Rumunsko na Letních olympijských hrách 1976

jihovýchodoevropská země na sportovní události v Montrealu

Rumunsko se účastnilo Letní olympiády 1976. Zastupovalo ho 157 sportovců (103 mužů a 54 žen) v 11 sportech.

Rumunsko na Letních olympijských hrách 1976
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód ROU
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
4 9 14 27
NOV Olympijský výbor Rumunska
Vlajkonoš Nicolae Martinescu

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Soutěž
  Zlato Vasile Dîba   Kanoistika K-1 500 m
  Zlato Nadia Comaneciová   Sportovní gymnastika Ženy víceboj jednotlivci
  Zlato Nadia Comaneciová   Sportovní gymnastika Ženy kladina
  Zlato Nadia Comaneciová   Sportovní gymnastika Ženy bradla
  Stříbro Simion Cuțov   Box Lehká váha do 60 kg
  Stříbro Mircea Șimon   Box Váha těžká do 81 kg
  Stříbro Gheorghe Danielov
Gheorghe Simionov
  Kanoistika C-2 1000 m
  Stříbro Teodora Ungureanu   Sportovní gymnastika Ženy kladina
  Stříbro Nadia Comaneciová
Teodora Ungureanu
Mariana Constantin
Anca Grigoraș
Gabriela Trușcă
Georgeta Gabor
  Sportovní gymnastika Družstvo žen víceboj
  Stříbro Cornel Penu
Gabriel Kicsid
Cristian Gațu
Ghiță Licu
Radu Voina
Roland Guneš
Ștefan Birtalan
Adrian Cosma
Constantin Tudosie
Nicolae Munteanu
Werner Stöckl
Mircea Grabovschi
Cezar Drăgăniță
Alexandru Fölker
  Házená Turnaj mužů
  Stříbro Gheorghe Berceanu   Zápas muži řecko-římský do 48 kg
  Stříbro Nicu Gângă   Zápas muži řecko-římský do 52 kg
  Stříbro Ștefan Rusu   Zápas muži řecko-římský do 68 kg
  Bronz Gheorghe Megelea   Atletika Muži hod oštěpem
  Bronz Victor Zilberman   Box Váha lehká střední do 76 kg
  Bronz Alec Năstac   Box Váha střední do 75 kg
  Bronz Costică Dafinoiu   Box Váha polotěžká do 81 kg
  Bronz Vasile Dîba   Kanoistika K-1 1000 m
  Bronz Larion Serghei
Policarp Malihin
  Kanoistika C-2 1000 m
  Bronz Alexandru Nilca
Ioan Pop
Dan Irimiciuc
Corneliu Marin
Marin Mustata
  Šerm Družstvo mužů šavle
  Bronz Dan Grecu   Sportovní gymnastika Muži kruhy
  Bronz Teodora Ungureanu   Sportovní gymnastika Ženy kladina
  Bronz Nadia Comaneciová   Sportovní gymnastika Ženy prostná
  Bronz Ioana Tudoranová
Felicia Afrasiloaiaová
Elena Giurcaová
Maria Micsaová
Elisabeta Lazărová
  Veslování Ženy párová čtyřka
  Bronz Roman Codreanu   Zápas muži řecko-římský nad 100 kg
  Bronz Stelian Morcov   Zápas muži volný styl do 90 kg
  Bronz Ladislau Şimon   Zápas muži volný styl nad 100 kg

ReferenceEditovat