Československo na Letních olympijských hrách 1928

Československo na Letních olympijských hrách 1928 v Amsterdamu reprezentovalo 70 sportovců, z toho 1 žena. Nejmladším účastníkem byl vzpěrač Jan Kostrba (18 let, 144 dní), nejstarším pak drezér koní Emanuel Thiel (45 let, 101 dní) Reprezentanti vybojovali 9 medailí, z toho 2 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové.

Československo na Letních olympijských hrách 1928
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód TCH
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
2 5 2 9
NOVČeskoslovenský olympijský výbor
Účastníci70 celkem (69 mužů a 1 žen)
ve 14 sportech
VlajkonošiJosef Effenberger

Československé medaileEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato František Ventura Jezdectví skok na koni
  Zlato Ladislav Vácha   Sportovní gymnastika bradla
  Stříbro Jan Heřmánek   Box střední váha
  Stříbro Emanuel Löffler   Sportovní gymnastika přeskok (kůň nadél)
  Stříbro Jindřich Maudr   Zápas muži, řecko-římský do 58 kg
  Stříbro Ladislav Vácha   Sportovní gymnastika kruhy
  Stříbro Družstvo mužů [soupiska 1]   Sportovní gymnastika soutěž družstev
  Bronz Emanuel Löffler   Sportovní gymnastika kruhy
  Bronz Jaroslav Skobla   Vzpírání těžká váha

Seznam všech zúčastněných sportovcůEditovat

Číslo Jméno Pohlaví Věk Sport
1 František Zyka Muž 26 Atletika
2 Jaroslav Vykoupil Muž 20 Atletika
3 Vilém Šindler Muž 24 Atletika
4 Karel Nedobitý Muž 22 Atletika
5 Alois Krof Muž 24 Atletika
6 Jozef Koščak Muž 24 Atletika
7 Karel Kněnický Muž 20 Atletika
8 Adolf Kittel Muž 25 Atletika
9 Otakar Jandera Muž 30 Atletika
10 František Douda Muž 19 Atletika
11 Johann Bartl Muž 22 Atletika
12 Tomáš Pötsch Muž Box
13 František Nekolný Muž 20 Box
14 Jan Heřmánek Muž 20 Box  
15 Emanuel Thiel Muž 45 Jezdectví
16 František Statečný Muž 28 Jezdectví
17 Josef Seyfried Muž 32 Jezdectví
18 Otto Schöniger Muž 38 Jezdectví
19 Josef Rabas Muž Jezdectví
20 Rudolf Popler Muž 29 Jezdectví
21 Jaroslav Hanf Muž 40 Jezdectví
22 Josef Charous Muž 33 Jezdectví
23 František Ventura Muž 32 Jezdectví  
24 Václav Veselý Muž 27 Gymnastika  
25 Ladislav Tikal Muž 22 Gymnastika  
26 Bedřich Šupčík Muž 29 Gymnastika  
27 Jan Koutný Muž 30 Gymnastika  
28 Jan Gajdoš Muž 24 Gymnastika  
29 Josef Effenberger Muž 26 Gymnastika  
30 Emanuel Löffler Muž 26 Gymnastika      
31 Ladislav Vácha Muž 29 Gymnastika      
32 Josef Šídlo Muž Cyklistika
33 Antonín Perič Muž 32 Cyklistika
34 Antonín Honig Muž Cyklistika
35 Ladislav Brůžek Muž Cyklistika
36 Josef Schejbal Muž Moderní pětiboj
37 Rudolf Růžička Muž Moderní pětiboj
38 Kamil Gampe Muž Moderní pětiboj
39 Jan Tille Muž Šerm
40 František Kříž Muž 43 Šerm
41 Josef Jungmann Muž 40 Šerm
42 Martin Harden Muž Šerm
43 Jarmila Chalupová žena Šerm
44 Jan Černohorský Muž Šerm
45 Miroslav Beznoska Muž Šerm
46 Rudolf Winter Muž Plachtění
47 Václav Antoš Muž 23 Plavání
48 Josef Nesvadba Muž 19 Skoky do vody
49 Július Balász Muž 26 Skoky do vody
50 Josef Straka Muž 23 Veslování
51 Ladislav Švehla Muž Vodní pólo
52 Pavol Steiner Muž 20 Vodní pólo
53 František Schulz Muž Vodní pólo
54 Michal Schmuck Muž 19 Vodní pólo
55 František Getreuer Muž Vodní pólo
56 Kurt Epstein Muž 24 Vodní pólo
57 Josef Bušek Muž 26 Vodní pólo
58 František Vitásek Muž Vzpírání
59 Josef Vacek Muž 27 Vzpírání
60 Bohumil Sýkora Muž Vzpírání
61 Václav Pšenička Muž 21 Vzpírání
62 Josef Matějček Muž Vzpírání
63 Jan Kostrba Muž 18 Vzpírání
64 Jaroslav Skobla Muž 29 Vzpírání  
65 Vladimír Vávra Muž 23 Zápas
66 Josef Vávra Muž Zápas
67 Josef Urban Muž 28 Zápas
68 František Kratochvíl Muž 24 Zápas
69 František Hála Muž 23 Zápas
70 Jindřich Maudr Muž 22 Zápas  

Externí odkazyEditovat