Otevřít hlavní menu

Seznam olympijských medailistů ve veslování – mužská dvojka bez kormidelníka

seznam na projektech Wikimedia

Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v veslování (mužská dvojka bez kormidelníka) od roku 1904 do roku 2016.

Veslování
na letních olympijských hrách
Rowing pictogram.svg Olympic rings without rims.svg

Dvojka bez kormidelníkaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1904   
Spojené státy americké (USA)
Robert Farnan
Joseph Ryan
  
Spojené státy americké (USA)
John Mulcahy
William Varley
  
Spojené státy americké (USA)
John Joachim
Joseph Buerger
LOH 1908   
Velká Británie (GBR)
John Fenning
Gordon Thomson
  
Velká Británie (GBR)
George Fairbairn
Philip Verdon
  
Kanada (CAN)
Frederick Toms
Norwey Jackes
  
Německo (GER)
Martin Stahnke
Willy Düskow
1912–1920 závod nebyl na programu LOH
LOH 1924   
Nizozemsko (NED)
Teun Beijnen
Willy Rösingh
  
Francie (FRA)
Maurice Bouton
Georges Piot
neudělena
LOH 1928   
Německo (GER)
Kurt Moeschter
Bruno Müller
  
Velká Británie (GBR)
Terence O'Brien
Robert Nisbet
  
Spojené státy americké (USA)
Paul McDowell
John Schmitt
LOH 1932   
Velká Británie (GBR)
Lewis Clive
Hugh Edwards
  
Nový Zéland (NZL)
Cyril Stiles
Fred Thompson
  
Polsko (POL)
Henryk Budziński
Jan Krenz-Mikołajczak
LOH 1936   
Německo (GER)
Willi Eichhorn
Hugo Strauß
  
Dánsko (DEN)
Harry Larsen
Peter Olsen
  
Argentina (ARG)
Horacio Podestá
Julio Curatella
LOH 1948   
Velká Británie (GBR)
John Wilson
Ran Laurie
  
Švýcarsko (SUI)
Hans Kalt
Josef Kalt
  
Itálie (ITA)
Felice Fanetti
Bruno Boni
LOH 1952   
Spojené státy americké (USA)
Charles Logg
Thomas Price
  
Belgie (BEL)
Michel Knuysen
Bob Baetens
  
Švýcarsko (SUI)
Kurt Schmid
Hans Kalt
LOH 1956   
Spojené státy americké (USA)
James Fifer
Duvall Hecht
  
Sovětský svaz (URS)
Igor Buldakov
Viktor Ivanov
  
Rakousko (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
LOH 1960   
Sovětský svaz (URS)
Valentin Borejko
Oleg Golovanov
  
Rakousko (AUT)
Josef Kloimstein
Alfred Sageder
  
Finsko (FIN)
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
LOH 1964   
Kanada (CAN)
George Hungerford
Roger Jackson
  
Nizozemsko (NED)
Steven Blaisse
Ernst Veenemans
  
Tým sjednoceného Německa (EUA)
Michael Schwan
Wolfgang Hottenrott
LOH 1968   
Německá demokratická republika (GDR)
Jörg Lucke
Heinz-Jörg Bothe
  
Spojené státy americké (USA)
Laurence Hough
Philip Johnson
  
Dánsko (DEN)
Peter Christiansen
Ivan Larsen
LOH 1972   
Německá demokratická republika (GDR)
Siegfried Brietzke
Wolfgang Mager
  
Švýcarsko (SUI)
Heinrich Fischer
Alfred Bachmann
  
Nizozemsko (NED)
Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  
Spojené státy americké (USA)
Calvin Coffey
Michael Staines
  
Západní Německo (FRG)
Peter Vanroye
Thomas Strauss
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
  
Sovětský svaz (URS)
Yuri Pimenov
Nikolay Pimenov
  
Velká Británie (GBR)
Charles Wiggin
Malcolm Carmichael
LOH 1984   
Rumunsko (ROU)
Petru Iosub
Valer Toma
  
Španělsko (ESP)
Fernando Climent
Luis María Lasúrtegui
  
Norsko (NOR)
Hans Magnus Grepperud
Sverre Løken
LOH 1988   
Velká Británie (GBR)
Andy Holmes
Steve Redgrave
  
Rumunsko (ROU)
Dănuţ Dobre
Dragos Neagu
  
Jugoslávie (YUG)
Sadik Mujkič
Bojan Prešern
LOH 1992   
Velká Británie (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  
Německo (GER)
Colin von Ettingshausen
Peter Hoeltzenbein
  
Slovinsko (SLO)
Iztok Čop
Denis Žvegelj
LOH 1996   
Velká Británie (GBR)
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
  
Austrálie (AUS)
David Weightman
Robert Scott
  
Francie (FRA)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
LOH 2000   
Francie (FRA)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
  
Spojené státy americké (USA)
Ted Murphy
Sebastian Bea
  
Austrálie (AUS)
Matthew Long
James Tomkins
LOH 2004   
Austrálie (AUS)
Drew Ginn
James Tomkins
  
Chorvatsko (CRO)
Siniša Skelin
Nikša Skelin
  
Jihoafrická republika (RSA)
Donovan Cech
Ramon di Clemente
LOH 2008   
Austrálie (AUS)
Drew Ginn
Duncan Free
  
Kanada (CAN)
David Calder
Scott Frandsen
  
Nový Zéland (NZL)
Nathan Twaddle
George Bridgewater
LOH 2012   
Nový Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  
Francie (FRA)
Germain Chardin
Dorian Mortelette
  
Velká Británie (GBR)
George Nash
William Satch
LOH 2016   
Nový Zéland (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  
Jihoafrická republika (RSA)
Lawrence Brittain
Shaun Keeling
  
Itálie (ITA)
Marco Di Costanzo
Giovanni Abagnale
LOH 2020