Otevřít hlavní menu

Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2010

Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2010 se konalo od 13. do 23. dubna v běloruských městech Minsk a Bobrujsk.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2010 do 18 let 

Bělorusko Bělorusko

Datum 13.4.2010 - 23.4.2010
Pořadí 12. ročník
Města Minsk a Babrujsk
Arény Palác sportu v Minsku
Bobrujsk Aréna v Babrujsku
Počet účastníků 10
Počet zápasů 31
Počet gólů 221
Nejužitečnější hráč
Nejlepší střelec Finsko Teemu Pulkkinen (10 gólů)
Nejlepší nahrávač Finsko Mikael Granlund (9 asistencí)
Nejproduktivnější Finsko Teemu Pulkkinen (15 bodů)
Nejlepší brankář USA Jack Campbell (96,5 %)
Zlato USA USA (5. titul)
Stříbro Švédsko Švédsko
Bronz Finsko Finsko
Postupující Norsko Norsko
Německo Německo
Sestupující Lotyšsko Lotyšsko
Bělorusko Bělorusko
Návštěvnost 115140
2009 2011

Obsah

Hrací formát turnajeEditovat

Ve dvou základních skupinách hraje vždy pět týmů každý s každým. Vítězství se počítá za tři body, v případě nerozhodného výsledku si oba týmy připisují bod a bude následuje 5 min. prodloužení a samostatné nájezdy. Tato kritéria rozhodují o držiteli bonusového bodu.

Vítězové základních skupin postupupují přímo do semifinále, druhý a třetí tým ze skupiny hrají čtvrtfinálový zápas. Čtvrté a páté týmy z obou skupin se utkají ve skupině o udržení, ve které se započítávají vzájemné zápasy ze základních skupin a dva nejhorší týmy sestupují. V zápase o páté a třetí místo se střetnou poražení z play-off.

V play-off se v případě nerozhodného výsledku prodlužuje deset minut a následují trestná střílení.

Základní skupinyEditovat

Skupina AEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG B
1.   Švédsko 4 4 0 0 0 26 8 12
2.   USA 4 3 0 0 1 19 6 9
3.   Švýcarsko 4 2 0 0 2 9 18 6
4.   Kanada 4 1 0 0 3 16 16 3
5.   Bělorusko 4 0 0 0 4 6 28 0
Zápasy
13. dubna 2010 Kanada   1 – 3
  Švýcarsko Bobrujsk Aréna
14:00 SEČ ( 0 – 2 , 1 – 0 , 0 – 1 )
13. dubna 2010 Švédsko   4 – 2
  USA Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ ( 0 – 1 , 1 – 1 , 3 – 0 )
14. dubna 2010 Švýcarsko   1 – 5
  USA Bobrujsk Aréna
14:30 SEČ ( 1 – 1 , 0 – 2 , 0 – 2 )
14. dubna 2010 Švédsko   7 – 0
  Bělorusko Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ ( 0 – 0 , 5 – 0 , 2 – 0 )
15. dubna 2010 Bělorusko   3 – 11
  Kanada Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ (1 – 4 , 2 – 2 , 0 – 5)
16. dubna 2010 Švýcarsko   2 – 10
  Švédsko Bobrujsk Aréna
14:30 SEČ (0 – 2 , 1 – 4 , 1 – 4)
16. dubna 2010 USA   5 – 0
  Kanada Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ (3 – 0 , 1 – 0 , 1 – 0)
17. dubna 2010 Bělorusko   2 – 3
  Švýcarsko Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ (0 – 2 , 1 – 0 , 1 – 1)
18. dubna 2010 Kanada   4 – 5
  Švédsko Bobrujsk Aréna
14:30 SEČ ( 0 - 2 , 0 - 2 , 4 - 1)
18. dubna 2010 USA   7 – 1
  Bělorusko Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ ( 2 - 0 , 3 – 1 , 2 – 0 )

Skupina BEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG B
1.   Finsko 4 3 1 0 0 21 11 11
2.   Rusko 4 3 0 0 1 20 7 9
3.   Česko 4 2 0 1 1 13 15 7
4.   Slovensko 4 1 0 0 3 10 15 3
5.   Lotyšsko 4 0 0 0 4 9 25 0
Zápasy
13. dubna 2010 Finsko   7 – 2
  Lotyšsko Palác sportu
14:00 SEČ ( 2 – 1 , 4 – 1 , 1 – 0 )
13. dubna 2010 Česko   1 – 4
  Rusko Palác sportu
18:00 SEČ ( 0 – 1 , 1 – 1 , 0 – 2 )
14. dubna 2010 Lotyšsko   0 – 9
  Rusko Palác sportu
14:30 SEČ ( 0 – 2 , 0 – 4 , 0 – 3 )
14. dubna 2010 Česko   4 – 3
  Slovensko Palác sportu
18:00 SEČ ( 1 – 0 , 2 – 0 , 1 – 3 )
15. dubna 2010 Slovensko   2 – 5
  Finsko Palác sportu
18:00 SEČ (0 – 1 , 2 – 1 , 0 – 3)
16. dubna 2010 Lotyšsko   4 – 5
  Česko Palác sportu
14:30 SEČ (0 – 1 , 1 – 2 , 3 – 2)
16. dubna 2010 Rusko   4 – 5
  Finsko Palác sportu
18:00 SEČ (1 – 1 , 0 – 2 , 3 – 2)
17. dubna 2010 Slovensko   4 – 3
  Lotyšsko Palác sportu
18:00 SEČ (1 – 0 , 2 – 2 , 1 – 1)
18. dubna 2010 Rusko   3 – 1
  Slovensko Palác sportu
14:30 SEČ ( 3 – 1 , 0 – 0 , 0 – 0 )
18. dubna 2010 Finsko   4 – 3 SN
  Česko Palác sportu
18:00 SEČ ( 0 – 1 , 1 – 2 , 2 – 0 , 0 - 0 , 1 - 0 )

Skupina o udrženíEditovat

Poznámka: Zápasy   Kanada 11 – 3   Bělorusko a   Slovensko 4 – 3   Lotyšsko se započítávají ze základní skupiny, které se započítávají i do tabulky níže.

Tým Z V VP PP P VG IG B
7.   Kanada 3 3 0 0 0 20 6 9
8.   Slovensko 3 2 0 0 1 11 8 6
9.   Lotyšsko 3 0 1 0 2 9 13 2
10.   Bělorusko 3 0 0 1 2 8 21 1
20. dubna 2010 Slovensko   5 – 1
  Bělorusko Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ ( 1 – 0 , 2 – 1 , 2 – 0 )
21. dubna 2010 Kanada   5 – 1
  Lotyšsko Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ ( 2 – 0 , 1 – 1 , 2 – 0 )
22. dubna 2010 Kanada   4 – 2
  Slovensko Bobrujsk Aréna
14:30 SEČ ( 4 – 0 , 0 – 1 , 0 – 1 )
22. dubna 2010 Bělorusko   4 – 5 SN
  Lotyšsko Bobrujsk Aréna
18:00 SEČ ( 1 – 1 , 1 – 2 , 2 – 1 , 0 - 0, 0 - 1 )

Play-offEditovat

ČtvrtfináleEditovat

20. dubna 2010 USA   6 – 0
  Česko Palác sportu
14:30 SEČ ( 2 – 0 , 3 – 0 , 1 – 0 )
20. dubna 2010 Rusko   4 – 3
  Švýcarsko Palác sportu
18:00 SEČ ( 2 – 0 , 1 – 0 , 1 – 3 )

SemifináleEditovat

21. dubna 2010 Finsko   0 – 5
  USA Palác sportu
14:30 SEČ ( 0 – 1 , 0 – 2 , 0 – 2 )
21. dubna 2010 Švédsko   3 – 1
  Rusko Palác sportu
18:00 SEČ ( 1 – 1 , 0 – 0 , 2 – 0 )

O 5. místoEditovat

22. dubna 2010 Česko   5 – 6
  Švýcarsko Palác sportu
18:00 SEČ ( 0 – 1 , 4 – 4 , 1 – 1 )

O 3. místoEditovat

23. dubna 2010 Finsko   5 – 1
  Rusko Palác sportu
14:00 SEČ (0–0, 1–0, 4–1)

FináleEditovat

23. dubna 2010 USA   3 – 1
  Švédsko Palác sportu
18:00 SEČ ( 1 – 0 , 2 – 0 , 0 – 1 )

StatistikyEditovat

Nejproduktivnější hráčiEditovat

Hráč Z G A B +/− TM
  Teemu Pulkkinen 6 10 5 15 -2 10
  Johan Larsson 5 6 8 14 +8 0
  Mikael Granlund 6 4 9 13 0 4
  Ludvig Rensfeldt 6 6 6 12 +7 4
  Jevgenij Kuzněcov 7 5 7 12 +8 6
  Adam Clendening 7 3 7 10 +9 4
  Nick Shore 7 3 7 10 +7 0
  Rocco Grimaldi 7 2 8 10 +6 6
  Jordan Weal 6 3 6 9 +8 30
  Sergej Barbashev 7 2 6 8 +5 6
  Jonas Donskoi 6 1 7 8 -1 0

Z = Odehrané zápasy; G = Góly; A = Asistence; B = Body; +/− = Plus/Mínus; TM = Trestné minuty

Zdroj: IIHF.com

Nejlepší brankářiEditovat

V tomto seznamu je zahrnuto pouze 5 nejlepších brankářů, kteří odehráli 40% času ve svém týmu.

Brankář OM S OG GnZ Ús%
  Jack Campbell 359:39 143 5 0.83 96.50
  Johan Gustafsson 238:10 98 8 2.02 91.84
  Andrei Vasilevski 272:03 116 12 2.65 89.66
  Dominik Riecicky 359:38 190 20 3.34 89.47
  Calvin Pickard 313:50 141 15 2.87 89.36

OM = Odehrané minuty (minuty:sekundy); S = Střely; OG = Obdržené góly; GnZ = Gólů na zápas; Ús% = Úspěšnost zákroků

Zdroj: IIHF.com

Konečné pořadíEditovat

Tým
    USA
    Švédsko
    Finsko
4.   Rusko
5.   Švýcarsko
6.   Česko
7.   Kanada
8.   Slovensko
9.   Lotyšsko
10.   Bělorusko

Týmy   Lotyšsko a   Bělorusko sestoupily do 1. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011. V příštím ročníku je nahradily týmy   Německo a   Norsko.

SoupiskyEditovat

1. divizeEditovat

Skupina A se hrála od 12. do 18. dubna 2010 v Herningu v Dánsku. Skupina B se konala od 11. dubna do 17. dubna 2010 v Krynici-Zdróji‎ v Polsku.

Skupina AEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG +/- B
1.   Norsko* 5 4 0 0 1 33 15 +18 12
2.   Dánsko 5 4 0 0 1 34 14 +20 12
3.   Japonsko 5 3 0 0 2 27 25 +2 9
4.   Francie 5 3 0 0 2 21 21 0 9
5.   Jižní Korea 5 0 1 0 4 18 45 −27 2
6.   Rakousko 5 0 0 1 4 12 25 −13 1
  • Norsko vítězí ve skupině, jelikož porazilo Dánsko 5:4.

  Norsko postoupilo mezi elitu, zatímco   Rakousko sestoupilo do 2. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011

Skupina BEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG +/- B
1.   Německo 5 5 0 0 0 51 2 +49 15
2.   Maďarsko 5 3 0 1 1 19 17 +2 10
3.   Polsko 5 3 0 0 2 21 21 0 9
4.   Kazachstán 5 2 0 0 3 9 16 -7 6
5.   Velká Británie 5 1 1 0 3 13 24 -11 5
6.   Litva 5 0 0 0 5 6 39 -33 0

  Německo postoupilo mezi elitu, zatímco   Litva sestoupila do 2. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011

2. divizeEditovat

Skupina A se hrála od 13. do 19. března 2010 v Narvě v Estonsku. Skupina B se konala od 22. března do 28. března 2010 v Kyjevě v Ukrajině.

Skupina AEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG +/- B
1.   Itálie 5 5 0 0 0 55 3 +52 15
2.   Rumunsko 5 3 0 1 1 22 23 -1 10
3.   Chorvatsko 5 1 3 0 1 20 16 +4 9
4.   Srbsko 5 1 0 1 3 11 19 -8 4
5.   Estonsko 5 1 0 1 3 17 32 -15 4
6.   Island 5 1 0 0 4 12 44 -32 3

  Itálie postoupila do 1. divize, zatímco   Island sestoupil do 3. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011

Skupina BEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG +/- B
1.   Slovinsko 5 5 0 0 0 63 4 +59 15
2.   Ukrajina 5 4 0 0 1 26 3 +23 12
3.   Španělsko 5 2 1 0 2 17 22 -5 8
4.   Nizozemsko 5 2 0 1 2 14 27 -13 7
5.   Belgie 5 0 1 0 4 7 41 -34 2
6.   Austrálie 5 0 0 1 4 7 37 -30 1

  Slovinsko postoupilo do 1. divize, zatímco   Austrálie sestoupila do 3. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011

3. divizeEditovat

Skupina A se hrála od 8. března do 14. března 2010 v Erzurumu v Turecku. Skupina B se konala od 14. do 20. března 2010 v Monterrey v Mexiku.

Skupina AEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG +/- B
1.   Čína 4 4 0 0 0 53 11 +42 12
2.   Turecko 4 2 1 0 1 33 13 +20 8
3.   Tchaj-wan 4 2 0 0 2 30 18 +12 6
4.   Bulharsko 4 1 0 1 2 24 22 +2 4
5.   Mongolsko 4 0 0 0 4 2 78 -76 0

  Čína postoupila do 2. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011

Skupina BEditovat

Tým Z V VP PP P VG IG +/- B
1.   Nový Zéland 4 4 0 0 0 26 16 +10 12
2.   Mexiko 4 3 0 0 1 15 11 +4 9
3.   JAR 4 1 1 0 2 15 14 +1 5
4.   Izrael 4 1 0 1 2 21 16 +5 4
5.   Irsko 4 0 0 0 4 6 26 -20 0

  Nový Zéland postoupil do 2. divize na Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let 2011

Související článkyEditovat