Hokejové divize 1946/1947

ročník Hokejových divizí

Československé divize ledního hokeje 1946/1947 byla druhou nejvyšší hokejovou soutěží na území Československa.

Hokejové divize 1946/1947
◄ 1945/1946 1947/1948 ► 
Pořadí
Mistr: SSC Říčany (Středočeská)
SK Felbabka (Západočeská)
BK Havlíčkův Brod (Východočeská)
SK Prostějov (Moravskoslezská)
ŠK Banská Bystrica (Slovenská)
Postupy
Postupující: SSC Říčany
BK Havlíčkův Brod
SK Prostějov
ŠK Banská Bystrica
Sestupy
Sestupující: SK Unhošť
HC Lány
LTC Uhříněves
HC Pátek
SK Rokycany
Slavia Karlovy Vary
SK Milevsko
SK Osov
HC Pelhřimov
AFK Přelouč
SK Týniště nad Orlicí
SK Jičín
SK Křelov
SK Ostravská Slavia
SK Židenice
HC Veselí nad Moravou
• Státní liga ↑  |   Divize   |  Regionální soutěže  ↓

Systém soutěžeEditovat

Soutěž se skládala ze 14 skupin po 6 účastnících. Ve skupinách se všech 6 klubů utkalo každý s každým (celkem 5 kol). Vítězové jednotlivých skupin se následně utkaly v kvalifikaci o postup do Státní ligy.


Středočeská divize - skupina AEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. SK Slavia 5 4 1 0 40 21 9
2. SK Zbraslav 5 3 1 1 38 28 7
3. SK Smíchov 5 3 0 2 22 23 6
4. HC Roudnice nad Labem 5 2 0 3 17 23 4
5. SK Unhošť 5 1 0 4 23 34 2
6. HC Lány 5 1 0 4 20 31 2

Středočeská divize - skupina BEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. SSC Říčany 5 5 0 0 41 13 10
2. AFK Kolín 5 3 0 2 25 20 6
3. Sokol Čelákovice 5 2 1 2 14 22 5
4. SK Velké Popovice 5 2 0 3 25 14 4
5. LTC Uhříněves 5 2 0 3 23 31 4
6. HC Pátek 5 0 1 4 8 33 1

Západočeská divize - skupina AEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. SK Čechie Louny 5 5 0 0 36 17 10
2. AC Osek 5 3 0 2 31 18 6
3. HC Holoubkov 5 3 0 2 30 20 6
4. LTC Ústí nad Labem 5 2 0 3 25 31 4
5. SK Rokycany 5 2 0 3 18 33 4
6. Slavia Karlovy Vary 5 0 0 5 7 28 0

Západočeská divize - skupina BEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. SK Felbabka 5 4 0 1 35 15 9
2. ČASK Písek 5 3 0 2 23 24 6
3. VK Rožmitál pod Třemšínem 5 2 0 3 27 28 4
4. AFK Blatná 5 2 0 3 32 33 4
5. SK Milevsko 5 2 0 3 20 26 4
6. SK Osov 5 2 0 3 23 36 0

Východodočeská divize - skupina AEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. BK Havlíčkův Brod 5 5 0 0 35 18 10
2. LTC Pardubice 5 2 2 1 42 23 6
3. DSK Třebíč 5 3 0 2 40 32 6
4. AFK Svítkov 5 2 1 2 36 29 5
5. HC Pelhřimov 5 1 1 3 28 36 3
6. AFK Přelouč 5 0 0 5 15 58 0

Východodočeská divize - skupina BEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. Dolnobousovský SK 5 3 1 1 19 10 7
2. SK Meteor Svobodné Dvory 5 3 1 1 17 12 7
3. BK Mladá Boleslav 5 2 1 2 27 19 5
4. Stadion Jaroměř 5 2 0 3 20 28 4
5. SK Týniště nad Orlicí 5 2 0 3 13 25 4
6. SK Jičín 5 1 1 3 20 22 3

Moravskoslezská divize - skupina AEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. SK Prostějov 5 4 1 0 31 9 9
2. SK Přerov 5 3 1 1 16 17 7
3. Čechie VII Ostrava 5 1 3 1 22 25 5
4. SK Vítkovické železárny 5 2 0 3 19 21 4
5. SK Křelov 5 1 2 2 19 27 4
6. SK Ostravská Slavia 5 0 1 4 12 20 1

Moravskoslezská divize - skupina BEditovat

Poř. Tým Z V R P VB OB B
1. SK Královo Pole 5 5 0 0 50 13 10
2. HC Černá Hora 5 3 1 1 27 23 7
3. SK Viktoria Uherský Ostroh 5 3 0 2 38 20 6
4. Staroměstský SK 5 1 2 2 17 25 4
5. SK Židenice 5 1 1 3 21 32 3
6. HC Veselí nad Moravou 5 0 0 5 23 63 0

Slovenské divizeEditovat

Tabulka nezjištěny, vítězi jednotlivých skupin se stali:

Kvalifikace o Státní liguEditovat

Středočeská divizeEditovat

Divize českého venkovaEditovat

Moravskoslezská divizeEditovat

Slovenská divizeEditovat

Celkovým vítězem se stalo mužstvo ŠK Banská Bystrica

Týmy SSC Říčany, BK Havlíčkův Brod, SK Prostějov a ŠK Banská Bystrica postoupily do Státní ligy

Externí odkazyEditovat

ReferenceEditovat