Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 2002

13. ročník akademického mistrovství světa v orientačním běhu

13. Akademické mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo v Bulharsku ve dnech 20.25. srpna 2002. Centrem závodů AMS byla Varna.

Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 2002
Medals FISU.svg
MístoVarna
ZeměBulharsko
Datum2002
PředchozíAkademické mistrovství světa v orientačním běhu 2000
NásledujícíAkademické mistrovství světa v orientačním běhu 2004
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Závodů se zúčastnilo celkem 166 závodníků (87 mužů a 79 žen) z 25 zemí.[1]

Program závodůEditovat

Program mistrovství světa:

Den Závod Centrum závodu
21. srpen klasická trať
23. srpen krátká trať
24. srpen štafety

Závod na klasické trati (Classic)Editovat

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 14,0 km, 280 m převýšení, 25 kontrol.
  • Mapa: 1 : 15 000, E = 5 m
  • 84 závodníků
  • Traťové parametry: 9,25 km, 185 m převýšení, 18 kontrol.
  • Mapa: 1 : 15 000, E = 5 m
  • 75 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Emil Wingstedt 1:26:59     Martina Rákayová 1:04:34
    Ilkka Leppavuori 1:27:37 +0:38     Bodil Holmström 1:09:08 +4:34
    Oli Johnson 1:28:23 +1:24     Marte Balchen 1:09:13 +4:39
4   Ingo Horst 1:28:58 +1:59 4   Laura Scaravonati 1:10:21 +5:47
5   Christian Ott 1:29:22 +2:23 5   Zuzana Macúchová 1:11:05 +6:31
6   Pavel Naumov 1:31:37 +4:38 6   Nataliya Potopalska 1:11:27 +6:53

Závod na krátké trati (Short)Editovat

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry: 4,625 km, 225 m převýšení, 15 kontrol.
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 48 závodníků
  • Traťové parametry: 3,775 km, 190 m převýšení, 12 kontrol.
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 48 závodnic
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Thierry Gueorgiou 27:28     Anu Kopra 31:16
    Kim Fagerudd 28:40 +1:12     Karin Schmalfeld 31:19 +0:03
    Marc Lauenstein 29:27 +1:59     Vendula Klechová 33:14 +1:58
4   Nikolai Dimitrov 29:32 +2:04 4   Luise Kaerger 33:35 +2:19
5   Donatus Schnyder 30:30 +3:02 5   Dana Brožková 33:47 +2:31
6   Oli Johnson 30:32 +3:04 6   Livia Seemann 33:57 +2:41

Závod štafet (Relay)Editovat

Zkrácené výsledky
Muži Ženy
  • Traťové parametry:
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 15 štafet
  • Traťové parametry:
  • Mapa: 1 : 10 000, E = 5 m
  • 13 štafet
Umístění Jméno Čas Ztráta Umístění Jméno Čas Ztráta
    Francie
Jean-Baptiste Bourrin
Rémi Gueorgiou
Damien Renard
Thierry Gueorgiou
3:11:49     Spojené království
Rachael Elder
Helen Bridle
Sarah Rollins
Hannah Wootton
3:14:28
    Polsko
Marciej Grabowski
Marcin Richert
Michal Parzewski
Wojciech Dwojak
3:17:56 +6:07     Švédsko
Eva Elfving
Jenny Eriksson
Camilla Berglund
Lena Eliasson
3:15:48 +1:20
    Finsko
Janne Weckman
Miika Hernelahti
Kim Fagerudd
Ilkka Leppavuori
3:20:02 +8:13     Česko
Zuzana Macúchová
Pavla Fialová
Vendula Klechová
Dana Brožková
3:19:26 +4:58
4   Švýcarsko
Marc Lauenstein
David Schneider
Donatus Schnyder
Christian Ott
3:21:29 +9:40 4   Německo
Elisa Dresen
Sieglinde Kundisch
Luise Kaerger
Karin Schmalfeld
3:20:02 +5:34
5   Německo
Ingo Horst
Robert Dittmann
Axel Fischer
Peter Legat
3:22:38 +10:49 5   Finsko
Anu Kopra
Taru Ikaheimonen
Bodil Holmström
Karoliina Heiskanen
3:23:47 +9:19
6   Švédsko
Jan Troeng
Peter Löfas
Rikard Claesson
Emil Wingstedt
3:22:57 +11:08 6   Rusko
Tatiana Strizhkova
Lioudmila Krasnoiarova
Ioulia Kotova
Galina Ovsiannikova
3:34:32 +20:04

Medailové pořadí podle zemíEditovat

Pořadí zúčastněných zemí podle získaných medailí v jednotlivých závodech mistrovství (tzv. olympijského hodnocení).

Medailové pořadí podle zemí
Pořadí Stát       Celkem
1   Francie 2 2
2   Finsko 1 3 1 5
3   Švédsko 1 1 2
4   Spojené království 1 1 2
5   Slovensko 1 1
6   Polsko 1 1
6   Německo 1 1
7   Česko 2 2
8   Švýcarsko 1 1
8   Norsko 1 1

Česká reprezentace na AMSEditovat

Česko reprezentovalo 5 mužů a 5 žen pod vedením trenérky Renaty Vlachové.

Přehled umístění českých reprezentantů
Kategorie Jméno Klasika Krátká Štafety
Ženy Dana Brožková 47. místo 5. místo 3. místo
Ženy Pavla Fialová 13. místo 9. místo 3. místo
Ženy Vendula Klechová 16. místo 3. místo 3. místo
Ženy Zuzana Macúchová 5. místo X 3. místo
Ženy Zuzana Stehnová 10. místo 20. místo X
Muži Petr Losman disk X 7. místo
Muži Jan Mrázek 38. místo X X
Muži Michal Smola 12. místo 21. místo 7. místo
Muži Jaromír Švihovský 23. místo X 7. místo
Muži Radek Ticháček 18. místo X 7. místo

OdkazyEditovat

ReferenceEditovat

  1. FISU - Orienttering / Statistics [online]. International University Sport Federation (FISU) [cit. 2018-03-06]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazyEditovat