Otevřít hlavní menu

Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2018 – soupiska muži

seznam

MedailistéEditovat

  Soupiska týmu olympijských sportovců z RuskaEditovat

Tým olympijských sportovců z Ruska na ZOH 2018 (1. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Vasilij Košečkin   Metallurg Magnitogorsk
Igor Šesťjorkin   SKA Petrohrad
Ilja Sorokin   HC CSKA Moskva
Obránci Vladislav Gavrikov   SKA Petrohrad
Dinar Chafizullin   SKA Petrohrad
Bogdan Kiselevič   HC CSKA Moskva
Alexej Marčenko   HC CSKA Moskva
Nikita Něsterov   HC CSKA Moskva
Vjačeslav Vojnov   SKA Petrohrad
Arťjom Zub   SKA Petrohrad
Andrej Zubarev   SKA Petrohrad
Útočníci Pavel Dacjuk    SKA Petrohrad
Michail Grigorenko   HC CSKA Moskva
Nikita Gusev   SKA Petrohrad
Kirill Kaprizov   HC CSKA Moskva
Ilja KovalčukA   SKA Petrohrad
Sergej Mozjakin   Metallurg Magnitogorsk
Nikolaj Prochorkin   SKA Petrohrad
Vadim Šipačov   SKA Petrohrad
Sergej Širokov   SKA Petrohrad
Ivan Telegin   HC CSKA Moskva
Sergej AndronovA   HC CSKA Moskva
Alexandr Barabanov   SKA Petrohrad
Ilja Kablukov   SKA Petrohrad
Sergej Kalinin   SKA Petrohrad

  Soupiska německého týmuEditovat

Německá hokejová reprezentace na ZOH 2018 (2. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Danny aus den Birken   EHC Red Bull München
Dennis Endras   Adler Mannheim
Timo Pielmeier   ERC Ingolstadt
Obránci Sinan Akdağ   Adler Mannheim
Daryl Boyle   EHC Red Bull München
Christian EhrhoffA   Kölner Haie
Yannic Seidenberg   EHC Red Bull München
Björn Krupp   Grizzlys Wolfsburg
Jonas Müller   Eisbären Berlín
Frank Hördler   Eisbären Berlín
Moritz Müller   Kölner Haie
Útočníci Brooks Macek   EHC Red Bull München
Marcus KinkA   Adler Mannheim
Matthias Plachta   Adler Mannheim
Frank Mauer   EHC Red Bull München
Patrick Reimer   Nürnberg Ice Tigers
Yasin Ehliz   Nürnberg Ice Tigers
Gerrit Fauser   Grizzlys Wolfsburg
Patrick HagerA   EHC Red Bull München
Felix Schütz   Kölner Haie
Marcel Goc    Adler Mannheim
Dominik Kahun   EHC Red Bull München
Leonhard Pföderl   Nürnberg Ice Tigers
David Wolf   Adler Mannheim
Marcel Noebels   Eisbären Berlín

  Soupiska kanadského týmuEditovat

Kanadská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (3. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Justin Peters   Kölner Haie
Kevin Poulin   KHL Medveščak (EBEL)
Ben Scrivens   Salavat Julajev Ufa
Obránci Stefan Elliott   HV71
Chay Genoway   HC Lada Togliatti
Cody Goloubef   Stockton Heat (AHL)
Marc-André Gragnani   HK Dynamo Minsk
Chris Lee   Metallurg Magnitogorsk
Maxim Noreau   SC Bern
Mat Robinson   HC CSKA Moskva
Karl Stollery   Dinamo Riga
Útočníci Rene Bourque   Djurgårdens IF Hockey
Gilbert Brulé   HC Rudá hvězda Kunlun
Andrew Ebbett   SC Bern
Quinton Howden   HK Dynamo Minsk
Chris Kelly    Belleville Senators (AHL)
Rob Klinkhammer   Ak Bars Kazaň
Brandon Kozun   Lokomotiv Jaroslavl
Maxim Lapierre   HC Lugano
Eric O'Dell   HK Soči
Mason Raymond   SC Bern
Derek Roy   Linköpings HC
Christian Thomas   Wilkes-Barre/Scranton Penguins (AHL)
Linden Vey   Barys Astana
Wojtek Wolski   Metallurg Magnitogorsk

  Soupiska českého týmuEditovat

Česká hokejová reprezentace na ZOH 2018 (4. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Pavel Francouz   Traktor Čeljabinsk
Dominik Furch   Avangard Omsk
Patrik Bartošák   HC Vítkovice Ridera
Obránci Ondřej Němec   HC Kometa Brno
Jakub Nakládal   Lokomotiv Jaroslavl
Tomáš Kundrátek   Torpedo Nižnij Novgorod
Vojtěch Mozík   HC Viťaz
Jan Kolář   Amur Chabarovsk
Michal Jordán   Amur Chabarovsk
Ondřej Vitásek   HC Jugra Chanty-Mansijsk
Adam Polášek   HK Soči
Útočníci Martin Erat    HC Kometa Brno
Jan Kovář   Metallurg Magnitogorsk
Roman Červenka   Fribourg-Gottéron
Michal Birner   Fribourg-Gottéron
Michal Řepík   HC Sparta Praha
Lukáš Radil   HC Spartak Moskva
Jiří Sekáč   Ak Bars Kazaň
Tomáš Zohorna   Amur Chabarovsk
Roman Horák   HC Viťaz
Dominik Kubalík   HC Ambrì-Piotta
Martin Růžička   HC Oceláři Třinec
Tomáš Mertl   HC Škoda Plzeň
Michal Vondrka   Piráti Chomutov
Petr Koukal   Mountfield HK

  Soupiska švédského týmuEditovat

Švédská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (5. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Jhonas Enroth   HK Dynamo Minsk
Viktor Fasth   Växjö Lakers HC
Magnus Hellberg   HC Rudá hvězda Kunlun
Obránci Staffan Kronwall   Lokomotiv Jaroslavl
Mikael Wikstrand   Färjestads BK
Patrik Hersley   SKA Petrohrad
Johan Fransson   HC Servette Ženeva
Simon Bertilsson   Brynäs IF
Rasmus Dahlin   Frölunda HC
Erik Gustafsson   CHK Neftěchimik Nižněkamsk
Jonas Ahnelöv   Avangard Omsk
Útočníci Joakim Lindström   Skellefteå AIK
Fredrik Pettersson   ZSC Lions
Pär Lindholm   Skellefteå AIK
Dennis Everberg   Avangard Omsk
Joel Lundqvist    Frölunda HC
Alexander Bergström   HK Sibir Novosibirsk
Viktor Stålberg   EV Zug
Dick Axelsson   Färjestads BK
Oscar Möller   Skellefteå AIK
Carl Klingberg   EV Zug
Anton Lander   Ak Bars Kazaň
Linus Omark   Salavat Julajev Ufa
John Norman   Jokerit Helsinky
Patrik Zackrisson   HK Sibir Novosibirsk

  Soupiska finského týmuEditovat

Finská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (6. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Mikko Koskinen   SKA Petrohrad
Juha Metsola   Amur Chabarovsk
Karri Rämö   Jokerit Helsinky
Obránci Miro Heiskanen   IFK Helsinky
Juuso Hietanen   OHK Dynamo Moskva
Atte Ohtamaa   Ak Bars Kazaň
Tommi Kivistö   Jokerit Helsinky
Miika Koivisto   Kärpät Oulu
Lasse Kukkonen    Kärpät Oulu
Mikko Lehtonen   Tappara
Sami LepistöA   Jokerit Helsinky
Útočníci Marko Anttila   Jokerit Helsinky
Jonas Enlund   HK Sibir Novosibirsk
Teemu Hartikainen   Salavat Julajev Ufa
Julius Junttila   Kärpät Oulu
Joonas Kemppainen   Salavat Julajev Ufa
Petri KontiolaA   Lokomotiv Jaroslavl
Jarno Koskiranta   SKA Petrohrad
Jani Lajunen   HC Lugano
Sakari Manninen   Örebro HK
Oskar Osala   Metallurg Magnitogorsk
Jukka Peltola   Tappara
Mika Pyörälä   SC Bern
Veli-Matti Savinainen   HC Jugra Chanty-Mansijsk
Eeli Tolvanen   Jokerit Helsinky

  Soupiska amerického týmuEditovat

Americká hokejová reprezentace na ZOH 2018 (7. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Ryan Zapolski   Jokerit Helsinky
Brandon Maxwell   BK Mladá Boleslav
David Leggio   EHC Red Bull München
Obránci Chad Billins   Linköpings HC
Jonathon Blum   Admiral Vladivostok
Will Borgen   St. Cloud State University (NCAA)
Matt Gilroy   Jokerit Helsinky
Ryan Gunderson   Brynäs IF
Bobby Sanguinetti   HC Lugano
Noah Welch   Växjö Lakers HC
James Wisniewski   Kassel Huskies
Útočníci Mark Arcobello   SC Bern
Chris Bourque   Hershey Bears (AHL)
Bobby Butler   Milwaukee Admirals (AHL)
Ryan Donato   Harvardova univerzita (NCAA)
Brian Gionta    (bez angažmá)
Jordan Greenway   Bostonská univerzita (NCAA)
Chad Kolarik   Adler Mannheim
Broc Little   HC Davos
John McCarthy   San Jose Barracuda (AHL)
Brian O'Neill   Jokerit Helsinky
Garrett Roe   EV Zug
Jim Slater   Fribourg-Gottéron
Ryan Stoa   HC Spartak Moskva
Troy Terry   Denverská univerzita (NCAA)

  Soupiska norského týmuEditovat

Norská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (8. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Lars Haugen   Färjestads BK
Henrik Haukeland   Timrå IK
Henrik Holm   Stavanger Oilers
Obránci Alexander Bonsaksen   Iserlohn Roosters
Stefan Espeland   EC KAC ( EBEL )
Jonas Holøs    Fribourg-Gottéron
Johannes Johannesen   Stavanger Oilers
Erlend Lesund   Mora IK
Mattias Nørstebø   Frölunda HC
Henrik Ødegaard   IK Frisk Asker
Daniel Sørvik   HC Verva Litvínov
Útočníci Anders Bastiansen   IK Frisk Asker
Kristian Forsberg   Stavanger Oilers
Ludvig Hoff   Univerzita Severní Dakoty
Tommy Kristiansen   Sparta Warriors
Ken André Olimb   Linköpings HC
Mathis Olimb   Linköpings HC
Aleksander Reichenberg   HC Sparta Praha
Niklas Roest   Sparta Warriors
Mats Rosseli Olsen   Frölunda HC
Martin Røymark   MODO Hockey
Eirik Salsten   Stavanger Oilers
Patrick Thoresen   SKA Petrohrad
Steffen Thoresen   Storhamar Dragons
Mathias Trettenes   Krefeld Pinguine

  Soupiska slovinského týmuEditovat

Slovinská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (9. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Luka Gračnar   EC Red Bull Salzburg (EBEL)
Gašper Krošelj   Rødovre Mighty Bulls
Matija Pintarič   Rouen Hockey Élite 76
Obránci Sabahudin Kovačevič   HC Energie Karlovy Vary
Matic Podlipnik   HC Energie Karlovy Vary
Blaž Gregorc   Mountfield HK
Aleš Kranjc   Crimmitschau
Žiga Pavlin   ČEZ Motor České Budějovice
Jurij Repe   Rytíři Kladno
Mitja Robar   EC KAC (EBEL)
Luka Vidmar   Alba Volán Székesfehérvár (EBEL)
Útočníci Boštjan Goličič   Brûleurs de Loups de Grenoble
David Rodman   Brûleurs de Loups de Grenoble
Andrej Hebar   HDD Telemach Olimpija
Žiga Jeglič   CHK Neftěchimik Nižněkamsk
Anže Kuralt   Hockey Club Amiens Somme
Jan Muršak    Frölunda Indians
Aleš Mušič   Alba Volán Székesfehérvár (EBEL)
Ken Ograjenšek   Graz 99ers (EBEL)
Žiga Pance   EC Dornbirn (EBEL)
Marcel Rodman   Tölz
Robert Sabolič   Torpedo Nižnij Novgorod
Rok Tičar   HK Sibir Novosibirsk
Jan Urbas   Bremerhaven
Miha Verlič   VSV EC(EBEL)

  Soupiska švýcarského týmuEditovat

Švýcarská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (10. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Leonardo Genoni   SC Bern
Jonas Hiller   EHC Biel
Tobias Stephan   EV Zug
Obránci Eric Blum   SC Bern
Rafael Diaz   EV Zug
Félicien Du Bois   HC Davos
Philippe Furrer   HC Lugano
Patrick Geering   ZSC Lions
Romain Loeffel   HC Servette Ženeva
Dominik Schlumpf   EV Zug
Ramon Untersander   SC Bern
Útočníci Cody Almond   HC Servette Ženeva
Andres Ambühl   HC Davos
Simon Bodenmann   SC Bern
Enzo Corvi   HC Davos
Gaëtan Haas   SC Bern
Fabrice Herzog   ZSC Lions
Denis Hollenstein   EHC Kloten
Simon Moser   SC Bern
Vincent Praplan   EHC Kloten
Thomas Rüfenacht   SC Bern
Reto Schäppi   ZSC Lions
Tristan Scherwey   SC Bern
Pius Suter   ZSC Lions
Gregory Hofmann   HC Lugano

  Soupiska slovenského týmuEditovat

Slovenská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (11. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Branislav Konrád   HC Olomouc
Ján Laco   HC Sparta Praha
Patrik Rybár   Mountfield HK
Obránci Marek Ďaloga   HC Sparta Praha
Juraj Mikuš   HC Sparta Praha
Tomáš Starosta   HC Dukla Trenčín
Ivan Baranka   HC Vítkovice Ridera
Peter Čerešňák   HC Škoda Plzeň
Michal Čajkovský   Avtomobilist Jekatěrinburg
Dominik Graňák   Mountfield HK
Juraj Valach   Piráti Chomutov
Útočníci Miloš Bubela   HC ’05 iClinic Banská Bystrica
Patrik Lamper   HC ’05 iClinic Banská Bystrica
Tomáš Surový    HC ’05 iClinic Banská Bystrica
Marek Hovorka   HC Košice
Ladislav Nagy   HC Košice
Peter Ölvecký   HC Dukla Trenčín
Michal Krištof   HK Nitra
Matej Paulovič   HK Nitra
Matúš Sukel   MHk 32 Liptovský Mikuláš
Martin Bakoš   Bílí Tygři Liberec
Marcel Haščák   HC Kometa Brno
Lukáš Cingeľ   Mountfield HK
Andrej Kudrna   HC Sparta Praha
Tomáš Marcinko   HC Oceláři Třinec

  Soupiska jihokorejského týmuEditovat

Jihokorejská hokejová reprezentace na ZOH 2018 (12. místo)
Post Hráč Klub
Brankáři Matthew Dalton   Anyang Halla
Pak Kje-hun   Daemyung Sangmu
Pak Song-če   High1
Obránci Alex Plante   Anyang Halla
Eric Regan   Anyang Halla
Kim Won-čon   Anyang Halla
I Ton-ko   Anyang Halla
O Hjon-ho   Daemyung Killer Whales
So Jong-čon   Daemyung Killer Whales
Bryan Young   Daemyung Killer Whales
Čo Hong-kon   Daemyung Sangmu
Útočníci Kim Ki-song   Anyang Halla
Kim Sang-uk   Anyang Halla
Kim Won-čong   Anyang Halla
Pak U-sang   Anyang Halla
Šin Sang-u   Anyang Halla
Čo Min-ho   Anyang Halla
Brock Radunske   Anyang Halla
Šin Sang-hun   Daemyung Sangmu
Pak Čin-kjo   Daemyung Sangmu
An Čin-hi   Daemyung Sangmu
Čon Čong-u   Daemyung Sangmu
Michael Swift   High1
Michael Testwuide   High1
I Jong-čon   Daemyung Killer Whales