Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009: Porovnání verzí

úprava tabulek a doplnění finalistů
m (úprava odkazu)
(úprava tabulek a doplnění finalistů)
| popisek = ''logo IFSC''
| styl popisku =
| sport = [[Závodnízávody ve sportovním lezení|sportovní lezení]]
| země = Francie
| země odkaz = Frnacie
| předchozí ročník = [[Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2008|2008]]
| rok = [[Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009|2009]]
| následující ročník = [[Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2010|2010]]
| organizace1 = [[UIAAIFSC]]
| organizace2 = [[IFSCFFME]]
| organizace3 = [[FFME]]
| organizace4 = [[ČHS]]
| web1 = [http://theuiaaifsc-climbing.org theuiaaifsc-climbing.org]
| web2 = [http://ifsc-climbingwww.orgffme.fr ifsc-climbingffme.orgfr]
| web3 = [http://www.ffme.fr ffme.fr]
| web4 = [http://horosvaz.cz horosvaz.cz]
| město1 = [[Valencie]]
| datum1 = 27.-[[30. srpen|30. srpna]]
| zlato1 = {{flagicon|AUT}} [[Jakob Schubert]]<br />{{flagicon|FRA}} [[Charlotte Durif]]
| stříbro1 = {{flagicon|FRA}} [[Gautier Supper]]<br />{{flagicon|SLO}} Ana Ogrinc
| bronz1 = {{flagicon|ESP}} Eric Lopez Mateos<br />{{flagicon|FRA}} Amandine Loury
| město2 = [[Valencie]]
| datum2 = 27.—[[-30. srpna]]
| zlato2 = {{flagicon|RUS}} [[SergeySergej AbdrakhmanovAbdrachmanov]]<br />{{flagicon|RUS}} [[Alina GaidamakinaGajdamakina]]
| stříbro2 = {{flagicon|VEN}} Josmar Nieves<br />{{flagicon|UKR}} Oleksandra Bud Gusaim
| bronz2 = {{flagicon|RUS}} [[Stanislav Kokorin]]<br />{{flagicon|UKR}} Anastasiya Savisko
}}
'''[[Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení]] 2009''' ({{Vjazyce|en}}: ''IFSC World Youth Championship'') se uskutečnilo jako šestnáctý ročník 27.-[[30. srpen|30. srpna]] ve [[Valencie|Valencii]] v [[Závodní lezení|lezení]] na obtížnost]] a [[lezení na rychlost|rychlost]]. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii [[Lezenísportovní lezení|lezců]] od 14 do 19 let.<ref>[http://www.ifsc-climbing.org/index.php/world-competition/calendar#!comp=1205&cat=17 IFSC: výsledky MSJ 2009]</ref>
 
== Češi naPrůběh MSJ ==
Jedenáct domácích závodníků získalo šest medailí.
 
=== Češi na MSJ ===
V lezení na obtížnost podruhé obhájil [[Adam Ondra]] titul juniorského mistra světa, tentokrát již v kategorii A.
V lezení na rychlost získala druhou českou medaili v této disciplíně, stříbrnou [[Anna Wagnerová]].
 
=== Výsledky juniorů a juniorek ===
{{legenda|#ccf|Pořadatelská země |border=solid 1px #AAAAAA}}
 
{| class="wikitable"
! colspan="2"| obtížnost !! colspan="2"| rychlost
! colspan="2"| rychlost
|-
| junioři || juniorky || junioři || juniorky
| juniorky
| junioři
| juniorky
|-
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|AUT}} [[Jakob Schubert]]
| style="background:#ccccff; | 1. {{flagicon|FRA}} [[Charlotte Durif]]
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|RUS}} [[SergeySergej AbdrakhmanovAbdrachmanov]]
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|RUS}} [[Alina GaidamakinaGajdamakina]]
|-
| style="background:#ccccff; | 2. {{flagicon|FRA}} [[Gautier Supper]]
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|SLO}} Ana Ogrinc
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|VEN}} Josmar Nieves
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|UKR}} Oleksandra Bud Gusaim
|-
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|ESP}} Eric Lopez Mateos
| style="background:#ccccff; | 3. {{flagicon|FRA}} Amandine Loury
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|RUS}} [[Stanislav Kokorin]]
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|UKR}} Anastasiya Savisko
|-
! !! !! !!
|
|-
| 8style="background:#ccccff; | 4.-6. {{flagicon|FRA}} Fabrice Landry || 4. {{flagicon|CZEGER}} [[MartinJuliane StráníkWurm]]
| 424. {{flagicon|CZERUS}} BarboraIvan ŠkorpilováNovikov || 4. {{flagicon|POL}} [[Klaudia Buczek]]
| 11. {{flagicon|CZE}} Martin Šifra
| —
|-
| 4.-6. {{flagicon|AUT}} [[Mario Lechner]] || 5. {{flagicon|AUT}} Christina Stütz
|
| 5. {{flagicon|KAZ}} Sayat Bokanov || 5. {{flagicon|RUS}} Kseniya Polekhina
|-
| 4.-6. {{flagicon|GER}} [[Thomas Tauporn]] || 6. {{flagicon|GER}} Ines Dull
| ''8 finalistů''
| 6. {{flagicon|UKR}} Oleksiy Yurko || 6. {{flagicon|KAZ}} Anastassiya Bryakina
| ''8 finalistek''
| ''8/4 finalistů''
| ''8/4 finalistek''
|-
| 7. {{flagicon|RUS}} Victor Kozlov || style="background:#ccccff; | 7. {{flagicon|FRA}} Mathilde Becerra
| ''26 semifinalistů''
| 7. {{flagicon|HUN}} Bence Gál || 7. {{flagicon|UKR}} Valeriya Leshchenko
| ''26 semifinalistek''
| ''16 semifinalistů''
| ''16 semifinalistek''
|-
| 8. {{flagicon|CZE}} [[Martin Stráník]] || 8. {{flagicon|AUT}} Isabelle Kölle
| ''70 juniorů''
| style="background:#ccccff; | 8. {{flagicon|FRA}} Yoann Le Couster || 8. {{flagicon|POL}} Malgorzata Rudzinska
| ''45 juniorek''
|-
| ''44 juniorů''
! !! !! !!
| ''27 juniorek''
|-
| — || 42. {{flagicon|CZE}} Barbora Škorpilová || 11. {{flagicon|CZE}} Martin Šifra || —
|-
! !! !! !!
|-
| ''8 finalistů'' || ''8 finalistek'' || ''8/4 finalistů'' || ''8/4 finalistek''
|-
| ''26 semifinalistů'' || ''26 semifinalistek'' || ''16 semifinalistů'' || ''16 semifinalistek''
|-
| ''70 juniorů'' || ''45 juniorek'' || ''44 juniorů'' || ''27 juniorek''
|}
 
=== Výsledky chlapců a dívek v kategorii A ===
{| class="wikitable"
! colspan="2"| obtížnost !! colspan="2"| rychlost
! colspan="2"| rychlost
|-
| chlapci || dívky || chlapci || dívky
| dívky
| chlapci
| dívky
|-
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|CZE}} [[Adam Ondra]]
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|SUI}} Katherine Choong
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|ITA}} Leonardo Gontero
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|RUS}} [[Dinara FakhritdinovaFachritdinova]]
|-
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|AUT}} Max Rudigier
| style="background:#ccccff; | 2. {{flagicon|FRA}} [[HélèneHélene Janicot]]
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|RUS}} Arman Ter-Minasyan
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|RUS}} Dinara Usmanova
|-
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|USA}} Julian Bautista
| style="background:#ccccff; | 3. {{flagicon|FRA}} Julia Serrière
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|ECU}} Isaac Estevez
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|ITA}} Anna Gislimberti
|-
! !! !! !!
|
|-
| 504. {{flagicon|CZESLO}} StanislavUrban PekárekPrimozic || 4. {{flagicon|USA}} [[Sasha DiGiulian]]
| 544. {{flagicon|CZERUS}} TerezaViacheslav PivodováVedenchuk || 4. {{flagicon|VEN}} Rossi Gabazú
| 28. {{flagicon|CZE}} Stanislav Pekárek
| 42. {{flagicon|CZE}} Michaela Zbořilová
|-
| 5. {{flagicon|JPN}} Tatsumi Nitta || 5. {{flagicon|SUI}} Manuela Sigrist
|
| 5. {{flagicon|HUN}} Máté Gál || 5. {{flagicon|ITA}} Jessica Morandi
|-
| style="background:#ccccff; | 6. {{flagicon|FRA}} Allan Momirovic || 6. {{flagicon|SUI}} Amanda Rohner
| ''8 finalistů''
| 6. {{flagicon|ITA}} [[Stefano Ghisolfi]] || 6. {{flagicon|RUS}} Nataliia Stepanova
| ''8 finalistek''
| ''8/4 finalistů''
| ''8/4 finalistek''
|-
| 7. {{flagicon|RUS}} Arman Ter-Minasyan || 7. {{flagicon|NED}} Nikki van Bergen
| ''26 semifinalistů''
| 7. {{flagicon|KAZ}} Azamat Yesimkan || 7. {{flagicon|POL}} Karina Miroslaw
| ''27 semifinalistek''
| ''16 semifinalistů''
| ''16 semifinalistek''
|-
| 8. {{flagicon|GER}} [[Alexander Megos]] || 8. {{flagicon|ITA}} Andrea Prunster
| ''81 chlapců''
| 8. {{flagicon|RUS}} Andrey Shilenberg || 8. {{flagicon|AUT}} Stefanie Pichler
| ''69 dívek''
|-
| ''47 chlapců''
! !! !! !!
| ''44 dívek''
|-
| 50. {{flagicon|CZE}} Stanislav Pekárek || 54. {{flagicon|CZE}} Tereza Pivodová
| 28. {{flagicon|CZE}} Stanislav Pekárek || 42. {{flagicon|CZE}} Michaela Zbořilová
|-
! !! !! !!
|-
| ''8 finalistů'' || ''8 finalistek'' || ''8/4 finalistů'' || ''8/4 finalistek''
|-
| ''26 semifinalistů'' || ''27 semifinalistek'' || ''16 semifinalistů'' || ''16 semifinalistek''
|-
| ''81 chlapců'' || ''69 dívek'' || ''47 chlapců'' || ''44 dívek''
|}
 
=== Výsledky chlapců a dívek v kategorii B ===
{| class="wikitable"
! colspan="2"| obtížnost !! colspan="2"| rychlost
! colspan="2"| rychlost
|-
| chlapci || dívky || chlapci || dívky
| dívky
| chlapci
| dívky
|-
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|GER}} [[Sebastian Halenke]]
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|AUT}} [[Katharina Posch]]
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|RUS}} [[Nikita SuyushkinSujuškin]]
| style="background-color:gold" | 1. {{flagicon|POL}} [[Aleksandra Rudzinska]]
|-
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|SLO}} [[Domen Škofic]]
| style="background:#ccccff; | 2. {{flagicon|FRA}} Laura Michelard
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|RUS}} Artem Savelyev
| style="background-color:silver" | 2. {{flagicon|CZE}} [[Anna Wagnerová]]
|-
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|GER}} Samuel Adolph
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|AUT}} Karoline Sinnhuber
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|RUS}} Sergei Luzhetskii
| style="background-color:#cc9966;" | 3. {{flagicon|ITA}} Michela Facci
|-
! !! !! !!
|
|-
| 524. {{flagicon|CZEJPN}} MichalAkito ŠtěpánekTsumori || 4. {{flagicon|GER}} Luisa Deubzer
| 84. {{flagicon|CZEITA}} TerezaAlessandro SvobodováBoulos || 4. {{flagicon|USA}} Dana Riddle
| 15. {{flagicon|CZE}} Michal Štěpánek
| —
|-
| style="background:#ccccff; | 5. {{flagicon|FRA}} Adrien Tribout || 5. {{flagicon|JPN}} [[Aya Onoe]]
|
| 5. {{flagicon|POL}} Rafal Halasa || 5. {{flagicon|ITA}} Beatrice Carpani
|-
| 6. {{flagicon|RUS}} Artem Savelyev || 6. {{flagicon|AUT}} [[Magdalena Röck]]
| ''8 finalistů''
| 6. {{flagicon|USA}} Josh Levin || 6. {{flagicon|UKR}} Mariya Ustimenko
| ''10 finalistek''
| ''8/4 finalistů''
| ''8/4 finalistek''
|-
| 7. {{flagicon|RUS}} [[Nikita Sujuškin]] || 7. {{flagicon|AUT}} Katharina Pöll
| ''26 semifinalistů''
| 7. {{flagicon|VEN}} Erik Noya || 7. {{flagicon|RUS}} Valeria Baranova
| ''28 semifinalistek''
| ''16 semifinalistů''
| ''16 semifinalistek''
|-
| 8. {{flagicon|RUS}} Semen Chesnokov || 8. {{flagicon|CZE}} [[Tereza Svobodová]]
| ''73 chlapců''
| 8. {{flagicon|RUS}} [[Konstantin Payl]] || 8. {{flagicon|USA}} Marissa Stephens
| ''67 dívek''
|-
| ''41 chlapců''
! !! !! !!
| ''39 dívek''
|-
| 52. {{flagicon|CZE}} Michal Štěpánek || — || 15. {{flagicon|CZE}} Michal Štěpánek || —
|-
! !! !! !!
|-
| ''8 finalistů'' || ''10 finalistek'' || ''8/4 finalistů'' || ''8/4 finalistek''
|-
| ''26 semifinalistů'' || ''28 semifinalistek'' || ''16 semifinalistů'' || ''16 semifinalistek''
|-
| ''73 chlapců'' || ''67 dívek'' || ''41 chlapců'' || ''39 dívek''
|}
 
=== Čeští Mistři a medailisté ===
{| class="wikitable sortable" style="border-collapse:collapse" cellspacing="0" cellpadding="6"
|- align="center" bgcolor="#efefef"
! Disciplína !! Kategorie !! width=130 | Lezec/lezkyně !! Zlato !! Stříbro
! Disciplína
! Kategorie
! width=130 | Lezec/lezkyně
! Zlato
! Stříbro
! Bronz
|- align="center"
|- align="center"
| Rychlost || Kat. B || align="left" | [[Anna Wagnerová]] || || {{sica}} ||
|}
 
=== Medaile podle zemí ===
{| class="wikitable"
! pořadí
! stát !! {{goca}} !! {{sica}} !! {{brca}} !! celkem
|-
| style="background-color:gold" | 1. || {{Vlajka a název|RUS}} || 4 || 3 || 2 || 9
|-
| style="background-color:silver" | 2. || {{Vlajka a název|AUT}} || 2 || 1 || 1 || 4
|-
| style="background-color:#cc9966;" | 3. || style="background:#ccccff; | {{Vlajka a název|FRA}} || 1 || 3 || 2 || 6
|-
| 4. || {{Vlajka a název|CZE}} || 1 || 1 || 0 || 2
|-
| 5. || {{Vlajka a název|ITA}} || 1 || 0 || 2 || 3
|-
| 6. || {{Vlajka a název|GER}} || 1 || 0 || 1 || 2
|-
| 7. || {{Vlajka a název|SUI}} || 1 || 0 || 0 || 1
|-
| 7. || {{Vlajka a název|POL}} || 1 || 0 || 0 || 1
|-
| 9. || {{Vlajka a název|SLO}} || 0 || 2 || 0 || 2
|-
| 10. || {{Vlajka a název|UKR}} || 0 || 1 || 1 || 2
|-
| 11. || {{Vlajka a název|VEN}} || 0 || 1 || 0 || 1
|-
| 12. || {{Vlajka a název|ESP}} || 0 || 0 || 1 || 1
|-
| 12. || {{Vlajka a název|USA}} || 0 || 0 || 1 || 1
|-
| 12. || {{Vlajka a název|ECU}} || 0 || 0 || 1 || 1
|}
 
{{MS juniorů ve sportovním lezení}}
{{Závody ve sportovním lezení}}
{{Portály|Sport|Francie|Sport}}
 
[[Kategorie:Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení|2009]]