
Elena Mărgărit
Elena Săcălici
Emilia Vătăşoiu
LOH 1960   Sovětský svaz (URS)
Polina Astachovová
Lidija Ivanovová
Larisa Latyninová
Tamara Ljuchinová
Sofja Muratovová
Margarita Nikolajevová
  Československo (TCH)
Eva Bosáková
Věra Čáslavská
Matylda Matoušková
Hana Růžičková
Ludmila Švédová
Adolfína Tačová
  Rumunsko (ROU)
Atanasia Ionescu
Sonia Iovan
Elena Leuşteanu
Emilia Vătăşoiu-Liţă
Elena Niculescu
Uta Poreceanu
LOH 1964   Sovětský svaz (URS)
Larisa Latyninová
Polina Astachovová
Tamara Maninová
Jelena Volčecká
Tamara Zamotailova
Ludmila Gromova
  Československo (TCH)
Věra Čáslavská
Jaroslava Sedláčková
Adolfína Tkačíková
Marianna Krajčírová
Hana Lišková
Jana Kubičková
  Japonsko (JPN)
Keiko Ikedaová
Toshiko Aihara
Kiyoko Ono
Taniko Nakamura
Hiroko Tsuji
Ginko Chiba
LOH 1968   Sovětský svaz (URS)
Ljudmila Turiščevová
Zinaida Voroninová
Larisa Petrik
Ljubov Burda
Olga Karasjovová
Natalja Kučinská
  Československo (TCH)
Věra Čáslavská
Bohumila Řimnáčová
Miroslava Skleničková
Marianna Krajčírová
Hana Lišková
Jana Kubičková
  Německá demokratická republika (GDR)
Karin Janz
Erika Zuchold
Maritta Bauerschmidt
Ute Starke
Marianne Noack
Magdalena Schmidt
LOH 1972   Sovětský svaz (URS)
Ljudmila Turiščevová
Olga Korbutová
Tamara Lazakovičová
Ljubov Burda
Elvira Saadi
Antonina Koshel
  Německá demokratická republika (GDR)
Karin Janzová
Erika Zuchold
Angelika Hellmann
Irene Abel
Christine Schmitt
Richarda Schmeisser
  Maďarsko (HUN)
Ilona Bekesi
Monika Csaszar
Krisztina Medveczky
Aniko Kery
Marta Kelemen
Zsuzsa Nagyová
LOH 1976   Sovětský svaz (URS)
Marija Filatovová
Svetlana Grozdova
Nelli Kimová
Olga Korbutová
Elvira Saadi
Ljudmila Turiščevová
  Rumunsko (ROU)
Nadia Comaneciová
Mariana Constantin
Georgeta Gabor
Anca Grigoraş
Gabriela Truşcă
Teodora Ungureanu
  Německá demokratická republika (GDR)
Carola Dombeck
Gitta Escher
Kerstin Gerschau
Angelika Hellmann
Marion Kische
Steffi Kraker
LOH 1980   Sovětský svaz (URS)
Jelena Davydovová
Marija Filatovová
Nelli Kimová
Yelena Naimushina
Natalia Shaposhnikova
Stella Zacharovová
  Rumunsko (ROU)
Nadia Comaneciová
Rodica Dunca
Emilia Eberle
Melita Ruhn
Dumitriţa Turner
Cristina Elena Grigoraş
  Německá demokratická republika (GDR)
Maxi Gnaucková
Silvia Hindorff
Steffi Kraker
Katharina Rensch
Karola Sube
Birgit Suss
LOH 1984   Rumunsko (ROU)
Ecaterina Szabo
Laura Cutina
Simona Păucă
Cristina Elena Grigoraş
Mihaela Stănuleţ
Lavinia Agache
  Spojené státy americké (USA)
Mary Lou Rettonová
Julianne McNamara
Kathy Johnson
Michelle Dusserre
Tracee Talavera
Pamela Bileck
  Čína (CHN)
Ma Yanhong
Wu Jiani
Chen Yongyan
Zhou Ping
Zhou Qiurui
Huang Qun
LOH 1988   Sovětský svaz (URS)
Svetlana Baitova
Elena Shevchenko
Olga Strazheva
Natalia Laschenova
Světlana Boginská
Jelena Šušunovová
  Rumunsko (ROU)
Camelia Voinea
Celestina Popa
Eugenia Golea
Gabriela Potorac
Aurelia Dobre
Daniela Silivaşová
  Německá demokratická republika (GDR)
Martina Jentsch
Gabriele Faehnrich
Ulrike Klotz
Betti Schieferdecker
Dörte Thümmler
Dagmar Kersten
LOH 1992   Sjednocený tým (EUN)
Světlana Boginská
Taťjana Gucuová
Oksana Čusovitinová
Taťjana Lysenková
Elena Grudneva
Rozalia Galiyeva
  Rumunsko (ROU)
Lavinia Miloşovici
Gina Gogean
Cristina Bontaş
Mirela Paşca
Maria Neculiţă
Vanda Hădărean
  Spojené státy americké (USA)
Shannon Millerová
Kim Zmeskal
Dominique Dawes
Wendy Bruce
Betty Okino
Kerri Strug
LOH 1996   Spojené státy americké (USA)
Amanda Borden
Amy Chow
Dominique Dawes
Shannon Millerová
Dominique Moceanu
Jaycie Phelps
Kerri Strug
  Rusko (RUS)
Elena Dolgopolova
Rozalia Galiyeva
Elena Grosheva
Světlana Chorkinová
Dina Kochetkova
Yevgeniya Kuznetsova
Oksana Lyapina
  Rumunsko (ROU)
Simona Amanarová
Gina Gogeanová
Ionela Loaieş
Alexandra Marinescu
Lavinia Miloşovici
Mirela Ţugurlan
LOH 2000   Rumunsko (ROU)
Andreea Răducan
Maria Olaru
Simona Amanarová
Loredana Boboc
Andreea Isărescu
Claudia Presacan
  Rusko (RUS)
Yelena Produnova
Světlana Chorkinová
Yekaterina Lobaznyuk
Jelena Zamolodčikovová
Anastasiya Kolesnikova
Anna Chepeleva
  Spojené státy americké (USA)
Amy Chow
Jamie Dantzscher
Dominique Dawes
Kristen Maloney
Elise Ray
Tasha Schwikert
LOH 2004   Rumunsko (ROU)
Oana Ban
Alexandra Eremia
Cătălina Ponor
Monica Roşu
Nicoleta Daniela Şofronie
Silvia Stroescu
  Spojené státy americké (USA)
Mohini Bhardwajová
Annia Hatch
Terin Humphrey
Courtney Kupets
Courtney McCool
Carly Pattersonová
  Rusko (RUS)
Ludmila Ezhova
Světlana Chorkinová
Maria Krioutchkova
Anna Pavlovová
Jelena Zamolodčikovová
Natalja Ziganšinová
LOH 2008   Čína (CHN)
Yang Yilin
Cheng Fei
Jiang Yuyuan
Deng Linlin
He Kexin
Li Shanshan
  Spojené státy americké (USA)
Shawn Johnsonová
Nastia Liukinová
Chellsie Memmel
Samantha Peszek
Alicia Sacramone
Bridget Sloan
  Rumunsko (ROU)
Andreea Acatrinei
Gabriela Drăgoi
Andreea Grigore
Sandra Izbaşa
Steliana Nistor
Anamaria Tămârjan
LOH 2012   Spojené státy americké (USA)
Gabby Douglasová
Jordyn Wieberová
Aly Raisman
Kyla Ross
McKayla Maroney
  Rusko (RUS)
Alija Mustafinová
Viktoria Komova
Xenija Afanasjevová
Anastasija Grišinová
Maria Paseka
  Rumunsko (ROM)
Cătălina Ponor
Larisa Iordache
Diana Bulimar
Sandra Izbașa
Diana Chelaru
LOH 2016   Spojené státy americké (USA)
Simone Bilesová
Gabby Douglasová
Laurie Hernandezová
Madison Kocian
Aly Raisman
  Rusko (RUS)
Angelina Melniková
Alija Mustafinová
Maria Pasekaová
Daria Spiridonova
Seda Tutkhalyanová
  Čína (CHN)
Fan Yilin
Mao Yi
Shang Chunsong
Tan Jiaxin
Wang Jen
LOH 2020   Sportovci ROV (ROC)
Lilija Achajmovová
Viktorija Listunovová
Angelina Melnikovová
Vladislava Urazovová
  Spojené státy americké (USA)
Simone Bilesová
Jordan Chiles
Sunisa Lee
Grace McCallum
  Velká Británie (GBR)
Jennifer Gadirova
Jessica Gadirova
Alice Kinsella
Amelie Morgan

Ukončené soutěžeEditovat

Společné sestavy s náčinímEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1952   Švédsko (SWE)
Karin Lindberg
Ann-Sofi Pettersson
Evy Berggren
Gun Roring
Gota Pettersson
Irgrid Sandahl
Hjordis Nordin
Vanja Blomberg
  Sovětský svaz (URS)
Maria Horokhovska
Nina Bočarovová
Galina Minaičevová
Galina Urbanovičová
Pelageja Danilovová
Galina Šamrajová
  Maďarsko (HUN)
Margit Korondi
Ágnes Keletiová
Edit Perenyi-Weckinger
Olga Tass
Erzsebet Gulyas
Maria Zalai-Kovi
LOH 1956   Maďarsko (HUN)
Andrea Bodo
Karolyne Gulyas
Ágnes Keletiová
Alice Kertesz
Margit Korondi
Olga Tass
  Švédsko (SWE)
Karin Lindberg
Ann-Sofi Pettersson
Eva Rönström
Evy Berggren
Doris Hedberg
Maud Karlén
  Sovětský svaz (URS)
Polina Astachovová
Ljudmila Jegorovová
Lidija Kalininová
Larisa Latyninová
Tamara Maninová
Sofja Muratovová
  Polsko (POL)
Helena Rakoczy
Natalia Kot
Danuta Nowak-Stachow
Dorota Horzonek-Jokiel
Barbara Wilk-Ślizowska
Lidia Szczerbińska

Externí odkazyEditovat