Zápas na Letních olympijských hrách 1996 – muži, volný styl do 62 kg

Zápas ve volném stylu na Letních olympijských hrách 1996

Zápas ve volném stylu ve váhové kategorii do 62 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1996 v Atlantě v Hale E Světového kongresového centra (Georgia World Congress Center). O medaile se utkalo celkem 21 zápasníků.

Zápas
na Letních olympijských hrách 1996
Volný styl do 62 kg muži
Wrestling pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní zápasnická federace
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Georgia World Congress Center
Datum 1996
Startující 21 mužů
Medailisté
Zlatá olympijská medaile  Tom Brands (USA)
Stříbrná olympijská medaile  Jang Jae-sung (KOR)
Bronzová olympijská medaile  Elbrus Tedejev (UKR)
Soutěže
Kategorie Řecko-římský Volný styl
Muži 48 kg 48 kg
Muži 52 kg 52 kg
Muži 57 kg 57 kg
Muži 62 kg 62 kg
Muži 68 kg 68 kg
Muži 74 kg 74 kg
Muži 82 kg 82 kg
Muži 90 kg 90 kg
Muži 100 kg 100 kg
Muži 130 kg 130 kg

<< 1992 seznam medailistů 2000 >>


Turnajové výsledkyEditovat

Aplikován je systém na jednu porážku. Zlatý a stříbrný medailista vzejdou z hlavní tabulky. Poražení jdou do oprav, vítěz oprav získá bronzovou medaili.

  • LV — Lopatkové vítězství
  • KO — Kontumace z důvodu nenastoupení, zranění či diskvalifikace soupeře

Hlavní tabulkaEditovat

Kolo 1Editovat

Skóre
  Takahiro Wada (JPN) 11 - 0   Şerban Mumjiev (ROU)
  Enrique Cubas (PER) 7 - 7   Jan Krzesiak (POL)
  Aroutioun Barseguian (CYP) 2 - 5   Jang Jae-Sung (KOR)
  Tjaart du Plessis (RSA) 1 - 5   Elbrus Tedejev (UKR)
  István Demeter (HUN) 3 - 0   Anibál Nieves (PUR)
  Abbas Hajkenari (IRI) 0 - 3   Tom Brands (USA)
  Martin Müller (SUI) 0 - 6   Sergej Smal (BLR)
  Marty Calder (CAN) 2 - 4   Jürgen Scheibe (GER)
  Magomed Azizov (RUS) 10 - 0   Vath Chamroeun (CAM)
  Giovanni Schillaci (ITA) 10 - 0   Leonid Zaslavsky (AUS)
  Ramil Islamov (UZB) Bye

OsmifináleEditovat

Skóre
  Ramil Islamov (UZB) 2 - 3   Takahiro Wada (JPN)
  Enrique Cubas (PER) 0 - 3   Jang Jae-Sung (KOR)
  Elbrus Tedejev (UKR) 11 - 1   István Demeter (HUN)
  Tom Brands (USA) 5 - 0   Sergej Smal (BLR)
  Jürgen Scheibe (GER) 2 - 8   Magomed Azizov (RUS)
  Giovanni Schillaci (ITA) Bye

ČtvrtfináleEditovat

Skóre
  Giovanni Schillaci (ITA) 4 - 3   Takahiro Wada (JPN)
  Jang Jae-Sung (KOR) 3 - 1   Elbrus Tedejev (UKR)
  Tom Brands (USA) Bye
  Magomed Azizov (RUS) Bye

SemifináleEditovat

Skóre
  Giovanni Schillaci (ITA) 1 - 1   Jang Jae-Sung (KOR)
  Tom Brands (USA) 4 - 1   Magomed Azizov (RUS)

FináleEditovat

Skóre
  Jang Jae-Sung (KOR) 0 - 7   Tom Brands (USA)

OpravyEditovat

Kolo 2Editovat

Skóre
  Şerban Mumjiev (ROU) 12 - 1   Jan Krzesiak (POL)
  Aroutioun Barseguian (CYP) 3 - 1   Tjaart du Plessis (RSA)
  Anibál Nieves (PUR) 8 - 3   Abbas Hajkenari (IRI)
  Martin Müller (SUI) 0 - 6   Marty Calder (CAN)
  Vath Chamroeun (CAM) 0 - 9 KO   Leonid Zaslavsky (AUS)

Kolo 3Editovat

Skóre
  Şerban Mumjiev (ROU) 2 - 7   Aroutioun Barseguian (CYP)
  Anibál Nieves (PUR) 0 - 3   Marty Calder (CAN)
  Leonid Zaslavsky (AUS) 0 - 10   Ramil Islamov (UZB)
  Enrique Cubas (PER) 1 - 11   István Demeter (HUN)
  Sergej Smal (BLR) 8 - 1   Jürgen Scheibe (GER)

Kolo 4Editovat

Skóre
  Aroutioun Barseguian (CYP) 4 - 10   Marty Calder (CAN)
  Ramil Islamov (UZB) 6 - 1   István Demeter (HUN)
  Sergej Smal (BLR) 0 - 3   Takahiro Wada (JPN)
  Elbrus Tedejev (UKR) Bye

Kolo 5Editovat

Skóre
  Elbrus Tedejev (UKR) 5 - 4   Ramil Islamov (UZB)
  Marty Calder (CAN) 3 - 7   Takahiro Wada (JPN)

Kolo 6Editovat

Skóre
  Giovanni Schillaci (ITA) 3 - 10   Elbrus Tedejev (UKR)
  Takahiro Wada (JPN) 10 - 0   Magomed Azizov (RUS)

Zápas o 3. místoEditovat

Skóre
  Elbrus Tedejev (UKR) 3 - 1   Takahiro Wada (JPN)

Finálové pořadíEditovat

  1.   Tom Brands (USA)
  2.   Jang Jae-sung (KOR)
  3.   Elbrus Tedejev (UKR)
  4.   Takahiro Wada (JPN)
  5.   Magomed Azizov (RUS)
  6.   Giovanni Schillaci (ITA)
  7.   Marty Calder (CAN)
  8.   Ramil Islamov (UZB)
  9.   István Demeter (HUN)
  10.   Arout Parsekian (CYP)
  11.   Sergej Smal (BLR)
  12.   Șerban Mumjiev (ROU)
  13.   Jürgen Scheibe (GER)
  14.   Enrique Cubas (PER)
  15.   Leonid Zaslavsky (AUS)
  16.   Anibál Nieves (PUR)
  17.   Jan Krzesiak (POL)
  18.   Tjaart du Plessis (RSA)
  19.   Abbas Hajkenari (IRI)
  20.   Vath Chamroeun (CAM) a   Martin Müller (SUI)

ReferenceEditovat

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Fjädervikt i fristil i brottning vid olympiska sommarspelen 1996 1996 na švédské Wikipedii.