Mistrovství Československa silničních motocyklů 1961

ročník Mistrovství Československa silničních motocyklů

Mistrovství Československa silničních motocyklů 1961 se konalo v objemových třídách do 125, 175, 250 a 350 cm³ a ve třídě sidecarů.

Mistrovství Československa silničních motocyklů 1961
Datum 1961
Předchozí Mistrovství Československa silničních motocyklů 1960
Následující Mistrovství Československa silničních motocyklů 1962
Některá data mohou pocházet z datové položky.

ZávodyEditovat

LegendaEditovat

Body za umístěníEditovat

    • 1. místo – 8 bodů
    • 2. místo – 6 bodů
    • 3. místo – 4 body
    • 4. místo – 3 body
    • 5. místo – 2 body
    • 6. místo - 1 bod

VysvětlivkyEditovat

    • BC = Body celkem
    • BZ = Body započítávané

VýsledkyEditovat

Třída do 125 cm³Editovat

  • Započítávají se 2 nejlepší výsledky ze 3
Pořadí Jméno Místo Moto Z1 Z2 Z4 BC BZ
1. Karel Bojer Strakonice ČZ OHC 2 1 14 14
2. Jaroslav Žípek Strakonice ČZ OHC 3 1 12 12
3. Jiří Vavrla Opava ČZ OHC 4 2 9 9
4. Stanislav Malina Strakonice ČZ OHC 1 8 8
5. Jiří Havrlík Beroun ČZ OHC 2 6 6
6. Josef Hejmala Brno ČZ OHC 5 3 6 6
7. Ludvík Houžvic Mělník ČZ OHC 6 4 4
8. Otto Krmíček Hodonín ČZ OHC 4 3 3
8. Zdeněk Pospíšil Děčín ČZ 4 3 3
10. Miroslav Kubánek Opava ČZ OHC 5 2 2
10. Jiří Vyskočil Praha ČZ OHC 5 2 2
12. Bedřich Valouch Hodonín ČZ OHC 6 1 1
12. Karel Prášek Plzeň ČZ 6 1 1
12. Josef Křížek Praha Jawa 6 1 1
Emanuel Quirenz Brno ČZ OHC 7 0 0
Jan Popovič Kynšperk nad Ohří ČZ 4 0 0
Ladislav Duboczy Ladomer ČZ OHC
František Mrázek Brno ČZ OHC
Jan Pazdera Horní Bříza ČZ OHC
Jiří Srkal Doubravice ČZ OHC
Ján Šalata Košice ČZ
Jaroslav Nečas Rosice ČZ OHC
Jan Novosad Miroslav ČZ
Josef Sloup Plzeň ČZ
František Boček Praha ČZ
Ladislav Houšťava Kopřivnice ČZ
Jan Rozmánek Ivanovice ČZ
Rudolf Hunčík Žilina ČZ
Karel Hejda Praha ČZ OHC
Stanislav Jindrák Písek ČZ OHC

Třída do 175 cm³Editovat

  • Započítávají se 3 nejlepší výsledky ze 4
Pořadí Jméno Místo Moto Z1 Z2 Z3 Z4 BC BZ
1. Václav Parus Praha ČZ 1 2 1 22 22
2. František Boček Praha ČZ 2 1 14 14
3. František Kročka Jur ČZ 4 3 3 2 17 14
4. Karel Bojer Strakonice ČZ 1 8 8
5. František Svítil Mělník ČZ 6 4 4 7 7
6. František Chrappa Jur ČZ 2 6 6
7. Jan Novosad Miroslav Jawa ČZ 5 5 5 6 6
8. Tomáš Smatlánek Trenčín ČZ 3 4 4
9. Jiří Beneš Teplice ČZ 9 3 4 4
10. Bohumil Řezníček Šumperk ČZ 4 3 3
11. Ludvík Kašper Frýdek-Místek ČZ 5 2 2
12. Miloslav Vališ Plzeň ČZ 6 6 2 2
13. Karel Dorňák Frenštát pod Radhoštěm ČZ 6 1 1
Milan Cimmermann Banská Bystrica ČZ 7
Milan Karfík Most ČZ 9 7
Jaroslav Cikán České Budějovice ČZ 8 7
Zdeněk Židlík Brno ČZ 8
Jiří Pěnička Jilemnice ČZ 8
Jaroslav Lindauer Šťáhlavice ČZ 9
Jozef Drahno Žilina ČZ 10 10
Jiří Srkal Doubravice ČZ 11
Bohumil Pieš Městec Králové ČZ 11
František Bednář Ústí nad Labem ČZ 12
František Srna Pezinok ČZ
Jiří Peroutka Mělník ČZ
Jaroslav Kamarád Plzeň ČZ
Tibor Deliman Košice ČZ
Stanislav Malina Strakonice ČZ
Zdeněk Pospíšil Děčín ČZ
Antonín Rybka Šumperk ČZ
Jaroslav Kaštan Velké Meziříčí Jawa ČZ
František Zezula Šelešovice ČZ
Jaroslav David Vsetín ČZ
Josef Vaněk Vsetín ČZ
Bohumil Lakomý Šumperk ČZ
Otto Krmíček Hodonín ČZ
Miroslav Valenta Holice ČZ
Emanuel Quirenz Brno ČZ
Jaroslav Rozmánek Ivanovice ČZ
Jaroslav Žípek Strakonice ČZ
Milan Chalupík Praha ČZ
Rudolf Hunčík Žilina Jawa ČZ
Viliam Kapusta Nitra ČZ

Třída do 250 cm³Editovat

  • Započítávají se 3 nejlepší výsledky ze 4
Pořadí Jméno Místo Moto Z1 Z2 Z3 Z4 BC BZ
1. František Srna Pezinok Jawa OHC 2 1 2 20 20
2. František Helikar Praha Jawa OHC 1 3 3 16 16
3. Josef Lukšík Plzeň ČZ OHC 3 2 4 13 13
4. Adolf Gorus Opava ČZ OHC 5 2 5 5 12 10
5. František Šťastný Praha Jawa OHC 1 8 8
5. Pavel Slavíček Praha Jawa OHC 1 8 8
7. Richard Schiffauer Praha Jawa 8 3 7 4 4
8. Ján Horváth Nové Mesto nad Váhom ČZ OHC 4 3 3
8. Tibor Deliman Košice Jawa 4 3 3
8. Milan Chalupník Praha ČZ OHC 4 9 3 3
11. Otto Krmíček Hodonín ČZ OHC 9 5 6 3 3
12. Jan Janouš Praha Jawa OHC 6 6 6 3 3
Vlastimil Rain Dvůr Králové nad Labem Ravo 7 0 0
Josef Vaněk Vsetín Jawa 7 0 0
Zdeněk Petrák České Budějovice ČZ 8 12 0 0
Jiří Kudrnáč Dvůr Králové nad Labem ČZ 8 0 0
Antonín Pražák Valašské Meziříčí Jawa 8 0 0
Jiří Komberec Sázava Jawa 9 13 0 0
Oldřich Kába Týnec nad Sázavou Jawa 9 0 0
Josef Křížek Praha Jawa 10 10 0 0
Josef Michálek Praha Jawa 11 0 0
Jiří Pěnička Jilemnice Jawa 14 0 0
Václav Parus Praha Ravo
Karel Mojžíš Děčín Jawa
Jiří Srkal Doubravice ČZ OHC
Jaroslav Cikán České Budějovice ČZ
Václav Kukla Roudníky Jawa
Ladislav Duboczy Ladomer ČZ OHC
František Kročka Jur ČZ OHC
František Svítil Mělník Jawa
František Šandor Karlovy Vary ČZ OHC
Stanislav Klátil Gottwaldov Jawa
Emanuel Quirenz Brno Jawa
František Zezula Holešov Jawa
Ján Molnár Nitra ČZ OHC
Josef Jakoubek Liberec Jawa
Jozef Drahno Žilina Jawa
Jiří Hlaváč Písek ČZ OHC
Eduard Bertoli Piešťany ČZ OHC
Gustav Havel Praha

Třída do 350 cm³Editovat

  • Započítávají se 3 nejlepší výsledky ze 4
Pořadí Jméno Místo Moto Z1 Z2 Z3 Z4 BC BZ
1. Jan Janouš Praha Jawa 2 1 4 17 17
2. Josef Hejmala Brno Jawa 3 4 3 2 17 14
3. František Helikar Praha Jawa OHC 3 1 12 12
4. Gustav Havel Praha Jawa OHC 1 8 8
4. Pavel Slavíček Praha Jawa OHC 1 8 8
6. František Mrázek Brno Jawa OHC 8 11 2 6 6
6. Richard Schiffauer Praha Speciál 2 6 6
8. Jiří Hlaváč Písek ČZ OHC 5 3 6 6
9. Oldřich Kába Týnec nad Sázavou Jawa 6 9 4 4 4
10. František Chrappa Jur ČZ OHC 4 3 3
11. Ladislav Štajner Praha ČZ Walter 11 8 5 2 2
11. Pavel Sojka Brno Jawa ČZ 5 2 2
11. Václav Kukla Roudníky ČZ OHC 5 2 2
14. Milan Chalupník Praha Jawa OHC 6 1 1
14. Miroslav Špak Praha ESO 7 7 6 1 1
14. Zdeněk Bedrna Poděbrady ČZ OHC 6 1 1
František Šandor Karlovy Vary ČZ 10 7 0 0
Jiří Vyskočil Praha ESO 8 0 0
Miroslav Kubánek Opava Jawa 9 0 0
Jiří Peroutka Mělník Jawa 9 0 0
Jiří Komberec Sázava Jawa 10 0 0
Miroslav Čada Miroslav Jawa OHC
Josef Lukšík Plzeň ČZ OHC
Adolf Gorus Opava Jawa OHC
Jaromír Makovička Dubí ČZ Walter
Jiří Vavrla Opava ČZ Walter
František Zezula Šelešovice Jawa
Josef Michálek Praha ČZ
František Šťastný Praha
Karel Vlach Vratislavice nad Nisou ČZ OHC
Miroslav Valenta Holice Jawa
Stanislav Klátil Gottwaldov ČZ Walter
Bohumil Kratochvíl Třebíč Jawa OHC
Eduard Bertoli Piešťany ČZ Walter
Tomáš Smatlánek Trenčín ČZ OHC
František Srna Pezinok ČZ OHC
Josef Jakoubek Liberec Jawa
Bohumil Palička Jaroměř ČZ
Ján Horváth Nové Mesto nad Váhom Jawa OHC
Drahomír Luža Bratislava ČZ
František Šmaus Týnec nad Sázavou ESO
Peter Morawitz Žiar nad Hronom Jawa

SidecaryEditovat

Pořadí Jméno Místo Moto Z1 Z2 Z3 Z4 BC BZ
1. Josef Novotný-Stanislav Novotný/Ladislav Jelínek Praha Jawa OHC 1 7 4 3 20 20
2. Oleg Ruboš-Miroslav Černoch Praha Norton 3 2 2 4 19 16
3. Miroslav Špak-Jiří Pták Praha Jawa OHC 2 5 2 14 14
Jiří Vyskočil-Antonín Fabián/Jaroslav Kočí Praha ESO 500 1 5 10 10
5. Ladislav Štajner-František Turna/Josef Lukšík Praha Jawa OHC 1 8 8
6. Blahoslav Šolc-René Krych/Jiří Kopal Česká Kamenice BMW 4 5 6 7 6 6
7. Jiří Kvasnička-Jiří Hampl Praha Jawa OHC 3 8 4 4
7. František Vondráček-Václav Šlesinger Praha Matchless 3 4 4
9. Jiří Kopal-M. Zápotocký/Hanus Česká Kamenice Jawa OHC 4 6 4 4
10. Emanuel Hájek Praha Jawa OHC 4 3 3
11. Pavel Havlík-Biohuslav Korbut Praha Jawa OHC 5 2 2
12. Jaroslav Jirsák-Antonín Nácovský Praha Jawa OHC 6 1 1
František Chaloupka-Marie Chaloupková/Karel Chaloupka Praha Jawa OHC
Zdeněk Hrdý-Karel Gruber Praha Jawa OHC
Vladimír Šedivý-Alfred Meyer Praha Norton
Rudolf Kučera-Michal Groh Nové Město BMW 9
Ludvík Hrdlička-Milan Nečas Brno Jawa OHC
Zdeněk Hampl-Adolf Regner Jaroměř Jawa OHC
Rudolf Sůva-Jiří Třmínek Železný Brod BMW

ZávodyEditovat

    • Z1 = Nový Bor 8. 5. 1961 – okruh 2 075 metrů;
    • Z2 = Rosice 28. 5. 1961 – okruh 4 141 metrů;
    • Z3 = Kdyně 11. 6. 1961 – okruh 4 500 metrů;
    • Z4 = Štramberk 3. 9. 1961 – okruh 6 250 metrů;
  • Započítávají se 3 nejlepší výsledky ze 4

LiteraturaEditovat

  • Jiří Franek: Mistrovství Československa silničních motocyklů 1954-1992