Otevřít hlavní menu

Seznam medailistek na mistrovství světa v sportovní gymnastice žen (víceboj)

seznam na projektech Wikimedia

Tento seznam uvádí přehled medailistek na mistrovství světa ve sportovní gymnastice ve víceboji, který byl na program světových šampionátů zařazen poprvé v roce 1934.

MedailistkyEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1934   Budapešť   Vlasta Děkanová   M. Kalcosaly   J. Skirklinska
MS 1938   Praha   Vlasta Děkanová   Zdeňka Veřmiřovská   Matylda Pálfyová
1942 Nekonalo se (druhá světová válka)
MS 1950   Basilej   Helena Rakoczy   Anna Petersen   Gertrude Kolar
MS 1954   Řím   Galina Rudiko   Eva Bosáková   Helena Rakoczy
MS 1958   Moskva   Larisa Latyninová   Eva Bosáková   Tamara Manina
MS 1962   Praha   Larisa Latyninová   Věra Čáslavská   Irina Pěrvušina
MS 1966   Dortmund   Věra Čáslavská   Natalija Kučinskaja   Keiko Ikeda
MS 1970   Lublaň   Ljudmila Turiščevová   Erika Zuchold   Zinaida Voronina
MS 1974   Varna   Ljudmila Turiščevová   Olga Korbutová   Angelika Hellmann
MS 1978   Štrasburk   Jelena Muchina   Nelli Kimová   Natalija Šapošnikova
MS 1979   Fort Worth   Nelli Kimová   Maxi Gnauck   Melita Ruhn
MS 1981   Moskva   Olga Bičerova   Maria Filatova   Jelena Davydova
MS 1983   Budapešť   Natalija Jurčenko   Olga Mostěpanova   Ekaterina Szabo
MS 1985   Montréal   Jelena Šušunova
  Oksana Omeljančik
-   Dagmar Kersten
MS 1987   Rotterdam   Aurelia Dobre   Jelena Šušunova   Daniela Silivaşová
MS 1989   Stuttgart   Světlana Boginská   Natalija Laščenova   Olga Straževa
MS 1991   Indianapolis   Kim Zmeskal   Světlana Boginská   Cristina Bontaş
1992   Paříž Nekonalo se
MS 1993   Birmingham   Shannon Millerová   Gina Gogean   Taťjana Lysenková
MS 1994   Brisbane   Shannon Millerová   Lavinia Miloşovici   Dina Kočetkova
MS 1995   Sabae   Lilia Podkopajevová   Světlana Chorkinová   Lavinia Miloşovici
1996   San Juan Nekonalo se
MS 1997   Lausanne   Světlana Chorkinová   Simona Amanarová   Jelena Produnova
MS 1999   Tchien-ťin   Maria Olaru   Viktorija Karpenko   Jelena Zamolodčikova
MS 2001   Gent   Světlana Chorkinová   Natalija Žiganšina   Andreea Răducan
2002   Debrecín Nekonalo se
MS 2003   Anaheim   Světlana Chorkinová   Carly Patterson   Čang Nan
MS 2005   Melbourne   Chellsie Memmel   Anastasia Liukin   Monette Russo
MS 2006   Aarhus   Vanessa Ferrari   Jana Bieger   Sandra Izbaşa
MS 2007   Stuttgart   Shawn Johnsonová   Steliana Nistor   Jade Barbosa
  Vanessa Ferrari
MS 2009   Londýn   Bridget Sloan   Rebecca Bross   Koko Curumi
MS 2010   Rotterdam   Alija Mustafinová   Ťiang Jü-jüan   Rebecca Bross
MS 2011   Tokio   Jordyn Wieberová   Viktorija Komova   Jao Ťin-nan
MS 2013   Antverpy   Simone Bilesová   Kyla Ross   Alija Mustafinová
MS 2014   Nan-ning   Simone Bilesová   Larisa Iordache   Kyla Ross
MS 2015   Glasgow   Simone Bilesová   Gabby Douglasová   Larisa Iordache
MS 2017   Montréal   Morgan Hurdová   Ellie Blacková   Elena Ereminaová
MS 2018   Dauhá   Simone Bilesová   Mai Murakamiová   Morgan Hurdová
MS 2019   Stuttgart   Simone Bilesová   Tang Xijing   Angelina Melnikova
MS 2021   Kodaň