Seznam medailistů na mistrovství Evropy ve volném stylu – muži do 74 kg

seznam

Seznam medailistů na mistrovství Evropy v zápasu ve volném stylu ve váhové kategorii do 74 kg. Tato váhová kategorie nese tradiční označení Velterová váha.

Seznam medailistů na ME v zápasu ve volném stylu v velterové vázeEditovat

Limit Zlato Stříbro Bronz
ME 1929 -72 kg   Hyacinthe Roosen (BEL)   Alvar Eriksson (SWE)   Fritz Käsermann (SUI)
ME 1930 -72 kg   Hyacinthe Roosen (BEL)   Fritz Käsermann (SUI)   Algot Malmberg (SWE)
ME 1931 -72 kg   Jean Földeák (GER)   Gyula Zombori (HUN)   Charles Pacôme (FRA)
ME 1933 -72 kg   Jean Földeák (GER)   Hans Minder (SUI)   P. Arnaud (FRA)
ME 1934 -72 kg   Jean Földeák (GER)   Thure Andersson (SWE)   Károly Kárpáti (HUN)
ME 1935 -72 kg   Stig Andersson (SWE)   Fritz Schäfer (GER)   Willy Angst (SUI)
ME 1937 -72 kg   Fritz Schäfer (GER)   Willy Angst (SUI)   Antti Mäki (FIN)
ME 1946 -73 kg   Yaşar Doğu (TUR)   Kálmán Sóvári (HUN)   Karl Schaad (SUI)
ME 1949 -73 kg   Celal Atik (TUR)   Ali Gafarí (IRI)   Per Berlin (SWE)
ME 1969 -74 kg   Jurij Husov (URS)(UKR)   Wolfgang Nitschke (GDR)   Adolf Seger (FRG)
ME 1970 -74 kg   Zarbeg Berijašvili (URS)(GEO)   Jan Karlsson (SWE)   Angel Petrov (BUL)
ME 1972 -74 kg   Adolf Seger (FRG)   Roman Marsagišvili (URS)(GEO)   Jančo Pavlov (BUL)
ME 1973 -74 kg   Adolf Seger (FRG)   Viktor Zilberman (URS)(BLR)   Frank Birke (GDR)
ME 1974 -74 kg   Ruslan Ašuralijev (URS)(RUS)   Adolf Seger (FRG)   Jančo Pavlov (BUL)
ME 1975 -74 kg   Pavel Pinigin (URS)(RUS)   Dan Karabin (TCH)(CZE)   Servet Aydemir (TUR)
ME 1976 -74 kg   Dan Karabin (TCH)(CZE)   Marin Pîrcălabu (ROU)   Fred Hempel (GDR)
ME 1977 -74 kg   Petru Marta (URS)(MDA)   Reşit Karabacak (TUR)   Emilian Cristian (ROU)
ME 1978 -74 kg   Petru Marta (URS)(MDA)   Marin Pîrcălabu (ROU)   Reşit Karabacak (TUR)
ME 1979 -74 kg   Musan Abdulmuslimov (URS)(KAZ)   Martin Knosp (FRG)   Aleksandar Nanev (BUL)
ME 1980 -74 kg   Martin Knosp (FRG)   Reinhold Steingräber (GDR)   Giorgi Makasarašvili (URS)(GEO)
ME 1981 -74 kg   Elbrus Korojev (URS)(RUS)   Valentin Rajčev (BUL)   Martin Knosp (FRG)
ME 1982 -74 kg   Martin Knosp (FRG)   Pekka Rauhala (FIN)   Jurij Vorobjov (URS)(RUS)
ME 1983 -74 kg   Šaban Sejdiu (YUG)(MKD)   Pekka Rauhala (FIN)   Vladimir Dzugutov (URS)(RUS)
ME 1984 -74 kg   Taram Magomadov (URS)(RUS)   Martin Knosp (FRG)   Kemal Mustafov (BUL)
ME 1985 -74 kg   Anatolij Panamarev (URS)(UKR)   Kemal Mustafov (BUL)   Martin Knosp (FRG)
ME 1986 -74 kg   Adlan Varajev (URS)(RUS)   Claudiu Tămăduianu (ROU)   Kemal Mustafov (BUL)
ME 1987 -74 kg   Adlan Varajev (URS)(RUS)   Pekka Rauhala (FIN)   Fevzi Şeker (TUR)
ME 1988 -74 kg   Adlan Varajev (URS)(RUS)   Pekka Rauhala (FIN)   Rachmat Sukra (BUL)
ME 1989 -74 kg   Nasir Gadžichanov (URS)(RUS)   Valentin Želev (BUL)   Fevzi Şeker (TUR)
ME 1990 -74 kg   Nasir Gadžichanov (URS)(RUS)   Claudiu Tămăduianu (ROU)   Valentin Želev (BUL)
ME 1991 -74 kg   Alexander Leipold (GER)   Nasir Gadžichanov (URS)(RUS)   Selahattin Yiğit (TUR)
ME 1992 -74 kg   Magomedsalam Gadžijev (RUS)   Valentin Želev (BUL)   Krzysztof Walencik (POL)
ME 1993 -74 kg   André Backhaus (GER)   János Nagy (HUN)   Victor Peicov (MDA)
ME 1994 -74 kg   Nasir Gadžichanov (RUS)   Turan Ceylan (TUR)   Alexander Leipold (GER)
ME 1995 -74 kg   Alexander Leipold (GER)   Turan Ceylan (TUR)   Nasir Gadžichanov (RUS)
ME 1996 -74 kg   Buvajsar Sajtijev (RUS)   Rodion Kertanty (SVK)   Valerij Verchušin (MKD)
ME 1997 -76 kg   Buvajsar Sajtijev (RUS)   Alexander Leipold (GER)   Kamil Kocaoğlu (TUR)
ME 1998 -76 kg   Alexander Leipold (GER)   Arajik Gevorgjan (ARM)   Adam Sajtijev (RUS)
ME 1999 -76 kg   Adam Sajtijev (RUS)   Alik Musajev (UKR)   Alexander Leipold (GER)
ME 2000 -76 kg   Buvajsar Sajtijev (RUS)   Adem Bereket (TUR)   Guram Mčedlidze (GEO)
ME 2001 -76 kg   Buvajsar Sajtijev (RUS)   Miroslav Gočev (BUL)   Árpád Ritter (HUN)
ME 2002 -74 kg   Árpád Ritter (HUN)   Murad Gajdarov (BLR)   Magomed Isagadžijev (RUS)
ME 2003 -74 kg   Árpád Ritter (HUN)   Alexander Leipold (GER)   Murad Gajdarov (BLR)
ME 2004 -74 kg   Ruslan Kokajev (RUS)   Murad Gajdarov (BLR)   Emzar Bedynejišvili (GRE)
ME 2005 -74 kg   Nicolae Pâslaru (BUL)   Sergej Vitkovskij (RUS)   Ahmet Gülhan (TUR)   Volodymyr Syrotyn (UKR)
ME 2006 -74 kg   Buvajsar Sajtijev (RUS)   Ruslan Kokajev (ARM)   Gábor Hatos (HUN)   Krystian Brzozowski (POL)
ME 2007 -74 kg   Machač Murtazalijev (RUS)   Gela Sagirašvili (GEO)   Čamsulvara Čamsulvarajev (AZE)   Emzar Bedynejišvili (GRE)
ME 2008 -74 kg   Machač Murtazalijev (RUS)   Murad Gajdarov (BLR)   Emzar Bedynejišvili (GRE)   Čamsulvara Čamsulvarajev (AZE)
ME 2009 -74 kg   Čamsulvara Čamsulvarajev (AZE)   Fırat Binici (TUR)   Kiril Terziev (BUL)   Murad Gajdarov (BLR)
ME 2010 -74 kg   Děnis Carguš (RUS)   Kiril Terziev (BUL)   Čamsulvara Čamsulvarajev (AZE)   Batuhan Demirçin (TUR)
ME 2011 -74 kg   Děnis Carguš (RUS)   Musa Murtazalijev (ARM)   Gábor Hatos (HUN)   Davit Chucišvili (GEO)
ME 2012 -74 kg   Děnis Carguš (RUS)   Davit Chucišvili (GEO)   Alexandr Gostijev (AZE)   Gábor Hatos (HUN)
ME 2013 -74 kg   Aniuar Gedujev (RUS)   Gábor Hatos (HUN)   Gia Čichladze (UKR)   Leonid Bazan (BUL)
ME 2014 -74 kg   Aniuar Gedujev (RUS)   Džabrajil Hasanov (AZE)   Soner Demirtaş (TUR)   Krystian Brzozowski (POL)
ME 2015 -74 kg   Aniuar Gedujev (RUS)   Soner Demirtaş (TUR)   Džabrajil Hasanov (AZE)   Džumber Kvelašvili (GEO)
ME 2016 -74 kg   Soner Demirtaş (TUR)   Džabrajil Hasanov (AZE)   Ijakob Makarašvili (GEO)   Zaur Makijev (RUS)
ME 2017 -74 kg   Soner Demirtaş (TUR)   Murad Sulejmanov (AZE)   Grigor Grigorjan (ARM)   Achmed Gadžimagomedov (RUS)
ME 2018 -74 kg   Soner Demirtaş (TUR)   Zelimchan Chadžijev (FRA)   Andrej Karpač (BLR)   Frank Chamizo (ITA)
ME 2019 -74 kg   Frank Chamizo (ITA)   Zelimchan Chadžijev (FRA)   Avtandil Kenčadze (GEO)   Timur Bičojev (RUS)