Otevřít hlavní menu

Seznam medailistů na mistrovství světa v sportovní gymnastice mužů – hrazda

Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve sportovní gymnastice (hrazda), který byl na program světových šampionátů zařazen poprvé v roce 1903.

MedailistéEditovat

Rok Místo Zlato Stříbro Bronz
MS 1903   Antverpy   Josef Martinez   Charles Van Hulle
  Jules Lecoutre
  Pierre Paysse
-
MS 1905   Bordeaux   Marcel Lalue   Josef Martinez   Pierre Paysse
  Lucien Démanet
MS 1907   Praha   Georges Charmoille
  František Erben
-   Jules Rolland
MS 1909   Lucemburk   Josef Martinez   František Erben
  Josef Čada
  K. Fuchs
-
MS 1911   Turín   Josef Čada   Marco Torrès   Giorgio Romano
  Svatopluk Svoboda
MS 1913   Paris   Marco Torrès
  Josef Čada
-   A. Demol
  Osvaldo Palazzi
  Josef Sykora
1915–1917 Nekonalo se - První světová válka
MS 1922   Lublaň   Leon Stuckelj   Miroslav Klinger
  Stanislav Indruch
  Vladimir Simoncic
  Stane Vidmar
-
MS 1926   Lyon   Leon Stuckelj   Josip Primozic   Ladislav Vácha
MS 1930   Lucemburk   Istvan Pelle   Miklos Peter   Leon Stuckelj
MS 1934   Budapešť   Ernst Winter   Heinz Sandrock
  Georges Miez
-
MS 1938   Praha   Michael Reusch   Alois Hudec   Walter Beck
1942 Nekonalo se - Druhá světová válka
MS 1950   Basilej   Paavo Kikuchi   Vaikko Uthanen   Walther Lehmann
  Josef Stalder
MS 1954   Řím   Valentin Muratov   Helmuth Bantz
  Boris Šachlin
-
MS 1958   Moskva   Boris Šachlin   Albert Azarjan   Masao Takemoto
  Yuri Titov
MS 1962   Praha   Takashi Ono   Jukio Endó
  Pavel Stolbov
-
MS 1966   Dortmund   Akinori Nakayama   Jukio Endó   Takashi Mitsukuri
MS 1970   Lublaň   Eizo Kenmotsu   Akinori Nakayama   Klaus Koeste
  Takuji Hayata
MS 1974   Varna   Eberhard Gienger   Wolfgang Thüne   Eizo Kenmotsu
  Andrzej Szajna
MS 1978   Štrasburk   Shigeru Kasamatsu   Eberhard Gienger   Stojan Deltchev
  Gennadi Kryssin
MS 1979   Fort Worth   Kurt Thomas   Alexander Tkatchev   Alexander Dityatin
MS 1981   Moskva   Alexander Tkatchev   Eberhard Gienger
  Arthur Akopyan
-
MS 1983   Budapešť   Dimitri Bilozertchev   Philippe Vatuone
  Alexandre Pogorelov
-
MS 1985   Montréal   Tong Fei   Sylvio Kroll   Mitsuaki Watanabe
MS 1987   Rotterdam   Dimitri Bilozertchev   Curtis Hibbert   Holger Behrendt
  Zsolt Borkai
MS 1989   Stuttgart   Li Chunyang   Vladimir Artemov   Yukio Iketani
MS 1991   Indianapolis   Li Chunyang
  Ralf Buechner
-   Vitalij Ščerbo
MS 1992   Paříž   Grigory Misutin   Li Jing   Igor Korobchinski
MS 1993   Birmingham   Sergei Charkov   Marius Gherman   Zoltan Supola
MS 1994   Brisbane   Vitalij Ščerbo   Zoltan Supola   Ivan Ivankov
MS 1995   Sabae   Andreas Wecker   Yoshiavaki Hatakeda   Krasimir Dounev
  Zhang Jinjing
MS 1996   San Juan   Jesus Carballo   Krasimir Dounev   Vitalij Ščerbo
MS 1997   Lausanne   Jani Tanskanen   Jesus Carballo   Olexander Beresh
MS 1999   Tchien-ťin   Jesus Carballo   Alexander Jelkov   Jang Wej
MS 2001   Gent   Vlasios Maras   Olexander Beresh
  Philippe Rizzo
-
MS 2002   Debrecín   Vlasios Maras   Ivan Ivankov   Aljaž Pegan
MS 2003   Anaheim   Takehiro Kashima   Igor Cassina   Alexej Němov
MS 2005   Melbourne   Aljaž Pegan   Yann Cucherat   Valeri Goncharov
MS 2006   Aarhus   Philippe Rizzo   Aljaž Pegan   Vlasios Maras
MS 2007   Stuttgart   Fabian Hambüchen   Aljaž Pegan   Hisashi Mizutori
MS 2009   Londýn   Cou Kchaj   Epke Zonderland   Igor Cassina
MS 2010   Rotterdam   Zhang Chenglong   Epke Zonderland   Fabian Hambüchen
MS 2011   Tokio   Cou Kchaj   Zhang Chenglong   Kóhei Učimura
MS 2013   Antverpy   Epke Zonderland   Fabian Hambüchen   Kóhei Učimura
MS 2014   Nan-ning   Epke Zonderland   Kóhei Učimura   Marijo Moznik
MS 2015   Glasgow   Kóhei Učimura   Danell Leyva   Manrique Larduet
MS 2017   Montréal   Tin Srbić   Epke Zonderland   Bart Deurloo
MS 2018   Dauhá   Epke Zonderland   Kóhei Učimura   Sam Mikulak
MS 2019   Stuttgart   Arthur Mariano   Tin Srbić   Artur Dalaloyan
MS 2021   Kodaň