Otevřít hlavní menu

Slovensko na Letních olympijských hrách 1996

Slovensko na Letních olympijských hrách 1996 reprezentovalo 71 (58 mužů a 13 žen) sportovců.

  • Nejmladší účastník Slovenské republiky: kanoista Michal Martikán (17 let, 71 dní)
  • Nejstarší účastník Slovenské republiky: lehký atlet Pavol Blažek (38 let, 18 dní)
Slovensko na Letních olympijských hrách 1996
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód SVK
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
1 1 1 3
NOV Slovenský olympijský výbor (link)
Účastníci 71 ve 14 sportech
Vlajkonoš Jozef Lohyňa

MedaileEditovat

Medaile Jméno Sport Disciplína
  Zlato Michal Martikán   Kanoistika C1 slalom
  Stříbro Slavomír Kňazovický   Kanoistika C1 500 m
  Bronz Jozef Gönci   Sportovní střelba

Seznam všech zúčastněných sportovcůEditovat

Číslo Jméno Pohlaví Věk Sport
1 Jaroslav Žitňanský Muž 25   Atletika
2 Miroslav Vanko Muž 23   Atletika
3 Róbert Valíček Muž 27   Atletika
4 Petr Tichý Muž 27   Atletika
5 Róbert Štefko Muž 28   Atletika
6 Roman Mrázek Muž 34   Atletika
7 Štefan Malík Muž 30   Atletika
8 Jozef Kucej Muž 31   Atletika
9 Igor Kováč Muž 27   Atletika
10 Igor Kollár Muž 31   Atletika
11 Alica Javadová Žena 27   Atletika
12 Galina Čisťakovová Žena 33   Atletika
13 Pavol Blažek Muž 38   Atletika
14 Štefan Balošák Muž 23   Atletika
15 Gabriel Križan Muž 20   Box
16 Peter Baláž Muž 22   Box
17 Semir Pepic Muž 23   Judo
18 Marek Matuszek Muž 23   Judo
19 Klaudia Kinská Žena 18   Sportovní gymnastika
20 Pavel Zaduban Muž 27   Cyklistika
21 Ján Valach Muž 22   Cyklistika
22 Robert Nagy Muž 23   Cyklistika
23 Eva Loweová Orvošová Žena 25   Cyklistika
24 Miroslav Lipták Muž 27   Cyklistika
25 Lenka Ilavská Žena 24   Cyklistika
26 Peter Hric Muž 31   Cyklistika
27 Martin Hrbáček Muž 25   Cyklistika
28 Milan Dvorščík Muž 26   Cyklistika
29 Peter Bazálik Muž 21   Cyklistika
30 Roman Vajs Muž 20   Kanoistika (slalom)
31 Attila Szabó Muž 30   Kanoistika (rychlostní)
32 Roman Štrba Muž 22   Kanoistika (slalom)
33 Miroslav Stanovský Muž 25   Kanoistika (slalom)
34 Petr Šoška Muž 19   Kanoistika (slalom)
35 Ľuboš Šoška Muž 18   Kanoistika (slalom)
36 Peter Paks Muž 29   Kanoistika (rychlostní)
37 Csaba Orosz Muž 24   Kanoistika (rychlostní)
38 Peter Nagy Muž 31   Kanoistika (slalom)
39 Juraj Minčík Muž 19   Kanoistika (slalom)
40 Ján Kubica Muž 23   Kanoistika (rychlostní)
41 Elena Kaliská Žena 24   Kanoistika (slalom)
42 Juraj Kadnár Muž 23   Kanoistika (rychlostní)
43 Róbert Erban Muž 24   Kanoistika (rychlostní)
44 Gabriela Brosková Žena 22   Kanoistika (slalom)
45 Slavomír Kňazovický Muž 29   Kanoistika (rychlostní) 
46 Michal Martikán Muž 17   Kanoistika (slalom)  
47 Marek Valášek Muž 23   Jachting
48 Patrik Pollák Muž 23   Jachting
49 Igor Karvaš Muž 29   Jachting
50 Jaroslav Ferianec Muž 25   Jachting
51 Martina Moravcová Žena 20   Plavání
52 Miroslav Machovič Muž 20   Plavání
53 Natália Kodajová Žena 27   Plavání
54 Valentina Popovová Žena 35   Stolní tenis
55 Vladimír Slamka Muž 29   Sportovní střelba
56 Ján Fabo Muž 33   Sportovní střelba
57 Jozef Gönci Muž 22   Sportovní střelba  
58 Radka Zrubáková Žena 25   Tenis
59 Katarína Studeniková Žena 23   Tenis
60 Karol Kučera Muž 22   Tenis
61 Ján Krošlák Muž 21   Tenis
62 Karina Habšudová Žena 22   Tenis
63 Ján Žiška Muž 25   Veslování
64 Ondřej Hambalek Muž 22   Veslování
65 Martin Tešovič Muž 21   Vzpírání
66 Rudolf Lukáč Muž 26   Vzpírání
67 Jaroslav Jokeľ Muž 26   Vzpírání
68 Milan Mazáč Muž 27   Zápas
69 Jozef Lohyňa Muž 33   Zápas
70 Roman Kollár Muž 21   Zápas
71 Radion Kertanti Muž 25   Zápas