Seznam zápasů fotbalové reprezentace Spojených států amerických na MS

seznam na projektech Wikimedia

Fotbalová reprezentace Spojených států amerických byla celkem 11x na mistrovstvích světa ve fotbale a to v letech 1930, 1934, 1950, 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014, 2022.

  • Aktualizace po MS 2022 - Počet utkání - 37 - Vítězství - 9x - Remízy - 8x - Prohry - 20x
Číslo Soupeř Výsledek MS Fáze turnaje Góly USA
1. Belgie Belgie 3 – 0 MS 1930 základní skupina 4 Bart McGhee (2), Bert Patenaude
2. Paraguay Paraguay 3 – 0 MS 1930 základní skupina 4 Bert Patenaude (3)
3. Argentina Argentina 1 – 6 MS 1930 semifinále Bronzová medaile Jim Brown
4. Itálie Itálie 1 – 7 MS 1934 první kolo Aldo Donelli
5. Španělsko Španělsko 1 – 3 MS 1950 základní skupina 2 Gino Pariani
6. Anglie Anglie 1 – 0 MS 1950 základní skupina 2 Joe Gaetjens
7. Chile Chile 2 – 5 MS 1950 základní skupina 2 Frank Wallace, Joe Maca
8. Československo Československo 1 – 5 MS 1990 základní skupina A Paul Caligiuri
9. Itálie Itálie 0 – 1 MS 1990 základní skupina A NeNe
10. Rakousko Rakousko 1 – 2 MS 1990 základní skupina A Bruce Murray
11. Švýcarsko Švýcarsko 1 – 1 MS 1994 základní skupina A Eric Wynalda
12. Kolumbie Kolumbie 2 – 1 MS 1994 základní skupina A Andrés Escobar (vlastní COL), Earnie Stewart
13. Rumunsko Rumunsko 0 – 1 MS 1994 základní skupina A NeNe
14. Brazílie Brazílie 0 – 1 MS 1994 osmifinále NeNe
15. Německo Německo 0 – 2 MS 1998 základní skupina F NeNe
16. Írán Írán 1 – 2 MS 1998 základní skupina F Brian McBride
17. Jugoslávie Jugoslávie 0 – 1 MS 1998 základní skupina F NeNe
18. Portugalsko Portugalsko 3 – 2 MS 2002 základní skupina D John O'Brien, Jorge Costa (vlastní POR), Brian McBride
19. Jižní Korea Jižní Korea 1 – 1 MS 2002 základní skupina D Clint Mathis
20. Polsko Polsko 1 – 3 MS 2002 základní skupina D Landon Donovan
21. Mexiko Mexiko 2 – 0 MS 2002 osmifinále Brian McBride, Landon Donovan
22. Německo Německo 0 – 1 MS 2002 čtvrtfinále NeNe
23. Česko Česko 0 – 3 MS 2006 základní skupina E NeNe
24. Itálie Itálie 1 – 1 MS 2006 základní skupina E Cristian Zaccardo (vlastní ITA)
25. Ghana Ghana 1 – 2 MS 2006 základní skupina E Clint Dempsey
26. Anglie Anglie 1 – 1 MS 2010 základní skupina C Clint Dempsey
27. Slovinsko Slovinsko 2 – 2 MS 2010 základní skupina C Landon Donovan, Michael Bradley
28. Alžírsko Alžírsko 1 – 0 MS 2010 základní skupina C Landon Donovan
29. Ghana Ghana 1 – 2 (PP) MS 2010 Osmifinále Landon Donovan
30. Ghana Ghana 2 – 1[1] MS 2014 základní skupina G Clint Dempsey, John Anthony Brooks
31. Portugalsko Portugalsko 2 – 2 [2] MS 2014 základní skupina G Jermaine Jones, Clint Dempsey
32. Německo Německo 0 – 1[3] MS 2014 základní skupina G NeNe
33. Belgie Belgie 1 – 2 (PP) [4] MS 2014 osmifinále Julian Green
34. Wales Wales 1 – 1 MS 2022 základní skupina B Timothy Weah
35. Anglie Anglie 0 – 0 MS 2022 základní skupina B
36. Írán Írán 1 – 0 MS 2022 základní skupina B Christian Pulišić
37. Nizozemsko Nizozemsko 1 – 3 MS 2022 osmifinále Haji Wright

ReferenceEditovat