Otevřít hlavní menu

Mistrovství Evropy juniorů v atletice 1970

VýsledkyEditovat

MužiEditovat

Disciplína Zlato Výkon Stříbro Výkon Bronz Výkon
100 m   Franz-Peter Hofmeister 10,61   Dominique Chauvelot 10,65   Jean-Paul Dubuisson 10,73
200 m   Franz-Peter Hofmeister 21,49   Aleksandr Żidkich 21,80   Siergiej Korowin 21,80
400 m   Peter Beaven 47,11   Ulrich Reich 47,36   Andreas Scheibe 47,65
800 m   Hans-Henning Ohlert 1:50,96   Władimir Zimin 1:51,39   Ulrich Keufner 1:51,41
1500 m   Klaus-Peter Justus 3:51,39   Paul-Heinz Wellmann 3:51,79   Francisco Morera 3:52,48
3000 m   Herman Mignon 8:08,73   John Boggis 8:10,43   Jurij Korczenkow 8:11,15
110 m překážek   Berwyn Price 14,21   Mirosław Wodzyński 14,22   Klaus Fiedler 14,22
400 m překážek   Dmitrij Stukałow 50,30   Jean-Pierre Perrot 50,45   Jewgienij Gawrilenko 50,72
2000 m překážek   Bronisław Malinowski 5:44,00   Juhani Huhtinen 5:45,48   Elek Sari 5:45,48
Štafeta 4 × 100 m   Sovětský svaz
Valerij Pidlužnyj
Aleksandr Zhidkikh
Władmir Lowetskij
Siergiej Korowin
40,18   Francie
Michel Limousin
Patrick Deroch
Jean-Paul Dubuisson
Philippe Leroux
40,27   Západní Německo
Manfred Schumann
Thomas van Wickeren
Michael van Wickeren
Franz-Peter Hofmeister
40,55
Štafeta 4 × 400 m   Sovětský svaz
Jewgienij Gawrilenko
Mikołaj Kornjuszkin
Dmitrij Stukałow
Semjon Kocher
3:11,2   Francie
Claude Dumont
Patrick Salvador
Daniel Raoult
Lionel Malingre
3:11,5   Západní Německo
Ulrich Reich
Johannes Dickhut
Bernd Herrmann
Wolfgang Druschky
3:11,7
Chůze na 10 000 m   Lutz Lipowski 43:35,6   Peter Schuster 44:02,0   Michaił Aleksejew 44:19,4
Skok do výšky   Jiří Palkovský 2,18 m   Csaba Dosa 2,16 m   Ferenc Doczi 2,06 m
Skok o tyči   François Tracanelli 5,20 m   Serge Lefevbre 4,80 m   Romuald Murawski 4,80 m
Skok daleký   Valerij Pidlužnyj 7,87 m   Jacques Rousseau 7,81 m   Nenad Stekić 7,75 m
Trojskok   Valerij Pidlužnyj 16,25 m   Anatolij Golubtsow 16,05 m   Gabor Katona 16,03 m
Vrh koulí   Wolfgang Barthel 18,10 m   Manfred Kaiser 17,40 m   Jan Skoupy 17,11 m
Hod diskem   Aleksandr Nażimow 54,18 m   Lothar Schlage 53,96 m   Pal Szauer 53,00 m
Hod kladivem   Todor Manołow 65,16 m   Aleksiej Spiridonow 64,88 m   Siergiej Korobow 64,32 m
Hod oštěpem   Aimo Puska 76,98 m   Aleksandr Makarow 74,92 m   Wolfgang Hanisch 73,22 m
Desetiboj   Aleksandr Blinjajew 7 632 bodů   Eberhard Stroot 7 584 bodů   Frank Nusse 7 129 bodů

ŽenyEditovat

Disciplína Zlato Výkon Stříbro Výkon Bronz Výkon
100 m   Helena Kerner 12,10   Andrea Lynchová 12,19   Helen Goldenová 12,23
200 m   Helen Goldenová 24,34   Annegret Kronigerová 24,64   Véronique Grandrieux 24,72
400 m   Monika Zehrtová 54,00   Bożena Zientarska 54,61   Brigitte Rohde 55,07
800 m   Waltraud Pöhlandová 2:05,29   Sylvia Schenková 2:05,30   Galina Vaingartenová 2:06,45
1500 m   Katharina Clausnitzerová 4:24,17   Christine Haskettová 4:27,16   Olga Dvirná 4:28,37
100 m překážek   Grażyna Rabsztynová 14,06   Monika Hysová 14,11   Margarete Leidelová 14,51
Štafeta 4 × 100 m   Polsko
Aniela Szubert
Elżbieta Nowaková
Urszula Soszka
Helena Kernerová
45,26   Západní Německo
Liesel Bömelburgová
Annegret Kronigerová
Ellen Walterová
Elvira Springsguthová
45,27   NDR
Evelyn Kauferová
Ellen Stropahlová
Marion Wagnerová
Monika Meyerová
45,47
Štafeta 4 × 400 m   NDR
Brigitte Rohde
Renate Marder
Brigitte Ullmann
Monika Zehrtová
3:40,2   Polsko
Aniela Szubert
Krystyna Lech
Danuta Gąska
Bożena Zientarska
3:44,0   Švédsko
Ragnhild Skoog
Margareta Larsson
Gunhild Skoog
Monica Bergendahl
3:46,7
Skok do výšky   Mieke van Doornová 1,74 m   Swietłana Gontkowskaja 1,74 m   Renate Gärtnerová 1,74 m
Skok daleký   Jarmila Nygrýnová 6,27 m   Moira Wallsová 6,26 m   Brigitte Göhrsová 6,03 m
Vrh koulí   Gabriele Moritzová 16,91 m   Birgit Palzkillová 16,56 m   Margitta Ludewigová 15,98 m
Hod diskem   Klara Pogyorová 48,26 m   Maria Illi 47,76 m   Irina Sapronová 47,50 m
Hod oštěpem   Jacqueline Todtenová 55,20 m   Christine Schmidtová 53,08 m   Inara Oszina 52,36 m
Pětiboj   Monika Peikertová 4 578 bodů   Irena Witane 4 482 bodů   Florence Picautová 4 422 bodů

Medailové pořadíEditovat

Umístění Stát Zlato Stříbro Bronz Celkem
1.   NDR 10 4 7 21
2.   Sovětský svaz 7 7 9 23
3.   Polsko 4 3 1 8
4.   Západní Německo 3 8 5 16
5.   Spojené království 3 4 1 8
6.   Československo 2 0 1 3
7.   Francie 1 6 3 10
8.   Finsko 1 1 0 2
9.   Maďarská lidová republika 1 0 4 5
10.   Nizozemsko 1 0 1 2
11.   Belgie 1 0 0 1
  Bulharská lidová republika 1 0 0 1
13.   Rumunská lidová republika 0 2 0 2
14.   SFR Jugoslávie 0 0 1 1
  Španělsko 0 0 1 1
  Švédsko 0 0 1 1
Celkem 35 35 35 105

Externí odkazyEditovat