Otevřít hlavní menu

Seznam olympijských medailistek v plavání žen (200 m prsa)

seznam na projektech Wikimedia

Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v plavání v disciplíně 200 m prsa od roku 1924.

Plavání
na letních olympijských hrách
Swimming pictogram.svg Olympic rings without rims.svg

200 m prsaEditovat

Rok Zlato Stříbro Bronz
LOH 1924   Lucy Morton
Velká Británie (GBR)
  Agnes Geraghty
Spojené státy americké (USA)
  Gladys Carson
Velká Británie (GBR)
LOH 1928   Hilde Schrader
Německo (GER)
  Mietje Baron
Nizozemsko (NED)
  Charlotte Mühe
Německo (GER)
LOH 1932   Clare Dennis
Austrálie (AUS)
  Hideko Maehata
Japonsko (JPN)
  Else Jacobsen
Dánsko (DEN)
LOH 1936   Hideko Maehata
Japonsko (JPN)
  Martha Genenger
Německo (GER)
  Inge Sørensen
Dánsko (DEN)
LOH 1948   Petronella van Vliet
Nizozemsko (NED)
  Nancy Lyons
Austrálie (AUS)
  Éva Novák
Maďarsko (HUN)
LOH 1952   Éva Székely
Maďarsko (HUN)
  Éva Novák
Maďarsko (HUN)
  Elenor Gordon
Velká Británie (GBR)
LOH 1956   Ursula Happe
Tým sjednoceného Německa (EUA)
  Éva Székely
Maďarsko (HUN)
  Eva-Maria Elsen
Tým sjednoceného Německa (EUA)
LOH 1960   Anita Lonsbrough
Velká Británie (GBR)
  Wiltrud Urselmann
Tým sjednoceného Německa (EUA)
  Barbara Göbel
Tým sjednoceného Německa (EUA)
LOH 1964   Galina Prozumenščikovová
Sovětský svaz (URS)
  Claudia Kolbová
Spojené státy americké (USA)
  Svetlana Babanina
Sovětský svaz (URS)
LOH 1968   Sharon Wichman
Spojené státy americké (USA)
  Đurđica Bjedovová
Jugoslávie (YUG)
  Galina Prozumenščikovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1972   Beverley Whitfield
Austrálie (AUS)
  Dana Schoenfield
Spojené státy americké (USA)
  Galina Prozumenščikovová
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976   Marina Kosheveya
Sovětský svaz (URS)
  Marina Yurchenya
Sovětský svaz (URS)
  Lyubov Rusanova
Sovětský svaz (URS)
LOH 1980   Lina Kačiušytė
Sovětský svaz (URS)
  Svetlana Varganova
Sovětský svaz (URS)
  Yuliya Bogdanova
Sovětský svaz (URS)
LOH 1984   Anne Ottenbrite
Kanada (CAN)
  Susan Rapp
Spojené státy americké (USA)
  Ingrid Lempereur
Belgie (BEL)
LOH 1988   Silke Hörner
Německá demokratická republika (GDR)
  Huang Xiaomin
Čína (CHN)
  Antoaneta Frenkeva
Bulharsko (BUL)
LOH 1992   Kyoko Iwasaki
Japonsko (JPN)
  Lin Li
Čína (CHN)
  Anita Nall
Spojené státy americké (USA)
LOH 1996   Penny Heynsová
Jihoafrická republika (RSA)
  Amanda Beard
Spojené státy americké (USA)
  Ágnes Kovács
Maďarsko (HUN)
LOH 2000   Ágnes Kovács
Maďarsko (HUN)
  Kristy Kowal
Spojené státy americké (USA)
  Amanda Beard
Spojené státy americké (USA)
LOH 2004   Amanda Beard
Spojené státy americké (USA)
  Leisel Jonesová
Austrálie (AUS)
  Anne Poleska
Německo (GER)
LOH 2008   Rebecca Soniová
Spojené státy americké (USA)
  Leisel Jonesová
Austrálie (AUS)
  Sara Nordenstam
Norsko (NOR)
LOH 2012   Rebecca Soniová
Spojené státy americké (USA)
  Satomi Suzukiová
Japonsko (JPN)
  Julija Jefimová
Rusko (RUS)
LOH 2016   Rie Kaneto
Japonsko (JPN)
  Julija Jefimová
Rusko (RUS)
  Shi Jinglin
Čína (CHN)
LOH 2020