Seznam olympijských medailistů ve veslování – mužská čtyřka bez kormidelníka

seznam na projektech Wikimedia

Toto je kompletní seznam olympijských medailistů v veslování (mužská čtyřka bez kormidelníka) od roku 1904 do roku 2016.

Čtyřka bez kormidelníkaEditovat

Rok   Zlato   Stříbro   Bronz
LOH 1904   
Spojené státy americké (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
  
Spojené státy americké (USA)
Frederck Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
  
Spojené státy americké (USA)
Gustav Voerg
John Freitag
Louis Helm
Frank Dummerth
LOH 1908   
Velká Británie (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
  
Velká Británie (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
  
Kanada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
  
Nizozemsko (NED)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon
1912–1920 závod nebyl na programu LOH
LOH 1924   
Velká Británie (GBR)
Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
  
Kanada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson
William Wood
  
Švýcarsko (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
LOH 1928   
Velká Británie (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
  
Spojené státy americké (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
  
Itálie (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
LOH 1932   
Velká Británie (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
  
Německo (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
  
Itálie (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
LOH 1936   
Německo (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
  
Velká Británie (GBR)
Thomas Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
  
Švýcarsko (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
LOH 1948   
Itálie (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Francesco Faggi
  
Dánsko (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde Hansen
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
  
Spojené státy americké (USA)
Frederick Kingsbury
Stuart Griffing
Gregory Gates
Robert Perew
LOH 1952   
Jugoslávie (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
  
Francie (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
  
Finsko (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
LOH 1956   
Kanada (CAN)
Archibald McKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
  
Spojené státy americké (USA)
John Welchli
John McKinlay
Arthur McKinlay
James McIntosh
  
Francie (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
LOH 1960   
Spojené státy americké (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
  
Itálie (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
  
Sovětský svaz (URS)
Igor Akhremchik
Yuri Bachurov
Valentin Morkovkin
Anatoly Tarabrin
LOH 1964   
Dánsko (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
  
Velká Británie (GBR)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
  
Spojené státy americké (USA)
Geoffrey Picard
Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
LOH 1968   
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  
Maďarsko (HUN)
Zoltán Melis
József Csermely
György Sarlós
Antal Melis
  
Itálie (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
LOH 1972   
Německá demokratická republika (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  
Nový Zéland (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
  
Západní Německo (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
LOH 1976   
Německá demokratická republika (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
  
Norsko (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
  
Sovětský svaz (URS)
Raul Arnemann
Nikolai Kuznetsov
Valeri Dolinin
Anushavan Gasan-Dzhalalov
LOH 1980   
Německá demokratická republika (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
  
Sovětský svaz (URS)
Aleksei Kamkin
Valeri Dolinin
Aleksandr Kulagin
Vitaly Yeliseyev
  
Velká Británie (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
LOH 1984   
Nový Zéland (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
  
Spojené státy americké (USA)
David Clark
Jonathan Smith
Phillip Stekl
Alan Forney
  
Dánsko (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
Erik Christiansen
LOH 1988   
Německá demokratická republika (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
  
Spojené státy americké (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
  
Západní Německo (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Joerg Puttlitz
LOH 1992   
Austrálie (AUS)
Andrew Cooper
Nicholas Green
Mike McKay
James Tomkins
  
Spojené státy americké (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
  
Slovinsko (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
LOH 1996   
Austrálie (AUS)
Nicholas Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
  
Francie (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
  
Velká Británie (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
LOH 2000   
Velká Británie (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
  
Itálie (ITA)
Walter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
  
Austrálie (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoffrey Stewart
Bo Hanson
LOH 2004   
Velká Británie (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
  
Kanada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
  
Itálie (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
LOH 2008   
Velká Británie (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  
Austrálie (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
  
Francie (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
LOH 2012   
Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  
Austrálie (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
  
Spojené státy americké (USA)
Charles Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
LOH 2016   
Velká Británie (GBR)
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
  
Austrálie (AUS)
Will Lockwood
Josh Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
  
Itálie (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
LOH 2020