Otevřít hlavní menu

Zápas na Letních olympijských hrách 1992 – muži, řecko-římský do 62 kg

zápas řecko-římský na Letních olympijských hrách 1992
Zápas na LOH 1992
Volný styl Řecko-římský
  48 kg     48 kg  
  52 kg     52 kg  
  57 kg     57 kg  
  62 kg     62 kg  
  68 kg     68 kg  
  74 kg     74 kg
  82 kg     82 kg
  90 kg     90 kg
  100 kg     100 kg
  130 kg     130 kg

Zápas řecko-římský ve váhové kategorii do 62 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1992 v Barcelonském Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña. O medaile se utkalo celkem 21 zápasníků.

MedailistéEditovat

Zlato   Mehmet Âkif Pirim
Turecko (TUR)
Stříbro   Sergej Martinov
Sjednocený tým (EUN)
Bronz   Juan Marén
Kuba (CUB)

Turnajové výsledkyEditovat

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TO — Lopatkové vítězství
  • SP — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 15 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, poražený bez bodů
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • D2 — Oba zápasníci diskvalifikováni pro pasivitu, skóre 0-0
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

SkupinyEditovat

Skupina AEditovat

L CP TP L
Kolo 1
1   Anthony Lee (USA) 1-3 PP 2-4   Hugo Dietsche (SUI) 0
1   Mohan Ramchandra Patil (IND) 1-3 PP 3-14   Ahad Pazaj (IRI) 0
1   Alexander Davidovich (ISR) 1-3 PP 1-8   Sergej Martinov (EUN) 0
1   Shigeki Nishiguchi (JPN) 1-3 PP 1-3   Włodzimierz Zawadzki (POL) 0
0   Mario Büttner (GER) 3-1 PP 8-7   Hu Guohong (CHN) 1
0   Rachid Khdar (MAR) Bye
Kolo 2
1   Rachid Khdar (MAR) 0-4 ST 0-17   Anthony Lee (USA) 1
0   Hugo Dietsche (SUI) 3-0 PO 5-0   Mohan Ramchandra Patil (IND) 2
2   Alexander Davidovich (ISR) 0-3 PO 0-2   Shigeki Nishiguchi (JPN) 1
0   Sergej Martinov (EUN) 3-0 PO 4-0   Mario Büttner (GER) 1
0   Włodzimierz Zawadzki (POL) 3-0 PO 4-0   Hu Guohong (CHN) 2
0   Ahad Pazaj (IRI) DNA
Kolo 3
2   Rachid Khdar (MAR) 0-4 TO 3:27   Hugo Dietsche (SUI) 0
1   Anthony Lee (USA) 3-1 PP 5-4   Shigeki Nishiguchi (JPN) 2
0   Sergej Martinov (EUN) 3-1 PP 9-8   Włodzimierz Zawadzki (POL) 1
1   Mario Büttner (GER) Bye
Kolo 4
2   Mario Büttner (GER) 0-4 DQ 4:28   Anthony Lee (USA) 1
1   Hugo Dietsche (SUI) 1-3 PP 2-4   Sergej Martinov (EUN) 0
1   Włodzimierz Zawadzki (POL) Bye
Kolo 5
1   Włodzimierz Zawadzki (POL) 3-0 PO 7-0   Hugo Dietsche (SUI) 2
2   Anthony Lee (USA) 0-4 TO 3:43   Sergej Martinov (EUN) 0
Zápasník L ER CP
  Sergej Martinov (EUN) 0 - 16
  Włodzimierz Zawadzki (POL) 1 - 10
  Anthony Lee (USA) 2 5 12
  Hugo Dietsche (SUI) 2 5 11
  Mario Büttner (GER) 2 4 3
  Shigeki Nishiguchi (JPN) 2 3 5
  Rachid Khdar (MAR) 2 3 0
  Hu Guohong (CHN) 2 2 1
  Mohan Ramchandra Patil (IND) 2 2 1
  Alexander Davidovich (ISR) 2 2 1
  Ahad Pazaj (IRI) 0 1 3

Skupina BEditovat

L CP TP L
Kolo 1
1   Huh Byung-Ho (KOR) 0-0 D2 0-0   Luis Bernardo Martínez (ESP) 1
0   Jenö Bódi (HUN) 3-0 PO 6-0   Ahmed Ibrahim (EGY) 1
0   Mehmet Âkif Pirim (TUR) 3-1 PP 3-2   Juan Marén (CUB) 1
1   Usama Aziz (SWE) 0-3 PO 0-3   Stanislav Grigorov (BUL) 0
1   Jindřich Vavrla (TCH) 1-3 PP 1-2   Konstantinos Arkoudeas (GRE) 0
Kolo 2
2   Huh Byung-Ho (KOR) 1-3 PP 2-5   Jenö Bódi (HUN) 0
1   Luis Bernardo Martínez (ESP) 3-1 PP 4-1   Ahmed Ibrahim (EGY) 2
0   Mehmet Âkif Pirim (TUR) 3-0 PO 5-0   Usama Aziz (SWE) 2
1   Juan Marén (CUB) 3-1 PP 3-2   Jindřich Vavrla (TCH) 2
0   Stanislav Grigorov (BUL) 3-1 PP 13-3   Konstantinos Arkoudeas (GRE) 1
Kolo 3
2   Luis Bernardo Martínez (ESP) 1-3 PP 4-6   Jenö Bódi (HUN) 0
0   Mehmet Âkif Pirim (TUR) 3-1 PP 2-1   Stanislav Grigorov (BUL) 1
1   Juan Marén (CUB) 4-0 TO 1:54   Konstantinos Arkoudeas (GRE) 2
Kolo 4
1   Jenö Bódi (HUN) 1-3 PP 3-7   Mehmet Âkif Pirim (TUR) 0
1   Juan Marén (CUB) 3-1 PP 5-1   Stanislav Grigorov (BUL) 2
Kolo 5
2   Jenö Bódi (HUN) 1-3 PP 1-5   Juan Marén (CUB) 1
0   Mehmet Âkif Pirim (TUR) Bye
Wrestle-off for 4th place
  Luis Bernardo Martínez (ESP) 0-3 PO 0-3   Konstantinos Arkoudeas (GRE)
Zápasník L ER CP
  Mehmet Âkif Pirim (TUR) 0 - 12
  Juan Marén (CUB) 1 - 14
  Jenö Bódi (HUN) 2 5 11
  Stanislav Grigorov (BUL) 2 4 8
  Konstantinos Arkoudeas (GRE) 2 3 4
  Luis Bernardo Martínez (ESP) 2 3 4
  Jindřich Vavrla (TCH) 2 2 2
  Huh Byung-Ho (KOR) 2 2 1
  Ahmed Ibrahim (EGY) 2 2 1
  Usama Aziz (SWE) 2 2 0

FináleEditovat

CP TP
Zápas o 9. místo
  Mario Büttner (GER) DNA   Konstantinos Arkoudeas (GRE)
Zápas o 7. místo
  Hugo Dietsche (SUI) 0-4 DQ   Stanislav Grigorov (BUL)
Zápas o 5. místo
  Anthony Lee (USA) 0-4 DQ   Jenö Bódi (HUN)
Zápas o 3. místo
  Włodzimierz Zawadzki (POL) 0-3 PO 0-5   Juan Marén (CUB)
Finálový zápas
  Sergej Martinov (EUN) 1-3 PP 2-13   Mehmet Âkif Pirim (TUR)

Finálové pořadíEditovat

ReferenceEditovat