Seznam vítězů mužské čtyřhry na MS ve stolním tenise

seznam na projektech Wikimedia

Mužská čtyřhraEditovat

Mistrovství světa ve stolním tenisu se hraje od roku 1957 každé dva roky, do té doby každý rok s přestávkou v době druhé světové války. V roce 2004 se od mistrovství světa oddělilo mistrovství světa družstev, které se nadále má konat v sudých letech (tj. střídavě s klasickým mistrovstvím světa jednotlivců a dvojic).

Rok a místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1926   Londýn   Roland Jacobi
  Daniel Pecsi
  Zoltán Mechlovits
  Bela von Kehrling
  Paul Flussmann
  Munio Pillinger

  Hedley Penny
  Cyril Mossford
MS 1928   Stockholm   Alfred Liebster
  Robert Thum
  Fred Perry
  Charles Bull
  László Bellak
  Sandor Glancz

  Roland Jacobi
  Zoltan Mechlovits
MS 1929   Budapešť   Viktor Barna
  Miklós Szabados
  László Bellak
  Sandor Glancz
  Charles Bull
  Fred Perry

  György Szegedi
  István Reti
MS 1930   Berlín   Viktor Barna
  Miklós Szabados
  Alfred Liebster
  Robert Thum
  László Bellak
  Sandor Glancz

  Hille Nilsson
  Valter Kolmodin
MS 1931   Budapešť   Viktor Barna
  Miklós Szabados
  István Kelen
  Lajos-Leopold David
  Manfred Feher
  Alfred Liebster

  Karel Svoboda
  Jindrich Lauterbach
MS 1932   Praha   Viktor Barna
  Miklós Szabados
  László Bellak
  Sandor Glancz
  David Jones
  Charles Bull

  István Boros
  Tibor Hazi
MS 1933   Baden   Viktor Barna
  Sandor Glancz
  István Kelen
  Lajos-Leopold David
  Manfred Feher
  Alfred Liebster

  Erwin Kohn
  Paul Flussmann
MS 1934   Paříž   Viktor Barna
  Miklós Szabados
  Sandor Glancz
  Tibor Hazi
  Miloslav Hamar
  Erwin Kohn

  István Boros
  Bela Nyitrai
MS 1935   Londýn   Viktor Barna
  Miklós Szabados
  Alfred Liebster
  Adrian Haydon
  Raoul Bedoc
  Daniel Guerin

  László Bellak
  István Kelen
MS 1936   Praha   Robert Blattner
  James McClure
  Stanislav Kolář
  J. Okter-Petricek
  Adolf Šlár
  Karel Fleischner

  Tibor Hazi
  Ferenc Soos
MS 1937   Baden   Robert Blattner
  James McClure
  Richard Bergmann
  Helmut Göbel
  Adolf Šlár
  Miloslav Hamr

  Vaclav Tereba
  Frantisek Hanec-Pivec
MS 1938   Londýn   Sol Schiff
  James McClure
  Viktor Barna
  László Bellak
  Hyman Lurie
  Eric Filby

  Vaclav Tereba
  Stanislav Kolář
MS 1939   Káhira   Viktor Barna
  Richard Bergmann
  Miloslav Hamr
  Josef Tartakower
  Hyman Lurie
  Jeffrey Hyde

  Raoul Bedoc
  Michel Haguenauer
MS 1947   Paříž   Adolf Šlár
  Bohumil Váňa
  Johnny Leach
  Jack Carrington
  Vaclav Tereba
  Ladislav Štípek

  Viktor Barna
  Adrian Haydon
MS 1948   Londýn   Ladislav Štípek
  Bohumil Váňa
  Adrian Haydon
  Ferenc Soos
  Herbert Wunsch
  Heinrich Bednar

  Viktor Barna
  Richard Bergmann
MS 1949   Stockholm   Ivan Andreadis
  František Tokár
  Bohumil Váňa
  Ladislav Štípek
  Richard Miles
  Douglas Cartland

  Tage Flisberg
  Richard Bergmann
MS 1950   Budapešť   Ferenc Sidó
  Ferenc Soos
  František Tokár
  Ivan Andreadis
  Josef Turnovsky
  Vaclav Tereba

  Bohumil Váňa
  Ladislav Štípek
MS 1951   Vídeň   Ivan Andreadis
  Bohumil Váňa
  Ferenc Sidó
  József Koczian
  František Tokár
  Ladislav Štípek

  Jack Carrington
  Johnny Leach
MS 1952   Bombaj   Norizaku Fuji
  Tadaki Hayashi
  Richard Bergmann
  Johnny Leach
  Martin Reisman
  Douglas Cartland

  Viktor Barna
  Adrian Haydon
MS 1953   Bukurešť   József Koczian
  Ferenc Sidó
  Richard Bergmann
  Johnny Leach
  Ivan Andreadis
  Bohumil Váňa

  Viktor Barna
  Adrian Haydon
MS 1954   Londýn   Vilim Harangozo
  Žarko Dolinar
  Viktor Barna
  Michel Haguenauer
  Vaclav Tereba
  Adolf Šlár

  Ichiro Ogimura
  Yoshio Tomita
MS 1955   Utrecht   Ivan Andreadis
  Ladislav Štípek
  Vilim Harangozo
  Žarko Dolinar
  József Koczian
  Ferenc Sidó

  Ichiro Ogimura
  Yoshio Tomita
MS 1956   Tokio   Ichiro Ogimura
  Yoshio Tomita
  Ivan Andreadis
  Ladislav Štípek
  Ludvik Vyhnandovsky
  Vaclav Tereba

  Keisuke Tsunoda
  Toshiaki Tanaka
MS 1957   Stockholm   Ivan Andreadis
  Ladislav Štípek
  Teruo Murakami
  Ichiro Ogimura
  Elemer Gyetvai
  Ferenc Sidó

  Toshihiko Myata
  Keisuke Tsunoda
MS 1959   Dortmund   Teruo Murakami
  Ichiro Ogimura
  Ludvik Vyhnandovsky
  Ladislav Štípek
  László Földi
  Zoltan Berczik

  Hans Alser
  Ake Rakell
MS 1961   Peking   Nobuya Hoshino
  Koji Kimura
  Ferenc Sidó
  Zoltan Berczik
  Zhuang Zedong
  Zhou Lansun

  Wang Jiasheng
  Li Furong
MS 1963   Praha   Zhang Xielin
  Wang Zhiliang
  Zhuang Zedong
  Xu Yinsheng
  Wang Jiasheng
  Li Furong

  Keiichi Miki
  Kei Konaka
MS 1965   Ljubljana   Zhuang Zedong
  Xu Yinsheng
  Zhang Xielin
  Wang Zhiliang
  Wang Jiasheng
  Li Furong

  Zhou Lansun
  Yu Changchun
MS 1967   Stockholm   Hans Alser
  Kjell Johansson
  Anatolij Amelin
  Stanisław Gomoskow
  Vladimir Miko
  Jaroslav Stanek

  Mitsuru Kohno
  Nobuhiko Hasegawa
MS 1969   Mnichov   Hans Alser
  Kjell Johansson
  Tokio Tasaka
  Nobuhiko Hasegawa
  Anatolij Amelin
  Stanisław Gomoskow

  Mitsuru Kohno
  Shigeo Itoh
MS 1971   Nagoja   István Jonyer
  Tibor Klampár
  Liang Geliang
  Zhuang Zedong
  Tokio Tasaka
  Nobuhiko Hasegawa

  Katsuyuki Abe
  Yujiro Imano
MS 1973   Sarajevo   Stellan Bengtsson
  Kjell Johansson
  István Jonyer
  Tibor Klampár
  Jean-Denis Constant
  Jacques Secrétin

  Anton Stipančić
  Dragutin Šurbek
MS 1975   Kalkata   Gabor Gergely
  István Jonyer
  Anton Stipančić
  Dragutin Šurbek
  Jean-Denis Constant
  Jacques Secrétin

  Katsuyuki Abe
  Shigeo Itoh
MS 1977   Birmingham   Li Zhenshi
  Liang Geliang
  Huang Liang
  Lu Yuansheng
  Stellan Bengtsson
  Kjell Johansson

  Anton Stipančić
  Dragutin Šurbek
MS 1979   Pchjongjang   Anton Stipančić
  Dragutin Šurbek
  István Jonyer
  Tibor Klampár
  Li Zhenshi
  Liang Geliang

  Wang Huyuan
  Guo Yuehua
MS 1981   Novi Sad   Cai Zhenhua
  Li Zhenshi
  Xie Saike
  Guo Yuehua
  Jacques Secrétin
  Patrick Birocheau

  Anton Stipančić
  Dragutin Šurbek
MS 1983   Tokio   Zoran Kalinić
  Dragutin Šurbek
  Xie Saike
  Jiang Jialiang
  Yang Yuehua
  Wang Huyuan

  Hiroyuki Abe
  Seiji Ono
MS 1985   Göteborg   Mikael Appelgren
  Ulf Carlsson
  Jindřich Panský
  Milan Orlowski
  Jiang Jialiang
  Cai Zhenhua

  Fan Changmao
  Zhwen He
MS 1987   Nowe Delhi   Chen Longcan
  Wei Quingguang
  Zoran Primorac
  Ilja Lupulesku
  Andrzej Grubba
  Leszek Kucharski

  Ahn Jae-Hyung
  Yoo Nam-Kyu
MS 1989   Dortmund   Jörg Rosskopf
  Steffen Fetzner
  Zoran Kalinić
  Leszek Kucharski
  Chen Longcan
  Wei Quingguang

  Teng Yi
  Hui Jun
MS 1991   Chiba   Peter Karlsson
  Thomas von Scheele
  Wang Tao
  Lu Lin
  Dmitrij Mazunow
  Andrej Mazonow

  Jörgen Persson
  Erik Lindh
MS 1993   Göteborg   Wang Tao
  Lu Lin
  Ma Wenge
  Zhang Lei
  Kim Taek-Soo
  Yoo Nam-Kyu

  Liu Zhigang
  Liou Kuo-liang
MS 1995   Tchien-ťin   Wang Tao
  Lu Lin
  Zoran Primorac
  Władimir Samsonow
  Jean-Philippe Gatien
  Damien Bloi

  Liu Zhigang
  Liou Kuo-liang
MS 1997   Manchester   Liou Kuo-liang
  Kong Linghui
  Jan-Ove Waldner
  Jörgen Persson
  Jean-Philippe Gatien
  Damien Bloi

  Koji Matsushita
  Hiroshi Shibutani
MS 1999   Eindhoven   Liou Kuo-liang
  Kong Linghui
  Wang Li-čchin
  Yen Sen
  Zoran Primorac
  Władimir Samsonow

  Park Sang-Joon
  Kim Taek-Soo
MS 2001   Ósaka   Wang Li-čchin
  Yan Sen
  Liou Kuo-liang
  Kong Linghui
  Chiang Penglung
  Chiang Yenshu

  Oh Sang-Eun
  Kim Taek-Soo
MS 2003   Paříž   Wang Li-čchin
  Yan Sen
  Wang Chao
  Kong Linghui
  Ma Lin
  Qin Zhijian

  Oh Sang-Eun
  Kim Taek-Soo
MS 2005   Šanghaj   Kong Linghui
  Wang Chao
  Timo Boll
  Christian Suess
  Chen Qi
  Ma Lin

  Wang Li-čchin
  Yan Sen
MS 2007   Zábřeh   Chen Qi
  Ma Lin
  Wang Chao
  Wang Li-čchin
  Ko Lai Chak
  Li Ching

  Chang Yen-Shu
  Chiang Peng-Lung
MS 2009   Jokohama   Chen Qi
  Wang Chao
  Ma Lung
  Sü Sin
  Hao Shuai
  Čang Ťi-kche

  Seiya Kishikawa
  Jun Mizutani
MS 2011   Rotterdam   Ma Lung
  Sü Sin
  Ma Lin
  Chen Qi
  Kim Min Seok
  Jung Young Sik

  Čang Ťi-kche
  Wang Chao