Otevřít hlavní menu

Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2006 – stíhací závod družstev muži

Vítězné italské družstvo, zleva Matteo Anesi, Enrico Fabris a Ippolito Sanfratello

Stíhací závod družstev mužů na Zimních olympijských hrách 2006 se konal v hale Oval Lingotto v Turíně ve dnech 15. a 16. února 2006. Čeští závodníci se jej nezúčastnili.

VýsledkyEditovat

RozjížďkyEditovat

Pořadí v rozjížďkách určilo dvojice týmů pro čtvrtfinálové jízdy: 1.–8., 2.–7., 3.–6. a 4.–5.

Pořadí Země Jméno Čas
1.   Kanada Arne Dankers
Steven Elm
Denny Morrison
3:47,37 (OR)
2.   Itálie Stefano Donagrandi
Enrico Fabris
Ippolito Sanfratello
3:47,79
3.   Nizozemsko Rintje Ritsma
Mark Tuitert
Carl Verheijen
3:48,02
4.   Norsko Eskil Ervik
Øystein Grødum
Lasse Sætre
3:49,55
5.   Německo Stefan Heythausen
Robert Lehmann
Tobias Schneider
3:49,59
6.   Rusko Arťom Dětišev
Alexandr Kibalko
Ivan Skobrev
3:49,75
7.   Spojené státy americké Charles Leveille
Clay Mull
Derek Parra
3:51,32
8.   Japonsko Kesato Mijazaki
Teruhiro Sugimori
Takahiro Ušijama
4:03,83

ČtvrtfináleEditovat

Vítězné týmy z každé jízdy postoupily do dvou semifinálových jízd, ostatní družstva postoupila do finálových jízd o páté až osmé místo.

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta Postup
Čtvrtfinále 1
1.   Nizozemsko Sven Kramer
Carl Verheijen
Erben Wennemars
3:44,65 0,00 Semifinále 1
2.   Rusko Jevgenij Lalenkov
Dmitrij Šepel
Ivan Skobrev
3:47,49 +2,84 Finále C
Čtvrtfinále 2
1.   Itálie Matteo Anesi
Enrico Fabris
Ippolito Sanfratello
3:43,64 (OR) 0,00 Semifinále 1
2.   Spojené státy americké KC Boutiette
Chad Hedrick
Charles Leveille
3:44,11 +0,47 Finále C
Čtvrtfinále 3
1.   Norsko Håvard Bøkko
Eskil Ervik
Mikael Flygind Larsen
3:47,81 0,00 Semifinále 2
2.   Německo Jörg Dallmann
Stefan Heythausen
Tobias Schneider
3:49,68 +1,87 Finále D
Čtvrtfinále 4
1.   Kanada Denny Morrison
Jason Parker
Justin Warsylewicz
3:52,01 0,00 Semifinále 2
2.   Japonsko Kesato Mijazaki
Teruhiro Sugimori
Takahiro Ušijama
3:53,88 +1,87 Finále D

SemifináleEditovat

Vítězné týmy obou jízd postoupily do finále o zlatou medaili, poražená družstva postoupila do finále o bronz.

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta Postup
Semifinále 1
1.   Itálie Matteo Anesi
Enrico Fabris
Ippolito Sanfratello
dostihl tým Nizozemska Finále A
2.   Nizozemsko Sven Kramer
Carl Verheijen
Erben Wennemars
dostižen týmem Itálie Finále B
Semifinále 2
1.   Kanada Arne Dankers
Denny Morrison
Justin Warsylewicz
3:44,91 0,00 Finále A
2.   Norsko Håvard Bøkko
Eskil Ervik
Øystein Grødum
3:47,81 +2,90 Finále B

FináleEditovat

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta
Finále A
    Itálie Matteo Anesi
Enrico Fabris
Ippolito Sanfratello
3:44,46 0,00
    Kanada Arne Dankers
Steven Elm
Justin Warsylewicz
3:47,28 +2,82
Finále B
    Nizozemsko Sven Kramer
Mark Tuitert
Carl Verheijen
3:44,53 0,00
4.   Norsko Håvard Bøkko
Eskil Ervik
Mikael Flygind Larsen
3:45,96 +1,43
Finále C
5.   Rusko Alexandr Kibalko
Dmitrij Šepel
Ivan Skobrev
3:46,91 0,00
6.   Spojené státy americké KC Boutiette
Charles Leveille
Clay Mull
3:49,73 +2,82
Finále D
7.   Německo Stefan Heythausen
Robert Lehmann
Tobias Schneider
3:48,28 0,00
8.   Japonsko Kesato Mijazaki
Teruhiro Sugimori
Takahiro Ušijama
3:50,37 +2,09

Externí odkazyEditovat