Seznam medailistů ve veslování na mistrovství světa

Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve veslování které byly na programu světových šampionátů které pořádá Mezinárodní veslařská federace (FISA).

MedailistéEditovat

SkifEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1962 Lucern Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vjačeslav Ivanov
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Stuart MacKenzie
USAUSA USA
Seymour Cromwell
1966 Bled USAUSA USA
Donald Spero
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Jan Wienese
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Jochen Meißner
1970 St. Catherines ArgentinaArgentina Argentina
Alberto Demiddi
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Götz Draeger
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jaroslav Hellebrand
1974 Lucern Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Wolfgang Hönig
USAUSA USA
James Dietz
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikolaj Dovgaň
1975 Nottingham Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
IrskoIrsko Irsko
Sean Drea
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Martin Winter
1976 Villach závod nebyl na programu
1977 Amsterdam Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Joachim Dreifke
FinskoFinsko Finsko
Pertti Karppinen
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikolaj Dovgaň
1978 Karapiro a Kodaň Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Milorad Stanulov
1979 Bled FinskoFinsko Finsko
Pertti Karppinen
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
1980 Hazewinkel Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Christian-Georg Warlich
USAUSA USA
William Belden
Španělské královstvíŠpanělské království Španělské království
José Antonio Montosa Ortega
1981 Mnichov Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
USAUSA USA
John Biglow
1982 Lucern Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vasilij Jakuša
USAUSA USA
John Biglow
1983 Duisburg Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Uwe Mund
USAUSA USA
Christopher Wood
1984 Montréal závod nebyl na programu
1985 Hazewinkel FinskoFinsko Finsko
Pertti Karppinen
USAUSA USA
Andrew Sudduth
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
1986 Nottingham Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
FinskoFinsko Finsko
Pertti Karppinen
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vasilij Jakuša
1987 Kodaň Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Lange
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter-Michael Kolbe
FinskoFinsko Finsko
Pertti Karppinen
1988 Milán závod nebyl na programu
1989 Bled Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Lange
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Václav Chalupa
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jüri Jaanson
1990 Lake Barrington Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jüri Jaanson
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Václav Chalupa
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Verdonk
1991 Vídeň NěmeckoNěmecko Německo
Thomas Lange
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Václav Chalupa
PolskoPolsko Polsko
Kajetan Broniewski
1992 Montréal závod nebyl na programu
1993 Račice KanadaKanada Kanada
Derek Porter
ČeskoČesko Česko
Václav Chalupa
NěmeckoNěmecko Německo
Thomas Lange
1994 Indianapolis NěmeckoNěmecko Německo
André Willms
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Xeno Müller
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
1995 Tampere SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
EstonskoEstonsko Estonsko
Jüri Jaanson
ČeskoČesko Česko
Václav Chalupa
1996 Motherwell závod nebyl na programu
1997 Aiguebelette USAUSA USA
Jamie Koven
NěmeckoNěmecko Německo
André Willms
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Greg Searle
1998 Kolín nad Rýnem Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Rob Waddell
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Xeno Müller
ČeskoČesko Česko
Václav Chalupa
1999 Catharines Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Rob Waddell
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Xeno Müller
KanadaKanada Kanada
Derek Porter
2000 Záhřeb závod nebyl na programu
2001 Lucern NorskoNorsko Norsko
Olaf Tufte
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
ČeskoČesko Česko
Václav Chalupa
2002 Sevilla NěmeckoNěmecko Německo
Marcel Hacker
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
NorskoNorsko Norsko
Olaf Tufte
2003 Milán NorskoNorsko Norsko
Olaf Tufte
NěmeckoNěmecko Německo
Marcel Hacker
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
2004 Banyoles závod nebyl na programu
2005 Kaizu Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
NorskoNorsko Norsko
Olaf Tufte
ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
2006 Eton Lake Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
NěmeckoNěmecko Německo
Marcel Hacker
ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
2007 Mnichov Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
NorskoNorsko Norsko
Olaf Tufte
2008 Ottensheim závod nebyl na programu
2009 Poznaň Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Alan Campbell
ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
2010 Karapiro ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Alan Campbell
2011 Bled Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Alan Campbell
2012 Plovdiv závod nebyl na programu
2013 Čchungdžu ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
KubaKuba Kuba
Ángel Fournier
NěmeckoNěmecko Německo
Marcel Hacker
2014 Amsterdam ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
KubaKuba Kuba
Ángel Fournier
2015 Aiguebelette ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Mahé Drysdale
LitvaLitva Litva
Mindaugas Griskonis
2016 Rotterdam závod nebyl na programu
2017 Sarasota ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
KubaKuba Kuba
Ángel Fournier
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Tom Barras
2018 Plovdiv NorskoNorsko Norsko
Kjetil Borch
ČeskoČesko Česko
Ondřej Synek
LitvaLitva Litva
Mindaugas Griškonis
2019 Ottensheim NěmeckoNěmecko Německo
Oliver Zeidler
DánskoDánsko Dánsko
Sverri Sandberg Nielsen
NorskoNorsko Norsko
Kjetil Borch
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

Skif lehkých vahEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1974 Lucern USAUSA USA
William Belden
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Harald Punt
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Reto Wyss
1975 Nottingham ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Reto Wyss
RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
USAUSA USA
William Belden
1976 Villach RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
DánskoDánsko Dánsko
Morten Espersen
FrancieFrancie Francie
Roland Weill
1977 Amsterdam ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Reto Wyss
DánskoDánsko Dánsko
Morten Espersen
USAUSA USA
Lawrence Klecatsky
1978 Karapiro a Kodaň Španělské královstvíŠpanělské království Španělské království
José Antonio Montosa Ortega
DánskoDánsko Dánsko
Morten Espersen
USAUSA USA
William Belden
1979 Bled USAUSA USA
William Belden
KanadaKanada Kanada
Brian Thorne
RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
1980 Hazewinkel Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Christian-Georg Warlich
USAUSA USA
William Belden
Španělské královstvíŠpanělské království Španělské království
José Antonio Montosa Ortega
1981 Mnichov USAUSA USA
Scott Roop
RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
KanadaKanada Kanada
Brian Thorne
1982 Lucern RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
USAUSA USA
Scott Roop
ItálieItálie Itálie
Luca Migliaccio
1983 Duisburg DánskoDánsko Dánsko
Bjarne Eltang
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
John Melvin
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Gerd Naujoks
1984 Montréal DánskoDánsko Dánsko
Bjarne Eltang
USAUSA USA
Paul Fuchs
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Ángel Viana Bravo
1985 Hazewinkel ItálieItálie Itálie
Ruggero Verroca
RakouskoRakousko Rakousko
Raimund Haberl
USAUSA USA
Paul Fuchs
1986 Nottingham AustrálieAustrálie Austrálie
Peter Antonie
DánskoDánsko Dánsko
Bjarne Eltang
USAUSA USA
Glenn Florio
1987 Kodaň BelgieBelgie Belgie
Wim van Belleghem
KanadaKanada Kanada
David Wright
ItálieItálie Itálie
Ruggero Verroca
1988 Milán Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Alwin Otten
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Frans Göbel
ItálieItálie Itálie
Ruggero Verroca
1989 Bled NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Frans Göbel
BelgieBelgie Belgie
Wim Van Belleghem
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Alwin Otten
1990 Lake Barrington NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Frans Goebel
BelgieBelgie Belgie
Wim Van Belleghem
NorskoNorsko Norsko
Per Sætersdal
1991 Vídeň IrskoIrsko Irsko
Niall O’Toole
NěmeckoNěmecko Německo
Peter Uhrig
BelgieBelgie Belgie
Wim van Belleghem
1992 Montréal DánskoDánsko Dánsko
Jens Ernst Mohr
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Pepijn Aardewijn
USAUSA USA
Brian Sweenor
1993 Račice Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Peter Haining
AustrálieAustrálie Austrálie
Stephen Hawkins
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Pepijn Aardewijn
1994 Indianapolis Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Peter Haining
IrskoIrsko Irsko
Niall O’Toole
DánskoDánsko Dánsko
Karsten Nielsen
1995 Tampere Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Peter Haining
ČeskoČesko Česko
Tomáš Kacovský
DánskoDánsko Dánsko
Anders Brems
1996 Motherwell DánskoDánsko Dánsko
Karsten Nielsen
ČeskoČesko Česko
Tomáš Kacovský
FinskoFinsko Finsko
Heikki Haavikko
1997 Aiguebelette DánskoDánsko Dánsko
Karsten Nielsen
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Michael Bänninger
ČeskoČesko Česko
Tomáš Kacovský
1998 Kolín nad Rýnem ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
ČeskoČesko Česko
Michal Vabroušek
DánskoDánsko Dánsko
Karsten Nielsen
1999 Catharines DánskoDánsko Dánsko
Karsten Nielsen
ČeskoČesko Česko
Michal Vabroušek
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Gergely Kokas
2000 Záhřeb ČeskoČesko Česko
Michal Vabroušek
IrskoIrsko Irsko
Sam Lynch
SlovenskoSlovensko Slovensko
Luboš Podstupka
2001 Lucern IrskoIrsko Irsko
Sam Lynch
ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
ČeskoČesko Česko
Michal Vabroušek
2002 Sevilla IrskoIrsko Irsko
Sam Lynch
ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
USAUSA USA
Steve Tucker
2003 Milán ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Tom Kay
NěmeckoNěmecko Německo
Peter Ording
2004 Banyoles NěmeckoNěmecko Německo
Peter Ording
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Stephan Steiner
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Oleksandr Serdiuk
2005 Kaizu ŘeckoŘecko Řecko
Vasileios Polymeros
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Zac Purchase
FrancieFrancie Francie
Fabrice Moreau
2006 Eton Lake Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Zac Purchase
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Juan Zunzunegui Guimerans
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Duncan Grant
2007 Mnichov Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Duncan Grant
ItálieItálie Itálie
Lorenzo Bertini
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Jaap Schouten
2008 Ottensheim Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Duncan Grant
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Jaap Schouten
ŘeckoŘecko Řecko
Ilias Pappas
2009 Poznaň Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Duncan Grant
ŘeckoŘecko Řecko
Vasileios Polymeros
DánskoDánsko Dánsko
Mads Rasmussen
2010 Karapiro ItálieItálie Itálie
Marcello Miani
SlovenskoSlovensko Slovensko
Lukáš Babač
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Peter Galambos
2011 Bled DánskoDánsko Dánsko
Henrik Stephansen
ItálieItálie Itálie
Pietro Ruta
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Duncan Grant
2012 Plovdiv DánskoDánsko Dánsko
Henrik Stephansen
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Peter Galambos
USAUSA USA
Andrew Campbell
2013 Čchungdžu DánskoDánsko Dánsko
Henrik Stephansen
FrancieFrancie Francie
Jérémie Azou
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Peter Galambos
2014 Amsterdam ItálieItálie Itálie
Marcello Miani
NěmeckoNěmecko Německo
Lars Hartig
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Michael Schmid
2015 Aiguebelette Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Adam Ling
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Rajko Hrvat
SrbskoSrbsko Srbsko
Miloš Stanojević
2016 Rotterdam IrskoIrsko Irsko
Paul O'Donovan
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Péter Galambos
SlovenskoSlovensko Slovensko
Lukáš Babač
2017 Sarasota IrskoIrsko Irsko
Paul O'Donovan
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Matthew Dunham
NorskoNorsko Norsko
Kristoffer Brun
2018 Plovdiv NěmeckoNěmecko Německo
Jason Osborne
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Michael Schmid
USAUSA USA
Andrew Campbell
2019 Ottensheim ItálieItálie Itálie
Martino Goretti
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Péter Galambos
AustrálieAustrálie Austrálie
Sean Murphy
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

DvojskifEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1962 Lucern FrancieFrancie Francie
René Duhamel
Bernard Monnereau
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Oleg Ťurin
Boris Dubrovskij
NěmeckoNěmecko Německo
Josef Steffes-Mies
Jost Krause-Wichmann
1966 Bled ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Melchior Bürgin
Martin Studach
USAUSA USA
Seymour Cromwell
James Storm
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Manfred Haake
Jochen Brückhändler
1970 St. Catherines DánskoDánsko Dánsko
Jørgen Engelbrecht
Niels Secher
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Hans-Ulrich Schmied
Joachim Böhmer
USAUSA USA
John Van Blom
Thomas McKibbon
1974 Lucern Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Christof Kreuziger
Hans-Ulrich Schmied
NorskoNorsko Norsko
Alf John Hansen
Frank Hansen
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Christopher Baillieu
Michael Hart
1975 Nottingham NorskoNorsko Norsko
Alf John Hansen
Frank Hansen
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Joachim Dreifke
Jürgen Bertow
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Christopher Baillieu
Michael Hart
1976 Villach závod nebyl na programu
1977 Amsterdam Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Christopher Baillieu
Michael Hart
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Rüdiger Reiche
Hans-Ulrich Schmied
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jevgenij Čornyj
Gennadij Koršikov
1978 Karapiro a Kodaň NorskoNorsko Norsko
Frank Hansen
Alf John Hansen
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Christopher Baillieu
Michael Hart
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Bruno Saile
Jürg Weitnauer
1979 Bled NorskoNorsko Norsko
Frank Hansen
Alf Hansen
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Uwe Heppner
Martin Winter
1980 Hazewinkel ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
USAUSA USA
Scott Roop
Lawrence Klecatsky
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Kurt Steiner
Reto Wyss
1981 Mnichov Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Klaus Kröppelien
Joachim Dreifke
FinskoFinsko Finsko
Reima Karppinen
Pertti Karppinen
NorskoNorsko Norsko
Rolf Thorsen
Alf Hansen
1982 Lucern NorskoNorsko Norsko
Rolf Thorsen
Alf John Hansen
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Klaus Kröppelien
Joachim Dreifke
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
1983 Duisburg Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Lange
Uwe Heppner
NorskoNorsko Norsko
Rolf Thorsen
Alf Hansen
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Andreas Schmelz
Georg Agrikola
1984 Montréal ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Hartmut Schäfer
Roland Ehrenfels
DánskoDánsko Dánsko
Morten Espersen
Leif Kruse
1985 Hazewinkel Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Lange
Uwe Heppner
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikolaj Čuprina
Jurij Zelikovič
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Jürg Weitnauer
Urs Steinemann
1986 Nottingham ItálieItálie Itálie
Alberto Belgeri
Igor Pescialli
Bulharská lidová republikaBulharská lidová republika Bulharská lidová republika
Čavdar Radev
Dimitar Kamburski
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Andreas Hajek
Uwe Heppner
1987 Kodaň Bulharská lidová republikaBulharská lidová republika Bulharská lidová republika
Danail Jordanov
Vasil Radev
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Andreas Schmelz
Ralf Thienel
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Uwe Sägling
Uwe Heppner
1988 Milán ItálieItálie Itálie
Enrico Gandola
FRAsco Esposito
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Hartmut Schäfer
Roland Ehrenfels
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Theo Nieuweboer
Jan van Bekkum
1989 Bled NorskoNorsko Norsko
Rolf Thorsen
Lars Bjønness
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ronald Florijn
Nico Rienks
RakouskoRakousko Rakousko
Christoph Zerbst
Arnold Jonke
1990 Lake Barrington RakouskoRakousko Rakousko
Arnold Jonke
Christoph Zerbst
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Lange
Stefan Ullrich
AustrálieAustrálie Austrálie
Peter Antonie
Paul Reedy
1991 Vídeň NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Nico Rienks
Henk-Jan Zwolle
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Ugis Lasmanis
Leonid Šapošnykov
NěmeckoNěmecko Německo
Oliver Grüner
André Steiner
1992 Montréal AustrálieAustrálie Austrálie
Bruce Hick
Gary Lynagh
RakouskoRakousko Rakousko
Walter Rantasa
Christoph Schmölzer
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Markus Gier
Michael Gier
1993 Račice FrancieFrancie Francie
Samuel Barathay
Yves Lamarque
NorskoNorsko Norsko
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
NěmeckoNěmecko Německo
Christian Händle
Peter Uhrig
1994 Indianapolis NorskoNorsko Norsko
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
NěmeckoNěmecko Německo
Christian Händle
Peter Uhrig
FrancieFrancie Francie
Samuel Barathay
Yves Lamarque
1995 Tampere DánskoDánsko Dánsko
Lars Christensen
Martin Hansen Haldbo
NěmeckoNěmecko Německo
André Steiner
Stephan Volkert
NorskoNorsko Norsko
Steffen Størseth
Kjetil Undset
1996 Motherwell závod nebyl na programu
1997 Aiguebelette NěmeckoNěmecko Německo
Andreas Hajek
Stephan Volkert
NorskoNorsko Norsko
Steffen Størseth
Kjetil Undset
AustrálieAustrálie Austrálie
Duncan Free
Marcus Free
1998 Kolín nad Rýnem NěmeckoNěmecko Německo
Andreas Hajek
Stephan Volkert
NorskoNorsko Norsko
Steffen Størseth
Kjetil Undset
PolskoPolsko Polsko
Marek Kolbowicz
Adam Korol
1999 Catharines SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
Luka Špik
NěmeckoNěmecko Německo
Sebastian Mayer
Stefan Roehnert
NorskoNorsko Norsko
Fredrik Bekken
Olaf Tufte
2000 Záhřeb závod nebyl na programu
2001 Lucern MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Akos Haller
Tibor Peto
FrancieFrancie Francie
Adrien Hardy
Sébastien Vieilledent
ItálieItálie Itálie
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
2002 Sevilla MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Akos Haller
Tibor Peto
ItálieItálie Itálie
Agostino Abbagnale
Franco Berra
NěmeckoNěmecko Německo
André Willms
Andreas Hajek
2003 Milán FrancieFrancie Francie
Sébastien Vieilledent
Adrien Hardy
ItálieItálie Itálie
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
ČeskoČesko Česko
Milan Doleček ml.
Ondřej Synek
2004 Banyoles závod nebyl na programu
2005 Kaizu SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Luka Špik
Iztok Čop
ItálieItálie Itálie
Federico Gattinoni
Luca Ghezzi
NěmeckoNěmecko Německo
Christian Schreiber
Rene Burmeister
2006 Eton Lake FrancieFrancie Francie
Jean-Baptiste Macquet
Adrien Hardy
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Luka Špik
Iztok Čop
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Wells
Stephen Rowbotham
2007 Mnichov SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Luka Špik
Iztok Čop
FrancieFrancie Francie
Jean-Baptiste Macquet
Adrien Hardy
EstonskoEstonsko Estonsko
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
2008 Ottensheim závod nebyl na programu
2009 Poznaň NěmeckoNěmecko Německo
Eric Knittel
Stephan Krueger
FrancieFrancie Francie
Julien Bahain
Cedric Berrest
EstonskoEstonsko Estonsko
Allar Raja
Kaspar Taimsoo
2010 Karapiro Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Nathan Cohen
Joseph Sullivan
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Wells
Marcus Bateman
FrancieFrancie Francie
Cedric Berrest
Julien Bahain
2011 Bled Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Nathan Cohen
Joseph Sullivan
NěmeckoNěmecko Německo
Hans Gruhne
Stephan Krüger
FrancieFrancie Francie
Cédric Berrest
Julien Bahain
2012 Plovdiv závod nebyl na programu
2013 Čchungdžu NorskoNorsko Norsko
Nils Jakob Hoff
Kjetil Borch
LitvaLitva Litva
Rolandas Maščinskas
Saulius Ritter
ItálieItálie Itálie
FRAsco Fossi
Romano Battisti
2014 Amsterdam ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Martin Sinković
Valent Sinković
ItálieItálie Itálie
Romano Battisti
FRAsco Fossi
AustrálieAustrálie Austrálie
James McRae
Alexander Belonogoff
2015 Aiguebelette ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Martin Sinković
Valent Sinković
LitvaLitva Litva
Rolandas Mascinskas
Saulius Ritter
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Robert Manson
Christopher Harris
2016 Rotterdam závod nebyl na programu
2017 Sarasota Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
John Storey
Chris Harris
PolskoPolsko Polsko
Mirosław Ziętarski
Mateusz Biskup
ItálieItálie Itálie
Filippo Mondelli
Luca Rambaldi
2018 Plovdiv FrancieFrancie Francie
Hugo Boucheron
Matthieu Androdias
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Barnabé Delarze
Roman Röösli
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
John Storey
Chris Harris
2019 Ottensheim ČínaČína Čína
Liu Zhiyu
Zhang Liang
IrskoIrsko Irsko
Philip Doyle
Ronan Byrne
PolskoPolsko Polsko
Mirosław Ziętarski
Mateusz Biskup
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

Dvojskif lehkých vahEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1978 Karapiro a Kodaň NorskoNorsko Norsko
Pal Boernick
Arne Gilje
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Roel Michels
Ed Maan
USAUSA USA
Stan Depman
Fred Duling
1979 Bled NorskoNorsko Norsko
Arne Gilje
Pal Boernick
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Harald Punt
Roel Michels
ItálieItálie Itálie
Mauro Torta
Romano Uberti
1980 Hazewinkel ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
USAUSA USA
Scott Roop
Lawrence Klecatsky
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Kurt Steiner
Reto Wyss
1981 Mnichov ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
USAUSA USA
Paul Fuchs
William Belden
DánskoDánsko Dánsko
Leif Kruse
Bjarne Eltang
1982 Lucern ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
USAUSA USA
Paul Fuchs
William Belden
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Kurt Steiner
Pius Z’Rotz
1983 Duisburg ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
FrancieFrancie Francie
Luc Crispon
Thierry Renault
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Roland Rosset
Pius Z’Rotz
1984 Montréal ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Ruggero Verroca
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Hartmut Schäfer
Roland Ehrenfels
DánskoDánsko Dánsko
Morten Espersen
Leif Kruse
1985 Hazewinkel FrancieFrancie Francie
Luc Crispon
Thierry Renault
ItálieItálie Itálie
Carlo Gaddi
FRAsco Esposito
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Hartmut Schäfer
Roland Ehrenfels
1986 Nottingham Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Carl Smith
Allan Whitwell
FrancieFrancie Francie
Luc Crispon
Thierry Renault
KanadaKanada Kanada
Rob Haag
Cam Harvey
1987 Kodaň ItálieItálie Itálie
Enrico Gandola
Giovanni Calabrese
FrancieFrancie Francie
Luc Crispon
Thierry Renault
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Allan Whitwell
Carl Smith
1988 Milán ItálieItálie Itálie
Enrico Gandola
FRAsco Esposito
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Hartmut Schäfer
Roland Ehrenfels
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Theo Nieuweboer
Jan van Bekkum
1989 Bled RakouskoRakousko Rakousko
Christoph Schmoelzer
Walter Rantasa
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Jose Maria De Marco Perez
Fernando Climet Huerta
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Petr Kovač
Tibor Groeppel
1990 Lake Barrington USAUSA USA
Robert Dreher
Stephen Peterson
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Karsten Krueger
Peter Müller
RakouskoRakousko Rakousko
Walter Rantasa
Christoph Schmoelzer
1991 Vídeň NěmeckoNěmecko Německo
Michael Buchheit
Kai von Warburg
RakouskoRakousko Rakousko
Walter Rantasa
Christoph Schmölzer
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Jan van Bekkum
Daan Boddeke
1992 Montréal závod nebyl na programu
1993 Račice AustrálieAustrálie Austrálie
Bruce Hick
Gary Lynagh
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Markus Gier
Michael Gier
ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Paolo Pittino
1994 Indianapolis ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
FRAsco Esposito
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Robbie Hamill
Mike Rodger
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Markus Gier
Michael Gier
1995 Tampere ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Markus Gier
Michael Gier
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Anders Christensson
Mattias Tichy
AustrálieAustrálie Austrálie
Anthony Edwards
Bruce Hick
1996 Motherwell závod nebyl na programu
1997 Aiguebelette PolskoPolsko Polsko
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
Leonardo Pettinari
NěmeckoNěmecko Německo
Ingo Euler
Bernhard Rühling
1998 Kolín nad Rýnem PolskoPolsko Polsko
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
Leonardo Pettinari
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Markus Gier
Michael Gier
1999 Catharines ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
Leonardo Pettinari
AustrálieAustrálie Austrálie
Bruce Hick
Hamish Karrasch
NěmeckoNěmecko Německo
Ingo Euler
Bernhard Ruehling
2000 Záhřeb závod nebyl na programu
2001 Lucern ItálieItálie Itálie
Elia Luini
Leonardo Pettinari
PolskoPolsko Polsko
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
FrancieFrancie Francie
Fabrice Moreau
Thibaud Chapelle
2002 Sevilla ItálieItálie Itálie
Elia Luini
Leonardo Pettinari
PolskoPolsko Polsko
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
DánskoDánsko Dánsko
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
2003 Milán ItálieItálie Itálie
Elia Luini
Leonardo Pettinari
PolskoPolsko Polsko
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
IrskoIrsko Irsko
Sam Lynch
Gearoid Towey
2004 Banyoles závod nebyl na programu
2005 Kaizu MaďarskoMaďarsko Maďarsko
Zsolt Hirling
Tamás Varga
DánskoDánsko Dánsko
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
PolskoPolsko Polsko
Paweł Randa
Robert Sycz
2006 Eton Lake DánskoDánsko Dánsko
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
ItálieItálie Itálie
Marcello Miani
Elia Luini
FrancieFrancie Francie
Fabrice Moreau
Frederic Dufour
2007 Mnichov DánskoDánsko Dánsko
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
ŘeckoŘecko Řecko
Dimitrios Mougios
Vasileios Polymeros
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Zac Purchase
Mark Hunter
2008 Ottensheim závod nebyl na programu
2009 Poznaň Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Storm Uru
Peter Taylor
FrancieFrancie Francie
Jeremie Azou
Frédéric Dufour
ItálieItálie Itálie
Marcello Miani
Elia Luini
2010 Karapiro Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Zac Purchase
Mark Hunter
ItálieItálie Itálie
Lorenzo Bertini
Elia Luini
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Storm Uru
Peter Taylor
2011 Bled Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Zac Purchase
Mark Hunter
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Storm Uru
Peter Taylor
ItálieItálie Itálie
Lorenzo Bertini
Elia Luini
2012 Plovdiv závod nebyl na programu
2013 Čchungdžu NorskoNorsko Norsko
Kristoffer Brun
Are Strandli
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Simon Schuerch
Mario Gyr
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Richard Chambers
Peter Chambers
2014 Amsterdam Jižní AfrikaJižní Afrika Jižní Afrika
James Thompson
John Smith
FrancieFrancie Francie
Stany Delayre
Jérémie Azou
NorskoNorsko Norsko
Kristoffer Brun
Are Strandli
2015 Aiguebelette FrancieFrancie Francie
Stany Delayre
Jérémie Azou
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Will Fletcher
Richard Chambers
NorskoNorsko Norsko
Kristoffer Brun
Are Strandli
2016 Rotterdam závod nebyl na programu
2017 Sarasota FrancieFrancie Francie
Pierre Houin
Jérémie Azou
ItálieItálie Itálie
Stefano Oppo
Pietro Ruta
ČínaČína Čína
Sun Man
Fan Junjie
2018 Plovdiv IrskoIrsko Irsko
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
ItálieItálie Itálie
Stefano Oppo
Pietro Ruta
BelgieBelgie Belgie
Tim Brys
Niels Van Zandweghe
2019 Ottensheim IrskoIrsko Irsko
Fintan McCarthy
Paul O'Donovan
ItálieItálie Itálie
Stefano Oppo
Pietro Ruta
NěmeckoNěmecko Německo
Jonathan Rommelmann
Jason Osborne
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

Párová čtyřkaEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1974 Lucern Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Joachim Dreifke
Götz Draeger
Rüdiger Reiche
Jürgen Bertow
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Mustafajev
Kochel
Jurij Jakimov
Gennadij Koršikov
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Filip Koudela
Zdeněk Pecka
Miroslav Laholík
Jaroslav Hellebrand
1975 Nottingham Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Stefan Weiße
Wolfgang Güldenpfennig
Wolfgang Hönig
Christof Kreuziger
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Filip Koudela
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Jaroslav Hellebrand
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Vytautas Butkus
Jurij Jakimov
Aivars Lazdenieks
Jevgenij Dulejev
1976 Villach závod nebyl na programu
1977 Amsterdam Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Frank Dundr
Martin Winter
Karl-Heinz Bußert
Wolfgang Güldenpfennig
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Karel Černý
Filip Koudela
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Bulharská lidová republikaBulharská lidová republika Bulharská lidová republika
Christo Jelev
Ljubomir Petrov
Bogdan Dobrev
Eftim Stojanov
1978 Karapiro a Kodaň Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Joachim Dreifke
Karl-Heinz Bußert
Martin Winter
Frank Dundr
FrancieFrancie Francie
Christian Marquis
Jean-Raymond Peltier
Roland Thibaut
Roland Weill
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Dieter Wiedenmann
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Michael Dürsch
1979 Bled Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Peter Kersten
Klaus Kröppelien
Karl-Heinz Bussert
Joachim Dreifke
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
FrancieFrancie Francie
Christian Marquis
Jean-Raymond Peltier
Charles Imbert
Roland Weill
1980 Hazewinkel závod nebyl na programu
1981 Mnichov Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Peter Kersten
Karl-Heinz Bussert
Uwe Heppner
Martin Winter
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Igor Jarkov
Sergej Ševčenko
Vladimir Koldyškin
Alexandr Zdravomyslov
FrancieFrancie Francie
Denis Gaté
Jean-Raymond Peltier
Charles Imbert
Marc Boudoux
1982 Lucern Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Karl-Heinz Bußert
Uwe Mund
Uwe Heppner
Martin Winter
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Rudakovič
Vladimir Koldyškin
Alexandr Zdravomyslov
Valerij Klešňov
1983 Duisburg Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Karl-Heinz Bussert
Martin Winter
Rüdiger Reiche
Joachim Dreifke
ItálieItálie Itálie
Piero Poli
Renato Gaeta
Antonio Dell’Aquila
Stefano Lari
1984 Montréal závod nebyl na programu
1985 Hazewinkel KanadaKanada Kanada
Doug Hamilton
Robert Mills
Paul Douma
Melvin Laforme
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jens Köppen
Rüdiger Reiche
Uwe Sägling
Karl-Heinz Bussert
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jan Vochoska
Zdeněk Bureš
Miloš Zářecký
Jaroslav Švrček
1986 Nottingham Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Valerij Dosenko
Sergej Kinjakin
Michail Ivanov
Igor Kotko
PolskoPolsko Polsko
Waldemar Wojda
Mirosław Mruk
Sławomir Cieślakowski
Andżej Kżepiński
KanadaKanada Kanada
Doug Hamilton
obert Mills
Paul Douma
Melvin LaForme
1987 Kodaň Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Valerij Dosenko
Sergej Kinjakin
Michail Ivanov
Igor Kotko
NorskoNorsko Norsko
Vetle Vinje
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
Alf John Hansen
KanadaKanada Kanada
Doug Hamilton
Robert Mills
Paul Douma
Melvin LaForme
1988 Milán závod nebyl na programu
1989 Bled NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Hans Kelderman
Koos Maasdijk
Herman van den Eerenbeemt
Ruger Arisz
ItálieItálie Itálie
Gianluca Farina
Filippo Soffici
Davide Tizzano
Giovanni Calabrese
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Per-Olof Claeson
David Svensson
Tommy Oesterlund
Fredrik Hulten
1990 Lake Barrington Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Valerij Dosenko
Sergej Kinjakin
Nikolaj Čuprina
Girts Vilks
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Ueli Bodenmann
Marc-Sven Nater
Alexander Ruckstuhl
Beat Schwerzmann
ItálieItálie Itálie
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Massimo Paradiso
Filippo Soffici
1991 Vídeň Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Valerij Dosenko
Sergej Kinjakin
Nikolaj Čuprina
Girts Vilks
ItálieItálie Itálie
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Massimo Paradiso
Filippo Soffici
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Rutger Arisz
Koos Maasdijk
Hans Keldermann
Ronald Florijn
1992 Montréal ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
FRAsco Esposito
Massimo Lana
Massimo Guglielmi
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Joakim Brischewski
Bo Ekros
Lars-Johan Flodin
Per Lundberg
NěmeckoNěmecko Německo
Stephan Fahrig
Klaus Götte
Rene Höhn
Bernhard Rühling
1993 Račice NěmeckoNěmecko Německo
Andreas Hajek
André Steiner
Stephan Volkert
André Willms
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Olexander Martschenko
Leonid Schaposchnykow
Mykola Tschupryna
Olexander Saskalko
ItálieItálie Itálie
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Massimo Paradiso
1994 Indianapolis ItálieItálie Itálie
Alessandro Corona
Rossano Galtarossa
Massimo Paradiso
Alessio Sartori
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Oleksandr Marchenko
Leonid Shaposhnykov
Mykola Chupryna
Oleksandr Zaskalko
NěmeckoNěmecko Německo
Andreas Hajek
André Steiner
Stephan Volkert
Torsten Weishaupt
1995 Tampere ItálieItálie Itálie
Alessandro Corona
Rossano Galtarossa
Massimo Paradiso
Alessio Sartori
NěmeckoNěmecko Německo
Marco Geisler
Andreas Hajek
Marko Schwalbe
André Willms
ArgentinaArgentina Argentina
Santiago Fernández
Sergio Fernández González
Rubén Knulst
Guillermo Pfaab
1996 Motherwell závod nebyl na programu
1997 Aiguebelette ItálieItálie Itálie
Agostino Abbagnale
Giovanni Calabrese
Alessandro Corona
Rossano Galtarossa
NěmeckoNěmecko Německo
Jens Burow
Marco Geisler
Marcel Hacker
Stefan Röhnert
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Oleg Lykov
Oleksandr Marčenko
Leonid Šapošnykov
Oleksandr Zaskalko
1998 Kolín nad Rýnem ItálieItálie Itálie
Agostino Abbagnale
Alessandro Corona
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
NěmeckoNěmecko Německo
Marco Geisler
Marcel Hacker
Sebastian Mayer
Stefan Roehnert
RakouskoRakousko Rakousko
Raphael Hartl
Norbert Lambing
Andreas Nader
Horst Nussbaumer
1999 Catharines NěmeckoNěmecko Německo
Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Oleg Lykov
Oleksandr Marčenko
Leonid Šapošnykov
Oleksandr Zaskalko
AustrálieAustrálie Austrálie
Jason Day
Duncan Free
Peter Hardcastle
Stuart Reside
2000 Záhřeb závod nebyl na programu
2001 Lucern NěmeckoNěmecko Německo
Christian Schreiber
André Willms
Marco Geisler
Andreas Hajek
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Geert Cirkel
Dirk Lippits
Diederik Simon
Michiel Bartman
ItálieItálie Itálie
Nicola Sartori
Mattia Righetti
Franco Berra
Simone Raineri
2002 Sevilla NěmeckoNěmecko Německo
Rene Bertram
Stephan Volkert
Marco Geisler
Robert Sens
PolskoPolsko Polsko
Adam Bronikowski
Marek Kolbowicz
Slawomir Kruszkowski
Adam Korol
ItálieItálie Itálie
Mattia Righetti
Marco Ragazzi
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
2003 Milán NěmeckoNěmecko Německo
André Willms
Stephan Volkert
Marco Geisler
Robert Sens
ČeskoČesko Česko
David Kopřiva
Petr Vitásek
Jakub Hanák
David Jirka
PolskoPolsko Polsko
Adam Bronikowski
Marek Kolbowicz
Slawomir Kruszkowski
Adam Korol
2004 Banyoles závod nebyl na programu
2005 Kaizu PolskoPolsko Polsko
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Matej Prelog
Davor Mizerit
Luka Špik
Iztok Čop
EstonskoEstonsko Estonsko
Jüri Jaanson
Leonid Gulov
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
2006 Eton Lake PolskoPolsko Polsko
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Volodymyr Pavlovskyi
Dmytro Prokopenko
Sergiy Biloushchenko
Sergiy Gryn
EstonskoEstonsko Estonsko
Allar Raja
Igor Kuzmin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
2007 Mnichov PolskoPolsko Polsko
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
FrancieFrancie Francie
Jean-David Bernard
Cédric Berrest
Jonathan Coeffic
Julien Bahain
NěmeckoNěmecko Německo
Rene Bertram
Karsten Brodowski
Hans Gruhne
Robert Sens
2008 Ottensheim závod nebyl na programu
2009 Poznaň PolskoPolsko Polsko
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
AustrálieAustrálie Austrálie
Nick Hudson
Jarred Bidwell
David Crawshay
Daniel Noonan
NěmeckoNěmecko Německo
Tim Grohmann
Karsten Brodowski
Marcel Hacker
Tim Bartels
2010 Karapiro ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
ItálieItálie Itálie
Luca Agamennoni
Simone Venier
Matteo Stefanini
Simone Raineri
AustrálieAustrálie Austrálie
Karsten Forsterling
David Crawshay
James McRae
Daniel Noonan
2011 Bled AustrálieAustrálie Austrálie
Chris Morgan
James McRae
Karsten Forsterling
Daniel Noonan
NěmeckoNěmecko Německo
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
2012 Plovdiv závod nebyl na programu
2013 Čchungdžu ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
NěmeckoNěmecko Německo
Karl Schulze
Paul Heinrich
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Graeme Thomas
Sam Townsend
Charles Cousins
Peter Lambert
2014 Amsterdam UkrajinaUkrajina Ukrajina
Dmytro Michaj
Artem Morozov
Olexandr Nadtoka
Ivan Dovgodko
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Graeme Thomas
Sam Townsend
Charles Cousins
Peter Lambert
NěmeckoNěmecko Německo
Karl Schulze
Tim Grohmann
Kai Fuhrmann
Philipp Wende
2015 Aiguebelette NěmeckoNěmecko Německo
Philipp Wende
Karl Schulze
Lauritz Schoof
Hans Gruhne
AustrálieAustrálie Austrálie
David Crawshay
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
David Watts
EstonskoEstonsko Estonsko
Andrei Jamsa
Allar Raja
Tonu Endrekson
Kaspar Taimsoo
2016 Rotterdam závod nebyl na programu
2017 Sarasota LitvaLitva Litva
Dovydas Nemeravičius
Martynas Džiaugys
Rolandas Maščinskas
Aurimas Adomavičius
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Jack Beaumont
Jonathan Walton
John Collins
Graeme Thomas
EstonskoEstonsko Estonsko
Kaur Kuslap
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
2018 Plovdiv ItálieItálie Itálie
Filippo Mondelli
Andrea Panizza
Luca Rambaldi
Giacomo Gentili
AustrálieAustrálie Austrálie
Caleb Antill
Campbell Watts
Alexander Purnell
David Watts
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Dmytro Mikhay
Serhiy Hryn
Oleksandr Nadtoka
Ivan Dovhodko
2019 Ottensheim NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Dirk Uittenbogaard
Abe Wiersma
Tone Wieten
Koen Metsemakers
PolskoPolsko Polsko
Dominik Czaja
Wiktor Chabel
Szymon Pośnik
Fabian Barański
ItálieItálie Itálie
Filippo Mondelli
Andrea Panizza
Luca Rambaldi
Giacomo Gentili
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

Párová čtyřka lehkých vahEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1989 Bled Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Peter Uhrig
Jan Fischer
Bjoern Gehlsen
Thomas Melges
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Reto Fierz
Philipp Ferlber
Cirillo Ghielmetti
Markus Gier
FrancieFrancie Francie
Bruno Boucher
Bruno Lebeda
Rolland Galliac
Thierry Renault
1990 Lake Barrington ItálieItálie Itálie
FRAsco Esposito
Massimo Lana
Paolo Pittino
Massimo Guglielmi
FrancieFrancie Francie
Bruno Boucher
Bruno Lebeda
Laurent Porchier
Thierry Renault
AustrálieAustrálie Austrálie
Simon Burgess
Bruce Hick
Gary Lynagh
Steve Hawkins
1991 Vídeň AustrálieAustrálie Austrálie
Stephen Hawkins
Bruce Hick
Gary Lynagh
Simon Burgess
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Joakim Brischewski
Bo Ekros
Lars-Johan Flodin
Per Lundberg
FrancieFrancie Francie
Roland Galliac
Patrick Maiore
Laurent Porchier
Thierry Renault
1992 Montréal ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
FRAsco Esposito
Massimo Lana
Massimo Guglielmi
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Joakim Brischewski
Bo Ekros
Lars-Johan Flodin
Per Lundberg
NěmeckoNěmecko Německo
Stephan Fahrig
Klaus Götte
Rene Höhn
Bernhard Rühling
1993 Račice RakouskoRakousko Rakousko
Gernot Faderbauer
Walter Rantasa
Christoph Schmölzer
Wolfgang Sigl
NěmeckoNěmecko Německo
Klaus Götte
Frank Günder
Andreas Lutz
Bernhard Rühling

ItálieItálie Itálie
Michelangelo Crispi
Enrico Gandola
Massimo Lana
Ivano Zasio
medaile neudělena
1994 Indianapolis RakouskoRakousko Rakousko
Gernot Faderbauer
Walter Rantasa
Christoph Schmölzer
Wolfgang Sigl
ItálieItálie Itálie
Enrico Gandola
Paolo Pittino
Ivano Zasio
Massimo Guglielmi
PortugalskoPortugalsko Portugalsko
Henrique Baixinho
Luis Fonseca
Jose Leitao
Luis Ahrens Teixeira
1995 Tampere RakouskoRakousko Rakousko
Gernot Faderbauer
Walter Rantasa
Christoph Schmölzer
Wolfgang Sigl
NěmeckoNěmecko Německo
Frank Günder
Andreas Lutz
Bernhard Rühling
Jens Weckbach
ItálieItálie Itálie
Lorenzo Bertini
Paolo Pittino
Franco Sancassani
Massimo Guglielmi
1996 Motherwell ItálieItálie Itálie
Lorenzo Bertini
Paolo Pittino
Franco Sancassani
Massimo Guglielmi
NěmeckoNěmecko Německo
Oliver Ibielski
Alexander Lutz
Andreas Lutz
Frank Mager
FrancieFrancie Francie
Frederic Ceresoli
Frederic Dufour
Thierry Richard
Pascal Touron
1997 Aiguebelette ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
Paolo Pittino
Franco Sancassani
Massimo Guglielmi
NěmeckoNěmecko Německo
Markus Baumann
Oliver Ibielski
Alexander Lutz
Frank Mager
IrskoIrsko Irsko
John Armstrong
Neal Byrne
Brendan Dolan
Emmet O'Brien
1998 Kolín nad Rýnem ItálieItálie Itálie
Lorenzo Bertini
Elia Luini
Paolo Pittino
Franco Sancassani
NěmeckoNěmecko Německo
Markus Baumann
Alexander Lutz
Franz Mayer
Christian Von Gyldenfeldt
USAUSA USA
Conal Groom
Sean Groom
Ransom Weaver
Coop Wessels
1999 Catharines ItálieItálie Itálie
Simone Forlani
Daniele Gilardoni
Franco Sancassini
Mauro Baccelli
NěmeckoNěmecko Německo
Manuel Brehmer
Franz Mayer
Dennis Niemeyer
Thorsten Schmidt
IrskoIrsko Irsko
Neal Byrne
James Lindsay-Fynn
Noel Monahan
Gearoid Towey
2000 Záhřeb JaponskoJaponsko Japonsko
Hitoshi Hase
Takehiro Kubo
Kazuaki Mimoto
Daisaku Takeda
ItálieItálie Itálie
Simone Forlani
Daniele Gilardoni
Franco Sancassani
Mauro Baccelli
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Juan Luis Aguirre Barco
Ruben Alvarez Hoyos
Alberto Dominguez Lorenzo
Juan Zunzunegui Guimerans
2001 Lucern ItálieItálie Itálie
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Mauro Baccelli
Filippo Mannucci
ŘeckoŘecko Řecko
Nikolaos Skiathitis
Ioannis Korkouritis
Vasileios Polymeros
Panagiotis Miliotis
JaponskoJaponsko Japonsko
Akio Yano
Hitoshi Hase
Atsushi Obata
Kazuaki Mimoto
2002 Sevilla ItálieItálie Itálie
Emanuele Federici
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Filippo Mannucci
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Jose A. Martin Martin
Juan Luis Aguierre Barco
Carlos Loriente Perez
Alberto Dominguez Lorenzo
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Wolter Blankert
Koos de Loos
Dylan van der Linde
Marten Bosma
2003 Milán ItálieItálie Itálie
Emanuele Federoci
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Filippo Mannucci
AustrálieAustrálie Austrálie
Deon Birtwitlse
Michael Mikey McBryde
Shane Broad
Samuel Beltz
NěmeckoNěmecko Německo
Joerg Lehnigk
Matthias Schoemann-Finck
Nils Ipsen
Jens Wittwer
2004 Banyoles ItálieItálie Itálie
Franco Sancassani
Alessandro Lodigiani
Daniele Gilardoni
Marcello Miani
KanadaKanada Kanada
Jeff Bujas
Scott Moore
Matt Jensen
Daniel Parsons
NěmeckoNěmecko Německo
Nils Budde
Matthias Schömann-Finck
Nils Ipsen
Jens Wittwer
2005 Kaizu ItálieItálie Itálie
Gardino Pellolio
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Filippo Mannucci
BelgieBelgie Belgie
Justin Gevaert
Francois Libois
Wouter van der Fraenen
Kristof Dekeyser
KanadaKanada Kanada
Jeff Bujas
Douglas Vandor
Matthew Jensen
Morgan Jarvis
2006 Eton Lake ItálieItálie Itálie
Gardino Pellolio
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Daniele Danesin
NěmeckoNěmecko Německo
Kai Anspach
Martin Rückbrodt
Knud Lange
Christoph Schregel
FrancieFrancie Francie
Bastien Tabourier
Quentin Colard
Maxime Goisset
Remi Di Girolamo
2007 Mnichov ItálieItálie Itálie
Leonardo Pettinari ,
Daniele Gilardoni
Luca Moncada
Daniele Danesin
FrancieFrancie Francie
Remi di Girolamo
Pierre-Etienne Pollez
Maxime Goisset
Fabien Dufour
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Simon Jones
Rob Williams
Chris Bartley
Dave Currie
2008 Ottensheim ItálieItálie Itálie
Franco Sancassani
Daniele Gilardoni
Stefano Basalini
Daniele Danesin
FrancieFrancie Francie
Remi Di Girolamo
Jeremie Azou
Fabrice Moreau
Pierre-Etienne Pollez
NěmeckoNěmecko Německo
Stephan Schad
Knud Lange
Felix Oevermann
Michael Wieler
2009 Poznaň ItálieItálie Itálie
Franco Sancassani
Daniele Gilardoni
Lorenzo Bertini
Stefano Basalini
NěmeckoNěmecko Německo
Knud Lange
Lars Wichert
Felix Oevermann
Michael Wieler
DánskoDánsko Dánsko
Hans Christian Soerensen
Christian Nielsen
Rasmus Quist
Andreas Ramboel
2010 Karapiro NěmeckoNěmecko Německo
Jonathan Koch
Lars Wichert
Linus Lichtschlag
Lars Hartig
FrancieFrancie Francie
Alexandre Pilat
Pierre-Etienne Pollez
Stany Delayre
Frederic Dufour
DánskoDánsko Dánsko
Steffen Jensen
Martin Batenburg
Christian Nielsen
Hans Christian Soerensen
2011 Bled ItálieItálie Itálie
FRAsco Rigon
Daniele Gilardoni
Franco Sancassani
Stefano Basalini
NěmeckoNěmecko Německo
Michael Wieler
Stefan Wallat
Jonas Schützeberg
Ingo Voigt
DánskoDánsko Dánsko
Steffen Jensen
Martin Batenburg
Christian Nielsen
Hans Christian Sørensen
2012 Plovdiv PolskoPolsko Polsko
Adam Sobczak
Mariusz Stańczuk
Artur Mikolajczewski
Milosz Jankowski
ŘeckoŘecko Řecko
Georgios Konsolas
Nikolaos Afentoulis
Panagiotis Magdanis
Eleftherios Konsolas
ČínaČína Čína
Yangyang Liang
Yang Guo
Guofeng Fa
Deming Kong
2013 Čchungdžu ŘeckoŘecko Řecko
Georgios Konsolas
Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Eleftherios Konsolas
NěmeckoNěmecko Německo
Moritz Moos
Julius Peschel
Jonas Schützeberg
Jason Osborne
ItálieItálie Itálie
Paolo Ghidini
Matteo Mulas
Andrea Cereda
FRAsco Rigon
2014 Amsterdam ŘeckoŘecko Řecko
Georgios Konsolas
Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Eleftherios Konsolas
NěmeckoNěmecko Německo
Daniel Lawitzke
Max Röger
Jost Schömann-Finck
Konstantin Steinhübel
ČínaČína Čína
Li Hui
Tian Bin
Wang Tiexin
Dong Tianfeng
2015 Aiguebelette FrancieFrancie Francie
Maxime Demontfaucon
Damien Piqueras
Pierre Houin
Morgan Maunoir
NěmeckoNěmecko Německo
Roman Acht
Daniel Lawitzke
Philipp Grebner
Jonathan Rommelmann
DánskoDánsko Dánsko
Emil Espensen
Andrej Bendtsen
Mathias Larsen
Oscar Petersen
2016 Rotterdam NěmeckoNěmecko Německo
Patrik Stöcker
Florian Roller
Johannes Ursprung
Cedric Kulbach
FrancieFrancie Francie
François Teroin
Damien Piqueras
Maxime Demontfaucon
Morgan Maunoir
ŘeckoŘecko Řecko
Georgios Konsolas
Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Eleftherios Konsolas
2017 Sarasota FrancieFrancie Francie
François Teroin
Damien Piqueras
Maxime Demontfaucon
Stany Delayre
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Edward Fisher
Zak Lee-Green
Peter Chambers
Gavin Horsburgh
ŘeckoŘecko Řecko
Ninos Nikolaidis
Panagiotis Magdanis
Spyridon Giannaros
Eleftherios Konsolas
2018 Plovdiv NěmeckoNěmecko Německo
Joachim Agne
Max Röger
Florian Roller
Moritz Moos
ItálieItálie Itálie
Catello Amarante
Paolo Di Girolamo
Andrea Micheletti
Matteo Mulas
TureckoTurecko Turecko
Mert Kartal
Bayram Sönmez
Fatih Ünsal
Enes Kuşku
2019 Ottensheim ČínaČína Čína
Zhang Zhiyuan
Chen Sensen
Lü Fanpu
Zeng Tao
ItálieItálie Itálie
Lorenzo Fontana
Alfonso Scalzone
Catello Amarante
Gabriel Soares
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Damion Eigenberg
David Kampman
Ward van Zeijl
Bart Lukkes
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

Dvojka bez kormidelníkaEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1962 Lucern NěmeckoNěmecko Německo
Dieter Bender
Günther Zumkeller
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Valentin Borejko
Oleg Golovanov
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Hugo Waser
Adolf Waser
1966 Bled Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Peter Kremtz
Roland Göhler
RakouskoRakousko Rakousko
Dieter Losert
Dieter Ebner
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Suslin
Boris Fjodorov
1970 St. Catherines Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Peter Gorny
Werner Klatt
PolskoPolsko Polsko
Alfons Ślusarski
Jerzy Broniec
Západní NěmeckoZápadní Německo Západní Německo
Udo Brecht
Lutz Ulbricht
1974 Lucern Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
Rumunská socialistická republikaRumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika
Ilie Oanță
Dumitru Grumezescu
PolskoPolsko Polsko
Alfons Ślusarski
Zbigniew Ślusarski
1975 Nottingham Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
Bulharská lidová republikaBulharská lidová republika Bulharská lidová republika
Georgi Georgiev
Valentin Stojev
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Jan van der Horst
Willem Boeschoten
1976 Villach závod nebyl na programu
1977 Amsterdam Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Alexander Kulagin
Vitalij Jelisejev
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
James Clark
John Roberts
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Bernd Krause
Ortwin Rodewald
1978 Karapiro a Kodaň Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
John Roberts
James Clark
FrancieFrancie Francie
Dominique Lecointe
Jean-Claude Roussel
1979 Bled Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Jörg Landvoigt
Bernd Landvoigt
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Pimenov
Nikolaj Pimenov
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Hans-Konrad Trümpler
Stefan Netzle
1980 Hazewinkel závod nebyl na programu
1981 Mnichov Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Pimenov
Nikolaj Pimenov
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Willem Jan Atsma
Ted Bosman
ItálieItálie Itálie
Antonio Baldacci
Ezio Pacovich
1982 Lucern NorskoNorsko Norsko
Hans-Gunnar Grepperud Magnus
Sverre Løken
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Carl Ertel
Ulf Sauerbrey
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Sjoerd Hoekstra
Joost Adema
1983 Duisburg Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Carl Ertel
Ulf Sauerbrey
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Viktor Pereverzev
Gennadij Krjučkin
NorskoNorsko Norsko
Hans-Gunnar Grepperud Magnus
Sverre Løken
1984 Montréal závod nebyl na programu
1985 Hazewinkel Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikolaj Pimenov
Jurij Pimenov
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Adam Clift
Martin Cross
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Fernando Climent Huerta
Luis María Lasúrtegui
1986 Nottingham Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Pimenov
Nikolai Pimenov
ItálieItálie Itálie
Marco Romano
Pasquale Aiese
Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Dirk Rendant
Mario Kliesch
1987 Kodaň Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Andrew Holmes
Steven Redgrave
Rumunská socialistická republikaRumunská socialistická republika Rumunská socialistická republika
Dragoș Neagu
Dănuț Dobre
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Jurij Pimenov
Nikolaj Pimenov
1988 Milán závod nebyl na programu
1989 Bled Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Jung
Uwe Kellner
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Simon Berrisford
Steve Redgrave
RakouskoRakousko Rakousko
Karl Sinziger Sr
Herman Bauer
1990 Lake Barrington Východní NěmeckoVýchodní Německo Východní Německo
Thomas Jung
Uwe Kellner
Sovětský svazSovětský svaz Sovětský svaz
Nikolai Pimenov
Yuri Pimenov
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
1991 Vídeň Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Pinsent
Steven Redgrave
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Iztok Čop
Denis Žvegelj
RakouskoRakousko Rakousko
Hermann Bauer
Karl Sinzinger
1992 Montréal závod nebyl na programu
1993 Račice Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
NěmeckoNěmecko Německo
Detlef Kirchhoff
Hans Sennewald
SlovinskoSlovinsko Slovinsko
Iztok Čop
Denis Žvegelj
1994 Indianapolis Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
NěmeckoNěmecko Německo
Peter Hoeltzenbein
Thorsten Streppelhoff
AustrálieAustrálie Austrálie
Robert Walker
Richard Wearne
1995 Tampere Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Matthew Pinsent
Steve Redgrave
AustrálieAustrálie Austrálie
Robert Walker
Richard Wearne
FrancieFrancie Francie
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
1996 Motherwell závod nebyl na programu
1997 Aiguebelette FrancieFrancie Francie
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
ItálieItálie Itálie
Lorenzo Carboncini
Mattia Trombetta
USAUSA USA
Adam Holland
Edward Murphy
1998 Kolín nad Rýnem NěmeckoNěmecko Německo
Detlef Kirchhoff
Robert Sens
AustrálieAustrálie Austrálie
Drew Ginn
Mike McKay
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Nikola Stojić
Đorđe Višacki
1999 Catharines AustrálieAustrálie Austrálie
Drew Ginn
James Tomkins
FrancieFrancie Francie
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Oliver Martinov
Ninoslav Saraga
2000 Záhřeb závod nebyl na programu
2001 Lucern Spojené královstvíSpojené království Spojené království
James Cracknell
Matthew Pinsent
JugoslávieJugoslávie Jugoslávie
Đorđe Višacki
Nikola Stojić
Jižní AfrikaJižní Afrika Jižní Afrika
Ramon di Clemente
Donovan Cech
2002 Sevilla Spojené královstvíSpojené království Spojené království
James Cracknell
Matthew Pinsent
Jižní AfrikaJižní Afrika Jižní Afrika
Ramon di Clemente
Donovan Cech
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Siniša Skelin
Nikša Skelin
2003 Milán AustrálieAustrálie Austrálie
Drew Ginn
James Tomkins
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Siniša Skelin
Nikša Skelin
Jižní AfrikaJižní Afrika Jižní Afrika
Ramon di Clemente
Donovan Cech
2004 Banyoles závod nebyl na programu
2005 Kaizu Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Nathan Twaddle
George Bridgewater
Jižní AfrikaJižní Afrika Jižní Afrika
Ramon di Clemente
Donovan Cech
ItálieItálie Itálie
Luca Agamennoni
Dario Lari
2006 Eton Lake AustrálieAustrálie Austrálie
Drew Ginn
Duncan Free
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Nathan Twaddle
George Bridgewater
KanadaKanada Kanada
Kevin Light
Malcolm Howard
2007 Mnichov AustrálieAustrálie Austrálie
Drew Ginn
Duncan Free
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Nathan Twaddle
George Bridgewater
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Colin Smith
Matthew Langridge
2008 Ottensheim závod nebyl na programu
2009 Poznaň Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Murray
Hamish Bond
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
ŘeckoŘecko Řecko
Nikolaos Gkountoulas
Apostolos Gkountoulas
2010 Karapiro Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Murray
Hamish Bond
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
ŘeckoŘecko Řecko
Georgios Tziallas
Ioannis Christou
2011 Bled Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Murray
Hamish Bond
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
ItálieItálie Itálie
Niccolò Mornati
Lorenzo Carboncini
2012 Plovdiv závod nebyl na programu
2013 Čchungdžu Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Murray
Hamish Bond
FrancieFrancie Francie
Germain Chardin
Dorian Mortelette
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Rogier Blink
Mitchel Steenman
2014 Amsterdam Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Murray
Hamish Bond
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
James Foad
Matthew Langridge
Jižní AfrikaJižní Afrika Jižní Afrika
Vincent Breet
Shaun Keeling
2015 Aiguebelette Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Eric Murray
Hamish Bond
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
James Foad
Matthew Langridge
SrbskoSrbsko Srbsko
Miloš Vasić
Nenad Beđik
2016 Rotterdam závod nebyl na programu
2017 Sarasota ItálieItálie Itálie
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Martin Sinković
Valent Sinković
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Tom Murray
James Hunter
2018 Plovdiv ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Martin Sinković
Valent Sinković
RumunskoRumunsko Rumunsko
Marius Cozmiuc
Ciprian Tudosă
FrancieFrancie Francie
Valentin Onfroy
Théophile Onfroy
2019 Ottensheim ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko
Martin Sinković
Valent Sinković
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Tom Murray
Michael Brake
AustrálieAustrálie Austrálie
Sam Hardy
Joshua Hicks
2021 Šanghaj závod zrušen kvůli COVIDU
2022 Račice

Dvojka bez kormidelníka lehkých vahEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
1993 Račice ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Fernando Climent Huerta
Fernando Molina Castillo
RuskoRusko Rusko
Vladimir Mitušev
Alexandr Ustinov
NěmeckoNěmecko Německo
Stephan Fahrig
Herbert Vogt
1994 Indianapolis ItálieItálie Itálie
Carlo Gaddi
Leonardo Pettinari
RuskoRusko Rusko
Vladimir Mitušev
Alexandr Ustinov
IrskoIrsko Irsko
Neville Maxwell
Tony O’Connor
1995 Tampere ItálieItálie Itálie
Carlo Grande
Pasquale Marigliano
FrancieFrancie Francie
Sebastien Bel
Xavier Dorfman
DánskoDánsko Dánsko
Thomas Ebert
Bo Helleberg
1996 Motherwell DánskoDánsko Dánsko
Thomas Ebert
Bo Helleberg
IrskoIrsko Irsko
Neville Maxwell
Tony O'Connor
NěmeckoNěmecko Německo Tobias Müller
Oliver Rau
1997 Aiguebelette ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
Mathias Binder
Beni Schmidt
IrskoIrsko Irsko
Neville Maxwell
Tony O'Connor
DánskoDánsko Dánsko
Jeppe Jensen Kollat
Jacob Nielsen
1998 Kolín nad Rýnem FrancieFrancie Francie
Jean-Christophe Bette
Vincent Montabonel
ItálieItálie Itálie
Catello Amarante
Carlo Gaddi
ChileChile Chile
Miguel Cerda Silva
Christian Yantani Garces
1999 Catharines ItálieItálie Itálie
Stefano Basalini
Paolo Pittino
ChileChile Chile
Miguel Cerda Silva
Christian Yantani Garces
IrskoIrsko Irsko
Neville Maxwell
Tony O'Connor
2000 Záhřeb KanadaKanada Kanada
Ben Storey
Edward Winchester
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Peter Haining
Nick Strange
DánskoDánsko Dánsko
Morten Hansen Skov
Jesper Krogh
2001 Lucern IrskoIrsko Irsko
Gearoid Towey
Tony O'Connor
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Simon Kolkman
Robert van der Vooren
ItálieItálie Itálie
Massimo Guglielmi
Giuseppe Del Gaudio
2002 Sevilla ChileChile Chile
Christian Yantani Garces
Miguel Cerda Silva
ItálieItálie Itálie
Carlo Gaddi
Franco Sancassani
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Ned Kittoe
Nick English
2003 Milán DánskoDánsko Dánsko
Bo Helleberg
Mads Kruse Andersen
NěmeckoNěmecko Německo
Frank Mager
Christian Gerlach
USAUSA USA
Simon Carcagno
Michael Mike Altman
2004 Banyoles DánskoDánsko Dánsko
Bo Helleberg
Mads Kruse Andersen
ItálieItálie Itálie
Nicola Moriconi
Salvatore Di Somma
KanadaKanada Kanada
Douglas Vandor
Mike Lewis
2005 Kaizu DánskoDánsko Dánsko
Bo Helleberg
Thomas Ebert
ChileChile Chile
Miguel Cerda
Felipe Leal
ItálieItálie Itálie
Salvatore Amitrano
Catello Amarante
2006 Eton Lake NěmeckoNěmecko Německo
Ole Rückbrodt
Felix Otto
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Juan Manuel Florido Pellon
Jesus Gonzales Alvarez
ItálieItálie Itálie
Andrea Caianiello
Salvatore Di Somma
2007 Mnichov ItálieItálie Itálie
Andrea Caianiello
Armando Dell'Aquila
NěmeckoNěmecko Německo
Jochen Kuehner
Martin Kuehner
AustrálieAustrálie Austrálie
Ross Brown
Michael McBryde
2008 Ottensheim ŘeckoŘecko Řecko
Nikolaos Gkountoulas
Apostolos Gkountoulas
ItálieItálie Itálie
Andrea Caianiello
Armando Dell'Aquila
SrbskoSrbsko Srbsko
Goran Nedeljković
Miloš Tomić
2009 Poznaň FrancieFrancie Francie
Fabien Tilliet
Jean-Christophe Bette
ItálieItálie Itálie
Andrea Caianiello
Armando Dell'Aquila
SrbskoSrbsko Srbsko
Nenad Babović
Miloš Tomić
2010 Karapiro FrancieFrancie Francie
Fabien Tilliet
Jean-Christophe Bette
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Graham Oberlin-Brown
James Lassche
KanadaKanada Kanada
Matt Jensen
Rares Crisan
2011 Bled Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Peter Chambers
Kieren Emery
ItálieItálie Itálie
Luca De Maria
Armando Dell'Aquila
NěmeckoNěmecko Německo
Bastian Seibt
Lars Wichert
2012 Plovdiv ItálieItálie