Otevřít hlavní menu

Kanoistika na Letních olympijských hrách 2000

kanoistika na Letních olympijských hrách 2000
Olympijské kruhy
Piktogram rychlostní kanoistiky
Piktogram vodního slalomu

Závody v kanoistice se na Letních olympijských her 2000 v Sydney uskutečnily ve dnech 17.–20. září 2000 na kanále Penrith Whitewater Stadium (vodní slalom) a 26. září – 1. října 2000 na kanále Sydney International Regatta Centre (rychlostní kanoistika). Celkem 348 závodníků startovalo v 16 disciplínách (12 pro muže, 4 pro ženy).

Obsah

Medailové pořadí zemíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1.   Maďarsko (HUN) 4 2 1 7
2.   Německo (GER) 4 1 3 8
3.   Itálie (ITA) 2 0 1 3
4.   Norsko (NOR) 2 0 0 2
5.   Francie (FRA) 1 1 1 3
  Slovensko (SVK) 1 1 1 3
7.   Rumunsko (ROU) 1 0 2 3
8.   Česko (CZE) 1 0 1 2
9.   Polsko (POL) 0 2 2 4
10.   Bulharsko (BUL) 0 2 0 2
  Kuba (CUB) 0 2 0 2
12.   Austrálie (AUS) 0 1 1 2
  Kanada (CAN) 0 1 1 2
  Velká Británie (GBR) 0 1 1 2
15.   Švédsko (SWE) 0 1 0 1
  Rusko (RUS) 0 1 0 1
17.   Izrael (ISR) 0 0 1 1
Celkem 16 16 16 48

MedailistéEditovat

Vodní slalomEditovat

MužiEditovat

Závod   Zlato   Stříbro   Bronz
C1   Tony Estanguet
Francie (FRA)
231,87   Michal Martikán
Slovensko (SVK)
233,76   Juraj Minčík
Slovensko (SVK)
234,22
C2   Slovensko (SVK)
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
237,74   Polsko (POL)
Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
243,81   Česko (CZE)
Marek Jiras
Tomáš Máder
249,45
K1   Thomas Schmidt
Německo (GER)
217,25   Paul Ratcliffe
Velká Británie (GBR)
223,71   Pierpaolo Ferrazzi
Itálie (ITA)
225,03

ŽenyEditovat

Závod   Zlato   Stříbro   Bronz
K1   Štěpánka Hilgertová
Česko (CZE)
247,04   Brigitte Guibalová
Francie (FRA)
251,88   Anne-Lise Bardetová
Francie (FRA)
254,77

Rychlostní kanoistikaEditovat

MužiEditovat

Závod   Zlato   Stříbro   Bronz
C1 500 m   György Kolonics
Maďarsko (HUN)
2:24,813   Maxim Opalev
Rusko (RUS)
2:25,809   Andreas Dittmer
Německo (GER)
2:27,591
C1 1000 m   Andreas Dittmer
Německo (GER)
3:54,379   Ledis Balceiro
Kuba (CUB)
3:56,071   Stephen Giles
Kanada (CAN)
3:56,437
C2 500 m   Maďarsko (HUN)
Ferenc Novák
Imre Pulai
1:51,284   Polsko (POL)
Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
1:51,536   Rumunsko (ROU)
Mitică Pricop
Florin Popescu
1:54,260
C2 1000 m   Rumunsko (ROU)
Mitică Pricop
Florin Popescu
3:37,355   Kuba (CUB)
Ibrahim Rojas
Leobaldo Pereira
3:38,753   Německo (GER)
Stefan Uteß
Lars Kober
3:41,129
K1 500 m   Knut Holmann
Norsko (NOR)
1:57,847   Petar Merkov
Bulharsko (BUL)
1:58,393   Michael Kolganov
Izrael (ISR)
1:59,563
K1 1000 m   Knut Holmann
Norsko (NOR)
3:33,269   Petar Merkov
Bulharsko (BUL)
3:34,649   Tim Brabants
Velká Británie (GBR)
3:35,057
K2 500 m   Maďarsko (HUN)
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
1:47,055   Austrálie (AUS)
Andrew Trim
Daniel Collins
1:47,895   Německo (GER)
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
1:48,771
K2 1000 m   Itálie (ITA)
Antonio Rossi
Beniamino Bonomi
3:14,461   Švédsko (SWE)
Markus Oscarsson
Henrik Nilsson
3:16,075   Maďarsko (HUN)
Krisztián Bártfai
Krisztián Veréb
3:16,357
K4 1000 m   Maďarsko (HUN)
Ákos Vereckei
Gábor Horváth
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
2:55,188   Německo (GER)
Jan Schäfer
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
2:55,704   Polsko (POL)
Grzegorz Kotowicz
Adam Seroczyński
Dariusz Białkowski
Marek Witkowski
2:55,704

ŽenyEditovat

Závod   Zlato   Stříbro   Bronz
K1 500 m   Josefa Idemová
Itálie (ITA)
2:13,848   Caroline Brunetová
Kanada (CAN)
2:14,646   Katrin Borchertová
Austrálie (AUS)
2:15,138
K2 500 m   Německo (GER)
Birgit Fischerová
Katrin Wagnerová
1:56,996   Maďarsko (HUN)
Katalin Kovácsová
Szilvia Szabóová
1:58,580   Polsko (POL)
Beata Sokołowská
Aneta Pastuszkaová
1:58,784
K4 500 m   Německo (GER)
Birgit Fischerová
Manuela Muckeová
Anett Schucková
Katrin Wagnerová
1:34,532   Maďarsko (HUN)
Rita Kőbánová
Katalin Kovácsová
Szilvia Szabóová
Erzsébet Viskiová
1:34,946   Rumunsko (ROU)
Raluca Ioniţăová
Mariana Limbăuová
Elena Raduová
Sanda Tomaová
1:37,010

ProgramEditovat

Legenda
Q Kvalifikace R Rozjížďky ½ Semifinále F Finále
Vodní slalom
Závod ↓/Datum → Ne 17. 9. Po 18. 9. Út 19. 9. St 20. 9.
C1 muži Q F
C2 muži Q F
K1 muži Q F
K1 ženy Q F
Rychlostní kanoistika
Závod ↓/Datum → Út 26. 9. St 27. 9. Čt 28. 9. Pá 29. 9. So 30. 9. Ne 1. 10.
C1 500 m muži R ½ F
C1 1000 m muži R ½ F
C2 500 m muži R ½ F
C2 1000 m muži R ½ F
K1 500 m muži R ½ F
K1 1000 m muži R ½ F
K2 500 m muži R ½ F
K2 1000 m muži R ½ F
K4 1000 m muži R ½ F
K1 500 m ženy R ½ F
K2 500 m ženy R ½ F
K4 500 m ženy R ½ F

Česká výpravaEditovat

Českou výpravu tvořilo 17 mužů a 2 ženy:

Vodní slalom
Rychlostní kanoistika

Externí odkazyEditovat