Mistrovství České republiky v orientačním běhu 2005

ročník Mistrovství České republiky v orientačním běhu

13. ročník Mistrovství České republiky v orientačním běhu proběhl v roce 2005 v pěti individuálních a dvou týmových disciplínách.

Mistrovství České republiky v orientačním běhu 2005
Orienteering symbol framed.png
Místo Bystrc, Třebíč, Zubří, Janov, Chvaleč a Helfštýn
Země Česko
Datum 2005
Předchozí Mistrovství České republiky v orientačním běhu 2004
Následující Mistrovství České republiky v orientačním běhu 2006
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nejúspěšnější závodníciEditovat

Pořadí závodníků podle získaných medailí (tzv. olympijského hodnocení) všech mistrovských kategorií (D16 – mladší dorostenky, D18 – starší dorostenky, D20 – juniorky, D21 – ženy, H16 – mladší dorostenci, H18 – starší dorostenci, H20 – junioři, H21 – muži) v individuálních disciplínách v roce 2005. Uvedeni jsou závodníci, kteří získali alespoň dvě medaile a zároveň alespoň jednu zlatou medaili.

Medailové pořadí závodníků na MČR
Jméno 1. místo 2. místo 3. místo Celkem
Zdenka Stará 2 2 4
Adam Chromý 2 1 3
Zdeněk Rajnošek 2 1 3
Jan Beneš 2 1 3
Šárka Svobodná 2 2
Lucie Krafková 2 2
Jana Panchártková 2 2
Tomáš Dlabaja 2 2
Iveta Duchová 1 2 3
Štěpán Kodeda 1 1 2 4
Simona Karochová 1 1 1 3
Michal Horáček 1 1 2
Marek Pospíšek 1 1 2
Monika Doležalová 1 2 3
Jan Palas 1 2 3
Jakub Zimmermann 1 1 2

Mistrovství ČR na dlouhé tratiEditovat

Datum závodu 16. 4. 2005 Místo konání Brno-Bystrcaréna Pořadatel VSK Mendelu Brno
Ředitel závodu Emil Bauer Hlavní rozhodčí Jiří Urválek Stavitelé tratí Jaroslav Dokoupil
Název mapy Veveří Web závodu [1] Výsledky závodu [2]
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Michal Horáček VSK Slavia TU Liberec 2:26:00   Zdenka Stará TJ Tesla Brno 1:55:28
  Nick Barrable TJ Tesla Brno 2:37:53 +11:53   Marta Štěrbová OK Lokomotiva Pardubice 1:59:39 +4:11
  David Hepner TJ Slavia Hradec Králové 2:39:02 +13:02   Michaela Omová OOB TJ Turnov 2:02:38 +7:10
4 Tomáš Udržal OK Lokomotiva Pardubice 2:41:46 +15:46 4 Kristýna Kovářová SK Kotlářka Praha 2:05:22 +9:54
5 Libor Zřídkaveselý SK Žabovřesky Brno 2:43:14 +17:14 5 Jana Haluzová OK Sparta Praha 2:06:50 +11:22
6 Jakub Halama Klub vytrvalostních sportů Šumperk 2:43:57 +17:57 6 Monika Topinková OK Jiskra Nový Bor 2:07:02 +11:34
7 Petr Henych VSK Slavia TU Liberec 2:44:08 +18:08 7 Kateřina Štěpánková-Heczková TJ Tesla Brno 2:07:25 +11:57
8 Pavel Hanák SK SKI-OB Šternberk 2:44:52 +18:52 8 Petra Škodová OK Lokomotiva Pardubice 2:07:51 +12:23
9 Richard Pleticha TJ Elektrárny Kadaň 2:46:47 +20:47 9 Marta Vlčovská OK Lokomotiva Pardubice 2:10:32 +15:04
10 Pavel Princl VŠTJ Stavební fakulta Praha 2:50:28 +24:28 10 Petra Tvarůžková OK Jihlava 2:15:00 +19:32
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Zdeněk Rajnošek SK Žabovřesky Brno 2:10:25   Lucie Krafková OK Jiskra Nový Bor 1:33:54
  Martin Henych VSK Slavia TU Liberec 2:14:13 +3:48   Lenka Hrušková SK Kotlářka Praha 1:39:26 +5:32
  Jakub Háj SKOB Zlín 2:19:30 +9:05   Martina Spurná SK Praga 1:40:08 +6:14
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Adam Chromý SK Žabovřesky Brno 1:30:47   Jana Vaculíková OK 99 Hradec Králové 1:22:15
  Jan Beneš Sportcentrum Jičín 1:31:32 +0:45   Vendula Doležalová OK 99 Hradec Králové 1:23:19 +1:04
  Štěpán Kodeda SK Severka Šumperk 1:31:34 +0:47   Lucie Machútová OK 99 Hradec Králové 1:26:11 +3:56
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu na dlouhé trati.

Mistrovství ČR ve sprintuEditovat

Datum závodu 4. 6. 2005 Místo konání Třebíč - centrumaréna Pořadatel OOB Třebíč
Ředitel závodu Hlavní rozhodčí Stavitelé tratí
Název mapy Třebíč Web závodu Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Tomáš Dlabaja SK Žabovřesky Brno 16:36   Dana Brožková Sportcentrum Jičín 16:50
  Vladimír Lučan OK Lokomotiva Pardubice 16:53 +0:17   Zdenka Stará KOS TJ Tesla Brno 18:32 +1:42
  Michal Smola SKOB Zlín 17:09 +0:33   Marta Štěrbová OK Lokomotiva Pardubice 18:52 +2:02
4 Tomáš Kolařík OK Jiskra Nový Bor 17:20 +0:44 4 Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 19:01 +2:11
5 Jan Lauerman OK Jihlava 17:28 +0:52 5 Monika Topinková OK Jiskra Nový Bor 19:07 +2:17
6 Libor Zřídkaveselý SK Žabovřesky Brno 17:44 +1:08 6 Iva Hrazdírová OK Sparta Praha 19:40 +2:50
7 Gabor Jozsa Maďarsko 17:52 +1:16 7 Kristýna Kovářová Oddíl OB Kotlářka 19:50 +3:00
8 Petr Váňa OOB TJ Turnov 17:54 +1:18 8 Michaela Omová OOB TJ Turnov 19:51 +3:01
9 Tomáš Novotný OK 99 Hradec Králové 17:59 +1:23 9 Barbora Chudíková OK Jihlava 19:55 +3:05
10 Jaromír Švihovský Sportcentrum Jičín 18:03 +1:27 10 Jana Haluzová OK Sparta Praha 20:05 +3:15
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Štěpán Hejzlar Oddíl OB Kotlářka 16:50   Jana Panchártková OK 99 Hradec Králové 15:39
  Jakub Háj SKOB Zlín 17:08 +0:18   Veronika Krčálová OK Lokomotiva Pardubice 16:07 +0:28
  Ádám Kovács Maďarsko 17:09 +0:19   Martina Tichovská SK Praga 17:00 +1:21
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Jan Beneš Sportcentrum Jičín 15:16   Šárka Svobodná Oddíl OB Kotlářka 15:13
  Štěpán Kodeda SK Severka Šumperk 15:29 +0:13   Simona Karochová Oddíl OB Kotlářka 15:34 +0:21
  Zsolt Lenkei Maďarsko 15:39 +0:23   Zuzana Hermanová
Monika Doležalová
OK Lokomotiva Pardubice
Oddíl OB Kotlářka
15:48 +0:35
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Antonín Bednařík TJ Sokol Vizovice 16:21   Adéla Jakobová SOB Olomouc 15:47
  Gergely Györgyi-Ambró Maďarsko 16:22 +0:01   Dorottya Péley Maďarsko 16:00 +0:13
  Jakub Zimmermann SK Žabovřesky Brno 16:50 +0:29   Lucie Mezníková TJ Lokomotiva Beroun 16:12 +0:25
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu ve sprintu.

Mistrovství ČR na krátké tratiEditovat

Datum závodu 18.–19. 6. 2005 Místo konání Zubříaréna Pořadatel SK Orientační sporty Nové Město na Moravě
Ředitel závodu Hlavní rozhodčí Stavitelé tratí
Název mapy Zubr západ Web závodu Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Martin Janata Oddíl OB Kotlářka 36:29   Zdenka Stará KOS TJ Tesla Brno 36:32
  Michal Horáček Slavia Liberec orienteering 36:32 +0:03   Mária Kováříková TJ TŽ Třinec 38:12 +1:40
  Zbyněk Štěrba OK Lokomotiva Pardubice 37:07 +0:38   Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 38:27 +1:55
4 Lukáš Přinda Slavia Liberec orienteering 37:40 +1:11 4 Kristýna Kovářová Oddíl OB Kotlářka 38:56 +2:24
5 Karel Fučík VSK Mendelu Brno 38:31 +2:02 5 Michaela Omová OOB TJ Turnov 39:56 +3:24
6 Nick Barrable KOS TJ Tesla Brno 39:00 +2:31 6 Eva Smičková Oddíl OS SK Prostějov 40:13 +3:41
7 Michal Matějů USK Praha 39:03 +2:34 7 Lucie Waldová Oddíl OB Kotlářka 40:16 +3:44
8 Tomáš Kolařík OK Jiskra Nový Bor 39:31 +3:02 8 Barbora Baldrianová USK Praha 41:03 +4:31
9 Michal Smola SKOB Zlín 39:41 +3:12 9 Veronika Běhounová OK 99 Hradec Králové 41:17 +4:45
10 Radovan Čech KOS TJ Tesla Brno 40:13 +3:44 10 Barbora Chudíková OK Jihlava 41:47 +5:15
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Jan Palas Sportcentrum Jičín 30:40   Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 30:33
  Zdeněk Rajnošek SK Žabovřesky Brno 32:27 +1:47   Lenka Zatloukalová Oddíl OS SK Prostějov 32:13 +1:40
  Martin Henych Slavia Liberec orienteering 33:02 +2:22   Pavla Fukátková OK Lokomotiva Pardubice 32:35 +2:02
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Štěpán Kodeda SK Severka Šumperk 25:23   Šárka Svobodná Oddíl OB Kotlářka 26:02
  Adam Chromý SK Žabovřesky Brno 26:38 +1:15   Zuzana Hermanová OK Lokomotiva Pardubice 26:23 +0:21
  Michal Krajčík Slovensko 26:49 +1:26   Hana Hlavová KOB Konice 26:47 +0:45
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Daniel Hájek SK Žabovřesky Brno 27:25   Lenka Mechlová OK Jilemnice 23:19
  Tomáš Henych Slavia Liberec orienteering 27:33 +0:08   Jindra Hlavová KOB Konice 24:14 +0:55
  Jan Kubát OK 99 Hradec Králové 28:30 +1:05   Martina Jirčáková SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 24:40 +1:21
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu na krátké trati.

Mistrovství ČR na klasické tratiEditovat

Datum závodu 17.–18. 9. 2005 Místo konání Janovaréna Pořadatel OK Lokomotiva Pardubice
Ředitel závodu Karel Haas Hlavní rozhodčí Petr Klimpl Stavitelé tratí Karel Haas
Název mapy Janov Web závodu http://lpu.cz/mcr05/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Jaromír Švihovský Sportcentrum Jičín 1:31:38   Vendula Klechová KOS TJ Tesla Brno 1:09:47
  Luboš Matějů SK Praga 1:31:57 +0:19   Zdenka Stará KOS TJ Tesla Brno 1:10:26 +0:39
  Jan Mrázek OK Sparta Praha 1:32:13 +0:35   Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 1:13:22 +3:35
4 Vladimír Lučan OK Lokomotiva Pardubice 1:33:20 +1:42 4 Zuzana Stehnová OK Slavia Hradec Králové 1:14:29 +4:42
5 Michal Smola SKOB Zlín 1:33:37 +1:59 5 Marta Štěrbová OK Lokomotiva Pardubice 1:14:30 +4:43
6 Petr Losman OK 99 Hradec Králové 1:34:22 +2:44 6 Iva Rufferová OK Jiskra Nový Bor 1:14:51 +5:04
7 Jan Procházka SK Praga 1:34:33 +2:55 7 Lucie Waldová Oddíl OB Kotlářka 1:16:03 +6:16
8 Michal Jedlička OK Slavia Hradec Králové 1:34:54 +3:16 8 Radka Brožková Sportcentrum Jičín 1:16:09 +6:22
9 David Hepner OK Slavia Hradec Králové 1:35:13 +3:35 9 Romana Kalenská Sportcentrum Jičín 1:16:29 +6:42
10 Libor Zřídkaveselý SK Žabovřesky Brno 1:36:55 +5:17 10 Martina Fejlková OK Slavia Hradec Králové 1:19:22 +9:35
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Zdeněk Rajnošek SK Žabovřesky Brno 1:08:52   Jana Panchártková OK 99 Hradec Králové 52:32
  Martin Stehlík SK Žabovřesky Brno 1:12:56 +4:04   Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 52:57 +0:25
  Jan Palas Sportcentrum Jičín 1:13:56 +5:04   Veronika Krčálová OK Lokomotiva Pardubice 56:23 +3:51
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Adam Chromý SK Žabovřesky Brno 52:30   Monika Doležalová Oddíl OB Kotlářka 43:38
  Vojtěch Král SK Severka Šumperk 53:10 +0:40   Zuzana Hermanová OK Lokomotiva Pardubice 45:34 +1:56
  Štěpán Kodeda SK Severka Šumperk 53:29 +0:59   Simona Karochová
Lucie Machútová
Oddíl OB Kotlářka
OK 99 Hradec Králové
46:00 +2:22
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Jakub Zimmermann SK Žabovřesky Brno 47:47   Andrea Freyová OK Potůčky 37:24
  Marek Pospíšek KOS TJ Tesla Brno 48:17 +0:30   Martina Jirčáková SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 39:05 +1:41
  Adam Dusílek SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 49:17 +1:30   Eliška Kuncová MLOK Mariánské Lázně 39:40 +2:16
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati.

Mistrovství ČR štafetEditovat

Datum závodu 24. 9. 2005 Místo konání Chvalečaréna Pořadatel OK Slavia Hradec Králové
Ředitel závodu Karel Toužil Hlavní rozhodčí Jan Netuka Stavitelé tratí Michal Jedlička
Název mapy Celestýn Web závodu http://www.shk-ob.cz/zavody/2005_mcr/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  SK Praga
Luboš Matějů
Jan Skyva
Jan Procházka
2:17:51   OK Lokomotiva Pardubice
Iveta Duchová
Martina Dočkalová
Marta Štěrbová
2:07:30
  SK Žabovřesky Brno
Zdeněk Rajnošek
Libor Zřídkaveselý
Tomáš Dlabaja
2:21:15 +3:24   OK 99 Hradec Králové
Veronika Běhounová
Kateřina Nováková
Jana Panchártková
2:14:18 +6:48
  OK Jihlava
Milan Venhoda
Marek Prášil
Jan Lauerman
2:21:56 +4:05   KOS TJ Tesla Brno
Zuzana Macúchová
Zdenka Stará
Vendula Klechová
2:15:21 +7:51
4 KOS TJ Tesla Brno
Nick Barrable
Radovan Čech
Osvald Kozák
2:22:49 +4:58 4 Oddíl OB Kotlářka
Lucie Waldová
Lenka Hrušková
Kristýna Kovářová
2:16:54 +9:24
5 OK 99 Hradec Králové
Michal Černý
Petr Zvěřina
Petr Losman
2:24:08 +6:17 5 OK Jiskra Nový Bor
Lucie Krafková
Ita Krafková
Iva Rufferová
2:19:18 +11:48
Pořadí H18 – dorostenci Pořadí D18 – dorostenky
  SK Severka Šumperk
Štěpán Kodeda
Petr Strachota
Vojtěch Král
2:03:49   OK 99 Hradec Králové
Vendula Doležalová
Lucie Machútová
Jana Vaculíková
1:51:11
  Sportcentrum Jičín
Štěpán Holas
Michal Drobník
Jan Beneš
2:06:40 +2:51   Oddíl OB Kotlářka
Ivana Bochenková
Simona Karochová
Monika Doležalová
1:52:10 +0:59
  SK Žabovřesky Brno
Jakub Zimmermann
Daniel Hájek
Adam Chromý
2:08:27 +4:38   KOB Konice
Petra Dittrichová
Hana Hlavová
Jindra Hlavová
1:58:31 +7:20
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu štafet.

Mistrovství ČR klubů a oblastních výběrůEditovat

Datum závodu 25. 9. 2005 Místo konání Chvalečaréna Pořadatel OK Slavia Hradec Králové
Ředitel závodu Karel Toužil Hlavní rozhodčí Jan Netuka Stavitelé tratí Michal Jedlička
Název mapy Žába Web závodu http://www.shk-ob.cz/zavody/2005_mcr/ Výsledky závodu

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu klubů a oblastních výběrů.

Mistrovství ČR v nočním OBEditovat

Datum závodu 27. 9. 2005 Místo konání Helfštýnaréna Pořadatel Oddíl OS SK Prostějov
Ředitel závodu Dušan Vystavěl Hlavní rozhodčí David Aleš Stavitelé tratí Petr Hynek
Název mapy Helfštýn 2005 Web závodu Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Tomáš Dlabaja SK Žabovřesky Brno 1:11:37   Zuzana Stehnová OK Slavia Hradec Králové 59:00
  Vít Pospíšil USK Praha 1:16:28 +4:51   Barbora Chudíková OK Jihlava 1:02:30 +3:30
  Michal Jedlička OK Slavia Hradec Králové 1:20:11 +8:34   Romana Kalenská Sportcentrum Jičín 1:02:51 +3:51
4 Petr Henych Slavia Liberec orienteering 1:20:40 +9:03 4 Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 1:05:26 +6:26
5 Zbyněk Štěrba OK Lokomotiva Pardubice 1:22:16 +10:39 5 Lenka Klimplová OK Lokomotiva Pardubice 1:05:50 +6:50
6 Jiří Procházka KOS TJ Tesla Brno 1:22:20 +10:43 6 Kristýna Kovářová Oddíl OB Kotlářka 1:06:17 +7:17
7 Radovan Čech KOS TJ Tesla Brno 1:23:33 +11:56 7 Lucie Waldová Oddíl OB Kotlářka 1:07:30 +8:30
8 Radek Novotný OK 99 Hradec Králové 1:23:44 +12:07 8 Kristýna Bořánková-Šimůnková USK Praha 1:09:26 +10:26
9 Milan Jalový SK Radioklub Blansko 1:24:01 +12:24 9 Kateřina Nováková OK 99 Hradec Králové 1:10:50 +11:50
10 Ondřej Kazda Sportcentrum Jičín 1:24:12 +12:35 10 Lucie Šolínová OK 99 Hradec Králové 1:13:31 +14:31
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Jan Skyva SK Praga 1:06:06   Lucie Krafková OK Jiskra Nový Bor 49:01
  Martin Henych Slavia Liberec orienteering 1:13:09 +7:03   Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 50:16 +1:15
  Jan Palas Sportcentrum Jičín 1:15:01 +8:55   Lenka Zatloukalová Oddíl OS SK Prostějov 54:52 +5:51
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Jan Beneš Sportcentrum Jičín 56:34   Simona Karochová Oddíl OB Kotlářka 44:28
  Štěpán Holas Sportcentrum Jičín 58:44 +2:10   Lucie Machútová OK 99 Hradec Králové 47:13 +2:45
  Martin Kočí VSK Mendelu Brno 1:04:14 +7:40   Monika Doležalová Oddíl OB Kotlářka 49:27 +4:59
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Marek Pospíšek KOS TJ Tesla Brno 45:23   Ivana Bochenková Oddíl OB Kotlářka 34:43
  Jan Vlažný OOB TJ Slovan Luhačovice 46:45 +1:22   Lucie Soukupová Sportcentrum Jičín 43:13 +8:30
  Štěpán Zimmermann SK Žabovřesky Brno 47:49 +2:26   Lucie Mezníková TJ Lokomotiva Beroun 43:48 +9:05

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu.

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

Externí odkazyEditovat