International Working Test 1999

International Working Test 1999 (IWT 1999) byl VIII. ročník mezinárodní soutěže retrieverů ve working testech, který se konal 24. a 25. července 1999 v Nizozemsku poblíž hradu Maurick nedaleko města Vught. Pořadatelem soutěže byl Nederlandse Labrador Vereniging (NLV)[1].

International Working Test 1999
Základní informace
PořadíVIII. ročník
ZeměNizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Datum24.–25. červenec 1999
PořadatelNLV
Týmová soutěž
Vítěz Gold medal blank.svgNizozemsko Nizozemsko (K) (2. titul)
Druhý Silver medal blank.svgNěmecko Německo (S)
Třetí Bronze medal blank.svgNěmecko Německo (O)
Individuální soutěž
Vítěz Gold medal blank.svgNěmecko Andrea Pleines (1. titul)
(Akira vom Osterbachtal)
Druhý Silver medal blank.svgNizozemsko John Braak
(Staftly Ambassador of Bellever)
Třetí Bronze medal blank.svgNizozemsko Marcel van Rooijen
(Sparkfield Nia)
Statistiky soutěže
Počet týmů26
Počet úloh7 + 2
Nejvíc bodůBelgie Louis Reynders (137 bodů)
← 1998
2000 →

Soutěže se zúčastnilo 26 týmů ze 6 zemí[1][2]. Vítězem se stal tým Nizozemska (K) před týmem Německa (S) a týmem Německa (O)[2]. Individuální soutěž vyhrála Andrea Pleines z Německa s fenou Akira vom Osterbachtal před Johnem Braakem ze Nizozemska se psem Staftly Ambassador of Bellever a Marcelem van Rooijenem z Nizozemska se fenou Sparkfield Nia[2].

Rozhodčími byly Spojené království Valerie O'Brien, Spojené království Tess Lawrence, Spojené království Frank Morrey, Spojené království Tony Parnell, Spojené království Alan Thornton.

Přihlášené týmyEditovat

Maximální počet startujících týmů byl 30. Každá členská země mohla vyslat maximálně 3 národní týmy. Zbývající počet týmů do maxima byl k dispozici pro případné free týmy[1].

Do individuální soutěže postupovalo prvních 20 psů s nejvyšším počtem získaných bodů během týmové soutěže, kteří nezískali hodnocení 0 na žádné úloze[1].

Obhajující tým (1)
Národní a free týmy (25)

Konečné hodnoceníEditovat

Týmová soutěžEditovat

Výsledková listina týmové soutěž, která proběhla první den a druhý den dopoledne[2].

Poz. Země / název týmu St. p.
týmu
St.
č.
Vůdce Pes Plemeno Body Celk.
body
1   Nizozemsko K 31 Marcel van Rooijen –   Sparkfield Nia LR   126 383
32 John Braak Staftly Ambassador of Bellever LR   129
33 Frans Oosteen Cockpit Wager GR   128
2   Německo S 55 Martin Sorg –   Abigal vom Osterbachtal LR   123 381
56 Andrea Pleines Akira vom Osterbachtal LR   134
57 Gynte Marcussen Knobhill Tribal Tradition LR   124
3   Německo O 43 Barbara Monz Arosa von Thurn Strunden LR   127 373
44 Richard Kaschke –   Ulf vom Verler See LR   128
45 Gunda-Inken Mühl Julis Stjerne Charon GR   118
4   Rakousko C 7 Herwig Deutinger Besstock Duke GR   123 372
8 Ursula Pözlberger Yucca vom Keien Fenn LR   119
9 Andreas Pözlberger –   Zero Zerlina vom Keien Fenn LR   130
5   Německo F 16 Anja Helber Rayleas Lisbeth GR   122 369
17 Anja Möller Petope Firecrest LR   126
18 Georg Miller –   Concho von Wölflesbühl GR   121
6   Belgie G 19 Patsy Deheyder Kroonkennel's Urko GR   116 365
20 Lydia Goossens Saxthorpe Buzzard of Brindlebay LR   117
21 Fille Exelmans –   Kroonkennel's Ulrike GR   132
7   Švýcarsko I 25 Béatrice Loerscher –   Haredale Dazzle LR   120 361
80 Gilbert Sonnay Conneywarren Spike LR   128
27 Pierre-Yves Loetscher Conneywarren Tess LR   113
8   Rakousko P 46 Adi Berger –   Buttermead Chieftain LR   125 359
47 Karl Bernbacher Efrata Venusiny Lucky GR   120
48 Katherina Berghammer Catcombe Colleen GR   114
9   Rakousko J 28 Robert Kaserer –   Buttermeat Crusader LR   129 358
29 Klaus Thurner Yes von Tennikerweidh LR   117
30 Barbara Bachleitner Vantets Victorie GR   112
10   Německo V 64 Michael Rösler –   Gero vom Angelfeld LR   120 357
65 Hans Bicher Stammers Black Alder LR   111
66 Beate Meyer Alex vom Osterbachtal LR   126
11   Švýcarsko D 10 Mario Schwaller Haredale Ember Glow LR   125 352
11 Ueli Andres Kenwu Super Jet LR   102
12 Verena Ommerli –   Blagroves Bramble LR   125
12   Německo A 1 Birgit Brode Endrickbank Clover GR   117 350
2 R.D. Marcussen Dolbrenin Melody LR   112
3 Ole Richter –   Carl-Castor aus der Hühnerbreite LR   121
13   Belgie B 4 Arrie van Varik –   Walkabout Blackbird LR   101 348
5 Jos Vanherk Kelland Black Hussar LR   129
6 Jan Bortels Kelland Ross LR   118
14   Nizozemsko X 70 R.C.L. van der Hul Kennaird van de Woudstreek GR   111 348
71 W. Merkenhof Kind Glenny's van de Woudstreek GR   120
72 J.H. van Gent –   King Kordy van de Woudstreek GR   117
15   Belgie T 59 Louis Reynders Thornproof Ultimate LR   137 346
60 Erwin Ketels Summer of Newburg Castle LR   112
83 Johan Grootaers –   Thornproof Raskal LR   97
16   Nizozemsko [p 1] Q 49 Cherry Finlan Drakeshead Abba LR   105 345
50 G.J.H. van Geloven Enzo LR   113
51 A.M.C. Schoenmaker-de Zoete Golden Woodway Vicki GR   127
17   Švýcarsko R 52 Francesca Navratil Agar di Casa Paraporti LR   124 339
53 Daniel S. Marx –   Shan of Tasco LR   105
54 Hans Rudolf Weinmann Silkitt's Folke FCR   110
18   Německo L 34 Karsten Lemke –   Briza aus der Hühnerbreite LR   130 337
35 Clemens Hardewing Timberdale Minette LR   116
82 Uwe Heiß Dreamacres Firefly LR   91
19   Německo Y 73 Sussanne Herkenhöner –   Blow Northern Wind Belluna LR   99 335
74 Harry Brunet Amadeus von Villa Musica GR   126
75 Peter Broich Lausbub vom Geesthang GR   110
20   Francie W 67 Roger Aeberhard Waterfan's Mystery Diana LR   110 323
68 Vincent Belbir Jaguar LR   107
69 Gilles Testard –   Pride of the Hills LR   106
21   Nizozemsko Z 76 Jan Roos –   Unexpected from Narrow Garden GR   91 319
77 Hans Kalkman Way-Out's Elfra GR   120
78 Jeroen van de Luitgaarden Swallowsflight Dark Winsome Khari FCR   108
22   Nizozemsko E 13 G. Knol Raughlin Clancey LR   111 288
14 M. Beumer-Blaauw Roem van Marleans LR   59
15 H.M. Schoor –   Lucinda Princess of Bellever LR   118
23   Norsko N 40 Grethe Ranheim –   Greline's Dancing Oda LR   109 287
41 Kai Arnesen Greline's Dancing Ask LR   92
42 Svein Edvardsen Skyfly's Solo Oak LR   86
24   Nizozemsko [p 2] H 22 Jan Bos Oriole Cottage Good Fellow LR   121 275
23 Petra Evers Oriole Cottage Lisa LR   92
24 Ch. van Lennep-Huitema Oriole Cottage Barra LR   62
25   Nizozemsko M 37 A van der Giessen –   Lennox du Marais de la Sangurière FCR   86 236
38 W. de Haas Roughcovers Tawny Snowflake FCR   68
39 R.P.A. van Vliet Roughcovers Fleecy Cloud FCR   82
26   Nizozemsko [p 3] U 61 A.A. van Dillewijn Saint George's Susie van Marleans LR   33 163
62 J.A. Korsman Seyna van Marleans LR   42
63 H.H. Stokman Solo Nera van Marleans LR   88

‡ Obhájce

Individuální soutěžEditovat

Výsledková listina individuální soutěž, která proběhla druhý den odpoledne[2].

Poz. St.
č.
Vůdce Pes Plemeno Týmová soutěž Individuální část Celk.
body
Test
1
Test
2
Test
3
Test
4
Test
5
Test
6
Test
7
Body Test
1
Test
2
Body
1 56   Andrea Pleines Akira vom Osterbachtal LR   18 18 20 20 18 20 20 134 39 19 58 192
2 32   John Braak Staftly Ambassador of Bellever LR   20 16 20 17 16 20 20 129 40 19 59 188
3 31   Marcel van Rooijen Sparkfield Nia LR   20 12 18 20 17 19 20 126 39 20 59 185
4 21   Fille Exelmans Kroonkennel's Ulrike GR   20 20 17 20 17 20 18 132 38 15 53 185
5 34   Karsten Lemke Briza aus der Hühnerbreite LR   20 20 15 19 18 20 18 130 37 17 54 184
6 33   Frans Oosteen Cockpit Wager GR   19 20 19 19 11 20 20 128 36 19 55 183
7 59   Louis Reynders Thornproof Ultimate LR   20 20 19 20 20 20 18 137 35 9 44 181
8 28   Robert Kaserer Buttermeat Crusader LR   17 19 19 20 14 20 20 129 39 13 52 181
9 80   Gilbert Sonnay Conneywarren Spike LR   19 20 16 16 17 20 20 128 37 15 52 180
10 44   Richard Kaschke Ulf vom Verler See LR   20 19 15 19 18 20 17 128 36 16 52 180
11 74   Harry Brunet Amadeus von Villa Musica GR   20 17 19 19 14 20 17 126 36 17 53 179
12 10   Mario Schwaller Haredale Ember Glow LR   20 17 17 16 17 20 18 125 34 15 49 174
13 9   Andreas Pözlberger Zero Zerlina vom Keien Fenn LR   20 19 19 19 15 20 18 130 36 5 41 171
14 43   Barbara Monz Arosa von Thurn Strunden LR   20 18 20 20 14 20 15 127 29 14 43 170
15 12   Verena Ommerli Blagroves Bramble LR   18 19 18 18 17 18 17 125 27 18 45 170
16 17   Anja Möller Petope Firecrest LR   18 20 15 17 18 20 18 126 32 11 43 169
17 5   Jos Vanherk Kelland Black Hussar LR   20 14 20 17 18 20 20 129 32 7 39 168
18 46   Adi Berger Buttermead Chieftain LR   20 14 19 20 17 20 15 125 25 12 37 162
19 51   A.M.C. Schoenmaker-de Zoete Golden Woodway Vicki GR   20 20 19 20 11 18 19 127 14 10 24 151
20 66   Beate Meyer Alex vom Osterbachtal LR   20 13 19 20 19 20 15 126 0 17 17 143

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

PoznámkyEditovat

  1. Hans Quelhorst –  
  2. Liselot van Lennep-Huitema –  
  3. Lena van Beem Dam –  

ReferenceEditovat

  1. a b c d In: 8th International Working Test. [s.l.]: NVL, 1999. (anglicky)
  2. a b c d e "Jacht Proeven Commissie - International Workingtest 1999, Maurick Castle, Holland."[nedostupný zdroj] [Citace: 9. srpen 1999]

Externí odkazyEditovat