Seznam tramvajových linek v Praze: Porovnání verzí
Smazaný obsah Přidaný obsah
Řádek 146:
* 1972 trasa '''Vypich''' - Pražský hrad - Klárov - Náměstí Rudoarmějců ''(Palachovo náměstí, Staroměstská)'' - Jiráskovo náměstí - Karlovo náměstí - I.P.Pavlova - Tylovo náměstí - Náměstí Míru - Flora - Olšanské hřbitovy - '''Vápenka'''<ref name=vp1972 />
* 1974 trasa '''Vypich''' - Malovanka - Vozovna Střešovice - Špejchar - Klárov - Náměstí Krasnoarmějců - Národní divadlo - Perštýn - Karlovo náměstí - I.P.Pavlova - Náměstí Míru - Flora - Židovské hřbitovy ''(Želivského)'' - Ohrada - Vápenka - '''Spojovací'''<ref name=vp1974 />
* od roku 1978;
* od roku 1979; PETŘINY - obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Prašný most - Václavkova - Leninova - Thákurova - Hadovka - Bořislavka - Horoměřická - Červený Vrch - Vokovice - Nádraží Veleslavín - Cihelna - Vozovna Vokovice - DIVOKÁ ŠÁRKA
* od roku 1985; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Prašný most - Václavkova - Leninova - Thákurova - Hadovka - Bořislavka - Horoměřická - Červený Vrch - VOKOVICE
▲* od 1978 zastávky '''Divoká Šárka''' - Vozovna Vokovice - Cihelna - Nádraží Veleslavín - Vokovice - Červený Vrch - Horoměřická - Bořislavka - Hadovka - Thákurova - Leninova'' (Dejvická)'' - Lotyšská - '''hotel International''' ''(Podbaba)''<ref name=vp1978 />
* od roku 1986; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Prašný most - Václavkova - Leninova - Thákurova - Hadovka - Bořislavka - Horoměřická - Sídliště Červený Vrch - ČERVENÝ VRCH; Linka je v provozu pouze v přepravních špičkách pracovního dne.
* od roku 1990; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Prašný most - Vítězné náměstí - Dejvická - Thákurova - Hadovka - Bořislavka - Horoměřická - Sídliště Červený Vrch - ČERVENÝ VRCH; Linka je v provozu pouze v pracovní dny.
* od roku 2009; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Prašný most - Vítězné náměstí - Dejvická - Thákurova - Hadovka - Bořislavka - Horoměřická - Sídliště Červený Vrch - ČERVENÝ VRCH; Linka je v provozu pouze v pracovní dny.
* od říjen 2010; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Vítězné náměstí - Lotyšská - PODBABA; Smyčka Červený Vrch je kvůli výstavbě metra do Motola dlouhodobě zrušena. Stanice Prašný most je zrušena z důvodu výstavby tunelového komplexu Blanka. Linka je v provozu pouze v pracovní dny.
* od září 2011; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Vítězné náměstí - Lotyšská - Zelená - PODBABA; Linka je v provozu pouze v pracovní dny.
* od září 2012; PETŘINY - Obchodní dům Petřiny - Větrník - Vojenská nemocnice - Baterie - Ořechovka - Sibeliova - Vozovna Střešovice - Vítězné náměstí - Lotyšská - Zelená - PODBABA; Linka je v provozu pouze v pracovní dny.
V letech 1961–1966 jezdila linka i v noci, a to v trase Bílá Hora – Rudolfinum – Flora – Nádraží Hostivař.<ref name=numero /> V letech 1978–1980 jezdila noční linka 2 v trase Divoká Šárka – Nádraží Braník.<ref name=numero />
|