Draft juniorů KHL 2011

Draft juniorů KHL 2011 byl třetí draft v historii východoevropské ligy KHL, který se konal 28. května 2011 v Mytišči aréně. V draftu byli vybíráni hokejisté z celého světa ve věku mezi 17 a 21 lety. Aby se hráči mohli draftu KHL zúčastnit, tak nesměli mít smlouvu v lize KHL a nebo ve VHL.

Největší nadějeEditovat

Pořadí Severoameričtí hráči v poli[1] Evropští hráči v poli[2] Ruští hráči v poli[3]
1   Ryan Nugent-Hopkins ()   Gabriel Landeskog (LK)   Michail Grigorenko ()
2   Jonathan Huberdeau ()   Joel Armia (PK)   Anton Slepišev (LK)
3   Nathan Beaulieu (O)   Calle Järnkrok ()   Alexandr Timirjov (PK)
4   Sean Couturier ()   Sven Bärtschi (LK)   Bogdan Jakimov ()
5   Ryan Murphy (O)   Jonas Brodin (O)   Vadim Chlopotov ()
6   Dougie Hamilton (O)   Oscar Klefbom (O)   Vjačeslav Osnovin ()
7   Ryan Strome ()   Miikka Salomaki ()   Arsenij Chacej ()
8   Duncan Siemens (O)   Markus Granlund ()   Valerij Vasiljev (O)
9   Charlie Coyle (PK)   Rickard Rakell (PK)   Pavel Makarenko (O)
10   Mark McNeill ()   Patrick Cehlin (PK)   Timur Šingarejev (PK)
Pořadí Severoameričtí brankáři[4] Evropští brankáři[5] Ruští brankáři[6]
1   John Gibson   Christopher Gibson   Andrej Vasiljevskij
2   Louis Domingue   Samu Perhonen   Igor Ustynskij
3   Jordan Binnington   Matěj Machovský   Ivan Nalimov

Poznámky:

  • 1. V KHL jsou myšleni evropskými hráči ti hokejisté, kteří se nenarodili v Rusku.
  • 2. Gabriel Landeskog, Christopher Gibson a Sven Bärtschi jsou v NHL zařazeni mezi severoamerické hráče (vzhledem k jejich působišti), ale v KHL mezi evropské hráče.

Seznam výběrů v jednotlivých kolechEditovat

1. koloEditovat

Pořadí Hráč Pozice Národnost Tým KHL Původní tým
1 Anton Slepyšev LK   Rusko Metallurg Novokuzněck Dizel Penza 2 (Pervaja liga)
2 Igor Išajev Ú   Rusko Amur Chabarovsk Amurskie Tigry (MHL)
3 Alexandr Timirev PK   Rusko HC CSKA Moskva Gazovik Ťumeň
4 Jegor Malenkich O   Rusko SKA Petrohrad Gazovik Ťumeň
5 Jonathan Huberdeau C   Kanada Viťaz Čechov Saint John Sea Dogs (QMJHL)
6 Vjačeslav Osnovin C   Rusko Traktor Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk
7 Andrej Vasilevskij B   Rusko Salavat Julajev Ufa Tolpar (MHL)
8 Michail Grigorenko C   Rusko HC CSKA Moskva Krasnaja Armija (MHL)
9 Arsenij Chacej C   Rusko Atlant Mytišči HC Spartak Moskva
10 Anders Nilsson B   Švédsko HK Dynamo Minsk Luleå HF
11 Vladislav Naměstnikov C   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod London Knights (OHL)
12 Ivan Nalimov B   Rusko SKA Petrohrad Metallurg Novokuzněck
13 Anatolij Rjabov C   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Gazovik Ťumeň
14 Joel Armia PK   Finsko Severstal Čerepovec Ässät Pori
15 Valerij Kňazev Ú   Rusko Sibir Novosibirsk HC Berounští Medvědi
16 Gabriel Landeskog LK   Švédsko Salavat Julajev Ufa Kitchener Rangers
17 Pavel Makarenko O   Rusko SKA Petrohrad HC Spartak Moskva
18 Artur Gavrus Ú   Bělorusko Atlant Mytišči Atlant Něman
19 Daniar Kairov O   Kazachstán SKA Petrohrad Torpedo Kazcink
20 Oscar Klefbom O   Švédsko Salavat Julajev Ufa Färjestads BK
21 Igor Ustinskij B   Rusko Metallurg Magnitogorsk Gazovik Ťumeň
22 Jerry Kaukinen B   Finsko Ak Bars Kazaň Lukko Rauma
23 Teuvo Teräväinen Ú   Finsko Lokomotiv Jaroslavl Jokerit Helsinky
24 Markus Granlund C   Finsko Salavat Julajev Ufa HIFK Helsinky

2. koloEditovat

Pořadí Hráč Pozice Národnost Tým KHL Původní tým
25 Alex Galchenyuk LK/C   USA Atlant Mytišči Sarnia Sting (OHL)
26 Marek Tvrdoň LK   Slovensko HC Lev Poprad Vancouver Giants (WHL)
27 Mark Skutar O   Rusko Metallurg Novokuzněck HC Spartak Moskva
28 Zemgus Girgensons C/PK   Lotyšsko HC CSKA Moskva University of Vermont (NCAA)
29 Ilja Ljubuškin O   Rusko Metallurg Novokuzněck Rusko
30 Maxim Subbotin LK   Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Motor
31 Vadim Chlopotov Ú   Rusko Lokomotiv Jaroslavl Lokomotiv Jaroslavl
32 Bogdan Jakimov C   Rusko CHK Neftěchimik Nižněkamsk CHK Neftěchimik Nižněkamsk
33 Adam Almqvist O   Švédsko HC CSKA Moskva HV 71 (Elit)
34 Stanislav Garejev O   Rusko Salavat Julajev Ufa Salavat Julajev Ufa
35 Igor Safaralejev LK   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Gazovik Ťumeň
36 Miikka Salomäki LK   Finsko HK Dynamo Minsk Kärpät Oulu (SM-l)
37 Tomáš Mikúš Ú   Slovensko HC Spartak Moskva HK 36 Skalica (SE)
38 Dmitrij Sinicyn O   Rusko Barys Astana Dallas Stars AAA (MWEHL)
39 Teodors Bļugers C   Lotyšsko Dinamo Riga Shattuck St. Mary's (USHS)
40 Valerij Vasiljev O   Rusko HC Spartak Moskva HC Spartak Moskva
41 Filip Forsberg LK   Švédsko Sibir Novosibirsk Leksands IF (Elit)
42 Joachim Nermark C/LK   Švédsko Salavat Julajev Ufa Linköpings HC (Elit)
43 Calle Järnkrok C   Švédsko Severstal Čerepovec Brynäs IF (Elit)
44 Mark Soljankin-Pasternak O   Rusko Lokomotiv Jaroslavl Lokomotiv Jaroslavl
45 Miro Aaltonen C   Finsko Atlant Mytišči Blues Espoo (FIN)
46 Vasilij Demčenko B   Rusko Traktor Čeljabinsk Belie Medvedi Čeljabinsk
47 Alexej Fillipov Ú   Rusko Traktor Čeljabinsk Belie Medvedi Čeljabinsk

3. koloEditovat

Pořadí Hráč Pozice Národnost Tým KHL Původní tým
48 Damir Galin O   Rusko Metallurg Magnitogorsk Bars (MHL)
49 Pavel Koledov O   Rusko Metallurg Magnitogorsk Sibirskije Snajpery (MHL)
50 Jevgenij Jeršov O   Rusko Metallurg Magnitogorsk Gazovik Ťumeň 94
51 Christopher Gibson B   Finsko Ak Bars Kazaň Chicoutimi Saguenéens (QMJHL)
52 Kirill Voronin C   Rusko Lokomotiv Jaroslavl Loko
53 Jonathan Johansson Ú   Švédsko Salavat Julajev Ufa Brampton Battalion
54 Adam Pettersson Ú   Švédsko Avangard Omsk Skellefteå AIK
55 Ivan Petrakov Ú   Rusko HC Lev Poprad Viťaz Čechov
56 Anton Ivanjuženkov Ú   Rusko HC Lev Poprad Viťaz Čechov
57 Nikita Špakov Ú   Rusko HC Lev Poprad Molot Prikamie Perm
58 Damir Žafjarov Ú   Rusko Metallurg Novokuzněck HK Rys
59 Pavel Chomčenko B   Rusko Lokomotiv Iaroslavl Lokomotiv Iaroslavl
60 Matthew Dumba O   Kanada Viťaz Čechov Red Deer Rebels
61 Nikita Trjamkin O   Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Avtomobilist Jekatěrinburg
62 Andrej Jermakov O   Rusko Spartak Moskva Spartak Moskva
63 Nikolaj Kordjukov Ú   Rusko Traktor Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk
64 Georgij Busarov C   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Dizel Penza
65 Petter Granberg O   Švédsko Dinamo Minsk Skellefteå AIK
66 Jevgenij Krutikov Ú   Rusko Spartak Moskva Spartak Moskva
67 Alexandr Nikulnikov Ú   Rusko Barys Astana
68 Alexander Ruuttu Ú   Finsko Dinamo Riga Jokerit
69 Jurij Kozlovskij O   Rusko Spartak Moskva Spartak Moskva
70 Artjom Antipov Ú   Kazachstán HC Sibir Junior Portland Pirates
71 Děnis Mingalejev O   Rusko HC Jugra Avtomobilist Jekatěrinburg
72 Nikita Kramskoj C   Rusko Severstal Cherepovets CSKA Moskva
73 Dmitrij Sidljarov O   Rusko Atlant Mytišči Kristall Elektrostal
74 Jonas Brodin Ú   Švédsko SKA Petrohrad Färjestads BK

4. koloEditovat

Pořadí Hráč Pozice Národnost Tým KHL Původní tým
75 Ruslan Ibatullin O   Rusko Metallurg Magnitogorsk Salavat Julajev Ufa
76 Alexandr Jakovlev Ú   Rusko Metallurg Magnitogorsk Chimik Voskresensk
77 Maxim Kulagin O   Rusko Metallurg Magnitogorsk Chimik Voskresensk
78 Damir Musin O   Rusko Ak Bars Kazaň Ak Bars Kazaň
79 Samuel Guerra Ú   Švýcarsko Lokomotiv Jaroslavl HC Davos
80 Rasmus Bengtsson Ú   Švédsko Salavat Julajev Ufa Rögle BK
81 Děnis Vanin O   Rusko Traktor Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk
82 Alexej Bereglazov O   Rusko HC Lev Poprad Metallurg Magnitogorsk
83 Vladlen Zacharov O   Rusko HC Lev Poprad Metallurg Magnitogorsk
84 Konstantin Šabunov O   Rusko Metallurg Novokuzněck Spartak Moskva
85 Olli Määttä Ú   Finsko SKA Petrohrad D Team Jyväskylä
86 Elias Lindholm C   Švédsko SKA Petrohrad Brynäs IF
87 Roman Manuchov Ú   Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Avtomobilist Jekatěrinburg
88 Děnis Kamajev Ú   Rusko CSKA Moskva Krasnaja Armija (MHL)
89 Artjom Čistjakov O   Rusko Traktor Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk
90 Alexandr Sorokin O   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Ladia (MHL)
91 Joel Mustonen C   Finsko Dinamo Minsk Skellefteå AIK
92 Andrej Mnichovič O   Rusko Neftěchimik Nižněkamsk Neftěchimik Nižněkamsk
93 Jevgenij Jevsejev Ú   Kazachstán Barys Astana Kazzinc-Torpedo Usť-Kamenogorsk
94 Nikita Svinickij B   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Ladia (MHL)
95 Sergej Alexejev Ú   Rusko Spartak Moskva Krylja Sovětov
96 Mattias Bäckman Ú   Švédsko Avangard Omsk Linköpings HC
97 Nikita Vojnov Ú   Rusko HC Jugra Traktor Čeljabinsk
98 Daniil Junyšev O   Rusko HC Jugra Salavat Julajev Ufa
99 Sergej Kupcov O   Rusko Severstal Cherepovets Salavat Julajev Ufa
100 Alexandr Dělnov B   Rusko Atlant Mytišči
101 Nikolaj Skladničenko B   Rusko Barys Astana

5. koloEditovat

Pořadí Hráč Pozice Národnost Tým KHL Původní tým
102 Dmitrij Uvarov O   Rusko OHK Dinamo Spartak Moskva
103 Andrej Mironov O   Rusko OHK Dinamo OHK Dinamo
104 Ilja Chochlov O   Rusko Metallourg Magnitogorsk OHK Dinamo
105 Nikita Lisov Ú   Rusko CSKA Moskva Krylia Sovetov
106 Ryan Murphy Ú   Kanada Lokomotiv Jaroslavl Kitchener Rangers
107 Filipp Pangelov-Juldašev O   Rusko Salavat Julajev Ufa Tolpar (MHL)
108 Pathrik Westerholm C   Švédsko Avangard Omsk Malmö Redhawks
109 Jakub Jeřábek O   Česko HC Lev Poprad HC Plzeň 1929
110 Jevgenij Ivančik O   Rusko Viťaz Čechov Viťaz Čechov
111 Ryan Strome C   Kanada Amur Chabarovsk Niagara IceDogs (OHL)
112 Mark McNeill C   Kanada Viťaz Čechov Prince Albert Raiders
113 Děnis Fjodorov C   Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Salavat Julajev Ufa
114 Eduard Gimatov O   Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Salavat Julajev Ufa
115 Dmitrij Ogurcov O   Rusko CSKA Moskva CSKA Moskva
116 Stanislav Petrov O   Rusko Traktor Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk
117 Pavel Chanov B   Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Neftianik Almetievsk
118 Sondre Olden C   Norsko Dinamo Minsk MODO Hockey
119 Arsenij Jerochin O   Rusko Neftěchimik Nižněkamsk Salavat Julajev Ufa
120 Roman Štěfan O   Kazachstán Barys Astana Kazzinc-Torpedo
121 Jarrod Rabey Ú   USA Dinamo Riga Indiana Ice
122 Nikita Kvartalnov B   Rusko Spartak Moskva Almaz (MHL)
123 Anton Žitnikov C   Rusko Spartak Moskva Kristall Elektrostal
124 Sebastian Collberg Ú   Švédsko Avangard Omsk Frölunda HC
125 Ilja Nikolajev Ú   Rusko Ak Bars Kazaň Ak Bars Kazaň
126 Daniel Přibyl C   Česko Severstal Cherepovets HC Sparta Praha
127 Ivan Ivanov O   Rusko Viťaz Čechov Viťaz Čechov

6. koloEditovat

Pořadí Hráč Pozice Národnost Tým KHL Původní tým
128 Toms Andersons O   Lotyšsko Dinamo Riga SenSee
129 Kirill Maslov Ú   Rusko OHK Dinamo OHK Dinamo
130 Timur Šingarejev PK   Rusko Metallurg Magnitogorsk Stalnye Lissy (MHL)
131 Nikolaj Vladimirov Ú   Rusko Ak Bars Kazaň Ak Bars Kazaň
132 Robbie Russo O   USA Lokomotiv Jaroslavl US NTDP
133 Sean Couturier C   Kanada Salavat Julajev Ufa Drummondville Voltigeurs
134 Jyrki Jokipakka O   Finsko Avangard Omsk Ilves Tampere
135 zrušen - - HC Lev Poprad -

ReferenceEditovat

  1. http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_american.pdf
  2. http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_european.pdf
  3. http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_russian.pdf
  4. http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_american.pdf
  5. http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_russian.pdf
  6. http://www.khl.ru/upload/draft/draft_2011_russian.pdf