Otevřít hlavní menu

Česká florbalová extraliga žen 2017/18

ročník České florbalové extraligy žen

Česká florbalová extraliga žen 2017/18 byla nejvyšší ženskou florbalovou soutěží v sezóně 2017/18 v Česku.

Česká florbalová extraliga žen 2017/18
◄ 2016/17  2018/19 ►  
Pořadí
Mistr: 1. SC TEMPISH Vítkovice
2. místo: FAT PIPE FLORBAL CHODOV
3. místo: Ivanti Tigers FK Jižní Město
Vítěz základní části: 1. SC TEMPISH Vítkovice[1]
Sestupy
Sestupující: TJ Sokol Královské Vinohrady
(postupuje FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň)
Extraliga mužů

Vítězem ročníku se počtvrté stal tým 1. SC TEMPISH Vítkovice po porážce týmu FAT PIPE FLORBAL CHODOV ve finále.[2] Mistr předchozí sezóny, Ivanti Tigers FK Jižní Město, skončil na třetím místě.

Nováčkem v této sezóně byl tým Únětická 12° Tatran Střešovice, který se do Extraligy vrátil po roce po vítěství v 1. lize v minulém ročníku.[3]

Největšího úspěchu ve své historii dosáhl v tým Panthers Praha, který již ve své teprve druhé sezóně v Extralize skončil na šestém místě v základní části a postoupil do play-off.[4]

Po prohře v play-down sestoupil po pěti sezónách v Extralize do 1. ligy tým TJ Sokol Královské Vinohrady.[5] V další sezóně 2018/19 byl nahrazen vítězem 1. ligy, týmem FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň,[6] který postoupil poprvé.

Základní částEditovat

V základní části se všechny týmy dvakrát utkaly každý s každým. Po skončení základní části postoupilo prvních 8 týmů do play-off. Zbylé čtyři týmy základní části se spolu utkaly v play-down.

Poř. Tým Z V VP PP P VG OG B
1. 1. SC TEMPISH Vítkovice 22 20 0 0 2 217 54 60
2. Ivanti Tigers FK Jižní Město 22 20 0 0 2 226 76 60
3. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 22 18 1 0 3 191 64 56
4. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 22 15 1 1 5 178 111 48
5. FbŠ Bohemians 22 10 1 0 11 129 139 32
6. Panthers Praha 22 10 0 2 10 90 109 32
7. KM automatik FBK Jičín 22 8 0 1 13 107 183 25
8. Crazy girls FBC Liberec 22 7 1 0 14 97 172 23
9. FBS Olomouc 22 5 2 0 15 88 140 19
10. Únětická 12° Tatran Střešovice 22 5 0 2 15 85 161 17
11. K1 Florbal Židenice 22 5 0 0 17 72 129 15
12. TJ Sokol Královské Vinohrady 22 2 1 1 18 63 197 9

Vyřazovací bojeEditovat

Čtvrtfinále a semifinále se hrály na 4 vítězné zápasy.

PavoukEditovat

Čtvrtfinále (na zápasy) Semifinále (na zápasy) Superfinále (skóre)
       
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
FbŠ Bohemians 0  
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 0  
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4
Crazy girls FBC Liberec 0  
1. SC TEMPISH Vítkovice 3
  FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2
Ivanti Tigers FK Jižní Město 4
Panthers Praha 0  
Ivanti Tigers FK Jižní Město 1
  FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4  
FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4
KM automatik FBK Jičín 0  

ČtvrtfináleEditovat

První tři týmy si postupně zvolily soupeře pro čtvrtfinále z druhé čtveřice.[7]

1. SC TEMPISH VítkoviceFbŠ Bohemians 4 : 0 na zápasy[8][9]

  • 10. 3. 2018 20:00, Vítkovice – Bohemians 7 : 0 (1:0, 2:0, 4:0)
  • 11. 3. 2018 15:00, Vítkovice – Bohemians 9 : 1 (1:1, 7:0, 1:0)
  • 17. 3. 2018 17:00, Bohemians – Vítkovice 2 : 10 (0:3, 0:7, 2:0)
  • 18. 3. 2018 15:45, Bohemians – Vítkovice 3 : 7 (1:2, 0:3, 2:0)

Ivanti Tigers FK Jižní MěstoPanthers Praha 4 : 0 na zápasy[8][9]

  • 10. 3. 2018 13:00, Jižní Město – Panthers 9 : 3 (2:0, 5:2, 2:1)
  • 11. 3. 2018 14:00, Jižní Město – Panthers 5 : 4 (4:1, 1:1, 0:2)
  • 17. 3. 2018 20:00, Panthers – Jižní Město 3 : 6 (0:3, 3:2, 0:1)
  • 18. 3. 2018 18:00, Panthers – Jižní Město 4 : 8 (1:5, 2:0, 1:3)

FAT PIPE FLORBAL CHODOVKM automatik FBK Jičín 4 : 0 na zápasy[8][10]

  • 10. 3. 2018 19:30, Chodov – Jičín 18 : 0 (3:0, 5:0, 10:0)
  • 11. 3. 2018 16:00, Chodov – Jičín 8 : 4 (2:2, 3:2, 3:0)
  • 16. 3. 2018 20:00, Jičín – Chodov 2 : 7 (0:4, 1:1, 1:2)
  • 17. 3. 2018 18:00, Jičín – Chodov 2 : 8 (0:7, 0:0, 2:1)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Crazy girls FBC Liberec 4 : 0 na zápasy[8][9]

  • 10. 3. 2018 17:00, Ostrava – Liberec 4 : 1 (1:1, 0:0, 3:0)
  • 11. 3. 2018 15:00, Ostrava – Liberec 9 : 2 (2:0, 3:0, 4:2)
  • 17. 3. 2018 19:30, Liberec – Ostrava 6 : 7p (3:3, 1:1, 2:2, 0:1)
  • 18. 3. 2018 14:00, Liberec – Ostrava 4 : 6 (2:1, 0:2, 2:3)

SemifináleEditovat

Nejlépe umístěný tým v základní části z postupujících do semifinále (1. SC TEMPISH Vítkovice) si zvolil soupeře (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava) ze dvou nejhůře umístěných postupující týmů.[11]

1. SC TEMPISH VítkoviceFBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4 : 0 na zápasy[12][13]

  • 1. 4. 2018 18:00, Vítkovice – Ostrava 5 : 4 (3:1, 2:1, 0:2)
  • 2. 4. 2018 16:00, Vítkovice – Ostrava 6 : 5 (1:3, 1:0, 4:2)
  • 7. 4. 2018 20:00, Ostrava – Vítkovice 2 : 8 (1:2, 1:1, 0:5)
  • 8. 4. 2018 18:00, Ostrava – Vítkovice 4 : 8 (0:4, 1:2, 3:2)

Ivanti Tigers FK Jižní MěstoFAT PIPE FLORBAL CHODOV 1 : 4 na zápasy[14][15]

  • 30. 3. 2018 18:00, Jižní Město – Chodov 1 : 2 (0:0, 1:0, 0:2)
  • 31. 3. 2018 17:15, Jižní Město – Chodov 4 : 3 (1:1, 1:2, 2:0)
  • 7. 4. 2018 18:00, Chodov – Jižní Město 6 : 5p (4:2, 1:2, 0:1, 1:0)
  • 8. 4. 2018 16:45, Chodov – Jižní Město 7 : 4 (3:4, 2:0, 2:0)
  • 11. 4. 2018 19:30, Jižní Město – Chodov 3 : 4 (2:2, 1:1, 0:1)

SuperfináleEditovat

O mistru extraligy rozhodl jeden zápas tzv. superfinále 21. 4. 2018 v Ostrava Aréně v Ostravě. Zápas sledovalo 6 753 diváků.

1. SC TEMPISH VítkoviceFAT PIPE FLORBAL CHODOV 3 : 2p (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)[2][16]

Boje o udrženíEditovat

Hrály 9. s 12. a 10. s 11. po základní části. Vítězové z 1. kola zůstávají v extralize, poražení hrají 2. kolo.

PavoukEditovat

1. kolo (na zápasy) 2. kolo (na zápasy)
   
FBS Olomouc 4
TJ Sokol Královské Vinohrady 0  
K1 Florbal Židenice 4
  TJ Sokol Královské Vinohrady 3
Únětická 12° Tatran Střešovice 4
K1 Florbal Židenice 3  

1. koloEditovat

FBS OlomoucTJ Sokol Královské Vinohrady 4 : 0 na zápasy[17]

  • 10. 3. 2018 17:00, Olomouc – Vinohrady 8 : 1 (4:1, 1:0, 3:0)
  • 11. 3. 2018 15:00, Olomouc – Vinohrady 4 : 3 (2:1, 2:1, 0:1)
  • 17: 3. 2018 16:00, Vinohrady – Olomouc 3 : 5 (0:2, 2:2, 1:1)
  • 18: 3. 2018 14:30, Vinohrady – Olomouc 0 : 2 (0:0, 0:2, 0:0)

Únětická 12° Tatran StřešoviceK1 Florbal Židenice 4 : 3 na zápasy[18]

  • 10. 3. 2018 16:30, Střešovice – Židenice 3 : 2pn (1:0, 0:1, 1:1, 0:0)
  • 11. 3. 2018 17:00, Střešovice – Židenice 8 : 4 (3:1, 2:1, 3:2)
  • 17. 3. 2018 18:30, Židenice – Střešovice 3 : 1 (1:1, 2:0, 0:0)
  • 18. 3. 2018 15:00, Židenice – Střešovice 5 : 2 (1:0, 2:2, 2:0)
  • 21. 3. 2018 20:30, Střešovice – Židenice 2 : 5 (1:2, 0:2, 1:1)
  • 23. 3. 2018 19:30, Židenice – Střešovice 1 : 2 (1:0, 0:0, 0:2)
  • 25. 3. 2018 17:00, Střešovice – Židenice 3 : 2 (1:1, 2:1, 0:0)

2. koloEditovat

Hrály poražení z prvního kola. Vítěz hrál baráž a poražený sestoupil do 1. ligy.

K1 Florbal ŽideniceTJ Sokol Královské Vinohrady 4 : 3 na zápasy[5]

  • 30. 3. 2018 20:00, Židenice – Vinohrady 2 : 3 (0:3, 1:0, 1:0)
  • 31. 3. 2018 14:00, Židenice – Vinohrady 2 : 1p (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
  • 7. 4. 2018 20:30, Vinohrady – Židenice 3 : 2 (1:0, 1:0, 1:2)
  • 8. 4. 2018 15:30, Vinohrady – Židenice 3 : 4 (1:1, 0:2, 2:1)
  • 11. 4. 2018 19:00, Židenice – Vinohrady 4 : 2 (2:0, 1:2, 1:0)
  • 13. 4. 2018 19:00, Vinohrady – Židenice 5 : 2 (2:0, 2:2, 1:0)
  • 15. 4. 2018 14:00, Židenice – Vinohrady 5 : 2 (1:0, 2:1, 2:1)

BarážEditovat

Vítěz hrál v další sezóně extraligu a poražený 1. ligu.

K1 Florbal Žideniceitelligence Bulldogs Brno 3 : 0 na zápasy

  • 22. 4. 2018 15:30, Židenice – Bulldogs 5 : 1 (2.0, 1:0, 2:1)
  • 28. 4. 2018 18:00, Bulldogs – Židenice 3 : 7 (2:4, 0.2, 1:1)
  • 29. 4. 2018 18:00, Bulldogs – Židenice 0 : 3 (0:0, 0.1, 0:2)

Konečné pořadíEditovat

OdkazyEditovat

Související článkyEditovat

ReferenceEditovat

  1. http://florbal.cz/66740-paradni-florbal-krzywak-se-supakovou-vystrilely-vitkovicim-vitezstvi-v-zakladni-casti-nad-ivanti-tigers/
  2. a b https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/florbal/superfinale-rozhodovalo-prodlouzeni-mezi-muzi-slavi-boleslav-zensky-titul-maji-vitkovice/5bca1b7959841d79e18aacb8
  3. http://florbal.cz/59835-elite-po-deviti-letech-konci-v-extralize-kam-po-roce-hlasi-navrat-tatran/
  4. http://florbal.cz/66861-nevidim-duvod-proc-bychom-neco-nemohly-uhrat-i-proti-tigers-rika-strelkyne-panthers/
  5. a b https://www.ceskyflorbal.cz/extraliga-zeny/zpravy/detail/vinohrady-opousteji-extraligu-zen-zidenice-ceka-baraz
  6. http://florbal.cz/67700-florbalistky-plzne-jsou-v-extralize-o-sestupujicim-rozhodne-sedmy-zapas/
  7. http://florbal.cz/66747-volba-souperu-vitkovice-jdou-na-bohemians-panthers-ceka-premiera-s-tigers/
  8. a b c d https://www.idnes.cz/sport/florbal/extraliga-zen-ctvrtfinale.A180318_215315_florbal_rou
  9. a b c http://florbal.cz/67116-ostravske-tymy-jsou-v-semifinale-doplni-je-vecer-ivanti-tigers/
  10. http://florbal.cz/67112-chodov-postoupil-do-semifinale-ostatni-favorite-maji-tri-mecboly/
  11. http://florbal.cz/67143-ceka-nas-repriza-lonskeho-semifinale-vitkovice-si-zvolily-derby-s-fbc/
  12. https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/florbal/konickova-peti-goly-vystrilela-vitkovicim-superfinale-chodovu-zbyva-posledni-krok/5bca1d2559841d79e18aaf02
  13. http://florbal.cz/67547-konickova-poslala-ctyrmi-goly-vitkovice-do-superfinale-chodov-jde-do-trhaku/
  14. https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/florbal/jihomestske-florbalistky-titul-neobhaji-finale-si-zahraje-chodov/5bca1cbc59841d79e18aae77
  15. http://florbal.cz/67649-florbalistky-ivanti-tigers-vedly-do-superfinale-presto-jdou-chodovske-lvice/
  16. http://florbal.cz/67822-konickova-rozhodla-titul-zustava-v-ostrave-ziskaly-jej-vitkovice/
  17. http://florbal.cz/67226-komentar-outsideri-nebyli-jen-lovnou-zveri-v-semifinale-ocekavejme-tuhe-boje/
  18. http://florbal.cz/67277-tatranky-zustavaji-po-obratu-v-extralize-zidenice-ceka-serie-pravdy-s-vinohrady/
  19. https://www.idnes.cz/sport/florbal/superfinale-florbal-ostrava-curney-natov-urbankova-repkova-mlada-boleslav-vitkovice-chodov-martinako.A180421_154442_florbal_elv

ExterníEditovat