Kontinentální hokejová liga 2016/2017

Sezóna 2016/2017 byla devátým ročníkem KHL. V lize hrálo 28 týmů z 7 zemí – Ruska, Číny, Kazachstánu, Lotyšska, Finska, Slovenska a Chorvatska. Vítězem se stal tým SKA Petrohrad.

Kontinentální hokejová liga 2016/2017
◄ 2015/2016 2017/2018 ► 
Pořadí
Mistr: SKA Petrohrad
Poražený finalista: Metallurg Magnitogorsk
Vítěz základní části: HC CSKA Moskva (zisk Kontinentální pohár)
KHL  |  VHL ↓

Kluby 2016/2017Editovat

Divize Tým Město Současná soupiska
Západní konference
Bobrovova divize   HK Dynamo Minsk Minsk [1]
  Dinamo Riga Riga [2]
  Jokerit Helsinky Helsinky [3]
  KHL Medveščak Záhřeb [4]
  SKA Petrohrad Petrohrad [5]
  HC Slovan Bratislava Bratislava [6]
  HC Spartak Moskva Moskva [7]
Tarasovova divize   CSKA Moskva Moskva [8]
  HC Viťaz Čechov [9]
  HK Soči Soči [10]
  OHK Dynamo Moskva Moskva [11]
  Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl [12]
  Severstal Čerepovec Čerepovec [13]
  Torpedo Nižnij Novgorod Novgorod [14]
Východní konference
Charlamovova divize   Avtomobilist Jekatěrinburg Jekatěrinburg
  Ak Bars Kazaň Kazaň [15]
  HC Lada Togliatti Togliatti [16]
  Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk [17]
  CHK Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk [18]
  Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk [19]
  HC Jugra Chanty-Mansijsk Chanty-Mansijsk [20]
Černyševova divize   Avangard Omsk Omsk [21]
  Admiral Vladivostok Vladivostok [22]
  Amur Chabarovsk Chabarovsk [23]
  Barys Astana Astana [24]
  Metallurg Novokuzněck Novokuzněck [25]
  Salavat Julajev Ufa Ufa [26]
  HK Sibir Novosibirsk Novosibirsk [27]
  HC Rudá hvězda Kunlun Peking [28]

Základní částEditovat

Konečné tabulkyEditovat

Východní konferenceEditovat

Černyševova divize
Poz. Tým Z V VP VN PN PP P SCO B
1   Avangard Omsk 60 30 3 5 1 2 19 156 : 127 109
2   Barys Astana 60 25 6 0 1 2 26 151 : 167 90
3   Salavat Julajev Ufa 60 21 2 4 10 3 20 169 : 174 88
4   Admiral Vladivostok 60 24 2 1 7 1 25 147 : 153 86
5   HC Rudá hvězda Kunlun 60 24 2 2 3 0 29 139 : 144 83
6   HK Sibir Novosibirsk 60 20 2 6 2 5 25 133 : 138 83
7   Amur Chabarovsk 60 20 1 4 4 2 29 110 : 130 76
8   Metallurg Novokuzněck 60 8 1 5 2 2 43 97 : 194 40
Charlamovova divize
Poz. Tým Z V VP VN PN PP P SCO B
1   Metallurg Magnitogorsk 60 36 1 4 4 2 13 197 : 135 124
2   Ak Bars Kazaň 60 29 3 6 2 2 18 155 : 127 109
3   Traktor Čeljabinsk 60 27 2 1 7 3 20 130 : 120 97
4   CHK Neftěchimik Nižněkamsk 60 20 1 7 3 1 28 143 : 155 80
5   Avtomobilist Jekatěrinburg 60 19 1 5 5 5 25 139 : 165 79
6   HC Jugra Chanty-Mansijsk 60 18 2 2 3 1 34 112 : 148 66
7   HC Lada Togliatti 60 16 1 4 4 3 32 146 : 180 65

Západní konferenceEditovat

Bobrovova divize
Poz. Tým Z V VP VN PN PP P SCO B
1   SKA Petrohrad 60 39 2 5 4 2 8 249 : 114 137
2   HK Dynamo Minsk 60 27 3 7 2 2 19 171 : 150 105
3   Jokerit Helsinky 60 23 3 3 6 6 19 149 : 165 93
4   Slovan Bratislava 60 22 4 3 3 2 26 144 : 166 85
5   KHL Medveščak 60 19 2 2 2 2 33 138 : 186 69
6   HC Spartak Moskva 60 18 1 2 3 3 33 125 : 168 66
7   Dinamo Riga 60 11 3 7 4 1 34 116 : 158 58
Tarasovova divize
Poz. Tým Z V VP VN PN PP P SCO B
1   HC CSKA Moskva 60 41 2 1 7 1 8 183 : 110 137
2   OHK Dynamo Moskva 60 29 5 5 5 0 16 164 : 111 112
3   Lokomotiv Jaroslavl 60 32 1 3 3 3 18 163 : 130 110
4   Torpedo Nižnij Novgorod 60 27 3 5 3 4 18 145 : 124 104
5   HC Viťaz 60 26 3 4 5 0 22 162 : 158 97
6   HK Soči 60 24 2 5 1 1 27 139 : 145 88
7   Severstal Čerepovec 60 18 3 2 4 6 27 133 : 163 74
  • Poznámka = tučně postupují do play off

PlayoffEditovat

  Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále Gagarinova poháru
                                     
1    Magnitogorsk 4  
8    Kunlun 1  
       Magnitogorsk 4  
       Barys Astana 0  
2    Avangard Omsk 4
7    Vladivostok 2  
       Magnitogorsk 4  
Východní konference
       Ak Bars Kazaň 0  
3    Ak Bars Kazaň 4  
6    Julajev Ufa 1  
       Avangard Omsk 2
       Ak Bars Kazaň 4  
4    Traktor Čeljabinsk 2
5    Barys Astana 4  
       Magnitogorsk 1
       SKA Petrohrad 4
1    CSKA Moskva 4  
8    Jokerit Helsinky 0  
       HC CSKA Moskva 2
       Jaroslavl 4  
2    SKA Petrohrad 4
7    HC Viťaz 0  
       Jaroslavl 0
Západní konference
       SKA Petrohrad 4  
3    Dynamo Moskva 4  
6    Nižnij Novgorod 1  
       SKA Petrohrad 4
       Dynamo Moskva 1  
4    Jaroslavl 4
5    HK Dynamo Minsk 1  

FináleEditovat

Metallurg Magnitogorsk - SKA PetrohradEditovat

Utkání Datum Domácí Výsledek Hosté Třetiny Report
1. 8.4.2017 Metallurg Magnitogorsk 4 : 5 SKA Petrohrad (0:1 3:2 1:2) Zde
2. 10.4.2017 Metallurg Magnitogorsk 3 : 1 SKA Petrohrad (1:1 1:0 1:0) Zde
3. 12.4.2017 SKA Petrohrad 2 : 1 PP Metallurg Magnitogorsk (0:0 1:1 0:0 1:0) Zde
4. 14.4.2017 SKA Petrohrad 3 : 2 Metallurg Magnitogorsk (0:1 1:1 2:0) Zde
5. 16.4.2017 Metallurg Magnitogorsk 3 : 5 SKA Petrohrad (1:0 1:3 1:2) Zde

Konečná tabulkaEditovat

Pořadí Tým
  SKA Petrohrad
  Metallurg Magnitogorsk
  Ak Bars Kazaň
4. Lokomotiv Jaroslavl
5. HC CSKA Moskva
6. OHK Dynamo Moskva
7. Avangard Omsk
8. Barys Astana
9. HK Dynamo Minsk
10. Torpedo Nižnij Novgorod
11. Traktor Čeljabinsk
12. HC Viťaz
13. Jokerit Helsinky
14. Salavat Julajev Ufa
15. Admiral Vladivostok
16. HC Rudá hvězda Kunlun
17. HK Soči
18. HC Slovan Bratislava
19. HK Sibir Novosibirsk
20. CHK Neftěchimik Nižněkamsk
21. Avtomobilist Jekatěrinburg
22. Amur Chabarovsk
23. Severstal Čerepovec
24. KHL Medveščak
25. HC Jugra Chanty-Mansijsk
26. HC Spartak Moskva
27. HC Lada Togliatti
28. Dinamo Riga
29. Metallurg Novokuzněck

ReferenceEditovat