2. liga národní házené mužů 2008/09

Předchozí sezóna: 2007/08 Následující sezóna: 2009/10

Systém soutěžeEditovat

Druhé nejvyšší soutěže v národní házené mužů na území ČR se v sezóně 2008/09 zúčastnilo celkem 24 klubů, rozdělených po 12 do 2 skupin - skupiny A (západ) a skupiny B (východ). Hrálo se v každé skupině zvlášť dvoukolově systémem každý s každým a na konci sezóny vítězové obou skupin postoupily do 1. ligy a sestoupit mělo původně 6 klubů, z každé skupiny poslední 2 až 4 účastníci, podle toho kolik do ní sestoupilo klubů z 1. ligy a nahradit je měly vítězové 6 oblastních přeborů. Vzhledem k finančním problémům některých klubů, které původně měly z oblastních přeborů do 2. ligy postoupit nakonec sestoupily pouze 4 kluby (3 ze skupiny A a 1 ze skupiny B). A navíc ještě ve skupině A přenechal 4. Litvínov z důvodu zániku oddílu mužů start v dalším ročníku 2. ligy až 12. Bakovu nad Jizerou.

Rozmístění klubů v jednotlivých krajíchEditovat

Kraj Skupina Počet klubů Kluby
Plzeňský A 6 Ejpovice, Litohlavy, Nezvěstice, Osek, Tymákov, Všenice
Středočeský A 3 Bakov, Rožmitál, Řevnice
Ústecký A 3 Litvínov, Most, Žatec
Moravskoslezský B 4 Albrechtičky, Pustějov, Studénka, Vítkovice
Jihomoravský B 3 Draken, Ostopovice, Veselí
Královéhradecký B 2 Krčín B, Pod. Újezd
Pardubický B 1 Opatovice
Vysočina B 1 Jihlava
Olomoucký B 1 Rokytnice

TabulkyEditovat

Skupina A

Poř. Tým Z V R P VG OG B
1. TJ Litohlavy 22 18 2 2 478 396 38
2. Sokol Tymákov 22 14 3 5 352 304 31
3. TJ Sokol Nezvěstice 22 13 2 7 412 395 28
4. KNHCH Litvínov 22 11 2 9 369 382 24
5. NH Řevnice 22 11 0 11 386 376 22
6. TJ Všenice 22 9 3 10 365 364 21
7. Baník Most NH 22 10 0 12 379 419 20
8. TJ Sokol Ejpovice 22 8 2 12 365 374 18
9. TJ Šroubárna Žatec 22 6 5 11 414 451 17
10. Sokol Osek u Rokycan 22 7 2 13 355 385 16
11. TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem 22 7 1 14 396 398 15
12. Sokol Bakov nad Jizerou 22 4 6 12 348 375 14

Skupina B

Poř. Tým Z V R P VG OG B
1. SSK Vítkovice 22 16 1 5 375 303 33
2. TJ Sokol Opatovice nad Labem 22 13 4 5 419 379 30
3. SK Studénka 22 14 1 7 402 341 29
4. Draken Brno 22 14 0 9 382 325 26
5. Sokol Albrechtičky 22 11 1 10 322 318 23
6. TJ Sokol Rokytnice 22 11 0 11 377 398 22
7. TJ Sokol Podhorní Újezd 22 10 1 11 435 433 21
8. SK Autonot Jihlava 22 9 1 12 321 338 19
9. SK Veselí nad Moravou 22 9 0 13 437 474 18
10. Sokol Krčín B 22 8 1 13 341 401 17
11. TJ Sokol Ostopovice 22 6 2 14 357 399 14
12. TJ Pustějov 22 5 2 15 379 438 12

Poznámky:

  • Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body

Kvalifikace nebo sestup

     Postup do 1. ligy
     Po sezóně zánik oddílu mužů
     Sestup do oblastních přeborů

Externí odkazyEditovat