Mistrovství České republiky v orientačním běhu 2009

ročník Mistrovství České republiky v orientačním běhu

17. ročník Mistrovství České republiky v orientačním běhu proběhl v roce 2009 v pěti individuálních a dvou týmových disciplínách.

Mistrovství České republiky v orientačním běhu 2009
Orienteering symbol framed.png
MístoSvratka, Mariánské Lázně, Kutná Hora, Zdechovice, Blansko a Ostružno
ZeměČesko
Datum2009
PředchozíMistrovství České republiky v orientačním běhu 2008
NásledujícíMistrovství České republiky v orientačním běhu 2010
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nejúspěšnější závodníciEditovat

Pořadí závodníků podle získaných medailí (tzv. olympijského hodnocení) všech mistrovských kategorií (D16 – mladší dorostenky, D18 – starší dorostenky, D20 – juniorky, D21 – ženy, H16 – mladší dorostenci, H18 – starší dorostenci, H20 – junioři, H21 – muži) v individuálních disciplínách v roce 2009. Uvedeni jsou závodníci, kteří získali alespoň dvě medaile a zároveň alespoň jednu zlatou medaili.

Medailové pořadí závodníků na MČR
Jméno 1. místo 2. místo 3. místo Celkem
Filip Hadač 3 3
Miloš Nykodým 2 2 4
Ivana Bochenková 2 2 4
Vendula Horčičková 2 2 4
Tereza Novotná 2 1 3
Adéla Indráková 2 1 3
Pavel Kubát 2 1 3
Iveta Duchová 2 1 3
Daniel Hájek 2 2
Osvald Kozák 2 2
Matěj Klusáček 1 2 3
Martina Dočkalová 1 2 3
Jan Petržela 1 2 3
Eva Kabáthová 1 2 3
Markéta Novotná 1 1 1 3
Johanka Šimková 1 1 2
Dana Brožková 1 1 2
Jiří Nečas 1 1 2
Ondřej Kantor 1 3 4
Marek Schuster 1 2 3
Tereza Petrželová 1 1 2
Michal Smola 1 1 2
Tomáš Dlabaja 1 1 2

Mistrovství ČR na dlouhé tratiEditovat

Datum závodu 25. 4. 2009 Místo konání Svratkaaréna Pořadatel OOB SK Chrast
Ředitel závodu Jaroslav Matras Hlavní rozhodčí Tomáš Matras Stavitelé tratí Josef Vítek
Název mapy Řasnička západ Web závodu http://www.obchrast.com/nz.php?nzid=500 Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Osvald Kozák KOS TJ Tesla Brno 2:26:50   Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 1:58:38
  Petr Losman OK 99 Hradec Králové 2:27:51 +1:01   Zdenka Kozáková KOS TJ Tesla Brno 2:01:35 +2:57
  Zdeněk Rajnošek SK Žabovřesky Brno 2:30:34 +3:44   Jana Panchártková OK 99 Hradec Králové 2:05:18 +6:40
4 David Hepner OK Slavia Hradec Králové 2:30:45 +3:55 4 Simona Karochová Oddíl OB Kotlářka 2:06:24 +7:46
5 Michal Jedlička OK Slavia Hradec Králové 2:33:34 +6:44 5 Katarína Labašová KOB Dobruška 2:06:26 +7:48
6 Tomáš Udržal OK Lokomotiva Pardubice 2:42:11 +15:21 6 Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 2:06:28 +7:50
7 Vojtěch Král SK Severka Šumperk 2:45:03 +18:13 7 Barbora Baldrianová USK Praha 2:11:35 +12:57
8 Tomáš Krajča SKOB Zlín 2:46:47 +19:57 8 Šárka Svobodná Oddíl OB Kotlářka 2:16:48 +18:10
9 Marek Cahel OOB TJ Slovan Luhačovice 2:49:50 +23:00 9 Lenka Hrobařová SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 2:24:08 +25:30
10 Michal Besta SK Jamnice 2:50:13 +23:23 10 Marta Fenclová OK Lokomotiva Pardubice 2:26:26 +27:48
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Daniel Hájek SK Žabovřesky Brno 2:08:16   Jindra Hlavová KOB Konice 1:41:49
  Miloš Nykodým SK Žabovřesky Brno 2:11:42 +3:26   Lenka Poklopová SOB Olomouc 1:45:49 +4:00
  Ondřej Malý OB Vizovice 2:21:31 +13:15   Tereza Petrželová OK Slavia Hradec Králové 1:48:30 +6:41
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Ondřej Kantor TJ TŽ Třinec 1:40:55   Tereza Novotná OK 99 Hradec Králové 1:28:38
  Michal Hubáček OOB TJ Slovan Luhačovice 1:43:17 +2:22   Vendula Horčičková SOB Olomouc 1:30:31 +1:53
  Pavel Kubát OK 99 Hradec Králové 1:43:32 +2:37   Johanka Šimková SOB Olomouc 1:30:31 +1:53
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu na dlouhé trati.

Mistrovství ČR v nočním OBEditovat

Datum závodu 1. 5. 2009 Místo konání Mariánské Lázněaréna Pořadatel MLOK Mariánské Lázně
Ředitel závodu Jan Fišák Hlavní rozhodčí Karel Rambousek st. Stavitelé tratí Jan Michalec
Název mapy Balbín Web závodu https://web.archive.org/web/20180110175541/http://dlouhanoc.wz.cz/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  David Hepner OK Slavia Hradec Králové 1:05:00   Zuzana Stehnová OK Slavia Hradec Králové 49:12
  Petr Váňa OOB TJ Turnov 1:06:56 +1:56   Martina Fejlková OK Slavia Hradec Králové 50:31 +1:19
  Vojtěch Hora SK Praga 1:07:57 +2:57   Iva Rufferová OK Jiskra Nový Bor 52:10 +2:58
4 Vojtěch Král SK Severka Šumperk 1:08:00 +3:00 4 Barbora Baldrianová USK Praha 53:41 +4:29
5 Petr Losman OK 99 Hradec Králové 1:08:34 +3:34 5 Vendula Doležalová OK 99 Hradec Králové 53:56 +4:44
6 Jan Beneš Sportcentrum Jičín 1:08:58 +3:58 6 Simona Karochová Oddíl OB Kotlářka 54:45 +5:33
7 Jan Flašar SK Praga 1:09:03 +4:03 7 Kristýna Kovářová Oddíl OB Kotlářka 55:48 +6:36
8 Michal Besta SK Jamnice 1:09:15 +4:15 8 Martina Spurná SK Praga 57:21 +8:09
9 Martin Váňa OOB TJ Turnov 1:10:17 +5:17 9 Iva Košárková OK Sparta Praha 1:00:02 +10:50
10 Štěpán Dlabaja SKOB Zlín 1:10:46 +5:46 10 Kateřina Kašková OK Chrastava 1:05:59 +16:47
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Miloš Nykodým SK Žabovřesky Brno 56:05   Eva Kabáthová SK Žabovřesky Brno 39:24
  Pavel Procházka OK Jilemnice 56:35 +0:30   Ivana Bochenková Oddíl OB Kotlářka 42:02 +2:38
  Vojtěch Vozda Magnus Orienteering 1:04:08 +8:03   Adéla Jakobová SOB Olomouc 42:13 +2:49
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Pavel Kubát OK 99 Hradec Králové 47:39   Adéla Indráková SOB Olomouc 38:35
  Boris Navrátil OOB TJ Baník Ostrava 48:40 +1:01   Denisa Kosová SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 40:50 +2:15
  Štěpán Zimmermann SK Žabovřesky Brno 50:07 +2:28   Karolína Teplá OK Slavia Hradec Králové 41:40 +3:05
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Filip Hadač Orientační Běh Opava 34:21   Johanka Šimková SOB Olomouc 35:22
  Michal Argaláš TJ TŽ Třinec 35:51 +1:30   Markéta Novotná OK 99 Hradec Králové 35:29 +0:07
  Marek Minář Magnus Orienteering 37:50 +3:29   Markéta Tesařová SK Žabovřesky Brno 36:18 +0:56
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu.

Mistrovství ČR ve sprintuEditovat

Datum závodu 19. 6. 2009 Místo konání Kutná Horaaréna Pořadatel OK Lokomotiva Pardubice
Ředitel závodu Karel Haas Hlavní rozhodčí Petr Klimpl Stavitelé tratí Zbyněk Štěrba, Adam Zitka
Název mapy Kutná Hora Web závodu http://lpu.cz/mcr09/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Tomáš Dlabaja SK Žabovřesky Brno 13:59   Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 15:52
  Štěpán Kodeda Sportcentrum Jičín 14:22 +0:23   Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 15:52 +0:00
  Jan Procházka SK Praga 14:23 +0:24   Šárka Svobodná Oddíl OB Kotlářka 16:03 +0:11
4 Jan Mrázek OK Sparta Praha 14:36 +0:37 4 Jana Panchártková OK 99 Hradec Králové 16:34 +0:42
4 Petr Losman OK 99 Hradec Králové 14:36 +0:37 5 Dana Brožková Sportcentrum Jičín 16:36 +0:44
6 Michal Smola SKOB Zlín 14:50 +0:51 6 Martina Spurná SK Praga 16:52 +1:00
7 Zdeněk Rajnošek SK Žabovřesky Brno 14:54 +0:55 7 Katarína Labašová KOB Dobruška 16:54 +1:02
8 Luboš Matějů SK Praga 15:01 +1:02 8 Monika Doležalová OK Kamenice 17:06 +1:14
9 Jan Šedivý SK Praga 15:07 +1:08 9 Zdenka Kozáková KOS TJ Tesla Brno 17:12 +1:20
10 Pavol Bukovac SK Žabovřesky Brno 15:07 +1:08 10 Kamila Gregorová SK OB Chotěboř 17:24 +1:32
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Matěj Klusáček SK Žabovřesky Brno 14:37   Ivana Bochenková Oddíl OB Kotlářka 14:40
  Miloš Nykodým SK Žabovřesky Brno 14:52 +0:15   Eva Kabáthová SK Žabovřesky Brno 14:55 +0:15
  Jakub Zimmermann SK Žabovřesky Brno 14:57 +0:20   Adéla Jakobová SOB Olomouc 15:17 +0:37
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Jan Petržela OOB TJ Lokomotiva Trutnov 13:19   Tereza Novotná OK 99 Hradec Králové 14:13
  Jiří Nečas SKOB Zlín 13:38 +0:19   Denisa Kosová SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 15:09 +0:56
  Ondřej Kantor TJ TŽ Třinec 13:47 +0:28   Adéla Indráková SOB Olomouc 15:21 +1:08
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Filip Hadač Orientační Běh Opava 13:24   Markéta Novotná OK 99 Hradec Králové 13:55
  Michal Hubáček OOB TJ Slovan Luhačovice 13:30 +0:06   Vendula Horčičková SOB Olomouc 14:37 +0:42
  Marek Schuster Orientační Běh Opava 13:33 +0:09   Petra Pavlovcová OOB TJ Turnov 14:52 +0:57
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu ve sprintu.

Mistrovství ČR na krátké tratiEditovat

Datum závodu 20.–21. 6. 2009 Místo konání Zdechovicearéna Pořadatel OK Lokomotiva Pardubice
Ředitel závodu Dušan Stránský Hlavní rozhodčí Václav Farář Stavitelé tratí Jan Kaplan
Název mapy Katovna východ Web závodu http://lpu.cz/mcr09/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Michal Smola SKOB Zlín 31:32   Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 31:29
  Vojtěch Král SK Severka Šumperk 33:22 +1:50   Dana Brožková Sportcentrum Jičín 32:05 +0:36
  Tomáš Dlabaja SK Žabovřesky Brno 33:34 +2:02   Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 32:37 +1:08
4 Adam Chromý SK Žabovřesky Brno 33:44 +2:12 4 Monika Topinková OK 99 Hradec Králové 33:17 +1:48
5 Zdeněk Rajnošek SK Žabovřesky Brno 33:45 +2:13 5 Jana Panchártková OK 99 Hradec Králové 34:02 +2:33
6 Petr Losman OK 99 Hradec Králové 33:46 +2:14 6 Zdenka Kozáková KOS TJ Tesla Brno 34:05 +2:36
7 Eduard Šmehlík OK Slavia Hradec Králové 34:00 +2:28 7 Martina Spurná SK Praga 35:02 +3:33
8 Michal Jedlička OK Slavia Hradec Králové 34:07 +2:35 8 Lucie Krafková OOB TJ Turnov 35:02 +3:33
9 Jan Šedivý SK Praga 34:39 +3:07 9 Bohdana Heczková Slavia Liberec orienteering 35:38 +4:09
10 Petr Fodor OOB TJ Turnov 34:49 +3:17 10 Hana Hlavová SK Žabovřesky Brno 35:53 +4:24
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Daniel Hájek SK Žabovřesky Brno 28:10   Ivana Bochenková Oddíl OB Kotlářka 29:27
  Matěj Klusáček SK Žabovřesky Brno 28:26 +0:16   Eva Kabáthová SK Žabovřesky Brno 30:40 +1:13
  Adam Dusílek SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 29:32 +1:22   Jana Knapová OK Lokomotiva Pardubice 30:46 +1:19
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Jiří Nečas SKOB Zlín 23:44   Adéla Indráková SOB Olomouc 24:11
  Jan Petržela OOB TJ Lokomotiva Trutnov 23:52 +0:08   Tereza Novotná OK 99 Hradec Králové 24:42 +0:31
  Ondřej Kantor TJ TŽ Třinec 24:31 +0:47   Denisa Kosová SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 25:29 +1:18
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Marek Schuster Orientační Běh Opava 23:18   Vendula Horčičková SOB Olomouc 23:54
  Michal Hubáček OOB TJ Slovan Luhačovice 25:07 +1:49   Petra Pavlovcová OOB TJ Turnov 24:21 +0:27
  Adam Chloupek SK Studenec 25:12 +1:54   Markéta Novotná OK 99 Hradec Králové 25:06 +1:12
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu na krátké trati.

Mistrovství ČR na klasické tratiEditovat

Datum závodu 19.–20. 9. 2009 Místo konání Blansko - Palavaaréna Pořadatel SK Žabovřesky Brno
Ředitel závodu Jan Urban Hlavní rozhodčí Libor Zřídkaveselý Stavitelé tratí Libor Zřídkaveselý
Název mapy Palava Web závodu http://zbm.eob.cz/zavody/mcr09/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  Osvald Kozák KOS TJ Tesla Brno 1:48:21   Dana Brožková Sportcentrum Jičín 1:21:37
  Petr Losman OK 99 Hradec Králové 1:50:20 +1:59   Martina Dočkalová OK Lokomotiva Pardubice 1:23:37 +2:00
  Michal Smola SKOB Zlín 1:50:41 +2:20   Kamila Gregorová SK OB Chotěboř 1:23:40 +2:03
4 Lukáš Barták Slovensko 1:50:58 +2:37 4 Iveta Duchová OK Lokomotiva Pardubice 1:27:13 +5:36
5 Petr Fodor OOB TJ Turnov 1:51:36 +3:15 5 Zdenka Kozáková KOS TJ Tesla Brno 1:28:10 +6:33
6 David Hepner OK Slavia Hradec Králové 1:52:29 +4:08 6 Radka Brožková Sportcentrum Jičín 1:28:36 +6:59
7 Michal Jedlička OK Slavia Hradec Králové 1:52:36 +4:15 7 Zuzana Jedličková OK Slavia Hradec Králové 1:30:02 +8:25
8 Pavel Hradec OK Chrastava 1:55:44 +7:23 8 Iva Rufferová OK Jiskra Nový Bor 1:31:14 +9:37
9 Eduard Šmehlík OK Slavia Hradec Králové 1:56:43 +8:22 9 Lucie Krafková OOB TJ Turnov 1:31:51 +10:14
10 Luboš Matějů SK Praga 1:56:53 +8:32 10 Barbora Baldrianová USK Praha 1:31:59 +10:22
Pořadí H20 – junioři Pořadí D20 – juniorky
  Miloš Nykodým SK Žabovřesky Brno 1:16:56   Tereza Petrželová OK Slavia Hradec Králové 1:09:44
  Matěj Klusáček SK Žabovřesky Brno 1:19:10 +2:14   Ivana Bochenková Oddíl OB Kotlářka 1:11:43 +1:59
  Pavel Procházka OK Jilemnice 1:20:34 +3:38   Věra Mádlová SK Žabovřesky Brno 1:12:16 +2:32
Pořadí H18 – starší dorostenci Pořadí D18 – starší dorostenky
  Pavel Kubát OK 99 Hradec Králové 1:07:37   Madla Svobodná Oddíl OB Kotlářka 1:08:51
  Jan Petržela OOB TJ Lokomotiva Trutnov 1:09:01 +1:24   Markéta Poloprutská Slavia Liberec orienteering 1:10:42 +1:51
  Ondřej Kantor TJ TŽ Třinec 1:12:09 +4:32   Denisa Kosová SOOB Spartak Rychnov n.Kn. 1:12:11 +3:20
Pořadí H16 – mladší dorostenci Pořadí D16 – mladší dorostenky
  Filip Hadač Orientační Běh Opava 59:43   Vendula Horčičková SOB Olomouc 52:06
  Michal Hubáček OOB TJ Slovan Luhačovice 1:01:57 +2:14   Kateřina Chromá SK Žabovřesky Brno 52:31 +0:25
  Marek Schuster Orientační Běh Opava 1:02:39 +2:56   Lenka Knapová OK Lokomotiva Pardubice 53:15 +1:09
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati.

Mistrovství ČR štafetEditovat

Datum závodu 3. 10. 2009 Místo konání Ostružnoaréna Pořadatel Sportcentrum Jičín
Ředitel závodu Jaroslav Havlík Hlavní rozhodčí Tomáš Kalenský Stavitelé tratí Jaroslav Havlík, Zdeněk Koťátko
Název mapy Řáholec – Sklář Web závodu http://objicin.tpc.cz/mcr2009/ Výsledky závodu
Zkrácené výsledky
Pořadí H21 – muži Pořadí D21 – ženy
  SKOB Zlín
Jan Šidla
Lukáš Barták
Michal Smola
2:19:07   Oddíl OB Kotlářka
Šárka Svobodná
Ivana Bochenková
Simona Karochová
2:19:14
  SK Praga
Luboš Matějů
Jan Šedivý
Jan Procházka
2:20:57 +1:50   OK Lokomotiva Pardubice
Iveta Duchová
Jana Knapová
Martina Dočkalová
2:20:14 +1:00
  SK Žabovřesky Brno
Zdeněk Rajnošek
Adam Chromý
Tomáš Dlabaja
2:21:21 +2:14   OK 99 Hradec Králové
Vendula Doležalová
Monika Topinková
Jana Panchártková
2:22:44 +3:30
4 OK Slavia Hradec Králové
David Hepner
Eduard Šmehlík
Michal Jedlička
2:23:09 +4:02 4 SK Praga
Vladěna Hrstková
Martina Tichovská
Martina Spurná
2:25:47 +6:33
5 OOB TJ Turnov
Martin Baier
Jakub Oma
Petr Fodor
2:25:02 +5:55 5 OK Slavia Hradec Králové
Martina Fejlková
Zuzana Jedličková
Tereza Petrželová
2:27:10 +7:56
Pořadí H18 – dorostenci Pořadí D18 – dorostenky
  OOB TJ Lokomotiva Trutnov
Jan Klusáček
Jan Grundmann
Jan Petržela
2:03:08   SOB Olomouc
Jana Valešová
Magdalena Čermáková
Vendula Horčičková
1:58:08
  Orientační Běh Opava
Filip Hadač
Boris Navrátil
Marek Schuster
2:05:24 +2:16   Oddíl OB Kotlářka
Zuzana Procházková
Tereza Svobodná
Madla Svobodná
2:07:00 +8:52
  Magnus Orienteering
Marek Strečko
Robert Barcík
Přemek Hnilica
2:06:23 +3:15   OK Slavia Hradec Králové
Kristýna Mervartová
Eliška Fundová
Karolína Teplá
2:07:16 +9:08
<< předchozínásledující >>

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu štafet.

Mistrovství ČR klubů a oblastních výběrůEditovat

Datum závodu 4. 10. 2009 Místo konání Ostružnoaréna Pořadatel Sportcentrum Jičín
Ředitel závodu Jaroslav Havlík Hlavní rozhodčí Tomáš Kalenský Stavitelé tratí Tomáš Kalenský
Název mapy Řáholec – Homole Web závodu http://objicin.tpc.cz/mcr2009/ Výsledky závodu

Souhrnné informace naleznete v článku Mistrovství České republiky v orientačním běhu klubů a oblastních výběrů.

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

Externí odkazyEditovat