Mistrovství světa v házené žen 1999

14. mistrovství světa v házené žen proběhlo ve dnech 29. listopadu až 12. prosince 1999 v Dánsku a Norsku . Mistrovství se zúčastnilo 24 družstev rozdělených do čtyř šestičlenných skupin. První tři týmy postoupily přímo do osmifinálové vyřazovací fáze o titul. Družstva ze čtvrtých a pátých míst odehrála čtyři barážová utkání o postup do osmifinále. Mistrem světa se stala reprezentace Norska.

14. mistrovství světa v házené žen 1999
14th IHF World Women's Handball Championship
Podrobnosti turnaje
Pořadatel DánskoDánsko Dánsko
NorskoNorsko Norsko
Města Kolding, Lillehammer, Oslo, Gjøvik, Hamar, Stavanger, Trondheim
Datum konání 29. listopadu – 12. prosince 1999
Počet týmů 24 (z 5 konfederací)
Konečné pořadí
Mistr světa Norsko Norsko
2. místo Francie Francie
3. místo Rakousko Rakousko
4. místo Rumunsko Rumunsko
Statistiky turnaje
Počet zápasů 80
Počet branek 3980
Nejlepší střelkyně Rumunsko Carmen Amariei (ROU) (67 branek)
Německo Grit Jurack (GER) (67 branek)
Nejlepší hráčka Rakousko Ausra Fridrikasová (AUT)

Základní skupinyEditovat

Skupina AEditovat

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1.   Nizozemsko 5 4 0 1 124 101 +23 8 postup do osmifinále
2.   Norsko 5 4 0 1 137 88 +49 8
3.   Polsko 5 3 1 1 126 114 +12 7
4.   Bělorusko 5 2 1 2 127 123 +4 5
5.   Česko 5 1 0 4 124 121 +3 2
6.   Austrálie 5 0 0 5 75 166 −91 0
29 . listopadu
16:30
Polsko   29 - 19   Austrálie Oslo, Norsko
Počet diváků: 600
Rozhodčí: Chung, Lim (KOR)
(16 - 9)

29 . listopadu
18:00
Norsko   29 - 13   Bělorusko Oslo, Norsko
Počet diváků: 6400
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(13 - 9)

29 . listopadu
21:00
Nizozemsko   25 - 21   Česko Oslo, Norsko
Počet diváků: 793
Rozhodčí: Kalin, Korič (SLO)
(15 - 11)

30 . listopadu
17:00
Bělorusko   29 - 29   Polsko Gjøvik, Norsko
Rozhodčí: Kalin, Korič (SLO)
(15 - 14)

30 . listopadu
19:00
Česko   21 - 30   Norsko Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 2700
Rozhodčí: Ehrmann, Künzig (GER)
(10 - 13)

30 . listopadu
21:00
  Austrálie 16 - 26   Nizozemsko Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 300
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(9 - 14)

2 . prosince
17:00
Bělorusko   24 - 22   Česko Hamar, Norsko
Počet diváků: 800
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(13 - 7)

2 . prosince
19:00
Norsko   38 - 11   Austrálie Hamar, Norsko
Počet diváků: 3220
Rozhodčí: Ehrmann, Künzig (GER)
(17 - 5)

2 . prosince
21:00
Polsko   22 - 20   Nizozemsko Hamar, Norsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Chong, Lim (KOR)
(8 - 11)

4 . prosince
13:00
  Austrálie 14 - 37   Bělorusko Stavanger, Norsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Chong, Lim (KOR)
(7 - 19)

4 . prosince
16:00
Polsko   27 - 24   Česko Stavanger, Norsko
Počet diváků: 1250
Rozhodčí: Ehrmann, Künzig (GER)
(13 - 13)

4 . prosince
17:00
Nizozemsko   24 - 18   Norsko Stavanger, Norsko
Počet diváků: 4000
Rozhodčí: Kalin, Korič (SLO)
(12 - 9)

5 . prosince
14:00
Česko   36 - 15   Austrálie Stavanger, Norsko
Počet diváků: 650
Rozhodčí: Besses, Benmila (ALG)
(18 - 7)

5 . prosince
15:00
Nizozemsko   29 - 24   Bělorusko Stavanger, Norsko
Počet diváků: 2160
Rozhodčí: Ehrmann, Künzig (GER)
(13 - 13)

4 . prosince
18:00
Norsko   22 - 19   Polsko Stavanger, Norsko
Počet diváků: 4682
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(12 - 9)

Skupina BEditovat

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1.   Rakousko 5 4 0 1 144 125 +19 8 postup do osmifinále
2.   Francie 5 4 0 1 124 98 +26 8
3.   Ukrajina 5 3 0 2 138 109 +29 6
4.   Rumunsko 5 3 0 2 146 110 +36 6
5.   Pobřeží slonoviny 5 1 0 4 110 142 −32 2
6.   Kuba 5 0 0 5 103 181 −78 0
30 . listopadu
13:30
Rakousko   26 - 25   Ukrajina Trondheim, Norsko
Počet diváků: 520
Rozhodčí: Klucso, Lekrinzki (HUN)
(11 - 12)

30 . listopadu
15:15
Rumunsko   37 - 19   Kuba Trondheim, Norsko
Počet diváků: 510
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(19 - 7)

30 . listopadu
17:00
Francie   31 - 19   Pobřeží slonoviny Trondheim, Norsko
Počet diváků: 740
Rozhodčí: Malik de Tchara, Al Lail (ARG)
(14 - 10)

1 . prosince
14:30
Pobřeží slonoviny   15 - 33   Rumunsko Trondheim, Norsko
Počet diváků: 688
Rozhodčí: Klucso, Lekrinzki (HUN)
(5 - 18)

1 . prosince
16:15
Kuba   27 - 37   Rakousko Trondheim, Norsko
Počet diváků: 724
Rozhodčí: Marić, Gardinovački (SRB)
(13 - 15)

1 . prosince
18:00
Ukrajina   16 - 18   Francie Trondheim, Norsko
Počet diváků: 890
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(7 - 11)

2 . prosince
13:30
Rakousko   32 - 24   Pobřeží slonoviny Trondheim, Norsko
Počet diváků: 905
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(19 - 8)

2 . prosince
15:15
Ukrajina   41 - 19   Kuba Trondheim, Norsko
Počet diváků: 916
Rozhodčí: Malik de Tchara, Al Lail (ARG)
(21 - 12)

2 . prosince
17:00
Francie   22 - 20   Rumunsko Trondheim, Norsko
Počet diváků: 940
Rozhodčí: Marić, Gardinovački (SRB)
(10 - 12)

4 . prosince
12:00
Pobřeží slonoviny   20 - 29   Ukrajina Trondheim, Norsko
Počet diváků: 467
Rozhodčí: Malik de Tchara, Al Lail (ARG)
(8 - 14)

4 . prosince
13:45
Francie   34 - 21   Kuba Trondheim, Norsko
Počet diváků: 612
Rozhodčí: Klucso, Lekrinszki (HUN)
(14 - 14)

4 . prosince
15:30
Rumunsko   30 - 27   Rakousko Trondheim, Norsko
Počet diváků: 6724
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(18 - 15)

5 . prosince
14:00
Kuba   17 - 32   Pobřeží slonoviny Trondheim, Norsko
Počet diváků: 407
Rozhodčí: Marić, Gardinovački (SRB)
(6 - 13)

5 . prosince
16:00
Rumunsko   26 - 27   Ukrajina Trondheim, Norsko
Počet diváků: 523
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(11 - 17)

5 . prosince
18:00
Rakousko   22 - 19   Francie Trondheim, Norsko
Počet diváků: 434
Rozhodčí: Klucso, Lekrinszki (HUN)
(10 - 10)

Skupina CEditovat

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1.   Dánsko 5 5 0 0 159 84 +75 10 postup do osmifinále
2.   Německo 5 3 1 1 137 100 +37 7
3.   Severní Makedonie 5 3 0 2 136 107 +29 6
4.   Angola 5 1 2 2 113 120 −7 4
5.   Japonsko 5 1 1 3 118 124 −6 3
6.   Argentina 5 0 0 5 52 180 −128 0
30 . listopadu
16:30
Severní Makedonie   27 - 25   Japonsko Kolding, Dánsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Bord, Buy (FRA)
(15 - 10)

30 . listopadu
19:30
Německo   33 - 9   Argentina Kolding, Dánsko
Počet diváků: 650
Rozhodčí: Silva, Righeto (BRA)
(15 - 5)

30 . listopadu
20:40
Dánsko   31 - 12   Angola Kolding, Dánsko
Počet diváků: 2500
Rozhodčí: Goulao, Macau (POR)
(15 - 7)

1 . prosince
16:30
Argentina   10 - 33   Severní Makedonie Kolding, Dánsko
Počet diváků: 600
Rozhodčí: Goulao, Macau (POR)
(3 - 10)

1 . prosince
18:30
Angola   20 - 20   Německo Kolding, Dánsko
Počet diváků: 1500
Rozhodčí: Kohout, Dolejs (CZE)
(10 - 10)

1 . prosince
20:40
Japonsko   15 - 28   Dánsko Kolding, Dánsko
Počet diváků: 3000
Rozhodčí: Silva, Righeto (BRA)
(8 - 13)

2 . prosince
16:30
Německo   23 - 18   Severní Makedonie Kolding, Dánsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Bord, Buy (FRA)
(12 - 8)

2 . prosince
18:30
Angola   22 - 22   Japonsko Kolding, Dánsko
Počet diváků: 800
Rozhodčí: Goulao, Macau (POR)
(8 - 10)

2 . prosince
20:40
Dánsko   42 - 5   Argentina Kolding, Dánsko
Počet diváků: 3000
Rozhodčí: Kohout, Dolejs (CZE)
(18 - 3)

4 . prosince
16:30
Německo   32 - 22   Japonsko Kolding, Dánsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Silva, Righeto (BRA)
(12 - 10)

4 . prosince
18:30
Argentina   13 - 37   Angola Kolding, Dánsko
Počet diváků: 1300
Rozhodčí: Bord, Buy (FRA)
(4 - 19)

4 . prosince
20:40
Severní Makedonie   24 - 27   Dánsko Kolding, Dánsko
Počet diváků: 3000
Rozhodčí: Goulao, Macau (POR)
(11 - 11)

5 . prosince
14:00
Japonsko   34 - 15   Argentina Kolding, Dánsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Silva, Righeto (BRA)
(17 - 6)

5 . prosince
16:00
Severní Makedonie   34 - 22   Angola Kolding, Dánsko
Počet diváků: 2000
Rozhodčí: Bord, Buy (FRA)
(17 - 11)

5 . prosince
18:00
Dánsko   31 - 28   Německo Kolding, Dánsko
Počet diváků: 3000
Rozhodčí: Kohout, Dolejs (CZE)
(13 - 13)

Skupina DEditovat

Poř. tým Z V R P VB OB +/− B výsledek
1.   Maďarsko 5 5 0 0 162 109 +53 10 postup do osmifinále
2.   Jižní Korea 5 4 0 1 151 115 +36 8
3.   Rusko 5 3 0 2 159 122 +37 6
4.   Brazílie 5 1 1 3 104 123 −19 3
5.   Čína 5 1 1 3 120 140 −20 3
6.   Kongo 5 0 0 5 91 178 −87 0
30. listopadu
13:30
Jižní Korea   29 - 19   Čína Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 1636
Rozhodčí: Vakula, Liudovyk (UKR)
(15 - 8)

30 . listopadu
15:30
Maďarsko   22 - 13   Brazílie Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 430
Rozhodčí: Nilsson, Hagen (SWE)
(10 - 5)

30 . listopadu
17:30
Rusko   42 - 20   Kongo Lillehammer, Norsko
Rozhodčí: Forbord, Jorstad (NOR)
(19 - 14)

1 . prosince
14:00
Brazílie   20 - 27   Jižní Korea Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 412
Rozhodčí: Forbord, Jorstad (NOR)
(10 - 14)

1 . prosince
16:00
Kongo   17 - 39   Maďarsko Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 476
Rozhodčí: Vakula, Liudovyk (UKR)
(10 - 17)

1 . prosince
18:00
Čína   21 - 38   Rusko Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 697
Rozhodčí: Benmila, Besses (ALG)
(10 - 17)

2 . prosince
13:30
Brazílie   30 - 20   Kongo Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 650
Rozhodčí: Nilsso, Hagen (SWE)
(16 - 8)

2 . prosince
15:30
Jižní Korea   30 - 24   Rusko Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 1570
Rozhodčí: Vakula, Liudovyk (UKR)
(16 - 10)

2 . prosince
17:30
Maďarsko   34 - 25   Čína Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 560
Rozhodčí: Besses, Benmila (ALG)
(15 - 10)

4 . prosince
11:00
Jižní Korea   36 - 19   Kongo Hamar, Norsko
Počet diváků: 700
Rozhodčí: Nilsson, Hagen (SWE)
(20 - 10)

4 . prosince
13:30
Čína   24 - 24   Brazílie Hamar, Norsko
Počet diváků: 250
Rozhodčí: Forbord, Jorstad (NOR)
(12 - 10)

4 . prosince
15:00
Rusko   25 - 34   Maďarsko Hamar, Norsko
Počet diváků: 250
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(8 - 22)

5 . prosince
14:00
Kongo   15 - 31   Čína Hamar, Norsko
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Vakula, Liudovyk (UKR)
(11 - 11)

5 . prosince
16:00
Rusko   30 - 17   Brazílie Hamar, Norsko
Počet diváků: 150
Rozhodčí: Nilsson, Hagen (SWE)
(15 - 8)

5 . prosince
18:00
Maďarsko   33 - 29   Jižní Korea Hamar, Norsko
Počet diváků: 250
Rozhodčí: Forbord, Jorstad (NOR)
(17 - 16)

Vyřazovací fázeEditovat

Z každé ze čtyř základních skupin postoupily přímo do vyřazovacích bojů první čtyři týmy.

  Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                     
B1    Rakousko 28  
A4    Bělorusko 27  
  B1    Rakousko 24  
    C2    Německo 13  
D3    Rusko 19
C2    Německo 22  
  B1    Rakousko 18  
  A2    Norsko 30  
B3    Ukrajina 19  
A2    Norsko 24  
  A2    Norsko 24
    D1    Maďarsko 21  
D1    Maďarsko 38
C4    Angola 18  
  A2    Norsko (OT) 25
  B2    Francie 24
C3    Severní Makedonie 28  
D2    Jižní Korea 27  
  C3    Severní Makedonie 21 Zápas o bronz
    B4    Rumunsko 33  
A1    Nizozemsko 16 B1    Rakousko (OT) 31
B4    Rumunsko 26   B4    Rumunsko 28
  B4    Rumunsko 17
  B2    Francie 18  
A3    Polsko 21  
B2    Francie 28  
  B2    Francie (OT) 19
    C1    Dánsko 17  
C1    Dánsko 30
D4    Brazílie 23  

OsmifináleEditovat

7. prosince
12:30
Nizozemsko   16-26   Rumunsko Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 180
Rozhodčí: Vakula, Liudovyk (UKR)
(3 - 9)

7. prosince
15:00
Rakousko   28 - 27   Bělorusko Bergen, Norsko
Počet diváků: 1752
Rozhodčí: Kohout, Dolejs (CZE)
(15 - 17)

7. prosince
15:00
Maďarsko   38-18   Angola Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 350
Rozhodčí: Chung, Lim (KOR)
(16 - 9)

7. prosince
16:30
Severní Makedonie   28 – 27   Jižní Korea Trondheim, Norsko
Počet diváků: 2040
Rozhodčí: Klucso, Lekrinszki (HUN)
(15 - 12)

7. prosince
17:30
Polsko   21 - 28   Francie Bergen, Norsko
Počet diváků: 1762
Rozhodčí: Forbord, Jorstad (NOR)
(9 - 14)

7. prosince
17:30
Rusko   19 - 22   Německo Gjøvik, Norsko
Počet diváků: 431
Rozhodčí: Kalin, Korič (SLO)
(7 - 8)

7. prosince
19:00
Ukrajina   19 - 24   Norsko Trondheim, Norsko
Počet diváků: 3120
Rozhodčí: Marić, Gardinovački (SRB)
(11 - 12)

7. prosince
20:40
Dánsko   30 - 23   Brazílie Kolding, Dánsko
Počet diváků: 3000
Rozhodčí: Bord, Buy (FRA)
(15 - 14)

ČtvrtfináleEditovat

9. prosince
15:30
Rumunsko   33 - 21   Severní Makedonie Hamar, Norsko
Počet diváků: 100
Rozhodčí: Forbord, Jorstad (NOR)
(21 - 9)

9. prosince
18:00
Německo   13 - 24   Rakousko Hamar, Norsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(3 - 15)

9. prosince
19:00
Norsko   24 - 21   Maďarsko Trondheim, Norsko
Počet diváků: 4038
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(15 - 11)

9. prosince
20:40
Dánsko   17 - 19   Francie Hamar, Norsko
Počet diváků: 1000
Rozhodčí: Kalin, Korič (SLO)
(7 - 9 / 13 - 13)

SemifináleEditovat

11. prosince
16:30
Rumunsko   17 - 18   Francie Håkons Hall, Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 6000
Rozhodčí: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD)
(8 - 9)

11. prosince
19:00
Rakousko   18 - 30   Norsko Håkons Hall, Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 8200
Rozhodčí: Kohout, Dolejs (CZE)
(6 - 12)

o 7. místoEditovat

12. prosince
10:30
Severní Makedonie   26 - 37   Německo Håkons Hall, Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 500
Rozhodčí: Klucso, Lekrinszki (HUN)
(15 - 19)

o 5. místoEditovat

12. prosince
13:00
Dánsko   27 - 35   Maďarsko Håkons Hall, Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 4100
Rozhodčí: Malik de Tchara, Al Lail (ARG)
(13 - 20)

o 3. místoEditovat

12. prosince
15:30
Rumunsko   28 - 31   Rakousko Håkons Hall, Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 7900
Rozhodčí: Maric, Gardinovacki (SRB)
(14 - 14 / 26 - 26)

FináleEditovat

12. prosince
18:00
Francie   24 - 25   Norsko Håkons Hall, Lillehammer, Norsko
Počet diváků: 11200
Rozhodčí: Gallego, Lamas (ESP)
(10 - 8 / 18 - 18 / 21 - 21)

Konečné pořadíEditovat

Poř. tým
    Norsko
    Francie
    Rakousko
4.   Rumunsko
5.   Maďarsko
6.   Dánsko
7.   Německo
8.   Severní Makedonie
9.   Jižní Korea
10.   Nizozemsko
11.   Polsko
12.   Rusko
13.   Ukrajina
14.   Bělorusko
15.   Angola
16.   Brazílie
17.   Japonsko
18.   Čína
19.   Česko
20.   Pobřeží slonoviny
21.   Kuba
22.   Kongo
23.   Austrálie
24.   Argentina