Seznam medailistů na mistrovství světa v zápasu řecko-římském

Toto je seznam medailistů na mistrovství světa mužů v zápasu řecko-římském. Váhové limity reguluje Mezinárodní zápasnická federace.

Muší váhaEditovat

  • 52 kg: 1950–1995
  • 54 kg: 1997–2001
  • 55 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 1950   Bengt Johansson (SWE)   Ali Yücel (TUR)   Mohamed Abdelhamid (EGY)
MS 1953   Borys Hurevyč (URS)(UKR)   Ahmet Bilek (TUR)   Maurice Mewis (BEL)
MS 1955   Ignazio Fabra (ITA)   Nail Garajev (URS)(RUS)   Hüseyin Akbaş (TUR)
MS 1958   Borys Hurevyč (URS)(UKR)   Sándor Kerekes (HUN)   Borivoje Vukov (YUG)(SRB)
MS 1961   Aramajis Sajadov (URS)(AZE)   Dumitru Pârvulescu (ROU)   Burhan Bozkurt (TUR)
MS 1962   Serhij Rybalko (URS)(UKR)   Ignazio Fabra (ITA)   Burhan Bozkurt (TUR)
MS 1963   Borivoje Vukov (YUG)(SRB)   Ignazio Fabra (ITA)   Serhij Rybalko (URS)(UKR)
MS 1965   Serhij Rybalko (URS)(UKR)   Rolf Lacour (FRG)   Angel Kerezov (BUL)
MS 1966   Angel Kerezov (BUL)   Serhij Rybalko (URS)(UKR)   Rolf Lacour (FRG)
MS 1967   Vladimir Bakulin (URS)(KAZ)   Cornel Turturea (ROU)   Imre Alker (HUN)
MS 1969   Fírúz Alízade (IRI)   Cornel Turturea (ROU)   Ivan Mychajlyšyn (URS)(UKR)
MS 1970   Petar Kirov (BUL)   Saburo Sugijama (JPN)   Boško Marinko (YUG)(SRB)
MS 1971   Petar Kirov (BUL)   Gheorghe Stoiciu (ROU)   József Doncsecz (HUN)
MS 1973   Nicu Gângă (ROU)   Jan Michalik (POL)   Rahím Alíabádí (IRI)
MS 1974   Petar Kirov (BUL)   Valerij Aruťunov (URS)(ARM)   Nicu Gângă (ROU)
MS 1975   Vitalij Konstantinov (URS)(RUS)   Bilal Tabur (TUR)   Pak Song-hjon (KOR)
MS 1977   Nicu Gângă (ROU)   Kamil Fatkullin (URS)(UZB)   Moradalí Šírání (IRI)
MS 1978   Vachtang Blagidze (URS)(GEO)   Nicu Gângă (ROU)   Babis Cholidis (GRE)
MS 1979   Lajos Rácz (HUN)   Kamil Fatkullin (URS)(UZB)   Tošio Asakura (JPN)
MS 1981   Vachtang Blagidze (URS)(GEO)   Acudži Mijahara (JPN)   Lajos Rácz (HUN)
MS 1982   Benur Pašajan (URS)(ARM)   Ljubomir Cekov (BUL)   Pang Te-tu (KOR)
MS 1983   Benur Pašajan (URS)(ARM)   Erol Kemah (TUR)   Ljubomir Cekov (BUL)
MS 1985   Jon Rønningen (NOR)   Minsajat Tadžetdinov (URS)(RUS)   Mihai Cişmaş (ROU)
MS 1986   Sergej Ďuďajev (URS)(RUS)   Jon Rønningen (NOR)   Acudži Mijahara (JPN)
MS 1987   Pedro Roque (CUB)   Roman Kierpacz (POL)   Alexandr Ignatěnko (URS)(RUS)
MS 1989   Alexandr Ignatěnko (URS)(RUS)   Remzi Öztürk (TUR)   An Han-pong (KOR)
MS 1990   Alexandr Ignatěnko (URS)(RUS)   An Han-pong (KOR)   Bratan Cenov (BUL)
MS 1991   Raúl Martínez (CUB)   Shawn Sheldon (USA)   Jon Rønningen (NOR)
MS 1993   Raúl Martínez (CUB)   Armen Nazarjan (ARM)   Alfred Ter-Mkrtčjan (GER)
MS 1994   Alfred Ter-Mkrtčjan (GER)   Natig Ejvazov (AZE)   Andrij Kalašnykov (UKR)
MS 1995   Samvel Danieljan (RUS)   Armen Nazarjan (ARM)   Alfred Ter-Mkrtčjan (GER)
MS 1997   Ercan Yıldız (TUR)   Va'an Džu'arjan (ARM)   Alfred Ter-Mkrtčjan (GER)
MS 1998   Sim Kwon-ho (KOR)   Marian Sandu (ROU)   Chálid al-Faradž (SYR)
MS 1999   Lázaro Rivas (CUB)   Ha Te-jon (KOR)   Alfred Ter-Mkrtčjan (GER)
MS 2001   Hasan Rangraz (IRI)   Brandon Paulson (USA)   Lázaro Rivas (CUB)
MS 2002   Hejdar Mammadalijev (RUS)   Nepis Gukulov (TKM)   Hasan Rangraz (IRI)
MS 2003   Dariusz Jabłoński (POL)   Im Te-won (KOR)   Lázaro Rivas (CUB)
MS 2005   Hamíd Surián (IRI)   Pak Un-čchol (KOR)   István Majoros (HUN)   Ermek Kuketov (KAZ)
MS 2006   Hamíd Surián (IRI)   Rovšan Bajramov (AZE)   Pak Un-čchol (KOR)   Lindsey Durlacher (USA)
MS 2007   Hamíd Surián (IRI)   Pak Un-čchol (KOR)   Nazir Mankijev (RUS)   Kristijan Fris (SRB)
MS 2009   Hamíd Surián (IRI)   Roman Amojan (ARM)   Rovšan Bajramov (AZE)   Håkan Nyblom (DEN)
MS 2010   Hamíd Surián (IRI)   Čchö Kju-čin (KOR)   Roman Amojan (ARM)   Nazir Mankijev (RUS)
MS 2011   Rovšan Bajramov (AZE)   Elbek Todžijev (BLR)   Li Šu-ťin (CHN)   Bekchan Mankijev (RUS)
MS 2013   Jun Won-čchol (PRK)   Čchö Kju-čin (KOR)   Roman Amojan (ARM)   Péter Módos (HUN)
MS 2018   Eldaniz Azizli (AZE)   Džolaman Šaršenbekov (KGZ)   Ekrem Öztürk (TUR)   Nugzar Curcumija (GEO)
MS 2019   Nugzar Curcumija (GEO)   Korlan Džankaša (KAZ)   Eldaniz Azizli (AZE)   Šota Ogawa (JPN)
MS 2021   Ken Matsui (JPN)   Emin Sefershaev (RUS)   Nugzari Tsurtsumia (GEO)   Eldaniz Azizli (AZE)
MS 2022
MS 2023

Bantamová váhaEditovat

  • 58 kg: 1921–1922
  • 57 kg: 1950–1995
  • 58 kg: 1997–2001
  • 55 kg: 2002–2013
  • 59 kg: 2014–2017
  • 60 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 1950   Mahmúd Hasan (EGY)   Halil Kaya (TUR)   Pietro Lombardi (ITA)
MS 1953   Artem Terjan (URS)(AZE)   Imre Hódos (HUN)   Giovanni Cocco (ITA)
MS 1955   Vladimir Staškevič (URS)(RUS)   Yaşar Yılmaz (TUR)   Pietro Lombardi (ITA)
MS 1958   Oleg Karavajev (URS)(BLR)   Yaşar Yılmaz (TUR)   Lothar Fischer (GDR)
MS 1961   Oleg Karavajev (URS)(BLR)   Ion Cernea (ROU)   Jiří Švec (TCH)(CZE)
MS 1962   Masamicu Ičiguči (JPN)   Omar Egadze (URS)(GEO)   Kamel Alí al-Sajed (UAR)
MS 1963   János Varga (HUN)   Jiří Švec (TCH)(CZE)   Dinko Petrov (BUL)
MS 1965   Ion Cernea (ROU)   Fritz Stange (FRG)   Bernard Knitter (POL)
MS 1966   Fritz Stange (FRG)   Kodži Sakamura (JPN)   Ünver Beşergil (TUR)
MS 1967   Ion Baciu (ROU)   János Varga (HUN)   Cutomu Hanahara (JPN)
MS 1969   Rustam Kazakov (URS)(UZB)   An Čchon-jong (KOR)   David Hazewinkel (USA)
MS 1970   János Varga (HUN)   David Hazewinkel (USA)   Rustam Kazakov (URS)(UZB)
MS 1971   Rustam Kazakov (URS)(UZB)   Christo Trajkov (BUL)   János Varga (HUN)
MS 1973   Józef Lipień (POL)   Rustam Kazakov (URS)(UZB)   Christo Trajkov (BUL)
MS 1974   Farchat Mustafin (URS)(RUS)   Józef Lipień (POL)   Ivan Frgić (YUG)(SRB)
MS 1975   Farchat Mustafin (URS)(RUS)   Józef Lipień (POL)   Pertti Ukkola (FIN)
MS 1977   Pertti Ukkola (FIN)   Farchat Mustafin (URS)(RUS)   Ivan Frgić (YUG)(SRB)
MS 1978   Šamil Serikov (URS)(KAZ)   Ivan Frgić (YUG)(SRB)   Pasquale Passarelli (FRG)
MS 1979   Šamil Serikov (URS)(KAZ)   Kiwamu Kašiwagi (JPN)   Antonio Caltabiano (ITA)
MS 1981   Pasquale Passarelli (FRG)   Josef Krysta (TCH)(CZE)   Ilpo Seppälä (FIN)
MS 1982   Piotr Michalik (POL)   Nicolae Zamfir (ROU)   Vasilij Fomin (URS)(RUS)
MS 1983   Masaki Etó (JPN)   Kamil Fatkullin (URS)(UZB)   Petar Balov (BUL)
MS 1985   Stojan Balov (BUL)   Ovanes Arutjunjan (URS)(BLR)   Amadoris González (CUB)
MS 1986   Emil Ivanov (BUL)   Timerdžan Kalimullin (URS)(RUS)   Babis Cholidis (GRE)
MS 1987   Patrice Mourier (FRA)   Rıfat Yıldız (FRG)   Keijo Pehkonen (FIN)
MS 1989   Emil Ivanov (BUL)   Alexandr Šestakov (URS)(BLR)   András Sike (HUN)
MS 1990   Rıfat Yıldız (FRG)   Alexandr Šestakov (URS)(BLR)   Patrice Mourier (FRA)
MS 1991   Rıfat Yıldız (GER)   Alexandr Ignatěnko (URS)(RUS)   András Sike (HUN)
MS 1993   Agasi Manukjan (ARM)   Alexandr Ignatěnko (RUS)   Mikael Lindgren (FIN)
MS 1994   Jurij Melnyčenko (KAZ)   Alexandr Ignatěnko (RUS)   Dennis Hall (USA)
MS 1995   Dennis Hall (USA)   Jurij Melnyčenko (KAZ)   Alexandr Ignatěnko (RUS)
MS 1997   Jurij Melnyčenko (KAZ)   Rafik Simonjan (RUS)   Armen Nazarjan (BUL)
MS 1998   Kim In-sop (KOR)   Šeng Ce-tchien (CHN)   Armen Nazarjan (BUL)
MS 1999   Kim In-sop (KOR)   Jurij Melnyčenko (KAZ)   Armen Nazarjan (BUL)
MS 2001   Dilshod Aripov (UZB)   Karen Mnacakanjan (ARM)   Roberto Monzón (CUB)
MS 2002   Armen Nazarjan (BUL)   Włodzimierz Zawadzki (POL)   Roberto Monzón (CUB)
MS 2003   Armen Nazarjan (BUL)   Roberto Monzón (CUB)   Eusebiu Diaconu (ROU)
MS 2005   Armen Nazarjan (BUL)   Alí Aškání (IRI)   Petr Švehla (CZE)   Eusebiu Diaconu (ROU)
MS 2006   Joe Warren (USA)   Davit Bedynadze (GEO)   Vjačeslav Džaste (RUS)   Bünyamin Emik (TUR)
MS 2007   Davit Bedynadze (GEO)   Makoto Sasamoto (JPN)   Čong Či-hjon (KOR)   Eusebiu Diaconu (ROU)
MS 2009   Islambek Albijev (RUS)   Dilshod Aripov (UZB)   Vitali Rahimov (AZE)   Nurbakyt Tengizbajev (KAZ)
MS 2010   Hasan Alijev (AZE)   Rjútaró Macumoto (JPN)   Almat Kebispajev (KAZ)   Čong Či-hjon (KOR)
MS 2011   Omíd Naurózí (IRI)   Almat Kebispajev (KAZ)   Ivo Angelov (BUL)   Zaur Kuramagomedov (RUS)
MS 2013   Ivo Angelov (BUL)   Ivan Kujlakov (RUS)   U Sung-če (KOR)   Elmurat Tasmuradov (UZB)
MS 2014   Hamíd Surián (IRI)   Mingijan Semjonov (RUS)   Stig-André Berge (NOR)   Elmurat Tasmuradov (UZB)
MS 2015   Ismael Borrero (CUB)   Rovšan Bajramov (AZE)   Almat Kebispajev (KAZ)   Jun Won-čchol (PRK)
MS 2017   Ken'ičiro Fumita (JPN)   Mirambek Ajnagulov (KAZ)   Kim Song-hak (KOR)   Stěpan Marjanjan (RUS)
MS 2018   Sergej Jemelin (RUS)   Victor Ciobanu (MDA)   Walihansailike (CHN)   Ajdos Sultangali (KAZ)
MS 2019   Ken'ičiró Fumita (JPN)   Sergej Jemelin (RUS)   Mirambek Ajnagulov (KAZ)   Alírezá Nedžátí (IRI)
MS 2021   Victor Ciobanu (MDA)   Zholaman Sharshenbekov (KGZ)   Stěpan Marjanjan (RUS)   Murad Mammadov (AZE)
MS 2022
MS 2023

Pérová váhaEditovat

  • 60 kg: 1911–1920
  • 62 kg: 1921–1961
  • 63 kg: 1962–1967
  • 62 kg: 1969–1995
  • 63 kg: 1997–2001
  • 60 kg: 2002–2013
  • 63 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 1911   Antti Hyvönen (FIN)   Herman Parikka (FIN)   Vilhelm Lehmusvirta (FIN)
MS 1920   Franz Reitmeier (GER)   József Pongrácz (HUN)   Gustav Boukal (AUT)
MS 1921   Kalle Anttila (FIN)   Aleksanteri Toivola (FIN)   Erik Malmberg (SWE)
MS 1922   Kalle Anttila (FIN)   Martin Egeberg (NOR)   Otto Boesen (DEN)
MS 1950   Olle Anderberg (SWE)   Safí Táhá (LIB)   Sajed Kándil (EGY)
MS 1953   Olle Anderberg (SWE)   Umberto Trippa (ITA)   Iljás Na'asán (LIB)
MS 1955   Imre Polyák (HUN)   Müzahir Sille (TUR)   Gunnar Håkansson (SWE)
MS 1958   Imre Polyák (HUN)   Müzahir Sille (TUR)   Vladimir Staškevič (URS)(RUS)
MS 1961   Mustafa Hamíd (UAR)   Yaşar Yılmaz (TUR)   Alírezá Gelíčchání (IRI)
MS 1962   Imre Polyák (HUN)   Konstantin Vyrupajev (URS)(RUS)   Rıza Doğan (TUR)
MS 1963   Gennadij Sapunov (URS)(RUS)   Imre Polyák (HUN)   Ivan Ivanov (BUL)
MS 1965   Jurij Hryhoryjev (URS)(UKR)   Martti Laakso (FIN)   Lothar Schneider (GDR)
MS 1966   Roman Rurua (URS)(GEO)   Leif Freij (SWE)   Iradž Choršídfár (IRI)
MS 1967   Roman Rurua (URS)(GEO)   Simion Popescu (ROU)   Hideo Fudžimoto (JPN)
MS 1969   Roman Rurua (URS)(GEO)   Roland Svensson (SWE)   Martti Laakso (FIN)
MS 1970   Hideo Fudžimoto (JPN)   Slavko Koletić (YUG)(CRO)   Georgi Markov (BUL)
MS 1971   Georgi Markov (BUL)   Kazimierz Lipień (POL)   Hideo Fudžimoto (JPN)
MS 1973   Kazimierz Lipień (POL)   Anatolij Kavkajev (URS)(RUS)   László Réczi (HUN)
MS 1974   Kazimierz Lipień (POL)   Anatolij Kavkajev (URS)(RUS)   László Réczi (HUN)
MS 1975   Nelson Davidjan (URS)(UKR)   Kazimierz Lipień (POL)   László Réczi (HUN)
MS 1977   László Réczi (HUN)   Kazimierz Lipień (POL)   Ion Păun (ROU)
MS 1978   Boris Kramarenko (URS)(UKR)   Kazimierz Lipień (POL)   Lars Malmkvist (SWE)
MS 1979   István Tóth (HUN)   Abdurrahim Kuzu (USA)   Lars Malmkvist (SWE)
MS 1981   István Tóth (HUN)   Ryszard Świerad (POL)   Pertti Ukkola (FIN)
MS 1982   Ryszard Świerad (POL)   Roman Nasibullov (URS)(RUS)   Panajot Kirov (BUL)
MS 1983   Hannu Lahtinen (FIN)   Günter Reichelt (GDR)   Živko Vangelov (BUL)
MS 1985   Živko Vangelov (BUL)   Bogusław Kłozik (POL)   Gheorghe Savu (ROU)
MS 1986   Kamandar Madžidov (URS)(BLR)   Bogusław Kłozik (POL)   Živko Vangelov (BUL)
MS 1987   Živko Vangelov (BUL)   Kamandar Madžidov (URS)(BLR)   Šigeki Nišiguči (JPN)
MS 1989   Kamandar Madžidov (URS)(BLR)   Ho Pjong-ho (KOR)   Mario Olivera (CUB)
MS 1990   Mario Olivera (CUB)   Gennadij Atmakin (URS)(RUS)   Ryszard Wolny (POL)
MS 1991   Sergej Martynov (URS)(RUS)   Mehmet Âkif Pirim (TUR)   Juan Marén (CUB)
MS 1993   Sergej Martynov (RUS)   Ender Memet (ROU)   Juan Marén (CUB)
MS 1994   Sergej Martynov (RUS)   Ivan Ivanov (BUL)   Włodzimierz Zawadzki (POL)
MS 1995   Sergej Martynov (RUS)   Włodzimierz Zawadzki (POL)   Mchitar Manukjan (ARM)
MS 1997   Şeref Eroğlu (TUR)   Nikolaj Monov (RUS)   Włodzimierz Zawadzki (POL)
MS 1998   Mchitar Manukjan (KAZ)   Şeref Eroğlu (TUR)   Čchoi Sang-son (KOR)
MS 1999   Mchitar Manukjan (KAZ)   Şeref Eroğlu (TUR)   Michail Bejlin (ISR)
MS 2001   Vaginak Galstjan (ARM)   Kim In-sop (KOR)   Michail Bejlin (ISR)
MS 2018   Stěpan Marjanjan (RUS)   Elmurat Tasmuradov (UZB)   Lenur Temirov (UKR)   Rahman Bilici (TUR)
MS 2019   Šinobu Óta (JPN)   Stěpan Marjanjan (RUS)   Slavik Galstjan (ARM)   Almat Kebispajev (KAZ)
MS 2021   Meisam Dalkhani (IRI)   Leri Abuladze (GEO)   Kensuke Shimizu (JPN)   Lenur Temirov (UKR)
MS 2022
MS 2023

Lehká váhaEditovat

  • 68 kg: 1905
  • 75 kg: 1907
  • 60 kg: 1910
  • 67 kg: 1911
  • 67.5 kg: 1913–1922
  • 67 kg: 1950–1961
  • 70 kg: 1962–1967
  • 68 kg: 1969–1995
  • 69 kg: 1997–2001
  • 66 kg: 2002–2017
  • 67 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 1905   Theodor Schibilski (GER)   Max Beeskow (GER)   Eugen Kissling (GER)
MS 1907   Christoph Übler (GER)   Uwe Volkert (GER)   Julius Fleischmann (GER)
MS 1910   Karl Wernicke (GER)   Uwe Fricker (GER)   Jürgen Christian (GER)
MS 1911   Nestori Tuominen (FIN)   Gustaf Malmström (SWE)   Paul Tirkkonen (FIN)
MS 1913   Ewald Hegewald (GER)   Hugo Johansson (SWE)   Hermann Schulz (GER)
MS 1920   Ödön Radvány (HUN)   Deszö Peter (HUN)   Miklós Breznotics (HUN)
MS 1921   Oskari Friman (FIN)   Rūdolfs Ronis (LAT)   Juho Ikävalko (FIN)
MS 1922   Edvard Westerlund (FIN)   Ödön Radvány (HUN)   Birger Nilsen (NOR)
MS 1950   József Gál (HUN)   Gustav Freij (SWE)   Tevfik Yücel (TUR)
MS 1953   Gustav Freij (SWE)   Kyösti Lehtonen (FIN)   Šazam Safin (URS)(RUS)
MS 1955   Hryhoryj Harmanyk (URS)(UKR)   Kyösti Lehtonen (FIN)   Gustav Freij (SWE)
MS 1958   Rıza Doğan (TUR)   Viktor Vasyn (URS)(UKR)   Gyula Tóth (HUN)
MS 1961   Avtandil Koridze (URS)(GEO)   Imre Polyák (HUN)   Branislav Martinović (YUG)(SRB)
MS 1962   Kazım Ayvaz (TUR)   Stevan Horvat (YUG)(SRB)   James Burke (USA)
MS 1963   Stevan Horvat (YUG)(SRB)   Davit Gvanceladze (URS)(GEO)   Klaus Rost (FRG)
MS 1965   Gennadij Sapunov (URS)(RUS)   Stevan Horvat (YUG)(SRB)   Eero Tapio (FIN)
MS 1966   Stevan Horvat (YUG)(SRB)   Gennadij Sapunov (URS)(RUS)   Eero Tapio (FIN)
MS 1967   Eero Tapio (FIN)   Antal Steer (HUN)   Vahap Pehlivan (TUR)
MS 1969   Simion Popescu (ROU)   Sreten Damjanović (YUG)(SRB)   Jurij Hryhoryjev (URS)(UKR)
MS 1970   Roman Rurua (URS)(GEO)   Simion Popescu (ROU)   Takaši Tanoue (JPN)
MS 1971   Sreten Damjanović (YUG)(SRB)   Klaus-Peter Göpfert (GDR)   Takaši Tanoue (JPN)
MS 1973   Šamil Chisametdinov (URS)(RUS)   Sreten Damjanović (YUG)(SRB)   Heinz-Helmut Wehling (GDR)
MS 1974   Nelson Davidjan (URS)(UKR)   Heinz-Helmut Wehling (GDR)   Andrzej Supron (POL)
MS 1975   Šamil Chisametdinov (URS)(RUS)   Andrzej Supron (POL)   Binjo Čifudov (BUL)
MS 1977   Heinz-Helmut Wehling (GDR)   Lars-Erik Skiöld (SWE)   Nikolaj Dimov (BUL)
MS 1978   Ştefan Rusu (ROU)   Andrzej Supron (POL)   Alexandr Alijev (URS)(RUS)
MS 1979   Andrzej Supron (POL)   Alexandr Alijev (URS)(RUS)   Erich Klaus (FRG)
MS 1981   Hennadij Jermylov (URS)(UKR)   Tapio Sipilä (FIN)   Ştefan Rusu (ROU)
MS 1982   Hennadij Jermylov (URS)(UKR)   István Péter (HUN)   Ştefan Negrişan (ROU)
MS 1983   Tapio Sipilä (FIN)   Mohammad Baná (IRI)   Hennadij Jermylov (URS)(UKR)
MS 1985   Ştefan Negrişan (ROU)   Michail Prokudin (URS)(BLR)   Jim Martinez (USA)
MS 1986   Levon Džulfalakjan (URS)(ARM)   Tapio Sipilä (FIN)   Claudio Passarelli (FRG)
MS 1987   Aslautdin Abajev (URS)(RUS)   Nándor Szabó (YUG)(SRB)   Jerzy Kopański (POL)
MS 1989   Claudio Passarelli (FRG)   Ghani Yalouz (FRA)   Levon Džulfalakjan (URS)(ARM)
MS 1990   Islam Dugučijev (URS)(RUS)   Jannis Zamanduridis (FRG)   Attila Repka (HUN)
MS 1991   Islam Dugučijev (URS)(RUS)   Martin Kornbakk (SWE)   Stojan Stojanov (BUL)
MS 1993   Islam Dugučijev (RUS)   Kamandar Madžidov (BLR)   Ghani Yalouz (FRA)
MS 1994   Islam Dugučijev (RUS)   Ghani Yalouz (FRA)   Biser Georgiev (BUL)
MS 1995   Rustam Adži (UKR)   Attila Repka (HUN)   Jannis Zamanduridis (GER)
MS 1997   Son Sang-Pil (KOR)   Alexandr Treťjakov (RUS)   Ender Memet (ROU)
MS 1998   Alexandr Treťjakov (RUS)   Csaba Hirbik (HUN)   Son Sang-pill (KOR)
MS 1999   Son Sang-pill (KOR)   Alexandr Treťjakov (RUS)   Vladimir Kopytov (BLR)
MS 2001   Filiberto Azcuy (CUB)   Alexej Gluškov (RUS)   Rustam Adži (UKR)
MS 2002   Jimmy Samuelsson (SWE)   Farid Mansurov (AZE)   Manučar Kvirkvelija (GEO)
MS 2003   Manučar Kvirkvelija (GEO)   Armen Vardanjan (UKR)   Levente Füredy (HUN)
MS 2005   Nikolaj Gergov (BUL)   Kim Min-čchol (KOR)   Alain Milián (CUB)   Kim Kum-čol (PRK)
MS 2006   Li Jan-jan (CHN)   Kanatbek Begalijev (KGZ)   Sergej Kovalenko (RUS)   Justin Lester (USA)
MS 2007   Farid Mansurov (AZE)   Steeve Guénot (FRA)   Nikolaj Gergov (BUL)   Justin Lester (USA)
MS 2009   Farid Mansurov (AZE)   Manučar Cchadaija (GEO)   Pedro Mulens (CUB)   Ambako Vačadze (RUS)
MS 2010   Ambako Vačadze (RUS)   Armen Vardanjan (UKR)   Vitali Rahimov (AZE)   Vasıf Arzumanov (TUR)
MS 2011   Saíd Abdeválí (IRI)   Manučar Cchadaija (GEO)   Pedro Mulens (CUB)   Kim Hjon-u (KOR)
MS 2013   Rju Han-su (KOR)   Islambek Albijev (RUS)   Frank Stäbler (GER)   Sandeep Tulsi Yadav (IND)
MS 2014   Davor Štefanek (SRB)   Omíd Naurózí (IRI)   Tamás Lőrincz (HUN)   Edgaras Venckaitis (LTU)
MS 2015   Frank Stäbler (GER)   Rju Han-su (KOR)   Arťom Surkov (RUS)   Davor Štefanek (SRB)
MS 2017   Rju Han-su (KOR)   Mateusz Bernatek (POL)   Atakan Yüksel (TUR)   Arťom Surkov (RUS)
MS 2018   Arťom Surkov (RUS)   Davor Štefanek (SRB)   Mejirdžan Šermachanbet (KAZ)   Gevorg Sa'akjan (POL)
MS 2019   Ismael Borrero (CUB)   Arťom Surkov (RUS)   Frank Stäbler (GER)   Mate Nemeš (SRB)
MS 2021   Rezá Geráí (IRI)   Nazir Abdullaev (RUS)   Ramaz Zoidze (GEO)   Almat Kebispayev (KAZ)
MS 2022
MS 2023

Lehká veterová váhaEditovat

  • 71 kg: 2014–2017
  • 72 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 2014   Čingiz Labazanov (RUS)   Yunus Özel (TUR)   Rasul Čunajev (AZE)   Afšín Bijábángard (IRI)
MS 2015   Rasul Čunajev (AZE)   Armen Vardanjan (UKR)   Adam Kurak (RUS)   Zakarias Tallroth (SWE)
MS 2016   Bálint Korpási (HUN)   Daniel Cataraga (MDA)   Hasan Alijev (AZE)   Ilie Cojocari (ROU)
MS 2017   Frank Stäbler (GER)   Demeu Džadrajev (KAZ)   Alí Geráí (IRI)   Bálint Korpási (HUN)
MS 2018   Frank Stäbler (GER)   Bálint Korpási (HUN)   Ajik Mnacakanjan (BUL)   Rasul Čunajev (AZE)
MS 2019   Abujazid Mancigov (RUS)   Aram Vardanjan (UZB)   Ajik Mnacakanjan (BUL)   Bálint Korpási (HUN)
MS 2021   Malkhas Amoyan (ARM)   Sergey Kutuzov (RUS)   Gevorg Sa'akjan (POL)   Kristupas Šleiva (LTU)
MS 2022
MS 2023

Velterová váhaEditovat

  • 73 kg: 1950–1961
  • 78 kg: 1962–1967
  • 74 kg: 1969–1995
  • 76 kg: 1997–2001
  • 74 kg: 2002–2013
  • 75 kg: 2014–2017
  • 77 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 1950   Matti Simanainen (FIN)   Celal Atik (TUR)   Gösta Andersson (SWE)
MS 1953   Gurgen Šatvorjan (URS)(RUS)   Miklós Szilvási (HUN)   Franco Benedetti (ITA)
MS 1955   Vladimir Manějev (URS)(RUS)   Anton Mackowiak (FRG)   Milorad Arsić (YUG)(SRB)
MS 1958   Kazım Ayvaz (TUR)   Hryhoryj Harmanyk (URS)(UKR)   Valeriu Bularcă (ROU)
MS 1961   Valeriu Bularcă (ROU)   Stevan Horvat (YUG)(SRB)   Ziya Doğan (TUR)
MS 1969   Viktor Igumenov (URS)(RUS)   Eero Tapio (FIN)   Matti Poikala (SWE)
MS 1970   Viktor Igumenov (URS)(RUS)   Werner Schröter (FRG)   Petros Galaktopulos (GRE)
MS 1971   Viktor Igumenov (URS)(RUS)   Momir Kecman (YUG)(SRB)   Petros Galaktopulos (GRE)
MS 1973   Ivan Kolev (BUL)   Jan Karlsson (SWE)   Klaus-Peter Göpfert (GDR)
MS 1974   Vítězslav Mácha (TCH)(CZE)   Klaus-Peter Göpfert (GDR)   Ijoseb Berišvili (URS)(GEO)
MS 1975   Anatolij Bykov (URS)(KAZ)   Janko Šopov (BUL)   Mihály Toma (HUN)
MS 1977   Vítězslav Mácha (TCH)(CZE)   Janko Šopov (BUL)   Ferenc Kocsis (HUN)
MS 1978   Arif Niftullajev (URS)(RUS)   Ferenc Kocsis (HUN)   Gheorghe Ciobotaru (ROU)
MS 1979   Janko Šopov (BUL)
  Ferenc Kocsis (HUN)
  Karl-Heinz Helbing (FRG)
MS 1981   Alexandr Kudrjavcev (URS)(RUS)   Mikko Huhtala (FIN)   Karolj Kasap (YUG)(SRB)
MS 1982   Ştefan Rusu (ROU)   Andrzej Supron (POL)   Karolj Kasap (YUG)(SRB)
MS 1983   Michail Mamijašvili (URS)(RUS)   Andrzej Supron (POL)   Karolj Kasap (YUG)(SRB)
MS 1985   Michail Mamijašvili (URS)(RUS)   Ştefan Rusu (ROU)   Jouko Salomäki (FIN)
MS 1986   Michail Mamijašvili (URS)(RUS)   Mirko Jahn (GDR)   Dobri Ivanov (BUL)
MS 1987   Jouko Salomäki (FIN)   Józef Tracz (POL)   Daulet Turlychanov (URS)(KAZ)
MS 1989   Daulet Turlychanov (URS)(KAZ)   Anton Arghira (ROU)   Petar Tenev (BUL)
MS 1990   Mnacakan Iskandarjan (URS)(ARM)   Dobri Ivanov (BUL)   Željko Trajković (YUG)
MS 1991   Mnacakan Iskandarjan (URS)(ARM)   Jaroslav Zeman (TCH)(CZE)   Yvon Riemer (FRA)
MS 1993   Nestor Almanza (CUB)   Józef Tracz (POL)   Yvon Riemer (FRA)
MS 1994   Mnacakan Iskandarjan (RUS)   Józef Tracz (POL)   Torbjörn Kornbakk (SWE)
MS 1995   Yvon Riemer (FRA)   Bachtijar Bajsejtov (KAZ)   Filiberto Azcuy (CUB)
MS 1997   Marko Yli-Hannuksela (FIN)   Tamás Berzicza (HUN)   Filiberto Azcuy (CUB)
MS 1998   Bachtijar Bajsejtov (KAZ)   Filiberto Azcuy (CUB)   Nazmi Avluca (TUR)
MS 1999   Nazmi Avluca (TUR)   Yvon Riemer (FRA)   Dimitrios Avramis (GRE)
MS 2001   Ara Abra'amjan (SWE)   Alexej Mišin (RUS)   Kim Čin-su (KOR)
MS 2002   Varteres Samurgašev (RUS)   Badri Chasaija (GEO)   Filiberto Azcuy (CUB)
MS 2003   Alexej Gluškov (RUS)   Konstantin Schneider (GER)   Kim Čin-su (KOR)
MS 2005   Varteres Samurgašev (RUS)   Mark Madsen (DEN)   Marko Yli-Hannuksela (FIN)   Konstantin Schneider (GER)
MS 2006   Volodymyr Šackych (UKR)   Marko Yli-Hannuksela (FIN)   Mark Madsen (DEN)   Manučar Kvirkvelija (GEO)
MS 2007   Javor Janakiev (BUL)   Mark Madsen (DEN)   Christophe Guénot (FRA)   Valdemaras Venckaitis (LTU)
MS 2009   Selçuk Çebi (TUR)   Mark Madsen (DEN)   Alexandr Kikiňov (BLR)   Faršád Alízade (IRI)
MS 2010   Selçuk Çebi (TUR)   Arsen Džulfalakjan (ARM)   Danijar Kobonov (KGZ)   Imil Šarafetdinov (RUS)
MS 2011   Roman Vlasov (RUS)   Selçuk Çebi (TUR)   Arsen Džulfalakjan (ARM)   Neven Žugaj (CRO)
MS 2013   Kim Hjon-u (KOR)   Roman Vlasov (RUS)   Arsen Džulfalakjan (ARM)   Emrah Kuş (TUR)
MS 2014   Arsen Džulfalakjan (ARM)   Neven Žugaj (CRO)   Elvin Mursalijev (AZE)   Andy Bisek (USA)
MS 2015   Roman Vlasov (RUS)   Mark Madsen (DEN)   Dosdžan Kartikov (KAZ)   Andy Bisek (USA)
MS 2017   Viktor Nemeš (SRB)   Alexandr Čechirkin (RUS)   Saíd Abdeválí (IRI)   Tamás Lőrincz (HUN)
MS 2018   Alexandr Čechirkin (RUS)   Tamás Lőrincz (HUN)   Viktor Nemeš (SRB)   Kim Hjon-u (KOR)
MS 2019   Tamás Lőrincz (HUN)   Alex Kessidis (SWE)   Alí Geráí (IRI)   Jalgasboy Berdimuratov (UZB)
MS 2021   Roman Vlasov (RUS)   Sanan Suleymanov (AZE)   Roland Schwarz (GER)   Alí Geráí (IRI)
MS 2022
MS 2023

Lehká střední váhaEditovat

  • 80 kg: 2014–2017
  • 82 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 2014   Péter Bácsi (HUN)   Jevgenij Salejev (RUS)   Jim Pettersson (SWE)   Selçuk Çebi (TUR)
MS 2015   Selçuk Çebi (TUR)   Voktor Sosunovskij (BLR)   Lasha Gobadze (GEO)   Júsef Gáderían (IRI)
MS 2016   Ramazan Abačarajev (RUS)   Aslan Atem (TUR)   Jonibek Otabekov (UZB)   László Szabó (HUN)
MS 2017   Maksim Manukjan (ARM)   Radik Kulijev (BLR)   Elvin Mursalijev (AZE)   Pascal Eisele (GER)
MS 2018   Péter Bácsi (HUN)   Emrah Kuş (TUR)   Maksim Manukjan (ARM)   Viktor Sosunovskij (BLR)
MS 2019   Laša Gobadze (GEO)   Rafig Husejnov (AZE)   Čchien Chaj-tchao (CHN)   Saíd Abdeválí (IRI)
MS 2021   Rafig Husejnov (AZE)   Burhan Akbudak (TUR)   Adlan Akiev (RUS)   Pejman Poshtam (IRI)
MS 2022
MS 2023

Střední váhaEditovat

  • 75 kg: 1904
  • 80 kg: 1905
  • 85 kg: 1907
  • 75 kg: 1908–1909
  • 70 kg: 1910
  • 73 kg: 1911
  • 75 kg: 1913–1922
  • 79 kg: 1950–1961
  • 87 kg: 1962–1967
  • 82 kg: 1969–1995
  • 85 kg: 1997–2001
  • 84 kg: 2002–2013
  • 85 kg: 2014–2017
  • 87 kg: 2018–
Rok Zlato Stříbro Bronz
MS 1904   Severin Ahlqvist (DEN)   Hans Schneider (GER)   Andreas Wolf (AUT)
MS 1905   Albert Hein (GER)