Zápas na Letních olympijských hrách 1984 – muži, řecko-římský do 68 kg

zápas řecko-římský na Letních olympijských hrách 1984

Zápas řecko-římský ve váhové kategorii do 68 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1984 v Anaheimském Convention Center. O medaile se utkalo celkem 14 zápasníků.

Zápas
na Letních olympijských hrách 1984
Řecko-římský do 68 kg muži
Wrestling pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní zápasnická federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Convention Center
Datum 1984
Startující 14 mužů
Medailisté
Zlatá olympijská medaile  Vlado Lisjak (YUG)
Stříbrná olympijská medaile  Tapio Sipilä (FIN)
Bronzová olympijská medaile  James Martinez (USA)
Soutěže
Kategorie Řecko-římský Volný styl
Muži 48 kg 48 kg
Muži 52 kg 52 kg
Muži 57 kg 57 kg
Muži 62 kg 62 kg
Muži 68 kg 68 kg
Muži 74 kg 74 kg
Muži 82 kg 82 kg
Muži 90 kg 90 kg
Muži 100 kg 100 kg
Muži +100 kg +100 kg

<< 1980 seznam medailistů 1988 >>


Turnajové výsledkyEditovat

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TF — Lopatkové vítězství
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 12 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, 1-7 bodů rozdíl, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, 1-7 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • SP — Vítězství na body, 8-11 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství na body, 8-11 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • P0 — Vítězství pro pasivitu, protivník bez bodů
  • P1 — Vítězství pro pasivitu, vedoucí 1-7 bodů
  • PS — Vítězství pro pasivitu, vedoucí 8-11 bodů
  • DC — Vítězství z rozhodnutí, skóre 0-0
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

SkupinyEditovat

Skupina AEditovat

L CP TP L
Kolo 1
1   Seiji Nemoto (JPN) 1-3 PP 5-6   Deitmar Streitler (AUT) 0
0   Sümer Koçak (TUR) 3-1 PP 12-9   Lee Yeun-Ik (KOR) 1
0   Ştefan Negrişan (ROU) 3-1 PP 7-3   Said Souaken (MAR) 1
0   Vlado Lisjak (YUG) Bye
Kolo 2
0   Vlado Lisjak (YUG) 3-0 PO 7-0   Seiji Nemoto (JPN) 2
0   Deitmar Streitler (AUT) 3-0 P1 5:28   Sümer Koçak (TUR) 1
2   Lee Yeun-Ik (KOR) 0-3 PO 0-5   Ştefan Negrişan (ROU) 0
1   Said Souaken (MAR) Bye
Kolo 3
2   Said Souaken (MAR) 1-3 PP 5-7   Deitmar Streitler (AUT) 0
0   Vlado Lisjak (YUG) 3-1 PP 11-4   Sümer Koçak (TUR) 2
0   Ştefan Negrişan (ROU) Bye
Final
  Ştefan Negrişan (ROU) 1-3 DC 0-0   Vlado Lisjak (YUG)
  Deitmar Streitler (AUT) 0-3.5 PS 5:33   Ştefan Negrişan (ROU)
  Vlado Lisjak (YUG) 3-1 PP 8-6   Deitmar Streitler (AUT)
Zápasník L ER CP Final
  Vlado Lisjak (YUG) 0 - 6 6
  Ştefan Negrişan (ROU) 0 - 6 4.5
  Deitmar Streitler (AUT) 0 - 9 1
  Sümer Koçak (TUR) 2 3 4
  Said Souaken (MAR) 2 3 2
  Lee Yeun-Ik (KOR) 2 2 1
  Seiji Nemoto (JPN) 2 2 1

Skupina BEditovat

L CP TP L
Kolo 1
0   Mohamed Al-Nakdali (SYR) 4-0 ST 12-0   Boris Goldstein (ARG) 1
0   Tapio Sipilä (FIN) 3-0 PO 5-0   Gerry Svensson (SWE) 1
0   James Martinez (USA) 4-0 TF 2:44   Antonios Papadopoulos (GRE) 1
0   Shaban Ibrahim (EGY) Bye
Kolo 2
1   Shaban Ibrahim (EGY) 0-4 TF 0:48   Mohamed Al-Nakdali (SYR) 0
2   Boris Goldstein (ARG) 0-4 ST 3-15   Tapio Sipilä (FIN) 0
2   Gerry Svensson (SWE) 0-4 TF 5:59   James Martinez (USA) 0
1   Antonios Papadopoulos (GRE) Bye
Kolo 3
2   Antonios Papadopoulos (GRE) 1-3 PP 3-5   Shaban Ibrahim (EGY) 1
1   Mohamed Al-Nakdali (SYR) 0-4 ST 0-12   Tapio Sipilä (FIN) 0
0   James Martinez (USA) Bye
Kolo 4
0   James Martinez (USA) 3-1 PP 9-7   Mohamed Al-Nakdali (SYR) 2
2   Shaban Ibrahim (EGY) 0-3 P1 1:19   Tapio Sipilä (FIN) 0
Final
  James Martinez (USA) 1-3 PP 2-5   Tapio Sipilä (FIN)
Zápasník L ER CP Final
  Tapio Sipilä (FIN) 0 - 14 3
  James Martinez (USA) 1 - 11 1
  Mohamed Al-Nakdali (SYR) 2 4 9
  Shaban Ibrahim (EGY) 2 4 3
  Antonios Papadopoulos (GRE) 2 3 1
  Gerry Svensson (SWE) 2 2 0
  Boris Goldstein (ARG) 2 2 0

FináleEditovat

CP TP
Zápas o 5. místo
  Deitmar Streitler (AUT) 3-1 PP 8-4   Mohamed Al-Nakdali (SYR)
Zápas o 3. místo
  Ştefan Negrişan (ROU) 0-4 TF 0:25   James Martinez (USA)
Finálový zápas
  Vlado Lisjak (YUG) 4-0 TF 0:57   Tapio Sipilä (FIN)

Finálové pořadíEditovat

  1.   Vlado Lisjak (YUG)
  2.   Tapio Sipilä (FIN)
  3.   James Martinez (USA)
  4.   Ştefan Negrişan (ROU)
  5.   Deitmar Streitler (AUT)
  6.   Mohamed Al-Nakdali (SYR)
  7.   Shaban Ibrahim (EGY)
  8.   Sümer Koçak (TUR)

ReferenceEditovat

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Wrestling at the 1984 Summer Olympics – Men's Greco-Roman 68 kg na anglické Wikipedii.