Otevřít hlavní menu

Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2010 – stíhací závod družstev muži

rychlobruslení na dlouhé dráze na Zimních olympijských hrách 2010
Rychlobruslení na
Zimních olympijských hrách 2010

Olympijské kruhy
Piktogram rychlobruslení
500 m muži ženy
1000 m muži ženy
1500 m muži ženy
3000 m ženy
5000 m muži ženy
10 000 m muži
stíh. závod družstev muži ženy

Stíhací závod družstev mužů na Zimních olympijských hrách 2010 se konal v hale Richmond Olympic Oval v Richmondu ve dnech 26. a 27. února 2010. Čeští závodníci se jej nezúčastnili.

VýsledkyEditovat

ČtvrtfináleEditovat

Vítězné týmy z každé jízdy postoupily do dvou semifinálových jízd, ostatní družstva postoupila do finálových jízd o páté až osmé místo.

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta Postup
Čtvrtfinále 1
1.   Kanada Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:42,38 0,00 Semifinále 1
2.   Itálie Matteo Anesi
Enrico Fabris
Luca Stefani
3:46,35 +3,97 Finále C
Čtvrtfinále 2
1.   Spojené státy americké Chad Hedrick
Jonathan Kuck
Trevor Marsicano
3:44,25 0,00 Semifinále 2
2.   Japonsko Šigejuki Dedžima
Hiroki Hirako
Teruhiro Sugimori
3:48,15 +3,90 Finále D
Čtvrtfinále 3
1.   Norsko Håvard Bøkko
Mikael Flygind Larsen
Fredrik van der Horst
3:43,66 0,00 Semifinále 1
2.   Jižní Korea Ha Hong-sun
I Čong-wu
I Sung-hun
3:43,69 +0,03 Finále C
Čtvrtfinále 4
1.   Nizozemsko Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Simon Kuipers
3:44,25 0,00 Semifinále 2
2.   Švédsko Joel Eriksson
Daniel Friberg
Johan Röjler
3:46,40 +2,15 Finále D

SemifináleEditovat

Vítězné týmy obou jízd postoupily do finále o zlatou medaili, poražená družstva postoupila do finále o bronz.

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta Postup
Semifinále 1
1.   Kanada Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:42,22 0,00 Finále A
2.   Norsko Håvard Bøkko
Henrik Christiansen
Fredrik van der Horst
3:43,44 +1,22 Finále B
Semifinále 2
1.   Spojené státy americké Brian Hansen
Chad Hedrick
Jonathan Kuck
3:42,71 0,00 Finále A
2.   Nizozemsko Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Mark Tuitert
3:43,11 +0,40 Finále B

FináleEditovat

Pořadí Země Jméno Čas Ztráta
Finále A
    Kanada Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:41,37 0,00
    Spojené státy americké Brian Hansen
Chad Hedrick
Jonathan Kuck
3:41,58 +0,21
Finále B
    Nizozemsko Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Simon Kuipers
3:39,95 (OR) 0,00
4.   Norsko Håvard Bøkko
Henrik Christiansen
Mikael Flygind Larsen
3:40,50 +0,55
Finále C
5.   Jižní Korea Ha Hong-Sun
I Čong-wu
I Sung-hun
3:48,60 0,00
6.   Itálie Matteo Anesi
Enrico Fabris
Luca Stefani
3:54,39 +5,79
Finále D
7.   Švédsko Joel Eriksson
Daniel Friberg
Johan Röjler
3:46,18 0,00
8.   Japonsko Šigejuki Dedžima
Hiroki Hirako
Teruhiro Sugimori
3:49,11 +2,93

Externí odkazyEditovat