Otevřít hlavní menu

Slovensko na Zimních olympijských hrách 2014

MedaileEditovat

Medailové poziceEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Anastasia Kuzminová Biatlon Ženy sprint

VýsledkyEditovat

  Akrobatické lyžováníEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Akrobatické lyžování na Zimních olympijských hrách 2014.

Slopestyle

Jméno Závod Kvalifikace Finále
1. jízda 2. jízda Lepší Pořadí 1. jízda 2. jízda Lepší Pořadí
Natália Šlepecká Ženy slopestyle 34,60 32,60 34,60 15 Nepostoupila
Zuzana Stromková 24,40 20,20 24,40 19 Nepostoupila

  Alpské lyžováníEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Alpské lyžování na Zimních olympijských hrách 2014.

Muži

Jméno Závod 1. kolo 2. kolo Celkově
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Martin Bendík Sjezd 2:15,39 45
Super-G 1:23.06 43
Kombinace Nedokončil
Matej Falat Super-G 1:22.81 42
Kombinace Nedokončil
Slalom Nedokončil
Adam Žampa Kombinace 1:56.23 27 50.11 1 2:46.34 5
Obří slalom 1:23.13 20 1:25.28 26 2:48.41 22
Slalom 49.34 26 53.94 1 1:43.28 6
Super-G 1:20.95 28
Andreas Žampa Obří slalom 1:25.54 36 1:26.08 32 2:51.62 32
Slalom 58.65 67 Nedokončil
Super-G 1:22.42 36

Ženy

Jméno Závod 1. kolo 2. kolo Celkově
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Jana Gantnerová Kombinace 1:47,24 27 Nedokončila
Slalom 59.26 31 Nedokončila
Barbara Kantorová Kombinace Nenastoupila
Super-G 1:28.91 22
Obří slalom 1:24.72 43 1:23.09 36 2:47.81 38
Slalom Nedokončila
Barbora Lukáčová Slalom Nedokončila
Obří slalom 1:25.59 49 1:25.07 44 2:50.66 45
Kristína Saalová Sjezd 1:45,98 31
Kombinace 1:48,21 30 Nedokončila
Super-G Nedokončila
Obří slalom Nedokončila
Petra Vlhová Slalom 56.42 18 53.74 23 1:50.16 19
Obří slalom 1:21.86 27 1:19.83 23 2:41.69 24

  Běh na lyžíchEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 2014.

Muži - Distanční závod

Jméno Závod Klasicky Volný styl Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Ztráta Pořadí
Martin Bajčičák 15 km klasicky 40:28.0 +1:58.3 23
30 km skiatlon 37:21,7 40 33:07,3 28 1:11:00,1 +2:44,7 31
50 km volně 1:47:34.4 +39.2 14
Peter Mlynár 15 km klasicky 42:50.3 +4:20.6 51

Ženy - Distanční závod

Jméno Závod Čas Ztráta Pořadí
Daniela Kotschová 10 km klasicky Nenastoupila
Alena Procházková 32:08,4 +3:50,6 51

Sprint

Jméno Závod Kvalifikace Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Peter Mlynár Muži sprint 3:51,76 66 Nepostoupil
Martin Bajčičák
Peter Mlynár
Muži sprint - dvojice 24:58.06 9* Nepostoupili
Daniela Kotschová Ženy sprint 2:49,81 55 Nepostoupila
Alena Procházková 2:41,95 39 Nepostoupila
Daniela Kotschová
Alena Procházková
Ženy sprint - dvojice 18:51.94 7** Nepostoupily

* - 9 místo ve 2 semifinále ** - 7 místo ve 2 semifinále

  BiatlonEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Biatlon na Zimních olympijských hrách 2014.

Muži

Jméno Závod Čas Střelba Pořadí
Tomáš Hasilla Sprint (10 km) 27:05,4 2+1 65
Individuální z. (20 km) 54:16.9 1+1+0+0 43
Pavol Hurajt Sprint (10 km) 26:45,8 0 52
Stíhací z. (12,5 km) 39:14,3 1+0+0+0 52
Individuální z. (20 km) 52:53.3 0+1+0+0 28
Hromadný z. (15 km) Nenastoupil
Matej Kazár Sprint (10 km) 26:04,8 2+1 37
Stíhací z. (12,5 km) 35:38,4 1+0+1+1 23
Individuální z. (20 km) 51:56.9 1+0+1+0 19
Hromadný z. (15 km) 44:25.6 0+1+1+0 15
Miroslav Matiaško Individuální z. (20 km) 55:58.7 1+1+0+2 58
Martin Otčenáš Sprint (10 km) 27:07,8 1+2 68
Tomáš Hasilla
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
Štafeta (4x7,5 km) 1:15:23.8 1+9 12

Ženy

Jméno Závod Čas Střelba Pořadí
Martina Chrapanová Sprint (7,5 km) 23:48,3 0+2 62
Individuální z. (15 km) 52:00.5 2+0+1+2 59
Paulína Fialková Sprint (7,5 km) 24:27,1 3+2 72
Jana Gereková Sprint (7,5 km) 22:58,0 1+2 43
Stíhací z. (10 km) 32:57,7 2+0+0+2 35
Individuální z. (15 km) 50:20.8 0+1+1+3 50
Anastasia Kuzminová Sprint (7,5 km) 21:06,8 0  
Stíhací z. (10 km) 30:29,1 0+1+0+1 6
Individuální z. (15 km) 48:14.1 0+1+0+3 27
Hromadný z. (12.5 km) 38:50.3 0+2+2+1 27
Terezia Poliakova Individuální z. (15 km) 53:19.8 0+3+1+2 66
Jana Gereková
Martina Chrapanová
Paulína Fialková
Terezia Poliakova
Štafeta (4x6 km) + kolo 5+19 14

Smíšená štafeta

Jméno Závod Čas Střelba Pořadí
(3) Pavol Hurajt Muži 2x7,5 km 1:11:04.7 0+2 6
(4) Matej Kazár 0+1
(2) Anastasia Kuzminová Ženy 2x6 km 2+0
(1) Jana Gereková 3+2

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

  BobyEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Boby na Zimních olympijských hrách 2014.
Jména Závod 1. jízda 2. jízda 3. jízda 4. jízda Celkem
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Milan Jagnešák
Lukáš Kozienka
Juraj Mokráš
Martin Tešovič
čtyřbob 56.56 27 56.37 25 56.51 26 Nepostoupili 2:49.44 25

  KrasobrusleníEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Krasobruslení na Zimních olympijských hrách 2014.
Sportovec Závod Krátký program/
Originální tanec
Volný program/
Volný tanec
Celkem
Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí
Nicole Rajičová Ženy 49.80 21 75.20 24 125.00 24

  Lední hokejEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2014.

Pořadí v základní skupiněEditovat

Tým Z V VP PP P GV GI +/- B
  USA 3 2 1 0 0 15 4 +11 8
  Rusko 3 1 1 1 0 8 5 +3 6
  Slovinsko 3 1 0 0 2 6 11 -5 3
  Slovensko 3 0 0 1 2 2 11 -9 1

Zápasy slovenského týmu v základní skupiněEditovat

Všechny časy jsou místní (UTC+4), tj. SEČ+3.

13. února 2014 16:30 Slovensko   1–7
(0–1, 1–6, 0–0)
  USA Šajba arena, Soči
Návštěvnost: 4 119
Report
Jaroslav Halák (do 33:30 min)
Peter Budaj (od 33:30 min)
Brankáři Jonathan Quick Rozhodčí:
  Antonín Jeřábek
  Kevin Pollock
Čároví:
  Mark Wheler
  Jesse Wilmot

T. Tatar (M. Hossa) – 20:24
0–1
1–1
1–2
1–3
1–4
1–5
1–6
1–7
14.27 - J. Carlson (P. Kessel, J. van Riemsdyk)

21:26 – R. Kesler (P. Kane)
22:32 – P. Stastny (M. Pacioretty, T. J. Oshie)
28:16 – D. Backes (P. Kessel)
33:30 – P. Stastny (K. Shattenkirk, T. Oshie)
34:20 – P. Kessel (R. Kesler, J. van Riemsdyk)
35:17 – D. Brown (J. Carlson, P. Kane)
4 min Tresty 2 min
23 Střely 33
15. února 2014 12:00 Slovensko   1–3
0–0, 0–0, 1–3
  Slovinsko Bolšoj, Soči
Návštěvnost: 7 438
Report
Jaroslav Halák Brankáři Robert Kristan Rozhodčí:
  Konstantin Olenin
  Tim Peel
Čároví:
  Derek Amell
  Ivan Dedioulia



T. Jurčo (T. Záborský, Z. Chára) – 59:42
0-1
0–2
0–3
1-3
43:23 – R. Tičar (Ž. Jeglič, R. Sabolič) (PP)
48:59 – T. Razingar (J. Urbas, M. Rodman)
49:22 – A. Kopitar (J. Muršak)
8 min Tresty 10 min
28 Střely 31
16. února 2014 16:30 Rusko   1–0
0–0, 0–0, 0–0, 0–0 PP, 1–0 SN
  Slovensko Bolšoj, Soči
Návštěvnost: 11 097
Report
Semjon Varlamov Brankáři Ján Laco Rozhodčí:
  Lars Brüggemann
  Kelly Sutherland
Čároví:
  Chris Carlson
  Andy McElman




A. Radulov vstřelil
I. Kovalchuk vstřelil
0–0
0–0
0–0
0–0 PP
1–0 SN




nevstřelil M. Handzuš
nevstřelil T. Tatar
4 min Tresty 10 min
37 Střely 27

Předkolo play offEditovat

18. února 2014 21:00 Česko   5–3
(3–0, 1–1, 1–2)
  Slovensko Šajba arena, Soči
Návštěvnost: 3 628
Report
Ondřej Pavelec Brankáři Ján Laco Rozhodčí:
  Tim Peel
  Marcus Vinnerborg
Čároví:
  Lonnie Cameron
  Sakari Suominen
A. Hemský (T. Kaberle, J. Voráček) (PP) – 06:53
R. Červenka (J. Jágr, T. Plekanec) – 07:22
D. Krejčí (T. Kaberle, R. Gudas) (PP) – 17:03
R. Červenka – 35:41



T. Plekanec (D. Krejčí) (EN) (PP) – 59:21
1–0
2–0
3–0
4–0
4–1
4–2
4–3
5–3




38:57 – M. Hossa (A. Sekera, M. Handzuš)
47:20 – M. Hossa (T. Tatar, M. Handzuš)
48:51 – T. Surový (A. Sekera, M. Bartovič)
2 min Tresty 10 min
29 Střely 32

  SaněEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Saně na Zimních olympijských hrách 2014.

Muži

Jména Závod 1. jízda 2. jízda 3. jízda 4. jízda Celkem
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Jozef Ninis Muži jednotlivci 53,143 22 52,932 21 52,492 20 52,564 21 3:31,131 20
Jozef Petrulák
Marián Zemaník
Muži dvojice 50,548 13 50,409 12 1:40,957 12
Marek Solčanský
Karol Stuchlák
Muži dvojice 50,904 16 51,481 18 1:42,385 16

Ženy

Jméno Závod 1. jízda 2. jízda 3. jízda 4. jízda Celkem
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Viera Gbúrová Ženy 51,928 27 51,422 23 51,782 25 51,565 23 3:26,697 27

  Short trackEditovat

Podrobnější informace naleznete v článku Short track na Zimních olympijských hrách 2014.
Jméno Závod Rozjížka Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Tatiana Bodová Ženy 1500 m 2:31.788 5 Nepostoupila 29

OdkazyEditovat