Otevřít hlavní menu

Ukrajina na Letních olympijských hrách 1996

Ukrajina na Letních olympijských hrách 1996 v Atlantě reprezentovalo 231 sportovců, z toho 146 mužů a 85 žen. Nejmladším účastníkem byla Olha Teslenko (15 let, 60 dní), nejstarší pak Hryhoriy Dmytrenko (51 let, 22 dní) . Reprezentanti vybojovali 23 medailí, z toho 9 zlaté, 2 stříbrných a 12 bronzových.

Ukrajina na Letních olympijských hrách 1996
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód UKR
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
9 2 12 23
NOV Ukrajinský olympijský výbor
Účastníci 231 celkem (146 mužů a 85 žen)
ve 21 sportech
Vlajkonoš Sergej Bubka

MedailistéEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Lilia Podkopajevová   Sportovní gymnastika Ženy víceboj
  Zlato Lilia Podkopajevová   Sportovní gymnastika Ženy prostná
  Zlato Tymur Taimazov   Vzpírání Muži do 108 kg
  Zlato Rustam Sharipov   Sportovní gymnastika Muži bradla
  Zlato Yevhen Braslavets
Ihor Matvienko
  Jachting Muži třída 470
  Zlato Vladimir Kličko   Box Muži váha supertěžká nad 91 kg
  Zlato Inessa Kravecová   Atletika Ženy trojskok
  Zlato Vjačeslav Olejnik   Zápas muži řecko-římský do 90 kg
  Zlato Jekatěrina Serebrjanskaja   Moderní gymnastika Ženy víceboj
  Stříbro Světlana Mazijová
Dina Myftachutdinovová
Inna Frolovová
Olena Ronžynová
  Veslování Ženy párová čtyřka
  Stříbro Lilia Podkopajevová   Sportovní gymnastika Ženy kladina
  Bronz Inga Babakovová   Atletika Ženy skok vysoký
  Bronz Oleksandr Bahač   Atletika Muži vrh koulí
  Bronz Denys Hotfrid   Vzpírání Muži do 99 kg
  Bronz Andrij Kalašnikov   Zápas muži řecko-římský do 52 kg
  Bronz Oleh Kiriukhin   Box Muži váha lehká muší do 49 kg
  Bronz Alexej Krikun   Atletika Muži hod kladivem
  Bronz Jelena Sadovnikovová   Lukostřelba Ženy jednotlivkyně
  Bronz Ruslana Taran
Olena Pakholchyk
  Jachting Ženy třída 470
  Bronz Elbrus Tedejev   Zápas muži, volný styl do 62 kg
  Bronz Zaza Zozirovi   Zápas muži volný styl do 68 kg
  Bronz Olena Vitrychenko   Moderní gymnastika Ženy víceboj
  Bronz Yuriy Yermakov
Oleksandr Svitlychniy
Volodymyr Shamenko
Hryhoriy Misiutin
Oleh Kosiak
Ihor Korobchinskiy
Rustam Sharipov
  Sportovní gymnastika Družstvo mužů

Externí odkazyEditovat