International Working Test 1997

International Working Test 1997 (IWT 1997) byl VI. ročník mezinárodní soutěže retrieverů ve working testech, který se konal 30. a 31. srpna 1997 v Rakousku poblíž města Vöcklabruck. Pořadatelem soutěže byl Österreichischer Retriever Club (ÖRC)[1].

International Working Test 1997
Základní informace
Pořadí VI. ročník
Datum 30.–31. srpen 1997
Místo Rakousko Vöcklabruck
Pořadatel ÖRC
Účastníci 21 týmů
≺ 1995
1998 ≻
Přehled medailí
vítěz Německo Německo (A)
druhý Rakousko Rakousko (S)
třetí Německo Německo (G)

Soutěže se zúčastnilo 21 týmů ze 6 zemí[1]. Vítězem se stal tým Německa (A) před týmem Rakouska (S) a týmem Německa (G)[2]. Individuální soutěž vyhrál Jens Munk ze Švédska s fenou Chip'n Croft Alina-Blue před Marcelem van Rooijenem z Nizozemska s fenou Sparkfield Nia a J. Bertelsem z Belgie se psem Werrigton Rory of Clancallum[3].

Rozhodčími byly Spojené království John Birkett, Spojené království Sandra Helstead, Spojené království John Helstead, Spojené království Rupert Hill a Spojené království Roger Tozer.

Konečné hodnoceníEditovat

Týmová soutěžEditovat

Výsledková listina týmové soutěže[2].

Poz. Země / název týmu St. p.
týmu
St.
č.
Vůdce Pes Plemeno Test
1
Test
2
Test
3
Test
4
Test
5
Test
6
Test
7
Test
8
Test
9
Test
10
Body Celk.
body
1   Německo A 1 Birgit Brode –   Endrickbank Clover GR   17 16 18 20 13 14 16 20 8 20 162 521
2 Gunda Inken - Mühl Julisstjerne Charon GR   20 18 20 19 19 16 15 20 17 20 184
3 Wesley Henn Cob of Mere LR   18 18 15 16 18 17 15 20 18 20 175
2   Rakousko S 52 Ursula Pözlberger Yucca vom Keien Fenn LR   10 18 17 20 16 14 8 20 16 18 157 513
53 Herwig Deutinger Besstock Duke GR   20 18 19 13 15 15 18 20 19 20 177
54 Klaus Thurner –   Yes vom Tennikerweidli LR   20 20 20 20 20 19 8 20 14 18 179
3   Německo G 19 Michael Rösler –   Gero v. Angelfeld LR   17 18 18 20 8 17 16 20 18 20 172 504
20 Ulv Philipper Gesa v. Angelfeld LR   20 10 18 20 19 19 14 20 16 20 176
21 Hans Bicher Strammers Black Alder LR   20 18 18 17 16 18 15 20 4 10 156
4   Německo P 43 Karsteb Lemke –   Briza aus der Hühnerbreite LR   20 18 17 19 14 18 18 20 12 20 176 504
44 Herbert Schulze Dammy unter dem Thies GR   17 14 18 9 9 12 16 20 13 18 146
45 Andreas Ney Anser aus der Hühnerbreite LR   20 19 19 14 16 17 19 18 20 20 182
5   Nizozemsko H 22 M. Thys –   Kelly Van Het Munten Bos LR   18 15 18 20 8 9 18 20 10 15 151 501
23 M. van Rooyen Sparkfield Nia LR   20 20 19 20 17 20 19 20 20 20 195
24 A.A. van Dillewyn - Verhoef Mas Branka van Marleans LR   17 15 17 17 17 10 17 20 10 15 155
6   Rakousko F 16 Karl Bernbacher Efrata GR   14 15 19 18 13 18 15 20 8 18 158 492
17 Adi Berger –   Chieftain Buttermead LR   17 14 18 20 18 18 16 20 13 20 174
18 Renata Berger Elterwater Winston LR   12 14 15 20 10 18 15 20 18 18 160
7   Belgie [p 1] V 61 A. van Varrik Walkabout Blackbird LR   16 14 20 20 11 17 17 20 20 20 175 484
62 S. Bollen Sweetress Rightstuff LR   18 17 15 20 14 15 5 20 14 14 152
63 F. Exelmans Walkabout Blackthorn LR   20 14 20 15 20 15 8 10 15 20 157
8   Švýcarsko [p 2] C 7 Erich Bolliger Hartrussa vom Tüetlisberg LR   15 19 10 20 19 10 8 20 18 10 149 482
8 Claude Chenaux Funnyline Quine's Hill Jo GR   18 18 17 14 15 14 17 20 7 0 140
9 Francesca Navratil Agar di Casa Paraporti LR   20 19 19 20 18 17 20 20 20 20 193
9   Švýcarsko [p 3] M 34 Katharina Niklaus Finch vom Speerblick LR   20 17 12 20 16 15 10 20 18 20 168 473
35 Verena Ommerli Blagroves Bramble LR   20 17 18 20 15 16 16 20 20 20 182
36 Heidi Perrig Holway Master GR   14 12 0 18 19 13 17 20 10 0 123
10   Švédsko [p 4] N 37 Henrik Vilendal Middlegate Tinker LR   19 18 19 13 13 20 12 20 17 20 171 471
38 Brigitta Larsson Classical Garbi LR   20 19 20 14 15 17 6 20 20 20 171
39 Calle Ahlsten Classical Swe-Dane Tango LR   10 16 20 12 14 17 8 0 12 20 129
11   Nizozemsko T 55 J.H. de Zanger –   Coltsfoots Barn Owl FCR   20 20 18 15 14 15 16 20 14 20 172 467
56 H.W.v. Galmthout-Nijman Be My Sweet Eileen of the Bleckinkhof GR   19 8 15 19 17 0 18 20 8 20 144
57 J. Trysselaar Quira Laika from Simars Farm FCR   0 13 14 20 20 16 18 20 10 20 151
12   Belgie L 31 D. De Groote New-Jean van 't Solveld FCR   20 18 19 0 15 19 16 20 20 20 167 450
32 J. Rutten –   Quanhaboy FCR   10 16 0 20 18 12 17 20 20 18 151
33 Y. Parthoens Black Impression Sand Martin FCR   18 18 0 18 0 0 18 20 20 20 132
13   Německo U 58 Günther Kohler –   Byron von Nössedeich GR   20 16 8 20 0 18 12 0 8 20 122 445
59 Jörg Mente Mac-Tan vom Tennikerweidli LR   18 16 18 16 8 15 14 0 18 8 131
60 Richard Kaschke Ulf vom Verler See LR   19 20 20 20 16 19 18 20 20 20 192
14   Švýcarsko [p 5] I 25 Christian Beuchat Bato vom Merzenbrunnen FCR   17 15 0 20 9 17 15 20 16 12 141 442
26 Florence Keller Jasmin LR   16 15 14 6 15 6 14 20 16 15 137
27 Lita Reis Silkitt's Folke FCR   19 17 18 18 14 14 12 20 16 16 164
14   Belgie O 40 F. Borms Seebess NH Hof Tenberge GR   20 16 10 5 14 17 8 20 20 20 150 442
41 J. Bertels –   Werrigton Rory of Clancallum GR   15 15 19 14 15 18 11 20 20 20 167
42 M. Bourgeois Ruth GR   19 12 0 10 0 18 8 20 20 18 125
16   Švýcarsko [p 6] R 49 Sven Gmür Camwood Araminta-Freja FCR   16 12 19 20 6 13 17 20 17 20 160 436
50 Béa Loetscher Amirene Laird Funyline GR   14 15 12 10 12 14 12 20 13 20 142
51 Gilbert Sonnay Iros du Domaine du Vexin GR   0 17 16 14 15 10 12 20 10 20 134
17   Německo K 28 Harry Brünet Hella GR   14 16 17 15 7 16 14 20 18 8 145 420
29 Josef Reeb Jule Rose vom Mohnfeld GR   9 14 14 20 12 14 14 20 17 15 149
30 Wolfgang Becher –   Golden Djarne aus dem Aggertal GR   19 3 17 15 0 15 14 20 13 10 126
18   Rakousko D 10 Helene Leimer –   Holway Bombazine GR   18 14 10 19 17 17 17 20 20 20 172 394
11 Brigitte Kaltenböck Cleynehage Gray Beatrix GR   19 14 0 20 14 17 16 20 8 15 143
12 Günther Modersbacher Best Boy Kevin v. Walderkamm GR   0 0 0 17 0 0 19 20 8 15 79
19   Švédsko E 13 Jens Munk –   Chip'n Croft Alina-Blue LR   17 18 18 19 18 14 17 20 15 12 168 368
14 Sussane Meurling Chip'n Croft Alessia-Blue LR   20 0 0 18 0 0 18 20 8 12 96
15 Bo Nilsson Measureman's Black - Nippy LR   10 0 0 18 12 8 16 15 5 20 104
20   Nizozemsko B 4 L. van Been-Dam –   Rabu Bibit Baru van Merleans LR   0 16 16 18 12 8 16 20 6 20 132 366
5 M. Beumer-Blaauw Aussi Noir van Marleans LR   15 0 8 0 15 0 12 20 15 0 85
6 Ch. van Lennep Willowyck Regel Beauly LR   14 18 18 19 19 10 18 15 0 18 149
21   Nizozemsko Q 46 W. de Haas –   Darkeshead Clipper LR   19 15 10 15 15 17 0 20 12 20 143 348
47 J. Poelsyra-Hooghart Abel LR   20 10 0 0 0 14 8 10 0 17 79
48 M.v. Rijn Ashley v't Reeuwijkse Hout LR   15 10 15 18 0 8 8 20 15 17 126

Individuální soutěžEditovat

Výsledková listina individuální soutěže[3]. Do individuální soutěže postupovalo prvních 25 psů s nejvyšším počtem získaných bodů během týmové soutěže[2].

Poz. St.
č.
Vůdce Pes Plemeno Test
1
Test
2
Test
3
Celk.
body
1 13   Jens Munk Chip'n Croft Alina-Blue LR   18 20 19 57
2 23   M. van Rooyen Sparkfield Nia LR   19 17 20 56
3 41   J. Bertels Werrigton Rory of Clancallum GR   17 17 20 54
4 43   Karsteb Lemke Briza aus der Hühnerbreite LR   18 16 20 54
5 55   J.H. de Zanger Coltsfoots Barn Owl FCR   17 17 19 53
6 17   Adi Berger Chieftain Buttermead LR   17 16 19 52
7 38   Brigitta Larsson Classical Garbi LR   18 13 20 51
8 35   Verena Ommerli Blagroves Bramble LR   15 16 19 50
8 60   Richard Kaschke Ulf vom Verler See LR   16 20 14 50
10 9   Francesca Navratil Agar di Casa Paraporti LR   20 19 10 49
11 3   Wesley Henn Cob of Mere LR   18 11 19 48
12 53   Herwig Deutinger Besstock Duke GR   10 16 20 46
12 54   Klaus Thurner Yes vom Tennikerweidli LR   18 20 8 46
14 37   Henrik Vilendal Middlegate Tinker LR   17 17 11 45
15 20   Ulv Philipper Gesa v. Angelfeld LR   9 20 14 43
16 45   Andreas Ney Anser aus der Hühnerbreite LR   7 15 19 41
16 61   A. van Varrik Walkabout Blackbird LR   16 15 10 41
18 2   Gunda Inken - Mühl Julisstjerne Charon GR   15 10 15 40
19 18   Renata Berger Elterwater Winston LR   15 12 12 39
20 49   Sven Gmür Camwood Araminta-Freja FCR   5 15 17 37
21 19   Michael Rösler Gero v. Angelfeld LR   11 11 12 34
34   Katharina Niklaus Finch vom Speerblick LR   9 0 - -
1   Birgit Brode Endrickbank Clover GR   0 - - -
10   Helene Leimer Holway Bombazine GR   0 - - -
27   Lita Reis Silkitt's Folke FCR   0 - - -
31   D. De Groote New-Jean van 't Solveld FCR   - - - -

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

PoznámkyEditovat

  1. J. Vanherk –  
  2. Daniel S. Marx –  
  3. Daniel S. Marx –  
  4. Folke Bernadotte –  
  5. Daniel S. Marx –  
  6. Daniel S. Marx –  

ReferenceEditovat

  1. a b In: 6. Int. Working Test. [s.l.]: ÖRC, 1997. (anglicky)
  2. a b c Teamcompetition. In: IWT Vöcklabruck, 30. und 31. 8. 1997. [s.l.]: [s.n.], 1997. (anglicky)
  3. a b Single Competition. In: IWT Vöcklabruck, 30. und 31. 8. 1997. [s.l.]: [s.n.], 1997. (anglicky)

Externí odkazyEditovat