Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1968

sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1968

Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1968.

Sportovní gymnastika
na Letních olympijských hrách 1968
Gymnastics pictogram.svgOlympic rings.svg
Základní údaje
PořadatelMezinárodní gymnastická federace
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěAuditorio Nacional (Mexico)
Datum21. - 26. října 1968
Soutěže14 (8 muži, 6 ženy)
Soutěže
Víceboj jednotlivci muži ženy
Víceboj družstva muži ženy
Prostná muži ženy
Přeskok muži ženy
Bradla muži ženy
Kůň našíř muži
Kruhy muži
Hrazda muži
Kladina ženy

<< 1964 seznam medailistů 1972 >>

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Soutěž   Zlato   Stříbro   Bronz
Víceboj – družstva   Japonsko (JPN)
Jukio Endó
Sawao Kató
Takeši Kató
Eizo Kenmocu
Akinori Nakajama
Micuo Cukahara
  Sovětský svaz (URS)
Sergej Diomidov
Valerij Iljinych
Valerij Karasjov
Viktor Klimenko
Viktor Lisickij
Michail Voronin
  Německá demokratická republika (GDR)
Gunter Beier
Matthias Brehme
Gerhard Dietrich
Siegfried Fülle
Klaus Köste
Peter Weber
Víceboj – jednotlivci   Sawao Kató
Japonsko (JPN)
  Michail Voronin
Sovětský svaz (URS)
  Akinori Nakajama
Japonsko (JPN)
Prostná   Sawao Kató
Japonsko (JPN)
  Akinori Nakajama
Japonsko (JPN)
  Takeši Kató
Japonsko (JPN)
Kůň našíř   Miroslav Cerar
Jugoslávie (YUG)
  Olli Laiho
Finsko (FIN)
  Michail Voronin
Sovětský svaz (URS)
Kruhy   Akinori Nakajama
Japonsko (JPN)
  Michail Voronin
Sovětský svaz (URS)
  Sawao Kató
Japonsko (JPN)
Přeskok   Michail Voronin
Sovětský svaz (URS)
  Jukio Endó
Japonsko (JPN)
  Sergej Diomidov
Sovětský svaz (URS)
Bradla   Akinori Nakajama
Japonsko (JPN)
  Michail Voronin
Sovětský svaz (URS)
  Viktor Klimenko
Sovětský svaz (URS)
Hrazda   Michail Voronin
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena   Eizo Kenmocu
Japonsko (JPN)
  Akinori Nakajama
Japonsko (JPN)

ŽenyEditovat

Soutěž   Zlato   Stříbro   Bronz
Víceboj – družstva   Sovětský svaz (URS)
Ljubov Burdová
Olga Karasjovová
Natalja Kučinská
Larisa Petriková
Ljudmila Turiščevová
Zinaida Voroninová
  Československo (TCH)
Věra Čáslavská
Marianna Krajčírová
Jana Kubičková
Hana Lišková
Bohumila Řimnáčová
Miroslava Skleničková
  Německá demokratická republika (GDR)
Maritta Bauerschmidtová
Karin Janzová
Marianne Noacková
Magdalena Schmidtová
Ute Starkeová
Erika Zucholdová
Víceboj – jednotlivci   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
  Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
Přeskok   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Erika Zucholdová
Německá demokratická republika (GDR)
  Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
Bradla   Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Karin Janzová
Německá demokratická republika (GDR)
  Zinaida Voroninová
Sovětský svaz (URS)
Kladina   Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
  Věra Čáslavská
Československo (TCH)
  Larisa Petriková
Sovětský svaz (URS)
Prostná   Larisa Petriková
Sovětský svaz (URS)
nebyla udělena   Natalja Kučinská
Sovětský svaz (URS)
  Věra Čáslavská
Československo (TCH)

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Japonsko 6 2 4 12
2.   Sovětský svaz 5 5 8 18
3.   Československo 4 2 0 6
4.   Jugoslávie 1 0 0 1
5.   Německá demokratická republika 0 2 2 4
6.   Finsko 0 1 0 1
Celkem 16 12 14 42

Externí odkazyEditovat