Otevřít hlavní menu

Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2004

Mistrovství světa v ledním hokeji žen 2004 se konalo od 30. dubna do 6. března 2004 v kanadských městech Halifax a Dartmouth. Mistrem světa se stal výběr hokejistek z Kanady.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2004 žen 

Kanada Kanada
Datum 30.3.2001 - 6.04.2004
Pořadí 9. ročník
Města Halifax, Dartmouth
Počet účastníků 9
Počet zápasů 20
Počet gólů
Nejužitečnější hráč
Nejlepší střelec Jennifer Botterill
Nejlepší nahrávač
Nejproduktivnější
Nejlepší brankář
Zlato Kanada Kanada
Stříbro USA USA
Bronz Finsko Finsko
Postupující Kazachstán Kazachstán
Sestupující Švýcarsko Švýcarsko a Japonsko Japonsko
Návštěvnost
2003 2005

Hrací formát turnajeEditovat

Devět účastníků turnaje bylo rozděleno na tři trojčlenné skupiny. Zde týmy sehráli v rámci své skupiny jeden zápas každý s každým. První dva týmy s nejvíce body postoupily dále do skupin D a E, kdežto zbylé týmy hrály o udržení ve skupině F. Z důvodu navýšení týmů v ročníku 2003 ze skupiny F sestupují do I. divize 2 týmy.

Skupina AEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V P R VG IG B
1.   Kanada 2 2 0 0 24 0 4
2.   Německo 2 1 1 0 4 15 2
3.   Čína 2 0 2 0 2 15 0

ZápasyEditovat

30. března 2004 Čína   0 – 11
(0-4, 0-3, 0-4)
  Kanada
31. března 2004 Německo   4 – 2
(0-1, 1-1, 3-0)
  Čína
1. dubna 2004 Kanada   13 – 0
(8-0, 3-0, 2-0)
  Německo

Skupina BEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V P R VG IG B
1.   USA 2 2 0 0 17 1 4
2.   Rusko 2 1 1 0 2 9 2
3.   Švýcarsko 2 0 2 0 2 11 0

ZápasyEditovat

30. března 2004 USA   1 – 9
(1-1, 0-4, 0-4)
  Švýcarsko
31. března 2004 Rusko   2 – 1
(1-0, 1-0, 0-1)
  Švýcarsko
1. dubna 2004 USA   8 – 0
(2-0, 2-0, 4-0)
  Rusko

Skupina CEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V P R VG IG B
1.   Švédsko 2 1 0 1 10 4 3
2.   Finsko 2 1 0 1 3 2 3
3.   Japonsko 2 0 2 0 2 9 0

ZápasyEditovat

30. března 2004 Japonsko   2 – 8
(0-2, 2-4, 0-2)
  Švédsko
31. března 2004 Finsko   1 – 0
(1-0, 0-0, 0-0)
  Japonsko
1. dubna 2004 Švédsko   2 – 2
(2-0, 0-1, 0-1)
  Finsko

PlayoffEditovat

O udržení (skupina F)Editovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V P R VG IG B
1.   Čína 2 2 0 0 11 5 4
2.   Švýcarsko 2 1 1 0 7 6 2
3.   Japonsko 2 0 2 0 2 9 0

ZápasyEditovat

3. dubna 2001 Čína   6 – 3
(2-1, 3-1, 1-1)
  Švýcarsko
4. dubna 2001 Japonsko   2 – 5
(0-2, 0-1, 2-2)
  Čína
5. dubna 2001 Švýcarsko   4 – 0
(0-0, 1-0, 3-0)
  Japonsko

Skupina DEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V P R VG IG B
1.   USA 2 2 0 0 12 3 4
2.   Kanada 2 1 1 0 8 4 2
3.   Švédsko 2 0 2 0 3 16 0

ZápasyEditovat

3. dubna 2004 Kanada   1 – 3
(1-2, 0-1, 0-0)
  USA
4. dubna 2004 Švédsko   1 – 7
(1-0, 0-4, 0-3)
  Kanada
5. dubna 2004 USA   9 – 2
(3-1, 1-1, 5-0)
  Švédsko

Skupina EEditovat

TabulkaEditovat

P Tým Z V P R VG IG B
1.   Finsko 2 2 0 0 6 1 4
2.   Rusko 2 1 1 0 5 4 2
3.   Německo 2 0 2 0 2 8 0

ZápasyEditovat

3. dubna 2004 Německo   2 – 4
(0-1, 2-2, 0-1)
  Rusko
4. dubna 2004 Finsko   4 – 0
(2-0, 1-0, 1-0)
  Německo
5. dubna 2004 Rusko   1 – 2
(1-0, 0-2, 0-0)
  Finsko

O 3. místoEditovat

6. dubna 2004 Finsko   3 – 2
(1-0, 1-2, 1-0)
  Švédsko

FináleEditovat

8. dubna 2001 USA   0 – 2
(0-0, 0-1, 0-1)
  Kanada

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
    Kanada
    USA
    Finsko
4.   Švédsko
5.   Rusko
6.   Německo
7.   Čína
8.   Švýcarsko
9.   Japonsko

1. divizeEditovat

První divize se konala od 14. do 20. března 2004 ve lotyšském Ventspils. Z důvodu snižování soutěžních týmů v elitní skupině o dva, sestupují z první divize poslední dva týmy do druhé divize.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Kazachstán
2.   Česko
3.   Lotyšsko
4.   Francie
5.   Norsko
6.   Severní Korea

ZápasyEditovat

14. března 2004 Norsko   3 – 3
(1-2, 2-0, 0-1)
  Francie
14. března 2004 Lotyšsko   1 – 4
(0-1, 1-3, 0-0)
  Česko
14. března 2004 Norsko   1 – 4
(0-0, 1-4, 0-0)
  Kazachstán
15. března 2004 Česko   4 – 3
(2-2, 0-0, 2-1)
  Norsko
15. března 2004 Francie   6 – 0
(3-0, 3-0, 0-0)
  Severní Korea
15. března 2004 Kazachstán   3 – 3
(0-3, 1-0, 2-0)
  Lotyšsko
17. března 2004 Kazachstán   1 – 0
(1-0, 0-0, 0-0)
  Norsko
17. března 2004 Česko   3 – 3
(1-1, 1-1, 1-1)
  Francie
17. března 2004 Severní Korea   1 – 4
(0-0, 0-1, 1-3)
  Lotyšsko
18. března 2004 Francie   0 – 4
(0-2, 0-0, 0-2)
  Kazachstán
18. března 2004 Česko   8 – 1
(0-1, 6-0, 2-0)
  Severní Korea
18. března 2004 Lotyšsko   7 – 5
(4-0, 0-2, 3-3)
  Norsko
20. března 2004 Norsko   7 – 2
(2-0, 3-1, 2-1)
  Severní Korea
20. března 2004 Francie   2 – 3
(1-0, 1-1, 0-2)
  Lotyšsko
20. března 2004 Kazachstán   3 – 0
(1-0, 1-0, 1-0)
  Česko

2. divizeEditovat

Druhá divize se konala od 14. do 20. března 2004 ve italském Sterzingu. Z důvodu snižování soutěžních týmů v elitní skupině o dva, sestupují z druhé divize poslední dva týmy do třetí divize.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Dánsko
2.   Itálie
3.   Slovensko
4.   Nizozemsko
5.   Austrálie
6.   Velká Británie

ZápasyEditovat

14. března 2004 Nizozemsko   1 – 5
(0-0, 1-3, 0-2)
  Slovensko
14. března 2004 Velká Británie   2 – 3
(0-1, 2-1, 0-1)
  Dánsko
14. března 2004 Austrálie   0 – 7
(0-2, 0-4, 0-1)
  Itálie
15. března 2004 Dánsko   4 – 1
(1-0, 1-0, 2-1)
  Nizozemsko
15. března 2004 Slovensko   8 – 1
(2-0, 3-1, 3-0)
  Austrálie
15. března 2004 Itálie   10 – 2
(2-1, 3-1, 5-0)
  Velká Británie
17. března 2004 Dánsko   10 – 0
(1-0, 5-0, 4-0)
  Austrálie
17. března 2004 Velká Británie   0 – 1
(0-1, 0-0, 0-0)
  Nizozemsko
17. března 2004 Slovensko   1 – 2
(1-1, 0-1, 0-0)
  Itálie
18. března 2004 Nizozemsko   5 – 1
(2-0, 0-1, 3-0)
  Austrálie
18. března 2004 Slovensko   11 – 0
(4-0, 3-0, 4-0)
  Velká Británie
18. března 2004 Itálie   1 – 4
(0-1, 0-2, 1-1)
  Dánsko
20. března 2004 Dánsko   3 – 3
(0-0, 1-2, 2-1)
  Slovensko
20. března 2004 Austrálie   4 – 2
(1-0, 0-0, 3-2)
  Velká Británie
20. března 2004 Itálie   4 – 0
(1-0, 2-0, 1-0)
  Nizozemsko

3. divizeEditovat

Třetí divize se konala od 21. do 28. března 2004 ve slovinském Mariboru.

Konečné pořadíEditovat

Místo Tým
1.   Rakousko
2.   Slovinsko
3.   Maďarsko
4.   Belgie
5.   Rumunsko
6.   Jižní Korea

ZápasyEditovat

21. března 2004 Rakousko   8 – 1
(2-0, 1-0, 5-1)
  Maďarsko
21. března 2004 Jižní Korea   1 – 2
(0-0, 0-1, 1-1)
  Belgie
21. března 2004 Rumunsko   1 – 8
(1-2, 0-2, 0-4)
  Slovinsko
22. března 2004 Belgie   1 – 10
(0-5, 1-3, 0-2)
  Rakousko
22. března 2004 Maďarsko   3 – 0
(0-0, 0-0, 3-0)
  Rumunsko
22. března 2004 Slovinsko   10 – 1
(1-1, 5-0, 4-0)
  Jižní Korea
24. března 2004 Rumunsko   4 – 3
(0-0, 1-1, 3-2)
  Jižní Korea
24. března 2004 Belgie   3 – 4
(1-1, 1-2, 1-1)
  Maďarsko
24. března 2004 Slovinsko   1 – 3
(0-1, 1-1, 0-1)
  Rakousko
25. března 2004 Belgie   6 – 0
(2-0, 1-0, 3-0)
  Rumunsko
25. března 2004 Jižní Korea   1 – 10
(1-2, 0-4, 0-4)
  Rakousko
25. března 2004 Maďarsko   3 – 8
(0-4, 3-2, 0-2)
  Slovinsko
27. března 2004 Maďarsko   4 – 1
(2-1, 1-0, 1-0)
  Jižní Korea
27. března 2004 Rakousko   4 – 0
(1-0, 1-0, 2-0)
  Rumunsko
27. března 2004 Slovinsko   4 – 1
(1-0, 1-1, 2-0)
  Belgie