Jachting na Letních olympijských hrách 2016

jachting na Letních olympijských hrách 2016

Jachting na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro se konal od 8. srpna do 18. srpna.

Jachting
na Letních olympijských hrách 2016
Sailing pictogram.svgOlympic rings.svg
Základní údaje
PořadatelWorld Sailing
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěMarina da Glória
Datum8.–18. srpna 2016
Soutěže10
Startující381 od 68 zemí
Soutěže
Třída RS-X muži ženy
Třída Laser muži
Třída Laser Radial ženy
Třída 470 muži ženy
Třída 49er muži
Třída Finn muži
Třída 49erFX ženy
Nacra 17 smíšené

<< 2012 seznam medailistů
seznam medailistek
2020 >>

MedailistéEditovat

MužiEditovat

Kategorie   Zlato   Stříbro   Bronz
Třída RS-X   Dorian van Rijsselberghe
Nizozemsko (NED)
  Nick Dempsey
Velká Británie (GBR)
  Pierre Le Coq
Francie (FRA)
Třída Laser   Tom Burton
Austrálie (AUS)
  Tonči Stipanović
Chorvatsko (CRO)
  Sam Meech
Nový Zéland (NZL)
Třída Finn   Giles Scott
Velká Británie (GBR)
  Vasilij Žbogar
Slovinsko (SLO)
  Caleb Paine
Spojené státy americké (USA)
Třída 470   Chorvatsko (CRO)
Šime Fantela
Igor Marenić
  Austrálie (AUS)
Mathew Belcher
William Ryan
  Řecko (GRE)
Panagiotis Mantis
Pavlos Kagialis
Třída 49er   Nový Zéland (NZL)
Peter Burling
Blair Tuke
  Austrálie (AUS)
Nathan Outteridge
Iain Jensen
  Německo (GER)
Erik Heil
Thomas Plößel


ŽenyEditovat

Kategorie   Zlato   Stříbro   Bronz
Třída RS-X   Charline Piconová
Francie (FRA)
  Chen Peinaová
Čína (CHN)
  Stefania Elfutinaová
Rusko (RUS)
Třída Laser Radial   Marit Bouwmeesterová
Nizozemsko (NED)
  Annalise Murphyová
Irsko (IRL)
  Anne-Marie Rindomová
Dánsko (DEN)
Třída 470   Velká Británie (GBR)
Hannah Millsová
Saskia Clarková
  Nový Zéland (NZL)
Jo Alehová
Olivia Powrieová
  Francie (FRA)
Camille Lecointreová
Hélène Defranceová
Třída 49erFX   Brazílie (BRA)
Martine Graelová
Kahena Kunzeová
  Nový Zéland (NZL)
Alex Maloneyová
Molly Meechová
  Dánsko (DEN)
Jena Mai Hansenová
Katja Salskovová-Iversenová


MixEditovat

Kategorie   Zlato   Stříbro   Bronz
Nacra 17   Argentina (ARG)
Santiago Lange
Cecilia Carranza Saroli
  Austrálie (AUS)
Jason Waterhouse
Lisa Darmanin
  Rakousko (AUT)
Thomas Zajac
Tanja Frank

Přehled medailíEditovat

Pořadí Země   Zlato   Stříbro   Bronz Celkově
1   Velká Británie 2 1 0 3
2   Nizozemsko 2 0 0 2
3   Austrálie 1 3 0 4
4   Nový Zéland 1 2 1 4
5   Chorvatsko 1 1 0 2
6   Francie 1 0 2 3
7   Argentina 1 0 0 1
  Brazílie* 1 0 0 1
9   Čína 0 1 0 1
  Irsko 0 1 0 1
  Slovinsko 0 1 0 1
12   Dánsko 0 0 2 2
13   Rakousko 0 0 1 1
  Německo 0 0 1 1
  Řecko 0 0 1 1
  Rusko 0 0 1 1
  Spojené státy americké 0 0 1 1
Celkem 17 10 10 10 30

Externí odkazyEditovat