Otevřít hlavní menu

Hokejové divize 1975/1976

ročník Hokejových divizí

Systém soutěžeEditovat

Soutěž se skládala ze 6 skupin po 8 resp. 6 účastnících. Ve skupinách se všech 8 (6) klubů utkalo čtyřkolově každý s každým (celkem 28 (20) kol). Vítězové jednotlivých skupin následně utkaly o postoupily do dalšího ročníku 2. české národní hokejové ligy. Poslední týmy z každé skupiny sestoupily do krajských přeborů.

Před začátkem soutěží odstoupily TJ Prazdroj EX Plzeň, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou a TJ CHS Chotěboř, které nahradily TJ ZKL Klášterec nad Ohří a TJ Baník SHD Most.

Česká socialistická republikaEditovat

Skupina AEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Baník Příbram 28 25 0 3 182 74 50
2. TJ Uhelné sklady Praha 28 23 1 4 164 80 47
3. TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem 28 15 2 11 100 94 32
4. TJ Spartak BS Vlašim 28 11 1 16 104 120 23
5. TJ Slavoj Velké Popovice 28 10 3 15 94 116 23
6. TJ Spolana Neratovice 28 9 3 16 112 151 21
7. TJ Baník Švermov 28 7 0 21 106 154 14
8. TJ Konstruktiva Praha 28 6 5 20 75 148 14

Skupina BEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Vodní stavby Tábor 20 18 1 1 158 47 37
2. TJ Kovosvit Holoubkov 20 14 0 6 144 86 28
3. TJ Spartak Lada Soběslav 20 13 2 5 97 64 28
4. TJ Vlna Nejdek 20 9 1 10 81 96 19
5. TJ Hluboká nad Vltavou 20 3 0 17 51 143 6
6. TJ Sokol Bernartice 20 1 0 19 46 141 2

Skupina CEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Spartak Opočno 28 17 5 6 128 82 39
2. TJ Stadion Teplice 27 17 1 9 101 78 35
3. TJ Baník SHD Most 28 12 4 12 104 104 28
4. TJ DNT Kadaň 28 10 7 11 103 86 27
5. TJ Spartak Hlinsko 28 12 3 13 106 102 27
6. TJ Kovohutě Povrly 27 12 1 14 90 109 25
7. TJ Tiba Jaroměř 28 11 1 16 114 136 23
8. TJ ZKL Klášterec nad Ohří 28 7 4 17 79 128 18

Zápas TJ Kovohutě Povrly - TJ Stadion Teplice nebyl sehrán, protože na konečné pořadí nemělo vliv.

Skupina DEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Lokomotiva Pramet Šumperk 28 20 3 5 143 72 43
2. TJ Nový Jičín 28 15 4 9 108 92 34
3. TJ Tatra Vagónka Studénka 28 15 3 10 97 83 33
4. TJ Baník OKD Ostrava 28 14 2 12 110 83 30
5. TJ Žďas Žďár nad Sázavou 28 11 4 13 115 114 26
6. TJ Spartak Nedvědice 28 8 4 16 107 135 20
7. VTJ Valašské Meziříčí 28 9 2 17 103 140 20
8. TJ Slavia Kroměříž 28 8 2 18 97 161 18


Týmy TJ Baník Příbram, TJ Vodní stavby Tábor a TJ Lokomotiva Pramet Šumperk postoupily do dalšího ročníku 2.ČNHL. TJ Spartak Opočno postup odmítla.

Týmy TJ Slavia Kroměříž, TJ Baník Švermov a TJ Konstruktiva Praha sestoupily do krajských přeborů. Nahradily je kluby, jež uspěly v kvalifikaci TJ Karbo Benátky nad Jizerou, TJ Technické služby Děčín, TJ Modeta Jihlava, SK Mariánské Lázně a TJ Slavoj Český Krumlov.

Slovenská socialistická republikaEditovat

Skupina západEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ TS Topoľčany 30 26 2 2 273 48 54
2. TJ Banské stavby Prievidza 30 19 2 9 147 109 40
3. TJ Slávia UK Bratislava 30 18 2 10 168 113 38
4. TJ PPS Detva 30 12 2 6 128 63 18
5. TJ Baník Kremnica 30 5 3 22 97 198 13
6. TJ Fortuna Trnava 30 3 3 24 74 257 9

Skupina východEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. TJ Lokomotíva Bane Spišská Nová Ves 30 29 1 0 251 30 59
2. VTJ Dukla Michalovce 29 16 4 9 131 96 36
3. TJ Gumárne 1. mája Púchov 29 14 2 13 131 143 30
4. TJ Slovan Levoča 29 10 2 17 110 176 22
5. TJ Družstevník Letanovce 30 10 1 19 120 175 21
6. TJ Slovan Smižany 29 3 2 24 60 183 8

Tabulky nejsou úplné.

O postupEditovat

TJ Lokomotíva Bane Spišská Nová Ves - TJ TS Topoľčany ?:?

Tým TJ Lokomotíva Bane Spišská Nová Ves postoupil do dalšího ročníku 1. SNHL. Nahradil je sestupující tým TJ Spartak BEZ Bratislava.

Z důvodu rozšíření nikdo nesestoupil, pz krajských přeborů postoupily týmy TJ Slávia Ekonóm Bratislava, TJ Slávia Ekonóm Bratislava, TJ Poľnohospodár Brusno, TJ ZVL Považská Bystrica, TJ Iskra Partizánske, TJ Jarovnice a TJ Slovan Solivar.

Externí odkazyEditovat

ReferenceEditovat