International Working Test 2017

ročník International Working Test

International Working Test 2017 (IWT 2017) byl XXVI. ročník mezinárodní soutěže retrieverů ve working testech, který se konal 22. a 23. července 2017 v Finsku poblíž města Mustio, které se nachází 80 km západně od Helsinek. Pořadatelem soutěže byl Labradorinnoutajakerho ry (LNK).

International Working Test 2017
Základní informace
PořadíXXVI. ročník
ZeměFinskoFinsko Finsko
Datum22.–23. červenec 2017
PořadatelLNK
Týmová soutěž
Vítěz Gold medal blank.svgFinsko Fisnko (1) (1. titul)
Druhý Silver medal blank.svgFinsko Finsko (3)
Třetí Bronze medal blank.svgDánsko Dánsko (1)
Statistiky soutěže
Počet týmů29
Počet úloh10
Nejvíc bodůFinsko Tero Piiroinen (194 bodů)
← 2016
2018 →

Soutěže se zúčastnilo 29 týmů (20 národních týmů a 9 národních free týmů) z 11 zemí[1]. Vítězem se stal národní tým Finska (1) před národními týmy Finska (3) a Dánska (1).

Rozhodčími byli Spojené království Sara Gadd, Spojené království Mike Tallamy, Belgie Filip Bollen, Maďarsko Zsolt Böszörményi, Finsko Tomi Sarkkinen.

Oficiální dummy soutěže byly vyrobeny slovenskou firmou Firedog v zelené barvě s černým nápisem IWT 2017 FINLAND[2][3].

Přihlášené týmyEditovat

Maximální počet startujících byl stanoven 36 týmů. Každá členská země mohla vyslat maximálně 3 národní týmy[4][5]. Zbývající počet týmů do maxima byl k dispozici pro free týmy.

Obhajující tým (1)
Národní týmy (19)
Free týmy (9)

Místo konáníEditovat

Soutěž proběhla poblíž farmy Katteluksen[6][7] nacházejících ve vesnici Kattelus západně od města Mustio v provincie Uusimaa ve Finsku.

 
 
Mustio

Konečné hodnoceníEditovat

Výsledková listina.[8] Nejlepším psem prvního soutěžního dne se stal Namusillan Tähtituli finského vůdce Marjaana Kousa[9][10]. Nejlepším psem celé soutěže se stal Kulteen Heathrow finského vůdce Tera Piiroinena[11].

Poz. Země / název týmu St.
č.
Vůdce Pes Plemeno ZB
 
SG
 
FB
 
TS
 
MT
 
FB
 
TS
 
MT
 
ZB
 
SG
 
Body Celk.
body
1   Finsko (1) 18. A Tero Piiroinen Kulteen Heathrow LR 19 18 20 20 20 20 20 20 18 19 194 538
18. B Maarit Nikkanen –   Batmoors' Black Isle Chandler LR 20 20 18 20 20 20 18 20 16 19 191
18. C Teijo Kostian Grassduck's Red Flash LR 8 16 8 20 20 18 7 20 19 17 153
2   Finsko (3) 11. A Jari Särkänlahti –   Brookbank Blackbird LR 20 15 18 18 17 12 16 20 20 15 171 510
11. B Mikko Tani Highhut's Deneb LR 12 12 20 20 20 20 16 18 20 20 178
11. C Mervi Salo Waterfowler Copper LR 16 17 20 17 11 0 20 20 20 20 161
3   Dánsko (1) 21. A Danny Fraser Fendawood Able LR 20 20 20 17 17 8 17 20 20 17 176 497
21. B Michael Christensen Blackthorn Rosa LR 10 18 20 19 17 12 17 18 0 17 148
21. C John Juul Henriksen –   Stenhøjgårds Cille-Lovis LR 13 19 16 20 15 20 17 20 18 15 173
4   Finsko (free team 3) 10. A Mika Lappalainen –   Rushbrigg Norton LR 20 18 12 18 20 18 13 20 20 18 177 497
10. B Mari Koivisto Demon Eye's Freewill LR 0 10 20 19 20 18 19 18 20 0 144
10. C Sonja Eskelin Metsäsuharin Hongatar LR 14 15 18 20 15 16 19 20 20 19 176
5   Nizozemsko (1)[p 1] 17. A Roy Ehbel Abbotsross Trefynwy LR 18 0 20 17 17 18 20 20 18 18 166 485
17. B Ingrid van de Ven Bubbles van de Voartkaant LR 20 15 0 15 14 20 19 17 18 19 157
17. C Rob Schmidt Cerbel Ambassador LR 20 18 14 5 15 18 13 20 20 19 162
6   Norsko 19. A Per Lier –   Meadowlark Ballyrush LR 19 19 12 12 18 16 14 9 18 20 157 478
19. B Trond Gjøtterud Huntingmate Femme's Barn LR 18 16 20 20 18 4 20 20 20 20 176
19. C Aase Helen Ramsrud Searover Day Riff LR 10 17 8 19 12 20 0 20 20 19 145
7   Finsko (2) 25. A Pekka Tuomi –   Misty Bay's Black Eagle Hunting LR 14 17 18 19 15 8 14 20 16 17 158 476
25. B Elina Salo Hardrocks Artists Life LR 15 18 20 17 20 20 19 20 20 18 187
25. C Antti Heinonen Djurbergas Fashion Quiksilver LR 12 14 0 18 16 0 11 20 20 20 131
8   Finsko (free team 2) 16. A Marjaana Kousa –   Namusillan Tähtituli LR 19 20 20 20 20 18 20 20 12 14 183 474
16. B Pekka Keinänen Namusillan Merimyrskyliitäjä LR 20 18 20 17 19 20 13 16 14 19 176
16. C Pasi Pöppönen Namusillan Tulinuoli LR 16 0 8 17 18 16 7 0 16 17 115
9   Německo (2) 28. A Betty Schwieren –   Blackthorn Merga LR 14 17 20 19 19 8 8 20 16 17 158 458
28. B Achim Altegoer Limcreek Arielle LR 18 14 20 19 20 12 16 19 14 18 170
28. C Rainer Schmidt Blackthorn Misam LR 12 14 0 20 15 12 12 20 6 19 130
9   Dánsko (2) 29. A Carsten Andersen Lockthorn Zippo Stoney LR 20 19 16 16 20 0 11 9 20 20 151 458
29. B Boye Rasmussen Lockthorn Zinedine Zidan LR 16 15 18 18 15 18 14 19 14 16 163
29. C Lars Nørgaard –   Michnos Friend Chandler Bing LR 12 19 16 19 18 20 0 20 0 20 144
11   Finsko (free team 1) 14. A Maarit Saarinen –   Biamin Juicy Chili LR 0 19 18 19 14 20 20 16 0 18 144 450
14. B Marika Kuivalainen Hardrocks Mint Chocolate LR 15 13 16 14 5 18 20 17 18 18 165
14. C Riitta Väisänen Demon Eye's Witch Hunt LR 18 19 12 19 6 16 8 19 16 19 141
12   Německo (free team 2) 27. A Volker Herrmann –   Starcreek Infinity LR 0 14 20 18 13 14 13 15 18 18 143 449
27. B Nadia Blank SL JollyChoc's Baldur LR 20 11 20 16 18 16 20 16 20 19 176
27. C Bernadette Dierks-Meyer Gin vom alten Trappistenkloster LR 12 18 0 19 15 16 16 20 0 14 130
13   Dánsko (3) 26. A Ove Simonsen Lærkeredens Lærke LR 20 16 20 18 20 16 5 20 20 15 170 444
26. B Kirsten Lynge –   Lochiness Han Solo LR 18 7 4 15 17 20 11 16 10 16 134
26. C Ruth Simonsen Lærkeredens Rimfaxe LR 0 2 18 20 15 16 15 20 20 14 140
14   Německo (1) 23. A Herbert Barufe –   Stonehunter Iceflower Chicco GR 17 14 20 14 19 18 12 20 0 17 151 443
23. B Sybille Wasmuth Brave William of Mountain Forest Glade GR 18 10 0 17 20 18 18 19 20 18 158
23. C Simone Hahn Davina von der Klifflinie LR 8 12 20 13 20 0 8 15 20 18 134
15   Nizozemsko (2) 8. A Rinus Heijmans –   Garrethall Quiff LR 20 17 20 12 20 0 8 20 12 20 149 435
8. B Richard van Kaam Haggis of the Spring Cottage LR 18 8 16 15 20 8 16 15 18 18 152
8. C Leon Akkerman Raven from the Gundog Farm LR 0 12 14 10 15 20 8 18 20 17 134
16   Francie (free team)[p 2] 12. A Odile Guerin Impala du rau d'Esh GR 20 16 16 14 14 0 10 20 20 19 149 429
12. B Laurent Baledent Fendawood Earlybird LR 16 15 20 0 20 16 19 17 8 16 147
12. C Claude Robert Idole du rau d'Esh GR 17 16 18 20 11 16 0 20 0 15 133
16   Švédsko (1) 9. A Lena Almstedt Searover Pims Pirate LR 20 19 20 17 14 20 16 20 20 10 176 429
9. B Anna Qvarfort Searover Bass Q'Sam LR 18 13 16 17 20 18 12 16 0 16 146
9. C Maria Björklund –   Searover Bass Q'Diesel LR 18 0 16 15 0 0 0 20 20 18 107
18   Belgie (1)[p 3] 3. A Fons Exelmans Eroll Flynn des Fields de Mauny LR 5 14 16 0 18 16 17 20 20 11 137 425
3. B Dirk Volders Jane Des Ormeaux De Villebeton LR 8 14 20 14 11 16 7 14 20 19 143
3. C Pieter Vivijs Cool Face Arlet Star LR 0 17 20 15 14 20 0 20 20 19 145
19   Rakousko 24. A Ivonne Brunold –   Beechdale's Dusty Hazel LR 18 17 16 18 20 0 20 20 0 18 147 424
24. B Barbara Stadlhuber Xandro vom Fichtenhorst LR 20 18 20 19 20 20 20 18 19 16 190
24. C Martina Lehner Parkway Pete LR 6 0 14 12 13 14 0 8 0 20 87
20   Švédsko (3) 7. A Sara Sundblom Reedsweeper's Red Rose LR 0 16 20 18 8 16 0 20 14 18 130 421
7. B Helena Lindström –   Reedsweeper's Tex Takida LR 16 14 20 18 20 18 13 17 6 17 159
7. C Fredrik Lindström Reedsweeper's Red Devil LR 0 15 18 17 16 0 11 18 20 17 132
21   Německo (free team 3) 13. A Axel Schäfer –   Adoring Leo of Mountain Forest Glade GR 0 19 16 8 20 20 14 0 14 14 125 407
13. B Jarka Svenka Agile Kent of Mountain Forest Glade GR 15 14 0 17 8 20 19 15 20 18 146
13. C Caroline Koch Ragweed's Keed LR 10 12 0 20 10 20 10 18 20 16 136
22   Nizozemsko (3) 4. A Herman Jeske –   Go Back Brothers in Arms LR 0 13 20 20 14 20 10 15 20 14 146 401
4. B Petra Vingerhoets Heather of the Spring Cottage LR 17 12 8 16 20 16 0 16 10 14 129
4. C Tom Van der Linden Dual's Hope Lord Finley LR 14 10 20 18 15 16 15 0 0 18 126
23   Rusko 15. A Elena Zubkova Fendawood Cool Russian Star LR 8 15 0 20 20 0 20 10 0 0 93 399
15. B Vera Smirnova Blackthorn Stalker LR 20 14 12 15 20 16 13 17 15 20 162
15. C Julia Vershinina –   Polarfischer Dumbledore LR 14 18 8 16 13 20 7 15 16 17 144
24   Německo (3) 20. A Birgit Drebenstedt Gunsight's Dotted Clay LR 15 10 16 18 20 8 19 0 8 16 130 396
20. B Jörg Mente Gunsight's Elliot LR 14 19 20 19 14 18 19 0 0 18 141
20. C Anja Möller –   Flashmount Teal LR 15 10 14 18 16 18 14 0 0 20 125
24   Itálie (free team) 5. A Paolo Guardamagna Adam LR 16 19 18 16 20 20 14 14 20 18 175 396
5. B Simona Milintenda Kara LR 18 15 12 15 19 12 0 14 14 18 137
5. C Chiara Berzacola –   Up the River Aleida LR 2 0 16 16 17 0 0 0 16 17 84
26   Německo (free team 1) 1. A Yvonne Korradi –   Huels' Hunters Indigo River LR 20 14 0 18 13 16 16 20 19 18 154 387
1. B Konstanze Bachmaier Deep Impact Alva LR 12 14 0 14 15 16 0 15 4 20 110
1. C Heiko Christ Hera's Duke von Bauernhirschtal GR 0 15 16 19 16 0 18 20 4 15 123
27   Švédsko (free team) 22. A Maria Söder –   Söders Broadwalk LR 0 16 20 13 15 16 20 20 15 17 152 376
22. B Tomas Söderström Broadlaw Ivor LR 8 0 0 15 15 0 20 17 0 0 75
22. C Margareta Westman Streamlights Jackies Daiquiri LR 0 17 18 20 14 4 17 20 20 19 149
28   Belgie (2) 6. A Nils De Peuter –   Flying Kangaroo Ighor GR 14 15 20 18 19 0 0 20 18 16 140 366
6. B Gaston Maerievoet Kay of the Charmed Angel LR 18 5 18 15 14 20 8 16 12 19 145
6. C Bart Vangoidsenhoven Kroonkennel's Jones LR 0 10 12 13 0 0 18 0 14 14 81
29   Švédsko (2) 2. A Karin Thunander Streamlights Choice Whos Charlie LR 0 8 16 16 15 0 20 10 0 0 85 343
2. B Lena Bratsberg-Karlsson –   Searover Twinkle Lizz LR 15 0 8 20 20 12 13 14 12 20 134
2. C Lena Westerman Streamlights Cayos Wildy LR 0 14 16 16 18 8 13 0 20 19 124

Průběžné výsledkyEditovat

Země / název týmu St.
č.
I. den II. den Celk.
body
Celk.
poz.
Posun
Body Poz. Body Poz.
  Finsko (1) 18 267 1 271 2 538 1   0
  Finsko (3) 11 253 4 257 4 510 2   2
  Dánsko (1) 21 261 2 236 10 497 3   -1
  Finsko (free team 3) 10 239 7 258 3 497 4   3
  Nizozemsko (1) 17 208 22 277 1 485 5   17
  Norsko 19 238 8 240 7 478 6   2
  Finsko (2) 25 233 10 243 5 476 7   3
  Finsko (free team 2) 16 252 5 222 13 474 8   -3
  Dánsko (2) 29 257 3 201 20 458 9   -6
  Německo (2) 28 241 6 217 16 458 9   -3
  Finsko (free team 1) 14 207 23 243 6 450 11   12
  Německo (free team 2) 27 214 19 235 11 449 12   7
  Dánsko (3) 26 210 21 234 12 444 13   8
  Německo (1) 23 222 14 221 14 443 14   0
  Nizozemsko (2) 8 217 16 218 15 435 15   1
  Francie (free team) 12 233 10 196 22 429 16   -6
  Švédsko (1) 9 223 13 206 17 429 16   -3
  Belgie (1) 3 186 25 239 8 425 18   7
  Rakousko 24 231 12 193 23 424 19   -7
  Švédsko (3) 7 216 18 205 18 421 20   -2
  Německo (free team 3) 13 169 29 238 9 407 21   8
  Nizozemsko (3) 4 217 16 184 25 401 22   -6
  Rusko 15 213 20 186 24 399 23   -3
  Německo (3) 20 238 8 158 29 396 24   -16
  Itálie (free team) 5 219 15 177 26 396 24   -9
  Německo (free team 1) 1 186 25 201 20 387 26   -1
  Švédsko (free team) 22 171 28 205 18 376 27   1
  Belgie (2) 6 191 24 175 27 366 28   -4
  Švédsko (2) 2 182 27 161 28 343 29   -2

† Rozdíl pozic mezi prvním dnem a konečným pořadím.
‡ Obhájce

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

PoznámkyEditovat

  1. Ingrid Schmidt –  
  2. Bruno Julien –  
  3. Stef Bollen –  

ReferenceEditovat

  1. "Teams" [Citace: 23. červenec 2017.]
  2. "My Day – Päivä supertaitavien noutajien IWT-kokeessa" [Citace: 22. únor 2021.]
  3. "We are ready to welcome all teams to Finland!" [Citace: 20. březen 2021.]
  4. "Invitation - To the delegates of the FCI Commission for Retrievers" Archivováno 23. 6. 2017 na Wayback Machine [Citace: 23. červenec 2017.]
  5. "Entries" [Citace: 23. červenec 2017.]
  6. "Schedule" [Citace: 19. březen 2021.]
  7. "Katteluksen tila - Contact information" [Citace: 19. březen 2021.]
  8. "Results" [Citace: 23. července 2017.]
  9. "Top Dog day 1...with 99 points!! Namusillan Tähtituli & Marjaana Kousa" [Citace: 22. červenec 2017.]
  10. "Points day 1" [Citace: 22. červenec 2017.]
  11. "Top dog Kulteen Heathrow & Tero Piiroinen 194 points!" [Citace: 23. červenec 2017.]

Externí odkazyEditovat